FMALA - Sreća kad se uveća

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od Niny taj 22/7/2013, 09:16

Srećno otvaranje trudničnog dnevnika, da ti trudnoća protekne lagano i školski bb bb d x bb d x bb
Niny

Broj poruka : 3299
Godina : 39
Datum upisa : 16.02.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ivka taj 22/7/2013, 09:46

Draga moja fmala neka ti je srecno najsrecnije otvaranje dnevnika i neka donese bebu musku ili zensku po tvojoj i Milanovoj zelji osmeh srce 

Sto se mucnina tice ja sam prosla isto kao ti .... po citav dan mislim na hranu od koje mi je muka a onda nakon mnogo razmisljanja pojedem neku glupost koju povratim pa tako jos deset puta....najgore mi je bilo u sedmoj i osmoj nedelji, a videces od devet se stvari malo menjaju, nije da potpuno prestane ali neuporedivo u odnosu na osmu nedelju....meni je pomoglo sledece:

kisele jabuke, kuvan kukuruz-secerac, hladna voda, nikako nista slatko, sir i jogurt....eto nadam se da popusta pa da uzivas sto vise....

i umalo da zaboravim, kupila sam pre neki dan onaj jastuk beluga i sve pohvale za njega .... odlicna je preporuka i za spavanje i za mucnine...

c 
ivka

Broj poruka : 666
Datum upisa : 27.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 22/7/2013, 12:42

7+6 srce 
______

Ajoj.. Od juče mi je baš muka, celo dan i celu noć. Takođe mi je bilo hladno juče ceo dan, a noćas sam se pokrila sa dva jorgana! Probudila sam se sa mučninom i osećajem kao da ću da dobijem svaki čas. Nemam bolove, mada me noge prilično bole. Juče i prekjuče skoro da uopšte nisam hodala, sem predveče op naselju jedan krug, nisam se uopšte zamarala i ne znam što me bole, koji matrak!

Zub me je boleo ova dva dana, kao da se bio izmestio iz svog položaja, nenormalan osećaj skroz, ništa na tu stranu nisam mogla da jedem - to je zub koji je prošle godine popravljen i izvađen mu je živac, btw! Poludela sam, zamislila sam se na onoj stolici bez anestezije, ili još gore, vađenje! Ali danas - ništa. Ne osećam ga uopšte i na svom je mestu - znam koliko ovo idiotski zvuči, ali zaista sam, kad pokusam da sastavim zube, njega prvo dodirnula i bolelo je kao đavo!

Kažite mi da ovaj predmenstrualni osećaj i bol u nogama ne znači ništa loše! Inače bih ovih dana trebala da dobijem, da nisam trudna.. Možda to ima veze?

Nini, hvala, volela bih da tvoje želje počnu što pre da se ispunjavaju! lol! 

Ivka, hvala na savetima! Poslala sam muža po mladi sir, da znaš da mi se jede, a nisam neki ljubitelj sira uopšte. Kukurz sam jela u početku trudnoće, najviše zbog stolice, pa mi se i on malo smučio, ali od juče mi se smučio i magnezijum, i oligovit, nemam pojma šta ću danas, a zatvor me opasno napao na sve ovo.. A beluga jastuk mi je i Biksi preporučila, vidim na sajtu da je dobar, samo ne znam kako da ga naručim, ne mogu odavde, jedino da čekam da mi ga neko tek krajem avgusta donese.. Crying or Very sad 
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od leptirko82 taj 22/7/2013, 15:29

Poljubac za dragu trudnicu!!!
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 35
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lenabeograd taj 22/7/2013, 16:22

Fmale srecno otvaranje dnevnika :-) sto se tice ultrogesta ja,sam ga stavljala vaginalno sama i 4 *2 i nikad lezala posle toga nisam i nikad Na sat nisam gledala opusti se i Ne stAvljaj sebe pod stres

lenabeograd

Broj poruka : 1919
Godina : 33
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od hany taj 23/7/2013, 00:02

fmala ::Hani, o da, to je bas princeza! To je cerka Nikite Mihalkova, scena je iz filma "Утомленные солнцем", devedesetih je snimljen film, dok je Nađa bila skroz mala, a onda je pre par godina Mihalkov snimio još dva dela, prava epopeja, rame uz rame sa Prohujalo s vihorom, ako niste gledale, to je jedan od pet filmova koje preporučujem uvek! Evo i trejlera:

Pogledate sva tri u komadu i još najmanje tri godine ste tamo Very Happy

Leptirko, ne verujem da ću uskoro, znaš kad sumjam da ću do mojih ići uopšte pre porođaja.. Još na jesen u Bg imam premijeru, živa se pojedoh što neću biti tamo fd

Bubi, u pravu si, nestalo je i prvi put, ali ipak ne bih ako ne moram.. Možda i smršam dok traju ove mučnine..

Bixi, meni bi bilo dovoljno da odobri orgazam, pristajem i na alternativu  b  A što se jastuka tiče, nemam pojma, nisam nikakav imala do sad, na slikama su mi svi isti, a ponuda u gradu je tako loša, da kontam na slepo da naručim preko interneta, ako drugarica ne nađe nešto da valja tamo..

Ceo dan sam prespavala!!! affraid

ne znam jesi pisala mozda o imenima ali mogu da pretpostavim koje je u opticaju Wink
hany

Broj poruka : 2013
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 23/7/2013, 09:14

8 srce 
___

Dobro jutro, drugarice srca1 

Nisam baš optimistična danas, pa neću puno ni da pišem.. I dalje imam problem sa cirkulacijom, onaj premenstrualni osećaj je još tu, kad hodam osećam neprijatan pritisak na grlić, dr je rekla da, ako se to desi, mirujem i ja, evo, mirujem..
Jutros sam obavila labos, rezutati krvi, urina, i šećera će biti danas, kumbsov test tek u petak.

Eto, samo da vas ljubnem jednom, nadam se da ću biti bolja sutra..
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od LaFolie taj 23/7/2013, 09:56

ooo, vec osma nedelja :)))))))))
jos malo pa ulazis u treci mesec as 

i ja sam jutros u lab pustila krv za analize Very Happy

i dalje imas mucnine?
LaFolie

Broj poruka : 3411
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 23/7/2013, 20:17

Lafe, jos malo, a ti odmah za mnom! yes  Danas mucnina malo slabija, ili sam se navikla i na muku i na glad.. Uglavnom, racunam na onu Ivkinu da je od devete nedelje lakse b 

Stigli rezultati:
Glucose HK Gen. 3= 4.82 (3.88-6.38)
E= 4.83 (4-5)
Hgb= 129 (120-160)
L= 9.2 (4-8)
TR= 342 (150-400)
Sto se urina tice, pise da su belancevine negativne, a sto se sedimenta tice, dopisano je:
2-3 le i proc: epitela malo sluzi (valjda sam dobro prepisala, ja se u ovo uopste ne razumem)
Moze li komentar, pls? Brine me ta nizak hemglobin uz sve ove vitamine i cuda koje piem i jedem..

Drugarica me obradovala malopre, javila mi je da mi je kupila jastuk u Becu, dolazi za koji dan, pa ce mi ga doneti! Kaze da je zut, sa Tvitijem Very Happy

PS. Nisam odgovorila na poruke od pre izvestaja..

Prvo, ljubac za Leptirka, i jedan dobar cim za nos! usne 

LanaBeograd, hvala! Ma opustila sam se sad i ja, sto se tice utrogestana, lezim oko i po posle njega, tolko mogu da izdrzim da ne piskim, a i lezim po ceo dan, lako se umaram, hladno mi je, imam pritisak neki neprijatan dole, pa ni nisam za drugo. Pisala sam, da se ne ponavljam..

Hani, Meni se svidja Nadezda (to je i ovde pravo ime), ali ne volim te kecave nadimke sa mekim suglasnicima: nj, lj, ć, đ: Kaća, Nađa, Olja, Minja i sl. Više sam za neko tvrdo rusko R  b
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od hany taj 23/7/2013, 21:23

hemoglobin ti je dobar zasto te brine, meni uvek ispod donje granice
hany

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 23/7/2013, 21:38

Pa, mnogo mi blizu donjoj granici..
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od LaFolie taj 23/7/2013, 22:00

Meni su hematokrit I hemoglobin uvek ispod donje granice, danas isto. Dr mi je rekao da jace jedem
LaFolie

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noja taj 23/7/2013, 22:58

F super su rezulttati
opet nesto brines Very Happy 
Samo da je drama sunny  kad je ispod 100 dodaju se suplementi tako opusti seeee
U uurinu nema bakterija jer bi ti radili biogram a to je najvaznije i da nema proteina
Lafe bari jaje za dorucak zaredjaj par dana, dzige jednom nedeljno spanat cvekla teletina corbe itd itd
srca 

Ja dodatno radim gvozdje, secer I tsh tako svaki mesec nappomenem da izvade
U z i v a j t e u trudnoci sreca sreca brzo prodjeee:aa16:
noja

Broj poruka : 6198
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od LaFolie taj 23/7/2013, 23:48

Smeju da se jedu salata dziga I tako to kad je gvozdje visoko?
LaFolie

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noja taj 23/7/2013, 23:54

Lafe to ne znam
Znam da kupus salatu i z. salatu treba izbegavati zbog listerije.
Koliko ti je gvozdje ? A sta kaze dr ako ti je hemoglobin nizak a f visoko ?? Sve treba umereno jesti u trudnoci ni previse ni premslo otprilike kao i do sad sto se jelo
Mozda ubaciti i zitarice musli neki sa jogurtom vocke povrce minerale
Mene mame testenine palacinke, spagete ...ugljeni hidrati
noja

Broj poruka : 6198
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od LaFolie taj 24/7/2013, 09:56

Fmala, dobro jutro sreca 

moram da pitam, da li imas bolove u predelu pubicne kosti nekad?
LaFolie

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 24/7/2013, 10:26

8+1 srce 
______

Jutro, jutro!

Čitam vašu prepisku i pokušavam da pohvatam.. Npr, nemam pojma šta je listerija..
Mene ne mami ništa, jutros sam doručkovala bananu, mladi sir i masline, bez hleba. Uživala do poslednjeg zalogaja, a poslednji sam htela da povratim. Eto, tako kod mene ide to sa uživanjem ovih dana c 
Lafe, pubična mu dođe ona prednja, na krlici? pa možda ponekad da malo probode, ali mislim da je to sve normalno, posebno u prvoj trudnoći, sve se kosti u telu pomeraju, a tebi se karlica prvi put širi, mislim da mi je u prvoj trudnoći to bilo češće..

Inače, još mi je jako hladno, i dalje spavam pod dva jorgana (ona tanka, moderna, naravno), najviše mi je hladno za ruke i noge.. Sinoć sam imala i proliv, ozarila sam se, mislim da sam duplo mršavija od tad  b U to ime izađosmo i u šetnju i nije više bilo pritiska na grlić kao ujutru. Biće da meni problem prave ta creva koja su slepljena za prednji zid i verovatno pritiskaju svašta unutra..

Misao dana: Jedva čekam vikend!

poljubci 

fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od leptirko82 taj 24/7/2013, 10:28

Dobar jutar i brzinski cmok! lol! 
Navijam da te creva malo više slušaju!!! lol! lol! lol! 
Brzo će doći i vikend!!!!!
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 35
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Stenli taj 24/7/2013, 10:37

Fmala, meni se ljudi smeju sto se pokrivam jorganom, a ja se smrzavam. Mislim da je to od nekretanja, ipak stalno lezim. A na to dodam mucninu i odlazak u wc na svaki 5 dan, poludeh.
Stenli

Broj poruka : 533
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od LaFolie taj 24/7/2013, 10:43

Stenli ::Fmala, meni se ljudi smeju sto se pokrivam jorganom, a ja se smrzavam. Mislim da je to od nekretanja, ipak stalno lezim. A na to dodam mucninu i odlazak u wc na svaki 5 dan, poludeh.

isto....
mada sada primam fraxi, spavam otkrivena. a za spora crevca, svakog dana doruckujem hranu za papagaje (svo moguce zrnevlje)
LaFolie

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od hany taj 24/7/2013, 10:44

blago vama ja se ne pokrivam i opet umreh od vrucine Very Happy , fmala imamo isti problem sa crevima
hany

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KoMetaK taj 24/7/2013, 11:46

Ja nisam trudna (ili ne bar dokazano jos uvek) a pokrivam se onim dormeom, mm sizi. Tako da nisu samo trudnice osetljive na ovu hladnocu! lol! Hladno je nocu, stvarno, mi se smrzli u NS-u 2 noci! Rolling Eyes 
KoMetaK

Broj poruka : 7137
Godina : 44
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 24/7/2013, 15:02

Leptirko, da mi čuješ creva danas, vesela, pevaju od sreće, prazna  b 

Stenli, pa ima i do ne kretanja, ja isto po ceo dan ležim, pa uveče malo prohodam, al onim bolničkim tempom, kad ideš da ispratiš posetu do vrata lol! A o piškenju da ne pričam. Odem juče u 7 u lab, sa mokraćom od 6, kaže ona laborantkinja da sam trebala da se strpim.. Trpim, reko' od pola četiri c 

Lafe, blago tebi kad možeš zrnnevlje, meni se to prvo smučilo, i semene i orašasti plodovi, smrde mi na kilometar!

Hani, stvarno? Al', što je najgore, to je tako opasno, meni su ginekolozi rekli posle poslednje operacije ako me nešto zaboli u stomaku da se ne javljam njima, nego odmah na hirurgiju affraid Što ću da ih iznenadim još jednom, misle da su me se rešili lol! 

Kometo, računaćemo to u prve simptome! Isla sam da citam korake sad, da skontam dokle si stigla, nisam citala nista ovih dana, pa nadoknadjujem. Vucem te za nosić jako, i prašim bb d bb d
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od hany taj 24/7/2013, 21:40

ja kad sam radila dr mi je rekao da je to slucaj za hirurga,nista mi nije rekao da je opasno affraid 
hany

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 24/7/2013, 23:21

ma, de nije opasno, splet creva ko od sale.. zbog toga i pominje hirurge. inace, za priraslice ti nista ne vredi nikakva operacija, samo ih se stvori jos vise. tako su meni objasnili, jbg, a kako mi je 4 puta otvaran stomak (tri puta klasican rez i jedna laparo), mogu samo da potvrdim da je sve gore i gore. proslo leto su mi radili kolonoskopiju na moru, zaglavila sam bolnicu zbog faking virusa, a oni mislili da imam ne znam kakvu zarazu, pa me slali na sve moguce, pa na kraju i na to cudo. oci ispadaju koliko boli i cupa, jer se normalna creva mrdaju, kad ih onim naduvaju, a moja su zapetljana i zaglavljena u tom cudu, i boli uzas jedan, kao da mi ih neko cupa iz stomaka. tako da, nema nam druge do zdave hrane, i redovnog sporta.
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: