KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KOMETA-ceka malu Kometicu

+96
Xena
cufta
PalcicaBg
anasrce
ganedina
Botox
d77
dusa71
Sofija Veks
pluton1
brinbili
red
sareni leptir
ragaco
Strumfeta78
lenjivica
insomnia
hocukusurnecuzvaku
kockicaaa
Star77
JocY
bulevarka
Ninche
saritam
menora72
penelope
era
Ambra
snedra
Tinche
Mirjana
lolipop
medolino
bobica83
filipa.panko
pegaz
hany
buby
Erata
plavaptica
djole42
tetreb
Sofka
Orline
pcelica
InNaturaVeritas
ivka
bubi80
Ema78
tuli
Crvic
cici
Endzi
cicsa80
Vuchica
lenabeograd
BiKsi :)
bibi.libi
Marie
MAAKKI
noja
fight&faith
dr mali pariz
Struzzo
caci
dragana76ns
labradorka
leptirko82
ninica2
nina :)
fmala
JAmajka
lelas
missile
lilya
laKole
zvoncica36
LaFolie
OKacica
twinsi
bak
Simona
SoJa
SannI-AlL
Stenli
zoxa
maus
dacans
Niny
Gral
SladZana
heart84
Klarica
saska1
Shizika
KoMetaK
100 posters

Strana 14 od 29 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 29  Sledeći

Ići dole

kometa - KOMETA-ceka malu Kometicu - Page 14 Empty Re: KOMETA-ceka malu Kometicu

Počalji od leptirko82 20/10/2013, 17:28

Kometo, divno je bilo citati tvoj post. Mogu ti reci da mi se vise svidjaju italijanski obicaji. Moja mama je rekla da su nasi obicaji sumanuti, jer zena krece u nabavku sa ogromnim stomakom i tada joj je vec sve tesko. Moja seka iz Kanade mi je poslala paket posle prve IUI, neke bebece cipelice i kapice i to u plavoj i crvenoj boji. To nikako nisam dozivela kao bad luck, vec motivaciju, a mozda mi i sluti batu i seku!
Buduce bake su divne, a o dragom i da ne govorim, pravi je Romeo!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

kometa - KOMETA-ceka malu Kometicu - Page 14 Empty Re: KOMETA-ceka malu Kometicu

Počalji od LaFolie 20/10/2013, 22:56

slake su jako prve stvarcice za malecku!!!
Ja sam kupila pre neki dan onu memo masu za otisak sake ili stopala bebe kada se rodi srca 
I zamalo da danas kupim zekice, donji deo srca 
To me bas obraduje, da kupim nesto za malu guzu sunny 

A mm se ne buni, kaze nece znati gde se nalazi kada se porodim, da ne kupuje na brzaka sve kada sam ja u bolnici, da slobodno sve odaberem :)

Puno vas ljubim!!!!!!!!!!!!
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

kometa - KOMETA-ceka malu Kometicu - Page 14 Empty Re: KOMETA-ceka malu Kometicu

Počalji od cicsa80 20/10/2013, 23:49

ljubav 
as  tom tvom Talijanu
Super su stvarcice...i lep je taj buketic
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

kometa - KOMETA-ceka malu Kometicu - Page 14 Empty Re: KOMETA-ceka malu Kometicu

Počalji od tetreb 21/10/2013, 08:17

Meto divno sva sam se raznežila čitajući boze boze,stvari su preslatke a nutela jaooooooooo predivno, divan ti je muž a meni se ime sviđa baš je nekako za princezu originalno.
Ljubim vas i uzivajte osmeh srce 
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

kometa - KOMETA-ceka malu Kometicu - Page 14 Empty Re: KOMETA-ceka malu Kometicu

Počalji od dacans 21/10/2013, 08:43

Draga vidis da je vec pristao i na Katia...diiiiiivno ime diiiivan muz..ali zasluzeno potpuno od strane divne TEBE:sunny: sunny sunny smajli angel smajli angel smajli angel 
dacans
dacans

Broj poruka : 926
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

kometa - KOMETA-ceka malu Kometicu - Page 14 Empty Re: KOMETA-ceka malu Kometicu

Počalji od Ninche 21/10/2013, 08:51

Metice, divna je benkica - moja rodica je zivjela u Italiji, pa sam je i ja dobila, doduse kasnije (i sa roza detaljima, jer smo znali da je cura u pitanju), a obicaj je da beba iz bolnice izadje u njoj, i oblaci se prva na golo tijelo bebe :) Porta Fortuna, tako se zove mislim :)

Uzivaj draga, prepusti se, dosta si cekala!!!! Ja prashim da to sve bude savrseno do kraja!
vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv 
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

kometa - KOMETA-ceka malu Kometicu - Page 14 Empty Re: KOMETA-ceka malu Kometicu

Počalji od Gral 21/10/2013, 11:55

Kometo, on je divan zaista. f 
Nasi obicaji da ne kupujes bebi nista dok se ne rodi su nesto naj gluplje na svijetu sto postoji. v  Sto znaci bravo za italijane radost
Gral
Gral

Broj poruka : 124
Location : Republika Srpska, BiH
Datum upisa : 08.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

kometa - KOMETA-ceka malu Kometicu - Page 14 Empty Re: KOMETA-ceka malu Kometicu

Počalji od Niny 21/10/2013, 12:22

Beba dobila prve poklone, jeeeeeeeee love love love  Baš su lepe stvarčice likeit I lep im je taj običaj osmeh srce  Volela bih da je i kod nas tako.

Tata je baš originalan sa nutelom d Uživajte sada svi zajedno vv vv vv vv
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

kometa - KOMETA-ceka malu Kometicu - Page 14 Empty Re: KOMETA-ceka malu Kometicu

Počalji od Ambra 21/10/2013, 13:10

Koliko kod nas vladaju obicaji da se sve kupuje i poklanja posle rodjenja bebe, toliko je kod Italijana sve drugacije. Nerodjena beba se daruje, prvu stvar koju je dobila joj oblacis po rodjenju perche porta fortuna e vita lunga, bebe se docekuju u opremljenim sobama u kojima mama ne treba nista vise da kupi a ne kao kod nas da trce ocevi po radnjama koji nemaju pojma ni kako pelene izgledaju a kamoli da kupuju benkice. Italijani nemaju tu vrstu sujeverja (i ako su sacuvaj boze sujeverni) kad su bebe u pitanju, tako da polako pocnes da se navikavas da ces verovatno dobiti brdo poklona za bebca i dok ona dodje na svet ti ces imati pola potrebnih stvari.
Uzivaj :)))
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

kometa - KOMETA-ceka malu Kometicu - Page 14 Empty Re: KOMETA-ceka malu Kometicu

Počalji od bak 21/10/2013, 14:04

Divno, bebanini prvi pokloni, ti sa muzicem, sta lepse ima srca srca srca srca srca srca srca 
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

kometa - KOMETA-ceka malu Kometicu - Page 14 Empty Re: KOMETA-ceka malu Kometicu

Počalji od KoMetaK 21/10/2013, 14:08

Da, da, to je ta benkice -porta fortuna (donosi srecu)! Very Happy Moze da se poklanjaju stvari od 4. meseca pa na dalje, kad god, bar ove za srecu. A, naravno, ne ceka se da tata sludjen kupuje sve sto treba za bebu. Ja vidim da sve vise mojih prijateljica kupuje sve pre porodjaja, mada imam jos nekih "zatucanih" koje cekaju da se porode pa muz ide da kupuje sta su one odabrale. Ja jedva cekam da ja pocnem da kupujem, samo da saznamo sta smo, decko ili docica, i cekam snizenja u januaru-februaru i tad planiram da opremimo sobicu i okrecimo stan, ili bar da kupimo najneophodnije a cekamo lepse vreme za krecenje.

Deka i baka su odustali od puta u Kinu u decembru zbog moje trudnoce, ap se sve nadam da ce pripomoci sa necim za sobicu i bebicu! lol! lol! 
Jefto, jesu sujeverni donekle, ja i ovo smatram sujeverjem, jer se kupuje za srecu. lol! Mada, volim ja sve tradicionalne stvari, i nase, sve dok nisu cista glupost! Rolling Eyes 
Kod nas na jugu Srbije je obicaj da se mami kad dodje kuci donese pogaca, peceno pile, sir, crni luk, torta i ne znam sta bese jos i da ona to mora da jede, makar proba a sve ima svoju pricu, da dete bude jako, da ne place... ne znam sta sve ne. I ok, ako mi se desi da me neko tako doceka tamo, nije mi strasno, pogotovu neko od starijih rodjaka... ali to sto je moja kuma (koju sam krstila) ocekivala da ja njoj donesem sve ovo, a samo sto sam stigla iz it i ne znam gde mi je glava ni kuca, trazim stan, donela joj samo kvalitetnu garderobu za dete i potrosila brdo para, a ona mi prebacuje kako XX nije donela pile i crni luk, neka druga dosla bez torte... e tu sam pukla i svasta joj rekla! Naravno, za svako sledece dete je dobila obicnu garderobu i nista specijalno, naravno nista od gore pomenutog, pa je shvatila sat sam htela da kazem. Valdja smo mi mladi da bi se zaglupljivale takvim stvarima. Ja se sigurno necu ljutiti ako mi neko ne donese crni luk koji moram tako svez da zagrizem i jedem! lol! lol! Mada, ko zna sta me ovde ceka od obicaja! lol! 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

kometa - KOMETA-ceka malu Kometicu - Page 14 Empty Re: KOMETA-ceka malu Kometicu

Počalji od Ambra 21/10/2013, 15:52

Da ti ispricam anegdotu... Very Happy
rodi se cerka nasim prijateljima i njena maceha pocne sa sujeverjem od samog dolaska bebe u kucu, takva je zena. I tako se njih dvoje naslusaju o crvenim koncicima za ruku, stavljanjem krevetca na severnu stranu sobe i jos gomila nebuloza kojih se vise ni ne secam.
Beba napreduje lepo ali dodje vreme za grceve u stomaku. Dolazi maceha (mi bili u gostima kod njih) i pocinje pricu kako je za grceve dobro da se stavi viljuska, noz i kasika pod dusek bebe. Moj drugar vec smoren dobije tezak popizditis, ustane onako sav narogusen i crven u licu, iscupa fioku iz kuhinje sa priborom za jelo, kaze zeni: uzmi dete iz krevetca, uze ona gledajuci ga zapanjeno, podize onaj dusek i celu fijoku istovari u krevetac, vrati dusek (naravno osta dusek onako sav neravan) i kaze zeni: vrati dete u krevetac. Maceha ubledela ko da je tog momenta umrla, rec ne izgovara, a on se okrete ka njoj: zadovoljna sad?
Nikad vise nije rec rekla i tako se resise sujevernih prica Very Happy
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

kometa - KOMETA-ceka malu Kometicu - Page 14 Empty Re: KOMETA-ceka malu Kometicu

Počalji od BiKsi :) 21/10/2013, 21:45

Joj koliko se ismejah ovoj Jeftelijinoj anegdoti! Hit hitova!

Kometice, divne su vam prve stvarčice, bravo za tatu što je našao nutelu sa imenom Katja, mora da predoseća da će biti dečak, pa se šlihta!lol!  Šalim se malo, al bravo za trud! Zanimljivi običaji u Italiji, svakako lepši nego naši. Da se samo ja pitam, ja bih već počela da kupujem koješta, al Rodjeni, on samo viče rano je i za ime viče rano je,a tek stvari, tu bi me u top metnuo! Moja mama i moja svekrva dele njegovo mišljenje, i nipošto ništa pre porodjaja! Rolling Eyes Kaže mi mama, sve ću ja to stići kad ti budeš u porodilištu, i da kupim i da operem i da popeglam! Ok, pristadoh, ne bih se zamerala, tako je bilo i kad je snajka bivala trudna, a i zaove s druge strane. Ne opterećujem se ustvari time. Kod nas obično budući roditelji odu u neku radnju, odaberu šta hoće, i prodavci to ostave, a kad se beba rodi, baba ode i kupi (ženina majka, takav običaj).

Metice, u našem kraju se obavezno pravi pita savijuša, da se momci savijaju oko devojke ili devojke oko momka. Pravi se torta, još neki slaniš, al to je sve zato što žena neće biti sama kad izvede dete, logično ne može ništa spremiti, nego da se ukućani posluže time što npr. babe umese, ili snajka, ili zaova...valja se!

Ljubim vas, je l bi ovih dana imate kontrolu?

P.S. Sigurna sam da će baba i deda da odreše kesu, ima da padnu na doope kad im stigne unuče, neće znati kako se zovu od ljubavi i samo će na nju ili njega onda trošiti parice, pazi šta ti kažem!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

kometa - KOMETA-ceka malu Kometicu - Page 14 Empty Re: KOMETA-ceka malu Kometicu

Počalji od bulevarka 21/10/2013, 22:10

Konačno i ja da ugrabim malo slobodnog vremena i da stignem da ti još jednom poželim lepe trudničke dane samo uživaj i smej se puno puno .
Pomazi nam bebicu puno .
Ljube te M & M
srcasti poljupci 
bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

kometa - KOMETA-ceka malu Kometicu - Page 14 Empty Re: KOMETA-ceka malu Kometicu

Počalji od missile 22/10/2013, 12:51

KoMetaK ::Da napisem nesto i ovde, juce sam sva bila raspilavljena i poceh da shvatam da sam izgleda trudna! lol! lol! 
 
 
lol! lol! lol! usne love

Uzgred, lepo stomače i lepe stvari za bekanu, i ja mislim da je devojčica, mada je to svejedno! osmeh srce

ljubav
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

kometa - KOMETA-ceka malu Kometicu - Page 14 Empty Re: KOMETA-ceka malu Kometicu

Počalji od SannI-AlL 22/10/2013, 14:23

Meta što su lepe stvari za chicco srca srca srca .
A tm je king .Šta god da bude ili vocica ili dečkonja ima da vam sunce sija uvek sunny 
Moram i ja nešto da napišem na konto običaja:
Svojevremeno  (pre puuuuuno godina (matora sam baš Embarassed Crying or Very sad )) sam radila u prodavnici bebi opreme i dečjih igračaka,ma sve za decu, ....i nisam znala za običaj ovdašnjih Mađara (bruka za me' Wink,a ni mm to ne zna,kao i uostalom većinu drugih običaja ) da  mladi t.j.  društvo mladencima  kupuje opremu za bebe npr: dubak,šetalicu,kolica,krevetninu, i krupnije stvari.Po meni super običaj.Nema posle prebrojavanja tostera i pegli Wink.Pretpostavljam da time žele da prizovu trudnoću.
Tako da svako selo svoji običaji,---ali to te neće spasiti da bar jedared ne pojedeš lukac Wink Razz 
Ljubim te u to tvoje prelepo stomače i leptirka maminog nemirka srcasti poljupci
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

kometa - KOMETA-ceka malu Kometicu - Page 14 Empty Re: KOMETA-ceka malu Kometicu

Počalji od SoJa 22/10/2013, 14:49

Meta, sujeverje ili ne, bitno je da ti uživaš u najlepšim momentima u trudnoći, spremanju stvarčica za beku i sve to, što mi evo sad mami osmeh na licu Very Happy 
Ajde, stavi neku sličicu iz profila da vidimo stomače srca srca srca 

ljubav

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 46
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

kometa - KOMETA-ceka malu Kometicu - Page 14 Empty Re: KOMETA-ceka malu Kometicu

Počalji od fight&faith 22/10/2013, 15:16

Divne su stvarčice Meta, bravo za tatu i bake i deke. Običaji su im baš romantični, pozitivni i mentalno zdravi, za razliku od nekih naših koji su stvarno mrak.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

kometa - KOMETA-ceka malu Kometicu - Page 14 Empty Re: KOMETA-ceka malu Kometicu

Počalji od djole42 22/10/2013, 15:31

Super ti stoje farmeNke !
Ljubim ,stiskam jako i doneću ti crni luka u SB kad dodješlol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! 
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

kometa - KOMETA-ceka malu Kometicu - Page 14 Empty Re: KOMETA-ceka malu Kometicu

Počalji od JAmajka 22/10/2013, 22:55

dacans ::Draga vidis da je vec pristao i na Katia...diiiiiivno ime diiiivan muz.. 
yes yes yes diiivne stvarčice od budućih bakica,lepi talijanski običaji i omiljena "nutela".Uživaj mila u svemu.
JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

kometa - KOMETA-ceka malu Kometicu - Page 14 Empty Re: KOMETA-ceka malu Kometicu

Počalji od KoMetaK 23/10/2013, 00:01

Jefto, blesav ti drugar, ali mislim da je sa fiokom resio tastu za svagda!!! lol! lol! 

Bixi, mozda se i kod nas mesi pita, znam da ima svacega, ali mi je crni luk ostao u secanju! Laughing Laughing Ma, lepi su ti obicaji sve do jedne izvesne granice, u smislu, da se neko ljuti sto ovaj drugi nije doneo nesto od gore pomenutog. Ja sa 30 stvarno nisam osecala da drugarici treba da nosim crni luk i pogacu i sve sto ide uz nju! Laughing Laughing 

Sunny, dobri ti madjarski obicaji, ali bi se verovatno kod mnogih u nasim krajevima protumacili kazo baksuz, ako par posle ima problema da dodje do potomstva. Jos ako prodju godine... Rolling Eyes 

Miss, i ja se sve jos nadam Katji lol! Sitra cemo mozda znati vise Laughing Kaze pre neki dan koleginica mm-a, ma ne verujte nista u te UZ, ja sam imala cerku, pa sina, pa cerku.. pa tako ukrug do 5. meseca, a onda mi rekose da iamm i cerku i sina, tj. cekam blizance! Laughing Laughing lol! 

Djole, drzim te za rec!!! Crni luka da poneses, a ja cu da spremim pogacu i sir!!! Samo, jedna glavica je za tebe, za pelcer! lol! 

SoJa, F&F, Bulevar, Djole, Miss, Sunny, Bixi, Jefto, Jamajka, Bak, NIny, NInche, Gral i sve ostale curice, ljubim vas sve odreda i hvala vam sto svracate kod nas u goste. ljubav ljubav ljubav love 


Mi se sutra virkamo i cekam da mi stignu rezultati pa da vidim kakva je situacija i hoce li dr nesto menjati ili ostajemo i dalje samo na utrogestanu i eutiroxu. Imam pregled u 3 a posle zujim dalje po radnjama, tazimo auto intenzivno jer se ceka ovde od 3-5 meseci da stigne, doci ce bebac a mi beza auta. Rolling Eyes 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

kometa - KOMETA-ceka malu Kometicu - Page 14 Empty Re: KOMETA-ceka malu Kometicu

Počalji od tetreb 23/10/2013, 07:44

Uzivaj draga moja, odmatraj, šetaj ljubav 
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

kometa - KOMETA-ceka malu Kometicu - Page 14 Empty Re: KOMETA-ceka malu Kometicu

Počalji od Vuchica 23/10/2013, 08:56

SRecno danas na virkanju!!!! srcasti poljupci 
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

kometa - KOMETA-ceka malu Kometicu - Page 14 Empty Re: KOMETA-ceka malu Kometicu

Počalji od JocY 23/10/2013, 09:10

Srecno sutra Meta ljubim te usne usne usne usne usne
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

kometa - KOMETA-ceka malu Kometicu - Page 14 Empty Re: KOMETA-ceka malu Kometicu

Počalji od OKacica 23/10/2013, 09:14

Cmokic kometice!!! Javljaj na kako je bilo na virkanju, drzim pesnice ljubav !!!
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

kometa - KOMETA-ceka malu Kometicu - Page 14 Empty Re: KOMETA-ceka malu Kometicu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 29 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 29  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu