KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+55
nina :)
ivi
LaFolie
Lyanna
Crvic
djole42
Vuchica
zvoncica36
lenjivica
ninica2
SannI-AlL
cicsa80
InNaturaVeritas
Dacaa
anasrce
Ema78
Jelica
AriesGirl
ms_do
bulevarka
PalcicaBg
Bekanicaa
Ninche
BiKsi :)
leptirko82
dragana76ns
ragaco
midori
Ambra
neca73
Erata
labradorka
fmala
OKacica
JocY
laKole
ariadne69
KoMetaK
MAAKKI
SoJa
sareni leptir
pegaz
saska1
Endzi
lilya
tatjana2
dusa71
noja
fight&faith
Sofija Veks
Niny
bak
Stenli
lelas
d77
59 posters

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 5/9/2013, 12:34

d77, draga, opusti se i pusti da sve ide svojim tokom. Proveri danas tsh, svakako, i znaćeš na čemu si. Moraće i nadalje da se prati, i biće sve ok. Samo nemoj da nabijaš dodatnu nervozu. Ja ti od srca želim sve najbolje i navijam jako igracice 

Kod nas se sve vuče kao puž... Pošto smo ustanovili da FSH I LH nisu samo ženski hormoni (kao što je tvrdila dr opšte prakse u DZ  b ), evo i rezultata mog M:

FSH 3.5 (O-15)
LH 4.0 (1-10)
testost. 5.6 (3-10)
prolakt. 263 (150-500)
Mislim da je sve ok
Inhibin nije radio, njega će ovih dana...

Ja sam proverila KS i urin, jer danima imam temp. 37.2 a i zbog herpesa koji mi se pojavio, sve je ok, što se krvi tiče, ali mi je u urinu pozitivan Urobilinogen (što ukazuje na oštećenje jetre), ja računam da to nije ništa, jer mi je sedimentacija mirna (6), ali moraću na eho abdomena.
Ovih dana planiram UZ i razgovor sa dr.Nebojšom u Spebu... Valjda su se opravili da rade Very Happy 

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 46
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 5/9/2013, 12:39

i da objasnim oko rasta tsh u ranoj trudnoći - naša štitnjača (ili nadomjesna terapija) treba da proizvede hormone i za plod do 12 nedjelje kad se završava faza razvoja nekih organa pa vlastita štitnjača bebe preuzima lučenje hormona t3 i t4 za bebu. znači, količina hormona se dijeli praktično na dva organizma, naša hipofiza detektuje pad hormona u našem organizmu i pojačava lučenje tsh. a nedostatak hormona t3 i t4 u tom ranom razvoju bebe može biti veoma negativan - uzrokovati nepravilan razvoj ili čak prestanak razvoja bebe.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 5/9/2013, 12:44

soja, ja se ne razumijem u muške hormone. nadam se da su ok. srećno za dalje! cvet 
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 5/9/2013, 12:46

D77 samo polako i sve će biti ok.Da li ste Brbljiva i ti u srodstvu?Ili ste možda iz istog kraja?Meni delujete kao sestre.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 5/9/2013, 12:47

zvoncica36 ::D77 samo polako i sve će biti ok.Da li ste Brbljiva i ti u srodstvu?Ili ste možda iz istog kraja?Meni delujete kao sestre.
Wink 
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 5/9/2013, 12:47

laKole ::i da objasnim oko rasta tsh u ranoj trudnoći - naša štitnjača (ili nadomjesna terapija) treba da proizvede hormone i za plod do 12 nedjelje kad se završava faza razvoja nekih organa pa vlastita štitnjača bebe preuzima lučenje hormona t3 i t4 za bebu. znači, količina hormona se dijeli praktično na dva organizma, naša hipofiza detektuje pad hormona u našem organizmu i pojačava lučenje tsh. a nedostatak hormona t3 i t4 u tom ranom razvoju bebe može biti veoma negativan - uzrokovati nepravilan razvoj ili čak prestanak razvoja bebe.
Hvala ti za informacije... u ponedeljak idem kod Kopitovićke pa videću šta će ona reći pa ako bude potrebe posetiću i endokrinologa...
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 5/9/2013, 12:50

Jesmo, zvoncice...juznjakinje...Very Happy 
Lakole, prorocice...ako mi je TSH do 2, uzimacu 12,5 dnevno eutyroxa, a ako je preko-onda Miljicevu terapiju.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 5/9/2013, 12:53

d77 ::Jesmo, zvoncice...juznjakinje...Very Happy 
Lakole, prorocice...ako mi je TSH do 2, uzimacu 12,5 dnevno eutyroxa, a ako je preko-onda Miljicevu terapiju.
nisam ja proročica Wink 
ja sam samo za punih 7 godina borbe sa poremećajima štitnjače naučila dosta o tome. cvet 
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 5/9/2013, 12:55

Hej la Kole imam informaciju da nije hipotireoza ako nije tsh preko 10
a granica je 4.2 znači ovo kod mene je samo kao u porastu što znači da dosta izbacujem joda ali kao nije za hormonsku terapiju ???
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 5/9/2013, 13:04

Devojke ja sam u zbunu skroz,obe vto moj tsh je bio oko 3 ne znam sad tacno pogledacu veceras kuci,a dr Stokic mi nije prepisala lek,jel moguce da je to u pitanju? Trenutno ne planiram vto ali cu svakako proveriti tsh i konsultovati se sa dr ako treba terapija da je pocnem na vvreme!
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 5/9/2013, 13:05

Devojke ja sam u zbunu skroz,obe vto moj tsh je bio oko 3 ne znam sad tacno pogledacu veceras kuci,a dr Stokic mi nije prepisala lek,jel moguce da je to u pitanju? Trenutno ne planiram vto ali cu svakako proveriti tsh i konsultovati se sa dr ako treba terapija da je pocnem na vvreme!
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 5/9/2013, 13:07

Meni je dr Bilja rekla da je idealno da se tsh, u vreme VTo, krece oko 2. Znatno ispod ili iznad, ne valja...Crying or Very sad 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 5/9/2013, 13:08

Kkada vec pricamo o TSH, da li je moguce da TSH moze da raste i posle stimulacije klomifenom? Meni je bio 1.5 a posle klomifena je bio 2.38... Posto se sad spremam za VTO provericu i to...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 5/9/2013, 13:13

ajde još jednom da napišem.

moj ivf ginekolog je, prije dosta godina, kad se još nije usvojilo mišljenje da su hormoni štitnjače i tsh veoma važi za trudnoću, poslao 10 zdravih mladih žena (starosti ispod 30 godina) koje su spontano ostvarile trudnoću da urade tsh. ni jedna nije imala tsh preko 2 a većina ih je imala i ispod 1.

pegaz, to je to staro mišljenje po kome se toleriše tsh do 4,2 (kako piše u ref vrijednostima). već je većina i endokrinologa i ginekologa usvojila da tsh ne bi trebalo da bude preko 2,5.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 5/9/2013, 13:17

d77 ::Meni je dr Bilja rekla da je idealno da se tsh, u vreme VTo, krece oko 2. Znatno ispod ili iznad, ne valja...Crying or Very sad 
samo ti slušaj dr.Bilju.Mi smo ovde laici.Kad imaš već mišljenje najboljeg hematologa i dr.Bilje radi kako su ti oni rekli.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 5/9/2013, 13:18

Slazem se u potpunosti sa laKole...
A Okacica, dokazano je takodje da svaka stimulacija povecava TSH...cak i kontraceptivne pilule dovode do njegovog povecanja. Zato ja danas ponavljam TSH, jer sam na Mikroginonu...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 5/9/2013, 13:19

OKacica ::Kkada vec pricamo o TSH, da li je moguce da TSH moze da raste i posle stimulacije klomifenom? Meni je bio 1.5 a posle klomifena je bio 2.38... Posto se sad spremam za VTO provericu i to...
moguće je, okacice, ne kod svih, doduše. ima neke veze sa estrogenom koji se pojačano luči u organizmu. ali ovaj blagi rast kod tebe nije problem.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 5/9/2013, 13:22

laKole ::
d77 ::Jesmo, zvoncice...juznjakinje...Very Happy 
Lakole, prorocice...ako mi je TSH do 2, uzimacu 12,5 dnevno eutyroxa, a ako je preko-onda Miljicevu terapiju.
nisam ja proročica Wink 
ja sam samo za punih 7 godina borbe sa poremećajima štitnjače naučila dosta o tome. cvet 
Ja samo tebe slusam LaKole sa stitnu, jer em si bila primorana da ucis svasta zbog tebe, em si po struci to sto jesi, kompetentnije osobe na forumu nema. Very Happy Very Happy Kad bi mi ti rekla sta da radim sa mojim TSH, pre bi tebe poslusala nego bilo kog edokrinologa ovde ili u Srbiji! yes yes 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 5/9/2013, 13:24

Hvala Lakole!!! osmeh srce

Hvala d77 smajli angel 


Poslednji izmenio OKacica dana 5/9/2013, 13:26, izmenjeno ukupno 1 puta
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 5/9/2013, 13:25

d77 ::Slazem se u potpunosti sa laKole...
A Okacica, dokazano je takodje da svaka stimulacija povecava TSH...cak i kontraceptivne pilule dovode do njegovog povecanja. Zato ja danas ponavljam TSH, jer sam na Mikroginonu...
Super već si ukapirala pa Okanici možeš da daš savet.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 5/9/2013, 13:27

d77 ::Slazem se u potpunosti sa laKole...
A Okacica, dokazano je takodje da svaka stimulacija povecava TSH...cak i kontraceptivne pilule dovode do njegovog povecanja. Zato ja danas ponavljam TSH, jer sam na Mikroginonu...
I ja pijem mikroginon...
imam savet za taj povišen tsh: da se unosi što više joda u organizam znači dosta morskih plodova jer povišen tsh znači da se više izlučuje jod iz organizma...

lakole poljubac  sve znaš
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 5/9/2013, 13:32

zvoncice, nisi dobra boks 
Ja nisam tako cesto proverava TSh, ali uvek kada sam bila na kontracepciji-tsh je bio iznad 3,5. Kada se organizam ocisti hormona, pada na 2, odnosno 1,8.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 5/9/2013, 13:43

pegaz ::
d77 ::Slazem se u potpunosti sa laKole...
A Okacica, dokazano je takodje da svaka stimulacija povecava TSH...cak i kontraceptivne pilule dovode do njegovog povecanja. Zato ja danas ponavljam TSH, jer sam na Mikroginonu...
I ja pijem mikroginon...
imam savet za taj povišen tsh: da se unosi što više joda u organizam znači dosta morskih plodova jer povišen tsh znači da se više izlučuje jod iz organizma...

lakole poljubac  sve znaš
Morski plodovi spadaju u jače alergene.Alergija može da se javi iznenada,bez obzira da li ih je neko ranije podnosio ok.Kada se često konzumiraju može doći do povišenog holesterola(lošeg).

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 5/9/2013, 13:44

d77 ::zvoncice, nisi dobra boks 
Ja nisam tako cesto proverava TSh, ali uvek kada sam bila na kontracepciji-tsh je bio iznad 3,5. Kada se organizam ocisti hormona, pada na 2, odnosno 1,8.
Nikad nisam ni rekla da sam dobra.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 5/9/2013, 14:00

pojačan unos joda ima smisla kad je njegov deficit uzrok smanjenog lučenja hormona. kontinentalno područje na balkanu jeste deficitarno al' je prvi zakon o obaveznom jodiranju soli donesen još 50-60tih godina prošlog vijeka, i tu smo sada pokriveni. kod nas se više ne može naći domaći proizvod soli koji nije jodiran.

ova 'epidemija' bolesti štitnjače nije uzrokovana deficitom, mnogo su složeniji mehanizmi koji su doveli do tolikog broja oboljelih, više ima veze sa stresom, 'nestabilnim' životom cjelokupne populacije od 90tih godina naovamo.

djevojke, ako mogu pomoći, rado to činim. cvet 
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 4 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu