KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+55
nina :)
ivi
LaFolie
Lyanna
Crvic
djole42
Vuchica
zvoncica36
lenjivica
ninica2
SannI-AlL
cicsa80
InNaturaVeritas
Dacaa
anasrce
Ema78
Jelica
AriesGirl
ms_do
bulevarka
PalcicaBg
Bekanicaa
Ninche
BiKsi :)
leptirko82
dragana76ns
ragaco
midori
Ambra
neca73
Erata
labradorka
fmala
OKacica
JocY
laKole
ariadne69
KoMetaK
MAAKKI
SoJa
sareni leptir
pegaz
saska1
Endzi
lilya
tatjana2
dusa71
noja
fight&faith
Sofija Veks
Niny
bak
Stenli
lelas
d77
59 posters

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od labradorka 6/9/2013, 12:02

zvoncica36 ::
labradorka ::Bila sam pokrivena fraxijem 0.3 od dana et,Sonja mi prepisala.Plus prednizon od 5,folne 10 i 2x1 estrofema..mislim da sto se terapije tice,bolje nije moglo.
Slažem se,ali se nadam da ćeš sledeći put ugledati ogromnu betu.Da li si imala inekcije progesterona?
Nisam,3x200 mg utrogestana.to im je valjda neki standard.Wink 
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od labradorka 6/9/2013, 12:03

Lilia,to mora da je neka lepa destinacija cim je u novembru? Wink 
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 6/9/2013, 12:06

labradorka ::Lilia,to mora da je neka lepa destinacija cim je u novembru? Wink 
Ma do Slovenije idemo. Meni je Slovenija omiljena destinacija. Necemo se kupati, ali makar da udisemo more yes 

Hvala devojke na lepim zeljama ljubav 
Znate da i ja vama zelim isto sto i sebi od sveg srca i najiskrenije d
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 6/9/2013, 12:10

Evo posto me prozivate da se javnem :))
Prvo, da cestitam Kometi, nemas pojma koliko si me obradovala! Grabila sam na moru wi fi signal u jednom kaficu, samo da vidim kako je bilo na prvom UZ. Cak sam silazila iz stana na obalu, samo da stanem ispred kafica i da proverim da li je sve ok. Komentar moje drugarice je bio: "Vi se bas podrzavate!":) Kometa, moja prijateljica, ne najbolja u smislu da mi najvise lezi, već najvažnija, jer mi je bukvalno spasila život pre 16 godina - njoj sam zahvalna što sam među živima, je rođena 13.04. Moja rođena sestra 26.04., kao tvoj pokojni tata, a ćerka od moje najbliže rodice 02.04.
Naravno, i ja sam aprlilski ovan :)

D77, moraš malo da povučeš ručnu. Ne troši svoju snagu i energiju na malodušnost, već na usmerenje ka cilju! Taj stav te nigde ne može odvesti, to: Jadan ja, jesam baksuz, zašto baš meni...to nas sve uhvati i drži dan, dva, tri, ali ako je to stil života i način razmišljanja, nećeš se dobro provesti nevezano za VTO. Sutra ćeš dobiti dete, idu drugi problemi, ne može se život posmatrati tako. Što se tiče AMH i odbijenice u Spebu, nisu tebe svi odbili. Ne sećam se da si se obraćala svim našim klinikama i svim poznatim vani. Samo malo spusti loptu, nemoj da se predaješ unapred, jer bitka tek počinje!

Labradorka i Lilya, tako mi je žao...Lilya, razmisli i o Solunu, možeš im pisati pa vidi. Kod njih nema problema sa koordinacijom i imaš maksimalnu podršku u najkraćem roku, uvek, tako da taj stres u postupku ne postoji. Jesu skuplji od Praga, ali pružaju i bolju podršku i bolje prate do odlaska tamo.

Što se tiče mutacija...ja sam moju sestru nagovorila da proveri. Ja sam MTHFR homozigot i PAI 4g/5g. Sestra je PAI 4g/5g. Ima sina od 3 ipo godine, kada nije ni znala za mutaciju, a sada je u 12. nedelji trudnoće, bez ikakvih terapija. Nije ni htela kod doktora, iako sam joj ja zakazivala. Oba puta je ostala trudna iz prve i samim tim je i opustena...a ima i srece. Ali eto dokaza da PAI 4g/5g nije opasan. Ja sam sa PAI 4g/5g i MTHFR homozigot ostala trudna 2 puta, bez terapije. E sad, jednom vanmaterična, drugi put missed, ali nije zbog trombofilija. Drugi put sam od pozitivne bete primala fraxiparin, a do tada pila aspirin, ali hoću reći da sve te stvari ne sprečavaju trudnoću, jer se i u spontanim trudnoćama terapija uvodi nakon zatrudnjivanja, a ne nakon ovulacije. Hoću reći - kad hoće hoće, kad neće neće i to je ono što sam definitivno shvatila.

Ja ne pijem više ništa osim glukofaža, a mislim i njega da izbacim...ne znam šta da radim sa tim. Ne pije mi se više zato što mi nimalo ne obara šećer koji je stalno oko 6 i to je to. Samo džaba uzimam hemiju. Razmišljam o prirodnim forama za sniženje šećera. Mojoj sestri isto tako i niko se ne uzbuđuje oko toga, trudnoća super, nikakve terapije. Vuče bidone, riba, pere, vuče sina od 20 kg i sve super. Počinjem da razmišljam da se stvarno treba opustiti - ne mogu da verujem da sam ovo rekla hahaha
Ali ja se osećam sjajno kada ne moram piti ovo, ono...ne smeta meni da pijem, ali to me podseća da nisam ok, da sam u nekom procesu i odmah posvest kreće da mi nabija strahove. Videću, imam još vremena. Prvo da se vratim treninzima, a onda ću pokušati da menjam način ishrane, posebno način razmišljanja, pa da vidimo kakav je šećer i ostali vitamini kad se ide prirodno.

Izvinite ako sam nekoga propustila, čestitam svima koji su uspeli, a sve koji nisu grlim, ljubim, ne dam! :))
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od labradorka 6/9/2013, 12:11

I ja obozavam Sl mada do mora nikad nismo otisli.Mozda bi trebale tamo da radimo vto kad nam tako prija ambijent Very Happy 
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 6/9/2013, 12:23

E Erata lepo.Bolje da si ostala u ormaru.Šalim se naravno draga.Nemaš ti vremena da okolišeš već gađaš direktno u centar.Drago mi je da si bolje i samo napred.Svima nam nekad je odmor lek za dušu i telo.Ja sam jurila kao muva bez glave iz pokušaja u pokušaj,a onda me je divna i iskrena Mali Pariz ''ohladila''.Da nije bilo nje verovatno bih nastavila da jurim,a cilj sve dalji.Ovo naše je igra sreće i živaca.Život je lep sa svim problemima koje nosi,jer da nije istih ne bismo znali šta je sreća.Al sam filozof.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 6/9/2013, 12:31

Kad se ja setim sebe, juri prvi put, moralo je tad ili nikad, pa sva srećna kad su me posle negativne bete odmah pozvali na komisiju, pa odmah druga VTO, ubeđena da je to super i da me opalila sreća sa tim pozivom. Umesto da kažem Ivanovićima: Alo ljudi, pauziramo makar još mesec dana, potvrda mi važi 6 meseci i šta hoćete, sačekajte još malo, pa ćete da uzmete lovu, a ja da se odmorim. Ne! Ja prihvatam odmah, nema čekanja, idemo dalje. Greška! Normalno je da treba praviti pauze, da ne treba trčati pred rudu, ali ono što sada znam, a tada nisam znala, je da je mnogo važniji duhovni i duševni oporavak od oporavka tela, a najvažnije je oporaviti sve u paketu, pa trajalo to 2, 5, 10 meseci ili više, nebitno. I ne sažaljevati sebe dugo, ne kinjiti sebe (a sve to sam radila), jer to vodi u propast, a i Bog se ljuti kada se tako ponašamo!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 6/9/2013, 12:37

Erata, veliki zagrljaj 
Nisam ja osoba koja se pita zasto se bas meni desavaju ovakve stvari itd., ali jednostavno su mi se dr smucili, pa je zato tako...inace sam jako vesela i pozitivna osoba, dunjas me upoznala...
A iz Soluna i Praga su me samo meilom obavestili da sam kandidat za donaciju, jer je endometrioza sve unistila i zakazali mi UZ,na koji ja nisam otisla.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 6/9/2013, 12:39

Erata ::Kad se ja setim sebe, juri prvi put, moralo je tad ili nikad, pa sva srećna kad su me posle negativne bete odmah pozvali na komisiju, pa odmah druga VTO, ubeđena da je to super i da me opalila sreća sa tim pozivom. Umesto da kažem Ivanovićima: Alo ljudi, pauziramo makar još mesec dana, potvrda mi važi 6 meseci i šta hoćete, sačekajte još malo, pa ćete da uzmete lovu, a ja da se odmorim. Ne! Ja prihvatam odmah, nema čekanja, idemo dalje. Greška! Normalno je da treba praviti pauze, da ne treba trčati pred rudu, ali ono što sada znam, a tada nisam znala, je da je mnogo važniji duhovni i duševni oporavak od oporavka tela, a najvažnije je oporaviti sve u paketu, pa trajalo to 2, 5, 10 meseci ili više, nebitno. I ne sažaljevati sebe dugo, ne kinjiti sebe (a sve to sam radila), jer to vodi u propast, a i Bog se ljuti kada se tako ponašamo!
Odrasla si.Bravo!Ja sam radila na 6 meseci.Meni je posle toga trebao odmor.Bitno je da si sada ok i da znaš šta dalje.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 6/9/2013, 12:50

Hvala Zvončice. :) Ova borba me definitivno učinila mudrijom i zrelijom. D77, ja sam bila pozitivna, luda, puna energije. Uvek sam uveseljavala ljude oko sebe, a često sam u duši osećala tugu i bol, koju niko nije mogao, ili nije želeo da vidi. Sada osećam da sam drugačija, manje dajem, ređe se smejem, ozbiljnija sam, manje jurim i da sređujem kuću i da se viđam sa ljudima i da nabijam sebi obaveze...sve je to došlo samo po sebi, malo po malo...ali ja se osećam bolje u svojoj koži. Moj dragi se začudio kada sam mu pre 3 dana rekla kako osećam da je sve ovo dobro što se dešavalo, da se čak i radujem što smo smo sve ovo prošli. On se izgleda ne slaže :))
Ali ja osećam tu pozitivnu promenu u sebi, a i posmatrala sam svet oko sebe, videla da ja nisam nikakav "slučaj", naprotiv, da sam jedna srećna i jaka žena. Osećam se super što mi se otvorilo "treće oko", te od naivne pozitivne lude, postade bogami fina mudrica koja sve vidi i zna i pre nego joj kažu. I baš mi je to super, baš pravi izraz, sazrela. To je meni naša borba dala! :))
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 6/9/2013, 12:56

Draga Erata, slazem se sa svim sto si napisala, ti i JESI jedna srecna i jaka zena zagrljaj !!! I ja sam nekad bila zanimljiva, komunikativna, uvek spremna da nekom pomognem, porazgovaram, a sada sam se povukla u sebe, samu sebe iznenadim kada se necemu nasmejem, ali takva sam, to sam ja posle svega (a sta me sve ceka ne smem ni da pomislim ff , ali idemo dalje...)
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 6/9/2013, 15:19

d77 ::Erata, veliki zagrljaj 
Nisam ja osoba koja se pita zasto se bas meni desavaju ovakve stvari itd., ali jednostavno su mi se dr smucili, pa je zato tako...inace sam jako vesela i pozitivna osoba, dunjas me upoznala...
A iz Soluna i Praga su me samo meilom obavestili da sam kandidat za donaciju, jer je endometrioza sve unistila i zakazali mi UZ,na koji ja nisam otisla.
D77 znamo mi da si ti pozitivna,tj.ja to osećam.Divim ti se što se nikad nisi zapitala zašto se tebi to događa?Ja sam drugačija.Pitala sam se često zašto nama???Onda sam jednog dana kad sam osvojila na LOTO-u četiri pogotka shvatila.E ovako.U vek sam se pitala ko su ljudi koji imaju sedmice na Loto-u?Moji prijatelji,a ni prijatelji mojih prijatelja,pa ni njihovi prijatelji nikad nisu upoznali loto milionera.Stalno sam slušala odeš negde na odmor uplatiš i posrećiće ti se.Zašto ja nikad nisam dobila sedmicu,a uplatila sam jednom kad smo bili na Zlatiboru?Nisam dobila jer nisam verovala,tj.uplatim,ali zaboravim da sam uplatila.Onda sam jednom uplatila u Bg. i gledala izvlačenje.Kad ono četiri od sedam.Kažem ja mm biće ovde paraaaaa.Bilo je stvarno pošto sam otrčala da unovčim.Nisam želela da rizikujem pa da sve prokockam,a bilo je tu puno para za jedan pamučni šorc koji više otkriva nego pokriva.E sad pazi zašto je sve ovo prethodno napisano važno.Kad sam taj šorc počela da nosim na moru svi su gledali moju guzu(naravno je znam da je ona najlepša,a i mm će to potvrditi).Onda sam shvatila da ja sve ove preglede i vto radim baš zbog toga što svi treba da vide moju guzu.Eto sad sam otkrila moju tajnu.Loto više nisam igrala jer sam dobila više nego mi je potrebno.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 6/9/2013, 15:41

Zaboravila sam da napišem da sam ja svojim ponašanjem ''prizvala'' svoj problem.Još kad nije bilo razmišljanja i priče o vto ja sam išla na preglede.Bio je pred Novu god. popust u jednoj klinici 50% za kompletan ginekološ. i urološ.pregled.Pošto mi je tamo radila prijateljica(ginekolog),a popust pa čak i za to nikako nije dobro propustiti mm i ja smo išli.E sad mislim da svi moji problemi su za psihijatra pa,ako ima neki na forumu da me leči.Pošto sam ja prepametna(a to će potvrditi mm),ko misli ili oseća drugačije(ne prihvatam)mislim da su svi moji problemi nastali još dok sam bila u ''analnoj'' fazi.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 6/9/2013, 18:00

zvoncice ja sam dva puta peticu Wink
Igram sa svekrom sad Very Happy a gooza nekad bila dobra.Nadam se opet Wink))
D77 da se u sto skorije vreme resis svih dr kova !!!
erato osmeh srce 
Koraci samo napred ! roda
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Endzi 6/9/2013, 19:29

Nojice kako je bebica? place li,ili samo spava i rucka?osmeh srce
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 6/9/2013, 19:39

Erata slazem se sa tobom, mislim da svaka zena koja se nalazi u ovoj prici, polako postaje mudrija, stalozenija jer ne bi mogle da izguramo sve ovo da ne postajemo takve, ili bi zavrsile u nekim ustanovama, meni je jedino zao sto sa vremenom stvarno zaboravimo da se smejemo i to mi jako smeta, jer se i meni desava, ali nadam se velikom osmehu kada dodjem i ja na red da postanem mama. sreca 
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 6/9/2013, 20:54

Devojke samo da vas sve puno pozdravim. Nedostajete.
Nojice cestitam bebirona!!!!!
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 6/9/2013, 20:55

Necoooo, bas sam se pitala gde si i sta radis!!!!! poljubac
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 6/9/2013, 21:03

Zvoncice, bas si me odusevila svojim otkricem Very Happy 
zagrljaj

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Endzi 6/9/2013, 21:08

Zvoncica je queen ,jedan veliki zagrljaj  za sve
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 6/9/2013, 21:28

Erata, draga, drago mi je da te vidim na ovim stranama ponovo! Hvala ti puno na divnim recima! Moram da priznam da sam zasuzila citajuci. Vidis kako nas i datumi ujedinjuju, sto nije cesto. Very Happy Mozda se ova moja mrvica rodi i na tvoj rodjendan Wink Wink 
Citam te, a ko da sebe vidim iz nekog perioda od pre pocetka cele ove price, pa sebe u prici. Ne znam da li nam je to sto smo ovnovi zajednicko ili nije, ali mislim da ima malo i u horoskopu. I ja sam vila vesela, glavna u drustvu za zezanje i zasmejavanje, a onda sam se gasila polako kako su postupci odmicali. Skoro da nisam bila vise ja. I povukla se i sasekla mnogo toga u korenu i mnoge ljude i pocela da se dajem samo nakasicicu i samo kad zelim. Ako mi je ova VTO prica bila potrebna zbog toga, hvala joj! Ja nisam uspela da ustanem sama, pisala sam vec dosta puta, mnogo mi je pomogao odlazak u savetovaliste i psiholog tamo. Pocela sam da se smejem opet i da se radujem iz srca. Mnogo puta su se price vrtele oko gubitka moje mame i vise sam suza isplakala na radionicama, nego posle njene smrti (moj termin mislim da nije slucajan!). Polako sam pocela da se smejem opet i juna sam osetila da sam stara ja, sa osmehom na usnama, spremna da uveseljava, ali ne i da se daje do kraja ljudima koji to ne zasluzuju. Osetila sam neko ogromno smirenje i bila zadovoljna najzad sobom. U postupak sam po prvi put usla stvarno smirena, opustena i spremna da postanem trudna. Osecala sam se sigurno, jer sam bila u sigurnim i pravim rukama i - BINGO!
I ja sam sigurna da vrlo malo zavisi od lekara u postupku. MOj utisak je da je nekih 80-90% u postupku to smirenje i opstenost. Iako zvuci otrcano ona fraza koju nam svi ponavljaju - opustite se, mislim da ima mnogo u tom opustanju, samo je pitanje kako doci do tog stanja! Mislim da kad ljudi preseku i pomire se sa necim i postanu opusteni mogu da uspeju. Dokaz za to su mi sve one mame koje su postale to imajuci jedno dete (usvojeno ili dobijeno iz ko zna koje VTO) i onda im se desi trudnoca prirodno, ili se spremaju za usvajanje i pah -trudne, ili se spremaju zap ostupak i sa najneverovatnijim dijagnozama zatrudne prirodno! Pisala sam vec o zeni koju znam i koja je posle 5. VTO rekal dosta- usvojicemo, jer su im sanse bile nikakve sa njenom 1/2 jednog jajnika. U ciklusu posle poslednje VTO ostane trudna sa prim, posle par meseci sa drugim i na kraju posle "pazenja" posle 2 godine dobije i trece dete. Mnogo je toga u nasim glavama! Mnooogo! Pitanje je samo kako to potisnuti kad te nosi zelja da budes mama i kad zelis to sto pre. Probala sam ja da ne razmisljam i ranije i da se opustim i prepustim, ali nije bilo to TO! U prvom postupku sam ibla kao leptir, leprsala, smejala se zezala, bila sigurna da je dovoljno samo otici na VTO i da ce ti uspeti, a onda sam pocela da tonem polako... Sad znam zasto mi dosadasnji postupci nisu bili uspesni, trebalo je da se skocka mnogo toga i da se naucim smirenju i cekanju. Mozda sam zato sad i previse opustena i smirena i ono sto stalno ponavljam, bice kako mora i kako treba!

I ako ne uzimas hemiju, odmori! Nece ti faliti nista ako napravis pauzu. I ja sma ih pravila posle postupaka i nisam uzimala ni eutirox ni glukofage i sve mi je bilo ok. Naprotiv, TSH mi je bio oko 1.5. Nije kasno ni da se mesec dana pred postupak vratis na lekove. Mene su tako podsecali na ono sto sam prosla i nisam mogla da ih pijem. Ne mogu ni nasa tela da podnesu sve i treba ih cistiti ponekad ne uzimanjem ili uzimanjem samo nekih prirodnih preparata za ciscenje.

Labradorka, duso, drago mi je da vidim da se pridizes. Mislim da covek otupi i ogugla na ono sto mu se desava i ja sam se tako osecala posle 3. nesupeha. Svaki sledeci mi je bilo lakse da podnesem, ali sam sve bila sigurnija da necu odustati. Odmori se i razmislii gde ces. Neko ti je pomenuo NS, a ja ti ga iz mog iskustva najdublje savetujem. Ne znam kod kog si radila u Betaniji postupak, ali bih ja otisla na konsultacije sa Kopitovickom, da sam na tvom mestu. Nisu Genezis i Betanija isto po meni, mada zavisi i kod kog radis. Genezis je u prednosti zbog embriologa. Kako god, grlim te jako i zelim ti da se sto pre oporavis i krenes dalje! zagrljaj 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 6/9/2013, 21:29

Neco, dobro nam se vratila! Very Happy 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 6/9/2013, 21:56

Neco, Leptirko mi je malopre napisala da si se javila na koracima, a ja sam se bas na jutrima pitala gde li si. likeit  Pitam se gde li su nam trudnice Stomacic i Misic. Odavno nema Krk ili kako se prekrstila u, cini mi se, Jeftelija.Very Happy

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 6/9/2013, 22:43

Ja sam se pre par dana vratila sa mora i evo sad iscitavam sta je ko pisao i nista ne hvatam osim ovih zadnjih par strana. Toliko istine ima u ovim vasim postovima, svaki po malo osetila sam na svojoj kozi. Zato me sad posle godinu dana od propale vto tako zabole sta ce sa drugom da bude a za mesec dana sam ponovo u prici, ovaj put mrtva resena da necu da progutam ni jedan lek, ni jednu pripremu, nista do nista. Prirodno. Ako je sudjeno - desice. Sad racunam samo na samu sebe i svoj potencijal. Pa sta bude. Neko rece da ce i glukofaz da prestane da pije. Ja sam resila da izguram do vto i onda prestajem sa svakim lekom vezanim za vto. Dosta. Dva puta dnevno me podsecaju da sam ''defektna'' i ubijaju u pojam. Ne trpim ih vise. Godinu dana mi je trebalo da se oporavim od lekara i neuspeha, sad tek polako ulazim u fazu da mi je sve jedno sta ce da bude. I mnogo se bolje osecam.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 6/9/2013, 22:45

Meta, i ja se, nekako, pronalazim u priči erate (ovan i ja al martovski Very Happy )
Ali, ja imam još jedan problem sa VTO... nisam to do sada nikome pričala, ma nisam smela ni da razmišljam o tome, da ne prizivam zlo, ali, eto, sad mi naišlo da ovde napišem.
Prva VTO, prošli prvostepenu, da drugostepenu, ulazimo u postupak u januaru i ja srećna, jedva čekam. Međutim, sredinom decembra mojoj mami otkrivaju karcinom jajnika. Za par dana operacija, narednih nedelju dana ja ne izbijam sa patologije, dobijam neki simptom ulceriznog kolitisa (izbacila iz creva sluzavu, krvavu masu), patolog gleda detaljno tumor, matericu, deo omentuma... umrla sam dok konačno nije potpisao da nema proboja, nema metastaze i da će biti dobro...
Druga VTO, opet se spremili kompletno, mesec dana pre početka bockanja, iznenada mi umire ujak, moj najdraži ujkica... Šok!!! Opet plakanje, tuga...
Treći VTO, zakazano u NS, meni se vrzmaju gluposti po glavi, bojim se da se opet nekome nešto loše ne desi... I zvoni mi mob. zove moja mama i kaže da su mojoj mlađoj bratanici (3 god.) napipali na dojkici neki čvor. Ne znam kako sam preživela. Vodili smo je na eho, pogledao je dečji hirurg, na sreću, nije bilo ništa ozbiljno, bila je upala žlezdice u pitanju...
Verujem da je sve slučajnost, ali idalje strepim, jače je od mene...
Uf, sad sam se ubedačila skroz, majku mu

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 46
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu