KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+55
nina :)
ivi
LaFolie
Lyanna
Crvic
djole42
Vuchica
zvoncica36
lenjivica
ninica2
SannI-AlL
cicsa80
InNaturaVeritas
Dacaa
anasrce
Ema78
Jelica
AriesGirl
ms_do
bulevarka
PalcicaBg
Bekanicaa
Ninche
BiKsi :)
leptirko82
dragana76ns
ragaco
midori
Ambra
neca73
Erata
labradorka
fmala
OKacica
JocY
laKole
ariadne69
KoMetaK
MAAKKI
SoJa
sareni leptir
pegaz
saska1
Endzi
lilya
tatjana2
dusa71
noja
fight&faith
Sofija Veks
Niny
bak
Stenli
lelas
d77
59 posters

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 17/9/2013, 14:22

Ovo gore što sam napisala mogla bi neka pogrešno da shvati pa da objasnim.Pegaz ovo slučaj tvoje znam da se odnosi na vto.Ali slučaj moj se odnosi na mene,ali ne na vto.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 17/9/2013, 14:26

zvoncica36 ::Da nisam sigurna da li sam već pisala,ali u Segedinu se plaća tek posle et.Dr. insistira da ga kako kaže ne bi terao maler.Ako žena nema ok jć. onda se plaća mali iznos.Kod Ivanovića sam čula da sve unapred platiš(oni su vidoviti).Znaju da ćeš sigurno imati embrione.
Platis unapred, pa ti prospu pricu da ako nema JC vratice ti pare. Nek mi se javi neka da mi kaze da su joj vratili pare pa da i ja verujem u tu pricu.

Ja jutros odradih analize koje mi je trazila Crnogorac... sto se obradovah ko kuce kad videh da mi se smanjio d dimer sa 501 na 416 za 3 meseca koliko pijem aspirin. Inace zdrava sam ko dren, mogu u akciju. Cak mi i holesterol pao, to doduse nije trazila Dr. nego mene zanimalo s obzirom da jedem ko da nemam sta :)
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 17/9/2013, 14:26

zvončice ja inače ne koristim takvu vrstu lekova ali eto taj dan je bio takav i sad je prošlo...
idemo dalje sigurnim korakom... f
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 17/9/2013, 15:19

Ragacco, srecno!
Ivv, sve si mu rekla. Kamen ne bi ostao imun na tvoje reci, a ne covek, kakav god da je!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenjivica 17/9/2013, 15:28

Pegaz, srećno!!!!!!!
Ragacco, takodje!!!!!
Erata, vidim da već razmišljaš o daljim koracima, svaka čast, samo napred!!!
Ivv, e, neka si!!! I puno sreće u daljim koracima.
Hvala svim devojkama što su bile uz mene, mi mislimo DE je skoro sigurica, ali -cvrc! Ynam da imam smrzliće, ali nemam baš mnogo nade :-(
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 17/9/2013, 15:32

lenjivica ::Pegaz, srećno!!!!!!!
Ragacco, takodje!!!!!
Erata, vidim da već razmišljaš o daljim koracima, svaka čast, samo napred!!!
Ivv, e, neka si!!! I puno sreće u daljim koracima.
Hvala svim devojkama što su bile uz mene, mi mislimo DE je skoro sigurica, ali -cvrc! Ynam da imam smrzliće, ali nemam baš mnogo nade :-(
Draganice, jos si sveza od neuspeha, kako vreme bude prolazilo tako ces ti ojacati i imati vise nade i vere u uspeh yes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bekanicaa 17/9/2013, 16:12

In Vitro veritas, Predrago mi je svaki put kad, se javno o tako vaznim situacijama i temama pise ili govori. Upravo, sam osoba koja gine za istinu, i za pravdu. O toj klinici, ime joj ne bi spominjala, do sada sam samo takve i slicne price cula. Evo i juce, cekajuci Hormonski status u Visegradskoj, slicna prica, zenice tvojih godina, isto o svom trosku radila kod njih... Stvarno sam zapanjena,,, Pa njih treba dati u novine, pa da se sa njima malo mediji pozabave, i u buducnosti svim parovima pomognu. Sokirana sam... Ja imam sada malo izmenjenu situaciju, da se ne ponavljam, pisala sam, ali Vas redovno pratim, i maksimalno podrzavam.
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Crvic 17/9/2013, 22:41

Erata hvala ti za onaj post. Da ga čitamo svaki dan, i znamo da je tako, opet ne bismo odustali od guglovanja, kombinovanja, preračunavanja, razmišljanja o kamerama koje prate embrione, aha, picsi icsi i ostalom. Prešli smo granicu posle koje ni opuštanje ni prepuštanje nije moguće.

Ivv, drago mi što si sve napisala, i gađala, zbog tebe. Da si završila i spakovala i ideš dalje, sve do trudničkog stomačića.

Zvončice, ohrabrujuće je da je moguće takvo iskustvo sa lekarom. Pročitala sam tri puta ono što si pisala koliko mi je zvučalo nerealno.

Ljubim vas.
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 18/9/2013, 09:50

Nažalost, Lili je imala pravo (iako znam da bi među prvima volela da nije). Niko se nije javio, niti će. Ne zbog toga što se stidi ili ne zna šta da kaže na moju priču već zbog toga što ga je zent i ne zna koliko daleko ću da idem pa neće da me izaziva. + najbitnije je da još nekome drpi lovu.

Ja se ipak nadam da će ova poruka ostaviti trag, makar će čitati druge žene koje se raspituju koju kliniku da izaberu. I tu sam već nešto pomogla...

Mene više izaziva njegovo ćutanje...

Ja moram dalje, srećna sam, što kaže moja Draganica, što sam to bljucnula.

Ljubim vas, hvala na podršci, no znamo gde živimo...

ps.znam da je dobio mejl jer su mi jednom, u proceduri odgovorili z a15 minuta;-)


Poslednji izmenio InVitroVeritas dana 18/9/2013, 09:54, izmenjeno ukupno 1 puta
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 18/9/2013, 09:52

InVitro, ja nisam u toku Crying or Very sad
Jucerasnji dan mi je bio uzasan, pa zato nisam svracala da ne smaram sve vas na forumu.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 18/9/2013, 09:59

Ivv, važno je da je on pismo pročitao, a sigurna sam da jeste i da su mu gorele uši makar pola sata!
Ti si njemu sasula istinu u lice, šta može da kaže? Da te pozove i ponudi razgovor, izvinjenje, objašnjenje, besplatnu VTO? Pa zna da bi se ti tek tada razbesnela, jer je njemu jasno kakvu ženu ima preko puta. Jedino što može je da ćuti. A to što si napisala na forumu je jako korisno i sigurno ćeš mnoge žene sprečiti da odu tamo, neke će otići, ali ako spaseš makar jednu, spasila si ceo svet! Ljubim te

D77 napiši i ovde šta se sve izdešavalo, cure će sigurno imati dobre savete. Moj je da probaš tu VTO iz prirodnog ciklusa, ali i da odeš kod još nekoga, da razmisliš o novoj laparoskopiji...ali napiši da znaju cure o čemu se radi.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 18/9/2013, 10:23

IVV, svaka cast...procitala sam sta se desavalo, juce...
Erata, evo napisacu i ovde...
Posle Speba, koji su me odbili zbog loseg AMH, otisla sam kod Ivanovice, aprila meseca. Posto nisu hteli da krenu u VTO, jer su sumnjali na hidrosalpinx, uputili me na laparo, koju sam odradila krajem maja. To sam jedva prekrcala, satima sam provela u h.sali i intezivnoj nezi, ali sam se ipak nekako oporavila. Sa zatvorenim levim jajovodom sam se ponovo javila dr i posto nisam bila spremna za VTO fizicki, odlozila sam za 1-2 meseca. Radila sam UZ i na svakom sl.se taj hidrosalpinx na lev.strani uvecavao. Juce je bila sl.situacija:
hidro je i dalje ogroman, levi jajnik se skoro od njega i ne vidi, desni je vec odavno otpisan i spusten, jos prolazi najveci kr.sud male karlice pored, tako da od prolaska igle nema nista.
Kako je trebalo da sa blagom stimulacijom krenem u VTO, odustalo se i ostao je samo prirodnjak. Potpuno sam otisla u aut, jer znam da samo cudo, moze da me izbavi iz ovog sr...nja...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 18/9/2013, 10:24

Potpisujem te, E:aa: 
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 18/9/2013, 10:48

D, ja bih išla na novu laparo, pa na prirodnjak. Evo zašto: levi je pod kesetinom, dakle neće biti dovoljno da to samo ispumpaju na punkciji. Iako tako bude on će opet da se puni, mamicu mu. Uostalom, kako ćeš na punkciju ako nema ćelije, moraju nekako da je izvuku? A ne mogu da je izvuku od kese.
Drugo, desni jajovod je ok ali jajnik je u priraslicama. Na laparo će da srede i jajnik i jajovod i onda će tu moći da se stvori neki folikul, bilo na jednom, bilo na drugom. Kapiš?

Istrpi još jednu laparo, samo razmisli gde. I za prirodnjak razmisli gde.
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 18/9/2013, 10:58

Ivv, da nije zatvoren jajovod, do ovoga ne bi ni doslo, ali sta je tu je...
Niko od dr ne sme da otklanja priraslice sa jajnika, jer je rezerva uzasno niska i plase se da totalne ne uniste jajnik.
Tako da je sve otislo u aut, odavno Crying or Very sad 
Sada mi je problem i kako odsustvovati svakog meseca i juriti jc...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 18/9/2013, 11:01

IVV, svaka ti je zlatna yes yes 

D77, ja mislim isto kao IVV, ne gine ti jos jedna laparo, al bi ja promenila kliniku yes BG, NS, raspitaj se dobro, koji dr, gde, sta. Imas i ovde milion podataka i informacija, nema nista od bedacenja, gore glavu!
IVV ima ok iskustvo sa Frontom, ja sa Betanijom, nije to na kraj sveta, manje kosta od tvog zdravlja, zivaca, nada.
Verujem da je to poslednje sto sad zelis, ali, sta da se radi. I da je to poslednje sto zelis da cujes....
Ivanovici ce te verovatno slati u Valjevo, sve su pre slali tamo, nije ni to tako losa ideja yes 

Koracaljke radost 
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 18/9/2013, 11:05

Au...bak...
Kada sam radila laparo, pre 3 meseca, proklinjala sam sebe sto sam uopte dosla da mi to rade...bilo je uzasno...sedela 10-ak dana u bolnici...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 18/9/2013, 11:11

Cula sam da ima primera da zene bas naje... od laparo. Ja sam dosla na laparo uvece, prespavala, u 8 bila na programu, u 12 bila kuci! u 15h isla da biram materijal za kuhinju Rolling Eyes Tebi se bas zalomilo No 
Popricaj otvoreno sa Gocom, sa sobom, sta raditi, pratite par meseci folikule, ali ako je aspiracija tako otezana, mozda bolje stisnuti zube pa resiti problem. Kazem mozda, nisam ja dr. A mozda vec prvi mesec uhvatite beba  yes 
I nemoj tako da je sve otislo u aut, ima nade, ima sanse, samo gore glavu i samo napred, koliko imamo primera da zene sa nemogucim dijagnozama postanu mame, nema nista od bedacenja osmeh srce 
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 18/9/2013, 11:14

Blago tebi, bak...ja sam bila nadrljala, kateter nosila par dana, nisam ustajala iz kreveta uopste.
A niko se od dr i ne usudjuje da vadi jajovod, kako ne bi unistio i jajnik, pa je kod mene malo haoticno stanje...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 18/9/2013, 11:16

Bakiša moj, orcam i menjam perspektivu, jbg:-)

D, meni je baš nedavno doca pominjala dr. Jokića iz Valjeva za laparo. Sa Frontom imam iskustva i neću da menjam, ali po preporuci jedne drugarice odavde možda odem u NS da mi isti lekar sredi "gajbu" i vodi postupak

O rezervi na jajniku posle laparo ne mogu baš ništa da ti kažem, niti želim. Može da se desi da sve bude ok posle op. a može da se desi i da ne bude. E sad, ono što je sigurno je da trenutna situacija, već u dve klinike, tebi nešto hoće da kaže. Tu već ne smem da pričam jer samo dobar lekar može i trebalo bi da zna šta to ova situacija hoće od tebe.

Raspitaj se, odmori, zen budizam i osmeh!!!

InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fmala 18/9/2013, 11:54

Ivv, svaka cast sto mu nisi ostala duzna. Tek sam sad, iz pisma, povezala problem, i shvatila o cemu se radi, iako nisam ni blizu upucena kao vi. Na zalost, ne boje se oni pasa koji laju, a ne ujedaju, kao sto vidis, ni odgovora te nisu udostojili. Oni se boje jedino medijske pompe i tuzbe. I ja kad urlam na njih, pominjem i jedno i drugo, i mogu da vam kazem da se skandala u medijima boje vise od tuzbi. A ti, kao i svaka od nas, uvek mozemo da trazimo svoja prava na nacine koje nam zakon pruza, pa sad, da li je to tuzba, svedocenje u medijima, podnosenje prijave nekoj instituciji koja kontrolise zdravstvo, ili jednstavno, otvorenim pismom (putem citanijih portala, npr.), a ja bih na mestu svake zene koja je iz svog dzepa izvalila toliki novac, itekako tuzila i trazila svoj novac nazad. Nekad bi i oni nama trebalo odstetu da plate, svaka ta stimulacija rusi nase fizicko i pshicko zdravlje, negde tome mora da se vidi kraj. I te klinike koje naplacuju tek posle transfera, nisu verovatno tako od pocetka radile, nego su se par puta opekle sa hrabrim pacijentima, koji znaju da zastite svoje pravo. I koja je to foa da ti uzmu tole pare i ne daju racun? Pa to je cist kriminal, ja to nikad u zivotu ne bih precutala! Postoji par novinara, savesnih, odgovrnih, kojima uvek mozete da se javite, koji su u stanju da posvete celu emisiju problemu, da razgvaraju i sa svojim zenama, da vas zastite, zatamne i iznesu vase istine. Jedna od njih je Mira Adanja-Polak, koja ako se tema ne uklapa u njen koncept, uvek moze da vam kaze kojoj redakciji da se obratite, ili kom novinaru.
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 18/9/2013, 12:33

D77, meni super radi jajnik na strani gde je izvađen jajovod, a desni, sa zatvorenim jajovodom ništa, tako da ta njihova priča da jajnik ne radi dobro kada se jajovod izvadi ne pije vodu! Bilja to tvrdi, ali ne zna da objasni kako to meni onda ovaj radi, a onaj ne radi - na to pitanje je slegala ramenima i onda "mudro" zaključila da mi je doktor možda oštetio jajnik prilikom laparoskopije. Znači isti doktor koji je vadio levi u kojem je bila trudnoća i spašavao mi život u tom momentu, u zadnjem trenu pred pucanje jajovoda - ne ošteti jajnik, a ošteti drugi kada je zatvarao jajovod, kada mi život nije visio o koncu, kada smo se lepo i polako pripremili...ma daj!!!
Meni je žao što ga nisam izvadila, to sam sto puta ponovila. On je hteo da ga vadi, a ja nisam dala. kada sam bila u grčkoj, oni su se čudili što mi je zatvoren. Kažu da je kod njih praksa da se vadi, nikakvo zatvaranje.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 18/9/2013, 12:42

Erata, ne znam sta da mislim...i moj dr u Nisu je bio protiv vadjenja...djavo bi ga znao vise sta je ispravno, a sta ne...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenjivica 18/9/2013, 12:56

Devojke, izvalih sada da postoje 2 stvari koje mi niko nije rekao da radim-citomegalo virus - koliko je to bitno i koliko košta, kao i b2GPI (vezano za hematologiju). Da li je neka od vas to radila. Takodje, da li je neka čula za metode ZIFT i GIFT (vraćanje gameta ili zametka u jajovod), navodno ima više uspešnosti, mada nema logike, jer se obi vtaćaju posle samo 1 dana u labu, kad ne može ni da se vidi kako se koji embrion razvija
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 18/9/2013, 12:59

InVitroVeritas ::Nažalost, Lili je imala pravo (iako znam da bi među prvima volela da nije). Niko se nije javio, niti će. Ne zbog toga što se stidi ili ne zna šta da kaže na moju priču već zbog toga što ga je zent i ne zna koliko daleko ću da idem pa neće da me izaziva. + najbitnije je da još nekome drpi lovu.

Ja se ipak nadam da će ova poruka ostaviti trag, makar će čitati druge žene koje se raspituju koju kliniku da izaberu. I tu sam već nešto pomogla...

Mene više izaziva njegovo ćutanje...

Ja moram dalje, srećna sam, što kaže moja Draganica, što sam to bljucnula.

Ljubim vas, hvala na podršci, no znamo gde živimo...

ps.znam da je dobio mejl jer su mi jednom, u proceduri odgovorili z a15 minuta;-)
A ja budala se sad nadam da mozda smislja odgovor Rolling Eyes 

D77, nemam iskustva sa time sto tebe muci, ali verujem da bi trebalo da se konsultujes sa jos nekim lekarima. Mozda Vasiljevic (devojke, ispravite me ako se covek ne preziva tako) u Frontu ili Kopitovicka u Betaniji.
Znam da ti je sada jako tesko, ali jedini nacin da ovo resis je da se smiris, sredis, uzmes stvar u svoje ruke tako sto ces porazgovarati sa jos lekara i onda odlucis sta ces dalje. Drugog resenja nema.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu