KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Moj prvi IVF

+9
Hitron-Luka
adriatika
rsrce
Jelence
NINA1
nadalina
HappyGirl
maus
gogs-ii
13 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Moj prvi IVF Empty Moj prvi IVF

Počalji od gogs-ii 19/3/2008, 16:07

Moj prvi IVF 1







Prvo da se predstavim. zovem se Goga i imam 38 god.a MM 35. MM i ja smo zajedno 6 god. od toga u braku 4,5 god. Prvu godinu braka smo htjeli bebu ai se nismo nesto previse uzbudjivai oko toga. Vise ono ako se desi desi. Vec druge godine braka smo otisli kod dok. i on nesto pa ceka se prvo 2 god. pa onda. Medjutim ja sam osoba kad nesto hocu, mora i da bude. Ovo malo da pojasnim. Zivim u Holandiji i kod njih je malo drugaciji sistem. Prvo se izvrnes kod dr. na stolici pa tek onda dobijes antibiotik. Za raziku od nas tamo, ovdje sem paracetmola nista ne mozes da kupis bez recepta.
E da nastavim. skoro se posvadjam sa svojom dr. i na kraju daje ona nama uputnicu za IVF kliniku. ( ako se radi o neuspjesnom pokusaju da se dobije beba salju odmah na IVF klinike, a ne ono klasicno prvo kod ginekolaa pa cemo vdjeti).
Da skratim. Tada je bilo sve u redu nakon silnih preglda i mene i MM i doktor nam je predlozio tada da se malo opustimo i da sacekamo jos 7-8 mj. pa da onda, ako vec nista od trudnoce ne bude, vidimo sta cemo dalje.
Nakon tih 7-8 mj. ponovo smo u kilnici sa istim doktorom i dogovaramo se da radimo IUI. (ako IUI dolazi u opciju onda je to ovdje obavezna procedura 6X prije VTO. svi ti pokusaji su pokriveni osiguranjem a IUI je pun jeftiniji, zato to tako rade)
Uradili smo 6 X IUI s tim sto nam je jednom jc pobjegla. Prvi neuspjeh sam najteze podnijela, a onda je bilo lakse. Sto me ne ubije, ojaca me.
Zatim 1,5 god. pauza zbog nekih drugih zdravsvenih problema.
Prose godine u novembru ponovo na klinici i tada radim ponovo hormonske pretrage. Zbog moje operacije koju sam imala i tretmana nakon toga, doktor je malo sumnjao u moje reproduktivne organe.
2-12 nalazi gotovi. MM i ja sjedimo kod dok. i on nam tad saopstava da imam povisen Fsh-15,1. , i da ako hocu da pkusam sa IVF da moramo odmah da reagujemo.

25-02 prve konsultacije sa doktorom. tad mi je objasnio koju terapiju moram da uzimam i zasto. Isti dan sa sestrom koja mi onda objasnjava kako to sve moram da odradim.

29-02 stizu mi svi lijekovi koje trebam kuci. Frizider se napunio. Ostalo samo da cekam m.

18-03 prvi dan m. i MM mi daje prvu bocu decapetyl. U medjuvremenu zovem kliniku da zakazem utrazvuk. Obicno je to drugi dan od pocetka m.

19-03 8.30 ultrazvuk i kazu da mozemo da nastavimo sa postupkom. Sve u redu. bb
Inace ovaj ultrazvuk rade zbog cista i polipa. Onda u nekim slucajevima ne nastavjaju.
Prvu dozu gonal F (450 E) dobijam u bolnici.

Od sutra Decapepty i Gonal f svaki dan izmedju 7 i 12 sati do 25-03. Tada prva kontrola.

Jao cure sto sam oduzila(Detaljista)

Ostalo javljam sreca sreca sreca sreca sreca sreca sreca sreca sreca
gogs-ii
gogs-ii

Broj poruka : 269
Location : Nederland
Datum upisa : 01.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Moj prvi IVF Empty Re: Moj prvi IVF

Počalji od maus 19/3/2008, 16:20

Gogo samo napred draga! igracice igracice igracice igracice igracice
Od srca ti zelim da uskoro predjes na trudnicke dnevnike. sreca roda roda roda roda roda
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Moj prvi IVF Empty Re: Moj prvi IVF

Počalji od HappyGirl 19/3/2008, 16:28

Draga gogsika ništa nisi odužila, sve je kako treba napisano, sem toga mi žene volimo detalje iz ove oblasti, zato slobodno se raspiši. Želim da ti ovaj prvi IVF bude i poslednji trudnica.Da početkom sledeće godine dobiješ beba beba . Ajmo gogsi ale ale ale igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Moj prvi IVF Empty Re: Moj prvi IVF

Počalji od nadalina 19/3/2008, 16:33

Znaci, gogsi, BRAVO!!! as
Cestitam , dnevnik je divno poceo, neka se jos lepse i lagano pretvori u TRUDNICKI!!!
vv vv vv
vv vv d d x x ff ff v v g g :yx: :xxxxx: :yx: :xxxxx: :yx: :xxxxx: :xc: :xc: :xc:
nadalina
nadalina

Broj poruka : 816
Location : Beograd
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Moj prvi IVF Empty Re: Moj prvi IVF

Počalji od gogs-ii 19/3/2008, 16:35

Cure hvala vam. Puno mi znaci sto sa nekim sve ovo mogu da podijelim. Ovdje se ne prica bas toliko o trudnoci, niti o pokusaima IVF u prva 3 mj. Kazu tek kad prodju tih prvih 12 sedmica pa mi je toliko drago da onda sa vama mogu sve ovo da podijelim.

Puno vas ljubav
gogs-ii
gogs-ii

Broj poruka : 269
Location : Nederland
Datum upisa : 01.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Moj prvi IVF Empty Re: Moj prvi IVF

Počalji od NINA1 19/3/2008, 21:21

Gogs zelim ti uspesan dnevnik i da se uskoro prebacis u trudnicki
NINA1
NINA1

Broj poruka : 707
Godina : 48
Location : ZABALJ
Datum upisa : 11.02.2008

Nazad na vrh Ići dole

Moj prvi IVF Empty Re: Moj prvi IVF

Počalji od Jelence 19/3/2008, 21:35

Gogsi srecno u postupku i da se zavrsi trudnica
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Moj prvi IVF Empty Re: Moj prvi IVF

Počalji od rsrce 20/3/2008, 08:53

Srecno u postupku,dace Bog da bude i prvi i zadnji i da nam se preselis na trudnicke dnevnike molitva
c
rsrce
rsrce

Broj poruka : 256
Location : Nis
Datum upisa : 23.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Moj prvi IVF Empty Re: Moj prvi IVF

Počalji od adriatika 20/3/2008, 15:12

Gogsi, bravo, bravo. :aa43:
Mene su isto nagovorili, ova Happy narocito usne .
adriatika
adriatika

Broj poruka : 4040
Godina : 53
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Moj prvi IVF Empty Re: Moj prvi IVF

Počalji od Hitron-Luka 20/3/2008, 22:19

Gogsi prvo da ti pozelim sretan pocetak,
isti sistem lecenja je i u Belgiji,sve lece paracetamolom.. Rolling Eyes
Ako ti je neki savet potreban ili bilo sta ,slobodno mi ostavi br.tel na pp pa cu ti se javiti...komsije se moraju pomagati Wink

j
Jos jedno sretan pocetak
Hitron-Luka
Hitron-Luka

Broj poruka : 2221
Godina : 48
Location : Benelux
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Moj prvi IVF Empty Re: Moj prvi IVF

Počalji od TetaSneki 21/3/2008, 16:23

Gogsi srećan početak ti želim. Nisi nimalo odužila, kao što Happy kaže mi volimo detalje. :aa13:

Gogsi b b b b b Gogsi b b b b b Gogsi b b b b b Gogsi b b b b :aa75:Gogsi b b b b b
TetaSneki
TetaSneki

Broj poruka : 1357
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 11.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Moj prvi IVF Empty Re: Moj prvi IVF

Počalji od maja76 22/3/2008, 15:40

Gogsi, jedva cekamo tvoj trudnicki dnevnik b b b ff ff ff ff vv vv vv vv
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Moj prvi IVF Empty Re: Moj prvi IVF

Počalji od HappyGirl 23/3/2008, 10:01

Ajmo Gogo igracice Ajmo Gogo igracice Ajmo Gogo igracice Ajmo Gogo igracice Ajmo Gogo igracice Ajmo Gogo igracice Ajmo Gogo igracice Ajmo Gogo igracice Ajmo Gogo igracice Ajmo Gogo igracice
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Moj prvi IVF Empty Re: Moj prvi IVF

Počalji od gogs-ii 24/3/2008, 10:41

Hvala vam punoooooooooooo na podrsci. ljubav

sutra prva kontrola. doktor Ujutro se bockam samo sa decapeptilom, u 10.30 ultrazvuk i onda ce mi reci da li da nastavim sa GonalF.

Puno vas sve love
gogs-ii
gogs-ii

Broj poruka : 269
Location : Nederland
Datum upisa : 01.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Moj prvi IVF Empty Re: Moj prvi IVF

Počalji od megica-pegica67 24/3/2008, 15:41

radost JUPIiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii bravo Gogsi, srećan ti početak draga yesyes yes.
Super što sve možemo zajedno da podelimo ovde na ovom slatkom kutku dradost d d radost
megica-pegica67
megica-pegica67

Broj poruka : 1686
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 06.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Moj prvi IVF Empty Re: Moj prvi IVF

Počalji od gogs-ii 25/3/2008, 12:31

Evo da javim rezultate sa UZ. bas i nisu najbolji. Samo jedna jc koja se mogla. vidjeti. doktor Dr. kaze da s ne obeshrabrujem da je to pocetak i da nastavim da se bockam. Malo sam bila neraspolozena, ali sve se jos uvijek nadam da ce da narastu. To je sve zbog tog povisenog Fsh. Vecu dozu mi ne mogu dati, jer ovo sto ja primam je maximum. U petak sljedeca kontrola.
Molim se dragom Bogu molitva da moje jc odreaguju na terapiju i da narastu.
gogs-ii
gogs-ii

Broj poruka : 269
Location : Nederland
Datum upisa : 01.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Moj prvi IVF Empty Re: Moj prvi IVF

Počalji od adriatika 25/3/2008, 13:13

gogs-ii ::Molim se dragom Bogu molitva da moje jc odreaguju na terapiju i da narastu.

Dace Bog.
I ja se molim za tebe, da narastu j.c. f
Navijamo igra igra igra igra igra igra za Gogs.
adriatika
adriatika

Broj poruka : 4040
Godina : 53
Datum upisa : 08.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Moj prvi IVF Empty Re: Moj prvi IVF

Počalji od megica-pegica67 25/3/2008, 14:56

I ja se molim da j.c. lepo odreaguju na terapiju i da slatko porastu molitva
c
megica-pegica67
megica-pegica67

Broj poruka : 1686
Godina : 56
Location : Beograd
Datum upisa : 06.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Moj prvi IVF Empty Re: Moj prvi IVF

Počalji od TetaSneki 25/3/2008, 15:42

Gogsi nemoj da se brineš. Do kraja bockanja će sigurno dospeti još neka jc, a sad sa druge strane i jedna je dovoljna ako je dobra i ako iz nje izađe bebac.
Kiss
TetaSneki
TetaSneki

Broj poruka : 1357
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 11.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Moj prvi IVF Empty Re: Moj prvi IVF

Počalji od HappyGirl 25/3/2008, 20:14

Gogsi pozitivno razmišljaj, često i samo negativno razmišljanje deluje na naše telo pa smo sve nešto bezvoljni i tužni i nešto s evučemo.Ima još vremena , biće ok.Samo nasmejano, optimistički i hrabro napred. I ja ću se molitva
love igracice GOGSI, igracice GOGSI, igracice GOGSI, igracice GOGSI igracice GOGSI igracice love
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Moj prvi IVF Empty Re: Moj prvi IVF

Počalji od maus 25/3/2008, 20:24

Gogsi nemoj da te to obeshrabri. Opusteno draga, nastavi sa bockanjem i pozitivno razmisljaj. Ljubim te draga moja i mislicemo na tebe.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Moj prvi IVF Empty Re: Moj prvi IVF

Počalji od Jelence 25/3/2008, 21:16

Samo pozitivne misli i bice tu jos jc sigurno,a sto neko rece i jedna je dovoljna,ako je dobra.
Ljubac
Jelence
Jelence

Broj poruka : 3155
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Moj prvi IVF Empty Re: Moj prvi IVF

Počalji od gogs-ii 28/3/2008, 15:43

Danas druga kontrola. I opet sam dosla kuci kao p...! Samo dva folikula od kojih je jedan veci a drugi jos mali. svi ti hormoni i sve to a ipak nista. Jednostavno moj organizam ne djeluje kako bi trebalo. Sutra jos jedna kontrola pa cemo da vidimo. ovdje ne vrse punkciju ako je manje od tri folikule. i najvjerovatnije da mi je ovo i zadnji pokusaj jer dr. kaze da nema svrhe. To je zbog tog povisenog Fsh.
Bas sam depresivna. Idem da se isplacem pa cemo se cuti.
love sve vas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gogs-ii
gogs-ii

Broj poruka : 269
Location : Nederland
Datum upisa : 01.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Moj prvi IVF Empty Re: Moj prvi IVF

Počalji od nadalina 28/3/2008, 16:45

Gogsi, sacekaj sutra... I, kako god bilo sutra,nemoj da razmisljas kao da je ovo bio zadnji pokusaj! To nikako...
Smislicemo mi plan...Ipak si ti nase gore list, a ovde rade i prirodni IVF, ili stimulisani cak i sa jednom jc, to se skroz podrazumeva... Pokusaj da ne brines, sacekaj sutra pa onda novi planovi - ako budu potrebni!
zagrljaj
nadalina
nadalina

Broj poruka : 816
Location : Beograd
Datum upisa : 19.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Moj prvi IVF Empty Re: Moj prvi IVF

Počalji od HappyGirl 28/3/2008, 17:39

Gogsika v grljenje cmoka nema predaje. Nadamo se sutra ipak boljoj situaciji yes yes Nego slušaj ti Happy, šta bre neće ako nema 3, šta bre nema svrhe,...Stvarno svašta! Ako neće oni ima ko hoće yes yes yes yes yes f f f f f Ako sutra budu rezultati onakvi kakve ne želimo da čujemo ima rešenje :idea: Sve ćemo ti organizovati ovde,da nam dođeš i da odradiš lepo ovde.Ajde molim te oni sve znaju gde ima i gde nema šanse, sram ih bilo. Ma nisu oni znali da ti imaš kutak i lude žemske na njemu. Ovde nema predaje! Samo ti lepo prirodno treniraj sa mužićem i sreća pa ima Boga a on ipak sve konce drži u svojim rukama! Zato radi sve što je u tvojoj moći i čekaj svoj trenutak. A poziv da nam ovde dođeš i uradiš vto uvek stoji usne usne usne usne usne
ljubav Gogsika, srca gogsika, srca gogsika ljubav
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Moj prvi IVF Empty Re: Moj prvi IVF

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu