Korak po korak na putu do bete +

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole taj 5/9/2013, 14:15

kometa, ajde napiši kolike su vrijednosti hormona na posljednjem vađenju i kolika ti je bila terapija do vađenja.
napisa ti ranije da kombinuješ 200 i 75 mcg, biće da si greškom napisala 200 umjesto 100?

laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lelas taj 5/9/2013, 15:00

SoJa odlicno da su tvom muzu ok hormoni i da mu nije potrebna terapija!Koji ti je to parametar iz krvi da nije bilirubin!
Ja bi zakazala konsultacije kod Kopitovicke,pisao je neko da je ok,pa me interesuje treba li da to bude drugi dan ciklusa i da li je nekom radila pripremu za Prag i da li to uopste radi,mozda samo svojim starim pacijentima npr!Naravno i da mi da preporuku za histeroskopiju ako treba .

lelas

Broj poruka : 1645
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragana76ns taj 5/9/2013, 15:11

E stvarno sa se uvek cudila zenama, koke nisu upucene u problematiku....traze savet danima od nas ovde na forumu, onda se i obrate lekaru specijalisti i onda na kraju svega oni veruju tamo nekome, ko u njima vidi izvor para ili odjednom dozive prosvetljenje i sami sebi prepisuju terapiju. d77 nemamnameru da te vresjam,ali ddanima smo uz tebe, dajemo ti najiskrenije savete i sad ti sve to bacas u vodu...da li mislis da je Bilja kompetentnija od Miljica? Razmisli malo i nemoj da verujes u ono sto tebi godi...ne boj se eutiroxa od 25mg a i da ga pijes citav zivot zarad trudnoce, da li bi pristala? Zvoncice, u pravu si tako je i Brbljiva stalno zapitkivala a odgovore kao da nije ni citala.... lakole, svaka cast prvenstveno na strpljenju a i na nesebicnosti, svaka info je zlata vredna :* Ninice, ja prvi put cujem da ti je Tsh bio 3...obavezno ti kod Stokicke,da se spremis za novi pobedonosan postupak.  Pozz zene, gruba jesam ali ne mogu da iskuliram...forum je po meni u poslednje vreme izgubio svoju draz, veoma korisne info se zatrpavaju glupostima....Izvinite,ali morah da ispisem sta mi je na dusi

dragana76ns

Broj poruka : 4196
Godina : 40
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SoJa taj 5/9/2013, 15:16

lela38 ::Koji ti je to parametar iz krvi da nije bilirubin!
Urobilinogen iz urina mi je pozitivan, a ne bi trebalo da bude. A kad spomenu bilirubin, meni jesu u krvi povećani, ukupni bilirubin 49.4 (ref. vr. 5.0-21.0), direktni 6.6 (0-3.4), ali, meni su oni povećani urođeno, išla sam i ranije, baš zbog njih na eho abdomena, jetra mi je bila skroz o.k.

SoJa

Broj poruka : 2004
Godina : 39
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ninica2 taj 5/9/2013, 15:17

Ja kada sam bila kod dr,dobila terapiju za IR glukofaz 3x500,magnezijum i vit.d i dalje sam na glukofazu,rekla mi da nastavim a na kontrolu tek kada dodje do trudnoce,a tsh ni reci,mada sam ja tada mislila da sam za terapiju. mozda bi mi bilo najbolje da odem privatno kod nje pa porazgovaram o tome,jer drzavno ohoho se ceka! Lakole sta mislis da li bi mi trebala neka mala dozica? :-)

ninica2

Broj poruka : 1826
Godina : 37
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laKole taj 5/9/2013, 15:27

ninice, jesi radila i ft4 uz taj tsh? ne može se prepisati terapija samo na osnovu vrijednosti jednog hormona.

laKole

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KoMetaK taj 5/9/2013, 15:34

LaKole, meni je poslednji TSH koji sam radila bilo 2,7 tamo negde u avgustu, kad sam i radila betu (5. avg.). Kako imam navijen telefon u 7.30 da pijem eutirox, tog jutra sam mahinalno popila pa tek onda vadila krv i racunala sam ako je 2,7 posle terapije, da je verovatno visi pre, pa zato uvela 100 (u pravu si, nije 200, greska u kucanju i ne gledanju posle) i 75 naizmenicno.

Zaboravila sam da li se TSH vadi posle uzimanja terapije ili bez, sta cu, smlatili me ovi trudnicki hormoni Embarassed 

KoMetaK

Broj poruka : 7149
Godina : 43
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ninica2 taj 5/9/2013, 15:45

Lakole ne mogu sad da se setim vrednosti a radila sam sve nalaze,tj hormone,veceras kada dodjem kuci pogledacu pa cu pisati,hvala u svakom slucaju! Koracaljke sve do jedne grlim i cmacem.

ninica2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laKole taj 5/9/2013, 15:45

kometa, ako si radila samo tsh, onda nije bitno je l' terapija uzeta ili ne. euthyrox/letrox predstavlja sintetički hormon t4, znači kad se uzme terapija, t4 i t3 (koji nastaje pretvaranjem dijela t4) direktno rastu, a povratnom vezom djeluju na tsh (ali ne 'immediate', trenutno) već treba vremena. (zato se kontrole i rade nakon 4-6 sedmica od uvođenja terapije, ne poslije nekoliko dana.) prema tome, ja mislim da ti tsh nije bio puno viši, ako je uopšte bio.
i ne brini oko malo veće doze, kao što napisah ranije, bolje da ima malo viška hormona t3 i t4 nego da bebi bude malo tokom razvoja. cvet

Poslednji izmenio laKole dana 5/9/2013, 19:31, izmenjeno ukupno 1 puta

laKole

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilya taj 5/9/2013, 15:53

Au... zene... Ja sam prestala da vas kapiram jos ne prethodnoj strani. Lakole, svaka cast na poznavanju materije as 

D77, ne znam sta bih ti rekla. Zaista se ne razumem u materiju, ali svakako bi ti prijalo da samo malko probas manje da brines. Nije VTO postupak nista strasno, sta vise, meni je svaki put bilo bas lepo. Nekako te praplavi entuzijazam, pozitivna energija, vere u uspeh i sve ti bude lepo yes

lilya

Broj poruka : 4760
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ninica2 taj 5/9/2013, 16:26

Draganovicka moja kraljica si svaka ti je na mestu :-* Lilya mila grlim jako :-* ja bi sad na bockanje leprsajuci,nego mi muz neda,rano je kaze,a i skupljanje papira aaa smor,smor jos mm nesto bas i neveruje lekarimaa pa cekam da ga prodje hahaha moja vera,nevera :-)

ninica2

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 5/9/2013, 18:09

Ninice, jes, mala dozica bi valjala.

D77, ja bih se slozila sa draganom76ns, nismo mi dzaba skorpije.Very Happy Very Happy  Platis papreno pregled kod vrsnog strucnjaka i onda mu ne verujes, hm, hm, hm. Meni je prof Sumarac, izuzetna endokrinologica rekla za tsh pre postupka koji je bio 1, da je idealan, a posle je on skakao. Koliko da znas, a ne znam sta je dr Bilja koju pominjes po struci, al pretpostavljam ginekolog. Te ne moze biti merodavnija od prof Sumarac, pa da zemlja gori, narocito sto se prof Sumarac isto tako bavi reproduktivnom endokrinologijom i jako je temeljna. Miljic mi je za sledecu kontrolu trazio tsh, ft4, i antitela za stitnu, pored kks i urina. Sto znaci da stitna i antitela igraju veliku ulogu u celoj prici oko trudnoce, koliko ja zakljucih. LaKole ti je sve odlicno pojasnila, a procitaj na temi hipotireoze kako moze uticati na plod uopste, nije to nimalo naivna stvar.

Soja, meni hormoni tvog muza deluju super. Za ove urino... se ne razumem.

BiKsi :)

Broj poruka : 20381
Godina : 36
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 5/9/2013, 19:57

lilya ::Au... zene... Ja sam prestala da vas kapiram jos ne prethodnoj strani.
 b 
I ja, al ipak citam, osecam se, nekako, nacitano, kao posle, recimo, Frojda  b  b  b  b  b  b 

fmala

Broj poruka : 2000
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ragaco taj 5/9/2013, 20:11

Ma ovde ima svega po malo,elementi trilera,psiho-drame,komedije...A za TSH totalno se slazem sa ovom strujom koja je za 1-2.
Kod Sumarac na kontroli ft3,ft4,antitela ok,a TSH 2.2-u januaru.Rece mi tad da ga mesec i po-dva pre postupka proverim,ako bude preko 2 da mi uvede terapiju.
D77,razumem da te zbunjuju oprecna misljenja lekara i da si pod stresom,bez obzira sto ti se cini da si mrtvo more.Konacno si stigla do VTO nakon mnogih prepreka,bio je to tezak,dugotrajan i naporan put.Probaj sad ovo da posmatras kao sansu,a ne kao poslednji korak i kraj.
Od srca ti zelim uspesan kraj ovog i otvaranje novog puta!!!
Bice ovakvih dilema i u trudnoci,moramo da sardjujemo sa doktorima ma koliko su nam se smucili svima ovde verujem.
Ti lepo saslusaj sva misljenja,pa odluci!
Drzi se,tek sad ti treba snage,nade, vere i optimizma!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 36
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MAAKKI taj 5/9/2013, 20:27

Evo da i ja postavim svoje sveze rezultate
TSH 1,96
T4 89,69
FSH 9,07

Sve u svemu nije lose, tsh i fsh su se polako ali lepo spustili sad samo neka ostanu tako pa da planiram postupak.

MAAKKI

Broj poruka : 4805
Godina : 48
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KoMetaK taj 5/9/2013, 20:49

Bravo Maaki, secam se da ti je TSH bio nesto podivljao pre par meseci! Sad si super! Mozes i u postupak! Ja prasim i vucem za nosic kad god da resis da krenes! vv vv vv vv 

KoMetaK

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MAAKKI taj 5/9/2013, 20:53

Hvala Metice nadam se oktobru, ako i tsh i fsh opet ne podivljaju, hocu samo da napomenem i ovde da za fsh nisam koristila nista osim smokvi u maslinovom ulju, ali malo izmenjeno jela sam po tri smokve dnevno, pre obroka, kako kazu na gladan stomak.

MAAKKI

Broj poruka : 4805
Godina : 48
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KoMetaK taj 5/9/2013, 21:06

Eto, dokaz da smokve pomazu! Tebi je bese FSH bio oko 15? MOzda da ostavis post i na temi za FSH, da das curama podrsku. Very Happy 

KoMetaK

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragana76ns taj 5/9/2013, 21:11

Maakki, e sto mi je drago da je sad sve u dozvoljenim granicama...secam se kako si bila ocajna sto dzipise tsh i fsh...
Pridruzujem se Kometi, valja dobro zaprasiti za oktobar vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vvvv vv vv vv vv 
a prasim i ostale devojke koje su u postupku ili u najavi vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vvvv vv vv vv vv vv vv vv vv 

dragana76ns

Broj poruka : 4196
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od d77 taj 5/9/2013, 22:11

Stigao rezultat TSH-2,56 Crying or Very sad 
Mesecima je bio ispod 2, a sada sa Mikroginonom je malo skocio...
Rogaco, ti znas odlicno kroz sta sam prosla i koje komplikacije sam imala do sada, tako da je sasvim razumljivo sto dr ne verujem...veliki zagrljaj 

d77

Broj poruka : 1730
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laKole taj 5/9/2013, 22:26

maakki Very Happy 
d77, ajde, dosta suza, dobila si terapiju, šta možeš izgubiti? može ti samo biti bolje sa njom! tebi je veći problem ta visoka antitijela, pitanje je trenutka kad će štitnjača početi otkazivati, pa zar nije bolje da si pod terapijom? vidiš da ti tsh raste i sa mikroginonom, sigurno će ga dignuti i stimulacija.

laKole

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od d77 taj 6/9/2013, 07:28

Lakole, u pravu si...moram izdrzati narednih mesec dana, a onda se odmaram bez obzira na ishod.
zagrljaj 

d77

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lelas taj 6/9/2013, 09:32

Maakki,sredila si hormone,pu ,pu,pu i napred samo!
d77 ti potvrdi sa ovim zadnjim vrednostima tsh da je Miljic u pravu i zene sa kutka!Enigma resena i nek sve bude kako treba!

lelas

Broj poruka : 1645
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od d77 taj 6/9/2013, 10:07

Hvala, lelo38... Very Happy 

d77

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zvoncica36 taj 6/9/2013, 10:31

Evo žene rešila sam da nas postidim.Prvo sebe,a onda i sve ostale.Nijedna od nas nije juče spomenula Labradorku već smo se bavile problemom xyz koji nije ni primeren ovoj temi.Labradorka kako si?

zvoncica36

Broj poruka : 2091
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 02:07

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: