KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dodatne analize

+62
Margom
spring
sunny.tp
Amna84
masato
srculence 84
daki_mm
Vanja80
Baš za andjele 75.
Eho
ragaco
libra35
PalcicaBg
Zmajuška
jelena*mama2andjela*
mrbakero
micaubica83
Bobaue
SladZana
Hiperaktivna
branka86
tiramisu
Blanka
mamadabudem
Ancica 87
lela1984
Vuchica
BabyBear
annci
AriesGirl
missile
Vanilla
sareni leptir
ivanicasale
Tebi
anasrce
maza1972
Republica
JocY
luckystar74
hocukusurnecuzvaku
kalimero
makac71
Mrvica78
KoMetaK
saska1
MAAKKI
laKole
fight&faith
ganedina
noja
Strumfeta78
lelas
BiKsi :)
bak
Niny
zvoncica36
Ema78
Ambra
SoJa
InNaturaVeritas
HappyGirl
66 posters

Strana 13 od 21 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 17 ... 21  Sledeći

Ići dole

Dodatne analize - Page 13 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od zvoncica36 28/4/2015, 11:05

mamadabudem :) ::Ma kapiram, ali dr me zbrzala i pirala da li samnekada radila mamo, ja sam joj rekla da nisam i onda je ona predložila da uradim ovih dana i sledeće nedelje. A kad je videla da sam se ja uplašila onda je rekla: "nisam vam ništa rekla ružno a vi nećete moći da se smirite", i pozvala neku osobu koja radi na mamografu da vidi da li je slobodan da dođem da radim. To je bilo u KBC "D. Mišović".
Da li si radila tumor markere? Da li ti je objasnila da Mamograf zrači i koliko posle toga treba da prođe do trudnoće? Da li ti je objasnila da svako snimanje zuba(zračenje) ostaje u nama do smrti i što smo stariji sve više se zračimo. Da li si razmišljala o još nečijem mišljenju pre mamografije? Ako moraš da je radiš onda moraš, a ako neko ''lupi'' nešto onda proveriš kod još nekog. Meni je prijateljica mog muža inače ginekolog pre 14god.rekla da sam u menopauzi. Ja se izbezumila i plakala danima. Ona žena to lupila, a da mi nije pogledala hormone. Radila u privatnoj klinici i dali popust da nauči da radi vag.uz. Sad na žalost radi u Pančevu u porodilištu. Miša joj ne bih dala.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 13 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od zvoncica36 28/4/2015, 11:08

lela1984 ::TU markeri nisu pouzdani uopste.A palpatorni pregled i UZ su sasvim dovoljni.Ako je to ok,nema potrebe za mamo.A ako se nesto vidi na UZ,itekako treba mamo,najbolja je za dijagnostiku.MDB,nema potrebe da se plasis,razresicete dilemu i smirices se.Pa,ja imam TU na levom nadbubregu,pa vec 4 god. skoro furam s tim. Very Happy
Moja snaha je operisala TU sa oba nadbubrega. Posle toga je ostala u drugom stanju u 44.god(prirodno) imaju već jedno dete od 11god.Operacija trajala par sati imala problema zbog TU sa pritiskom i šećerom.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 13 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od mamadabudem 28/4/2015, 11:14

Nisam radila tumor markere, dr sam rekla da sam radila jednu vto i da imam nameru opet da radim, ništa mi nije objašnjavala za mamografiju...samo pitala da li sam nekada radila mamo?
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 13 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od lela1984 28/4/2015, 11:15

Meni pritisak sad nizak,zbog Q10 sto pijem,a bio normalan,a IR imam.A TU nije za operaciju,kazu,miruje,ne raste vec skoro 4 god.Ali tad jeste napravio hormonalni haos.Sad je pod kontrolom.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 13 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od luckystar74 28/4/2015, 13:50

Sto se mamografije tice ja je nisam nikada radila... Nasledna istorija katastrofa ali mi je receno da na male grudi nema poente...
TU markeri umeju da budu skroz nepouzdani koliko ja znam...
Recimo meni je receno da radim BRCA analizu...
Cak je radiolog rekao da ako je pozitivan gen da vadim obe dojke.. odlepila sam...
jos uvek nisam tu analizu odradila otici cu po jos jedno radiolosko misljenje....
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 13 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od noja 28/4/2015, 14:55

Lucky mislim da velicina grudi nemam ama bas nikakvu ulogu .
Ako imas u istoriji nekog sa kancerom dojki a jos ti je blizak redovne kontrole na sest Ili godinu i. v briseva znaci sve zenski orgaani . Za hpv sam cula da nije nasledan genetski I za to redovbo jednom godisnje
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 13 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od noja 28/4/2015, 14:57

Andjelina Dzoli je sve izvadila jer ima taj faktor pozitivan gen kao I njena mama
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 13 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od luckystar74 28/4/2015, 15:08

noja ::Lucky mislim da velicina grudi nemam ama bas nikakvu ulogu .
Ako imas u istoriji nekog sa kancerom dojki  a jos ti je blizak redovne kontrole na sest Ili godinu i. v briseva znaci sve zenski orgaani . Za hpv sam cula da nije nasledan genetski I za to redovbo jednom godisnje

Ima rekao mi je radiolog onkolog (radi na onkoloskom) kada sam zimus bila na kontroli da kod malih grudi mamorafija nema poente...
Njegov predlog je bio isto tako radikalan da se sve izvadi ako imam taj gen...kaze to je sada protokol
Ginekolog kod koga planiram VTO mi isto predlozio tu genetsku analizu jer kaze da su velike sanse i za dojke i za jajnik i da ceo zivot treba da radim redovne kontrole...
Meni su svi u porodici od toga oboleli, neki uspesno doziveli 90 godina a neki rano umrli...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 13 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od lela1984 28/4/2015, 15:11

Nema apsolutno velicina grudi nikakve veze,moja mama ima male grudi,pa he radila mamografiju davno,tako joj i otkrili ciste,a sad redovno jednom godisnje.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 13 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od luckystar74 28/4/2015, 15:22

Ne znam ja prenosim reci radiologa onkologa koji mi je tako rekao... i da nema poente da idem na mamografiju...
Nekada (kada je moja mama bila bolesna) praktikovala se cesto mamografija cak mi je i njen onkolog to predlozio.
Danas sa kim god od onkologa sam pricala rekli su mi da je ne radim
Meni kada lekari cuju naslednu istoriju samo se prekrste...
Maminom ujaku su rekli lekari jbg genetika kada su ga operisali...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 13 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od annci 28/4/2015, 16:24

Moja kuma zivi godinama u USA. Ista prica sa mallim grudima. Ne rade mamografiju. Genetika joj jako losa, pa redovno tumor markeri, pregled i UZ
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 13 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od noja 29/4/2015, 00:23

Nama je firma organizovala ginekoloski I pregled grudi prvo hirurg pa ultra zvuk grudi pa je bilo reci ako nesto vide salju na momgeafiju . Ja sam sad poalw trudnoci sve briseve I taj pregled .
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 13 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od mamadabudem 29/4/2015, 08:32

Evo mene sa rezultatima. Mamografija nije ništa posebno pokazala, vaskularizacije nema što je bitno. Ta mala promenica je nalik plaku i veličine je 3mm. Dva lekara su pogledala i jedan je odmah rekao MA NIŠTA, a moja dr se složila, ali sledeća kontrola je za 3 meseca, čisto da proprate.
Inače, što se tiče vto rekla mi je da jedan ceo ciklus posle mamografije prođe pa može da se radi, ukoliko se kockice slože, vto sa blagom stimulacijom. Mamografija ima zračenje za nijansu jače ili isto kao što ima svaki skener na Aerodromu ili u drugim institucijama, Vrhovnom sudu i sl...
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 13 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od PalcicaBg 29/4/2015, 08:50

Mama super za dobre rezultate,pao kamen sa srca.
Sad se opusti i ne razmisljaj o tome.
Mislim da te nista ne moze ubiti kao psiha.
Ja za sutra zakazala UZ dojke.
I samo se pipkam,tripujem da me boli,a mozda je i pms,mene inace bole pred ciklus.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 13 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od mamadabudem 29/4/2015, 08:58

Jao Palcice, noge su mi se odsekle kad sam videla kako je ćutala i gledala UZ...još kad je rekla da odradim mamografiju....Ja sam počela da plačem.
Rekla mi je još da žene koje su u vto priči, mesec -dva dana posle stimulisanog vto postupka, bio on neupešan ili uspešan, treba da se pregledaju preventivno. Eto, ja mislim da ovome stvarno treba da se posveti pažnja, jer sve mi u velikoj želji da dobijemo potomstvo ne mislimo dovoljno na svoje zdravlje, koje je ipak najvažnije.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 13 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od saska1 29/4/2015, 09:05

Mdb super da je sve u redu,znam kako je to i ja sam sebi napipala neku kvržicu pre dve godine i umislila ono najgore,kada sam otišla dr. kaže nije ništa opasno da stavljam obloge i kontrola za 6 mjeseci pa za godinu i evo godina mi prošla u februaru a ja sve danas ću sutra ću .Ali svakako ću otići ubrzo.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 13 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od ragaco 29/4/2015, 09:23

MDB,odlično!!!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 13 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od lela1984 29/4/2015, 09:23

Ja cu da zakazem sad,iza praznika taj paket u Euromediku pod obavezno.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 13 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od annci 29/4/2015, 11:50

MDB vazno da je sve ok, draga. ljubav

Isto se desilo mojoj sestri posle 3 pokusaja VTO. Precrkle smo dok nisu utvrdili da je sve ok. Prosto, ova nasa borba nije ni najmanje naivna. Mnogo toga je na kocki. Evo, vidis da si nas sve prodrmala. I ja nisam isla na UZ od proslog marta. Ne mogu sebi da dizem pritisak pred Prag, ali posle toga (kako god bude), obecavam da cu se posvetiti sebi
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 13 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od mamadabudem 29/4/2015, 11:58

Hvala vam drage moje sunny
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 13 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od lela1984 29/4/2015, 12:26

MDB,dobro je da je sve ok.A treba sebi da se posvetimo,zaista zapostavimo sebe u ovoj nasoj borbi.Evo,ja sam,na pr. opet pocela da pusim posle 3,5 god. od silne nervoze. affraid A za dojke cu uskoro na pregled pod obavezno.Pogotovo sto si rekla da nakon mamografije je dovoljno da prodje jedan ciklus do naredne VTO,a ja nesto planiram da napravim pauzu od jedno 150 god...Smucilo mi se... Rolling Eyes

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 13 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Eho 29/4/2015, 18:53

Kaze mi prof. Mitic da se genetika nigde ne radi besplatno (FII i FV-Leiden), cak ni na Institutu za sudsku medicinu, gde nas salju sa Poliklinike. Poliklinika radi koagulaciju dzabe (na uput), a ovo se placa. Koliko ste vi to platile i gde?
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 13 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od AriesGirl 29/4/2015, 19:05

Eho ::Kaze mi prof. Mitic da se genetika nigde ne radi besplatno (FII i FV-Leiden), cak ni na Institutu za sudsku medicinu, gde nas salju sa Poliklinike. Poliklinika radi koagulaciju dzabe (na uput), a ovo se placa. Koliko ste vi to platile i gde?

Ja sam u oktobru prosle godine uradila na uput od dr opste prakse na Institutu za sudsku medicinu. Za zene iz Novog Sada je bilo besplatno. Tad su to uveli, pre toga se placalo. Pozovi ih i pitaj, hoce da odgovore na sva pitanja.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 13 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Eho 29/4/2015, 20:55

Hvala, Aries! Javicu sta sam saznala.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 13 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Blanka 29/4/2015, 23:28

MDB bravo! Bas mi drago da nije nista. Sad mozes da odahnes Very Happy
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dodatne analize - Page 13 Empty Re: Dodatne analize

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 21 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 17 ... 21  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu