KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dodatne analize

+62
Margom
spring
sunny.tp
Amna84
masato
srculence 84
daki_mm
Vanja80
Baš za andjele 75.
Eho
ragaco
libra35
PalcicaBg
Zmajuška
jelena*mama2andjela*
mrbakero
micaubica83
Bobaue
SladZana
Hiperaktivna
branka86
tiramisu
Blanka
mamadabudem
Ancica 87
lela1984
Vuchica
BabyBear
annci
AriesGirl
missile
Vanilla
sareni leptir
ivanicasale
Tebi
anasrce
maza1972
Republica
JocY
luckystar74
hocukusurnecuzvaku
kalimero
makac71
Mrvica78
KoMetaK
saska1
MAAKKI
laKole
fight&faith
ganedina
noja
Strumfeta78
lelas
BiKsi :)
bak
Niny
zvoncica36
Ema78
Ambra
SoJa
InNaturaVeritas
HappyGirl
66 posters

Strana 19 od 21 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Sledeći

Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od jelena*mama2andjela* 2/6/2015, 10:10

ja sam odradila sve 4 trombofilije u Medlabu za 22 ili 24 ooo sad se ne secam tacno ali sam rezultate cekala skoro 5 nedelja, doduse tad je samo Medlab i radio trombofilije. Daco tebi se vise isplati da ih onda odradis privatno,svasta,kako se gadjaju ciframa affraid

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Margom 2/6/2015, 10:25

Slicna je situacija i na VMA, ko ne ide na uput, placa urodjene trombofilije 18000,00 inza to ima reagenasa, a za pacijente sa uputom vise nema mesta u ovoj godini tj. nema reagenasa  Shocked  . Ja sam jedva iskukala termin za pocetak jula, gnjavila sam ih dva sata na salteru. Inace kod njih se na sve rezultate ceka dve nedelje.
Margom
Margom

Broj poruka : 19
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Eho 2/6/2015, 10:30

Ovde nema veze sa uputom, nego za pacijente iz juznobackog okruga to neko finansira pa ne platis, a ako si iz drugog okruga, moras da platis. Uput svakako moras da doneses.

Daco, na koji drugi broj? Na Poliklinici? Njih zovi od 10:30 pa na dalje, pre toga imaju guzvu pa se cesto ne javljaju na telefon. Rade do 14h. Ako ne uspes danas, sutra ponovo. Ako si zvala onaj koji sam ostavila, nema drugi broj, samo taj. I nek ti odmah zakazu vadjenje krvi, da ne moras ponovo da zoves. Samo sto do tad moras imati izvestaj od hematologa.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Dacaa 2/6/2015, 10:45

Zovem celo jutro v c znaci zazvoni i prekinu.Verovatno je guzva...Ali vidim ja da cu to raditi privatno.Nisu normalni.Kao da je 3000 za baciti...A i za ovo cu da pitam cisto da imate info za ove ostale koliko se placa.jos ja naglasim trudna sam!Ali nema i trudnice placaju sestro slatka inace sam mislila na Biotest lab.Po trombofiliji je 4000.Vidim, da sme da se napise.Ali ja imam puno toga i sa popustom koji daju od 10%(zato sto je preko 10 000) izadje 19 000.Imamo mi da platimo ali sto bi ako ne moram sreca
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od noja 2/6/2015, 10:52

Daco zovi budi upurna , a jel imas uput to si sve trebala preko Miticke tako sam ja i otisla jedno jutro povadila , jedino sto tad nisu bili geni pa sam tu krv nosila u visegradsku na sudsku i bili su 3000 din
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Eho 2/6/2015, 11:43

Nemoj sve da radis privatno, Daco. Placaju se samo urodjene trombofilije, na Institutu za sudsku medicinu, ako nisi iz juznobackog okruga. Sve ono ostalo, sto treba da radis na Poliklinici, ne placas ako imas uput. Osim uputa ti treba i izvestaj (odnosno spisak analiza koje treba da uradis) od hematologa, odnosno interniste (prof. Mitic ili neko drugi). Ne odustaj od zvanja Poliklinike.
Za kad si htela da zakazes?

Sto se urodjenih tice (oni faktori), ne rade sve privatne laboratorije sve te analize. Mislim da jedino Medlab radi sve.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Margom 3/6/2015, 10:22

Devojke, htedoh da se sa vama posavetujem da ne bih postavila glupo pitanje kada danas odem kod lekara OP po neke upute, a i vidim da su neke devojke pisale o tome u vezi dodatnih analiza. Elem, meni se nakon nekih dve nedelje posle konacnog rezultata biohemijske trudnoce pojavio herpes na ustima, koji da napomenem imam od malih nogu i izbije na svakih nekoliko godina. Cucao mi je na usni dibrih desetak dana sa sve propratnim simptomima kao sto su oticanje limfnih cvorova itd. Ne znam da li bi to moglo imati ikakve veze sa neuspehom ili mozda mojim antitelima, ali me nekako kopka da li se on tada pojavio samo zbog pada imuniteta ili stresa zbog svega sto se desavalo ili je mozda imao ulogu u celoj prici, mada mislim da bi se onda pojavio u toku procesa...ma ne znam ni sama vise...... Dakle, pitanje je da li teba raditi neka ispitivanja po pitanju toga ili ne.....Ljubim vas sve trudilice slatke....... osmeh srce
Margom
Margom

Broj poruka : 19
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od noja 3/6/2015, 11:58

Margon ja isto imam groznice kako kad , sad recimo vec duze vreme nemam, a u trudnoci sam imala i kad sam se porodila, vadila sam TORCH tamo ima od ti prelezanih herpes i jos par virusa , a meni je igg bio povisen na citomegalo ... mozda taj torch da izvadis na viruse , ja sam ga vise puta kontrolisala na uput u higijenskom kod nas u Novom Sadu ima ...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od noja 3/6/2015, 11:59

stres i pad imuniteta od toga izlazi , povedi racuna o imunitetu ... neke vitaminske bombonice recimo elevit ili mamavita
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od KoMetaK 3/6/2015, 13:43

Margom, ako nisi radila TORCH, uradi, ocigledno je da imas povecana IgG na herpes. Ja nikad nisam imala na usnama groznicu, niti vaginalni herpes, a imam povecana antitela, znaci da sam imala virus, a da nisam ni znala. Kako sam ja shvatila, dobro je da je IgG pozitivan, to znaci da si prelezala infekciju, ali sam citala da ako se aktivira virus u trudnoci, moze da ugroz itrudnocu. Pisem ti sve ovo da bi danas pitala dr OP i da vidis sa njim. Imam i ja povisena IgG na CMV, pored herpesa, rekose mi da je i to u redu, ali sam se ja plasila da se nije on aktivirao pa mi izazvao problem prosli put. To mi doduse ni jedan dr nije ni potrvrdio ni opovrgao!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od sunny.tp 3/6/2015, 17:45

Da vam ispričam šta sam danas radila pa možda nekome pomogne, a i meni će trebati pomoć za dalje Very Happy .
Urođene trombofilije (sve četiri) u Beo labu koštaju 10 000 (imaju cene na sajtu).
Od ginekologa sam dobila uput za KCS za stečene trombofilije i antitela, međutim, kako sam ja njemu odnela spisak sa foruma Laughing , a on nije znao šta treba da napiše, posle lutanja po Kliničkom zakazali su mi samo vreme krvarenja, sedimentaciju, protromb.vreme i valjda antitrombin, za lupus i ostale trombofilije kažu da ne rade, a imunologija se posebno radi, ali se prvo ide kod njihovog imunologa. Ja sad ne znam gde da radim ovo ostalo, neko mi je predložio u bolnici u Zemunu, a videću i za Zavod.
Ogtt sa insulinemijama je najjeftiniji u Inep labu u Zemunu (3500 din 4 vađenja).
Nisam uspela da uradim ni toxoplasmu i rubellu u Zavodu jer nemaju reagense, ne znam gde ću sad to.
Inače, spremam se da idem kod Kopitovićke, pa ću i sa njom popričati o analizama pred VTO.
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od sunny.tp 4/6/2015, 15:14

Može li neko da mi pomogne, baš sam se zabrinula. Stigli su mi rezultati urođenih trombofilija. Da li ovo moze da se kontroliše terapijom i da li da idem kod Kopitovićke sa rezultatima ili prvo kod hematologa?

Nalaz

UtvrDeno je da je osoba:

heterozigot za MTHFR (jedan normalan i jedan mutiran alel),

homozigot za faktor V (oba alela su normalna),

homozigot za faktor II (oba alela su normalna), i

homozigot za PAI-1 (oba alela su mutirana 4G/4G).
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od mamadabudem 4/6/2015, 15:23

Pa ništa imaš PAI mutaciju i MTHFR. Znači sa sledećim postupkom folna kiselina i fraksiparin.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od sunny.tp 4/6/2015, 15:29

Hvala na brzom odgovoru! Da li da radim i stecene ili bi bila ista terapija i da tamo imam neke mutacije? I izvini ako te davim, da pitam još i da li ti lekovi mogu da spreče pobačaj uzrokovan ovim mutacijama ili se to nikad ne zna?
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od mamadabudem 4/6/2015, 15:35

Ne daviš, naravno :) Pa odradi i stečene..mislim da se fraksi koristi i za stečene. Javiće ti se već neke iskusnije ženice. Naravno, ti lekovi se i daju da spreče eventualni pobačaj tako što razređuju krv...Ali, anravno, treba da se javiš hematologu da ti odredi doze!
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Eho 4/6/2015, 15:40

Uradi i stecene, bitne su za odredjivanje terapije. I po terapiju kod hematologa, dr Kopitovic ne prepisuje terapiju za to, nego hematolog.
Ti lekovi, naravno, pomazu da se spreci eventualni pobacaj kod zena koje imaju trombofilije. Samo je bitno da ti hematolog odredi prave doze (koje ce kasnije, tokom trudnoce, mozda i da menja).
Nemoj previse da brines, terapija za sve to postoji, nije komplikovana i sve ce da bude u redu. :)
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od sunny.tp 4/6/2015, 15:40

Uf za te stečene mi je komplikovano, ne mogu da pohvatam gde se šta radi, na Kliničkom mi rekli da ne rade pola, a imunologija se radi posebno... Raspitaću se već nekako, hvala ti još jednom srce
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od mamadabudem 4/6/2015, 15:43

Probaj na VMA, vidi šta se tamo radi...
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Eho 4/6/2015, 15:46

Procesljaj temu, neko je sigurno napisao gde je radio u BG. Ja ne znam.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od sunny.tp 4/6/2015, 16:54

Hvala vam drage, sad cu da pročitam celu temu pa da se bacim na nove analize Laughing
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Amna84 28/6/2015, 12:25

[img]dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 2dtzo6e[/img]Dobila sam spisak ovi dodatni analiza.Pisane su skraceno i ja sad moram da nosim ovdje da mi daju uputnice ali ja ne znam ni znacenje,pa kao moze neko da mi svaku pojani ili napise pravi naziv..
I ako neko zna u Banja Luci gdje mogu ovo da odradim u slucaju da ne dobijem ovdje sve uputnice.
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od sunny.tp 28/6/2015, 12:57

Ja ću pomoći koliko znam, a ostalo nek dopuni neko iskusniji. Ovo su ti većinom trombofilije.
Pth - ne znam
Vitamin d i dhea to je jasno i u inostranstvu, kod nas ti je privatno oko 2000 din oba.
Tsh, anti tpo, anti tg- stitna žlezda (hormoni i antitela)
Antikard., antifosfol, ana (antinuklearna) to spada u antitela, kod nas se radi u okviru stečenih trombofilija i imunologije
Mthfr, pai, fII, leyden - urodjene trombofilije, kod nas se radi privatno i košta 10 000 din
Ogtt sa ins. To je šećer i insulin iz krvi na pola sata
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Amna84 28/6/2015, 13:19

To znaci da vecina spada o u imunologiju i trombofolije..ja sam to upravo odradila i cekam nalaze...Nemam potrebe za tim ponovo da trazim uputnice..
TSh i antitjela sam radila to mogu ponoviti..
DHEA i vit. D takodjer sam radila,trebam samo ponoviti pred kontrolu..
Ostaje samo OGTT za koji trebam uputnicu..
Da li sam u pravu? Nadam se da ce neko iskusnij da se javi
Hvala ti bas na ovako finom analitickom rasclanjenju lol! ljubav
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od lenjivica 29/6/2015, 02:28

Evo ja da dodam da je PTH parastitna zlezda.
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od jelena*mama2andjela* 29/6/2015, 09:49

amna .sunny i lenjivica su to fino objasnile,nemam sta da dodam. Ne znam kako je gore kod vas ali ovde za privatne labove ne treba uput,ogg sa insulemijama kosta oko 5000-6000

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

dodatne analize - Dodatne analize - Page 19 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 19 od 21 Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu