KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+64
Niny
ivi
Januar
maus
lelas
Shizika
Angie83
JecaPereca
heart84
Gramatika
Vuchica
SannI-AlL
Lyanna
VioletaR
DMANA
noja
Crvic
OKacica
red
Stenli
Vilhelmina
PalcicaBg
Dacaa
neca73
dunjas
Star77
Struzzo
zvoncica36
lilya
bebica mala
ariadne69
BiKsi :)
dragana76ns
nadalica
bak
hocukusurnecuzvaku
SladZana
vivijen
midori
JocY
menora72
lenabeograd
d77
missile
Ninche
Gral
misic
Erata
ivka
KoMetaK
LaFolie
fmala
AriesGirl
laKole
Sofija Veks
sareni leptir
vero
fight&faith
stomacic
zvezdilica
MAAKKI
leptirko82
ragaco
Ambra
68 posters

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 25/6/2013, 13:46

Baš me zanima kakav će ti biti d dimer i da li će ti Miljić dati nastavak terapije?! Je li ti Sonja šta rekla do kada da primaš fraksi?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 25/6/2013, 13:51

Miljic dolazi 9 i 11 u J, svi termini su zauzeti. Mislim da cu poslati Sonji rezultate da kaze sta dalje. Ona je rekla do 16dnt fraxi, prednozon, itd
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Crvic 25/6/2013, 14:19

Lafe, juče sam se čekala da javiš rezultat i odmah poslala poruku, al očigledno sam nešto zeznula kad nije stigla. Mnogo, mnogo mi je drago, čestitam ti od srca i želim da sve bude kako treba. I još jednom pomislih koliko je Heart bila totalni šmeker kada ti je donela lek.. Heart, pomogla si u nečemu tako velikom, car si.
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 25/6/2013, 14:22

Ako bude devojcica, zvace se kao Heart Very Happy
Hvala puno Crvic!!!

da li imate neku preporuku za hematologa osim za Miljica? Do njega necu skoro stici Sad

Biksi, da li da uredno uvece primim fraxi i da ujutru vadim krv?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Crvic 25/6/2013, 14:25

Very Happy divno za ime.
O hematologu i ja razmišljam, pored Miljića devojke su odlazile kod Elezovića.
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od labradorka 25/6/2013, 14:32

Lafe,meni je Sonja rekla da prednizon pijem do 12 nedelje,proveri to!
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 25/6/2013, 14:47

Brbljiva,Aries,zao mi je,odmorite se prvo i onda neka sledeci postupci budu dobitni.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenjivica 25/6/2013, 14:47

Devojke, nije me bilo jedno vreme na forumu, imala sam smrtni slučaj u porodici. Sa zakašnjenjem čestitam svim devojkama koje su uspele, posebno Lafolie. Inače, ja imam termin kod Miljića 9. jula, ali ne znam da li ću biti tad u bgd-u, mogu nekoj da dam termin ako je hitno, ali ynaću ya koji dan da li sam tad u bgd-u.
Imam pitanje-gde ste kupovale estrofem? Nigde ga nema kod nas, kažu mi nestašica već duže vreme...
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 25/6/2013, 15:00

Aries, zao mi je! :aa16:Odmori se letos, pa u dobitni postupak na jesen!

Ja sam bila kod Elezovica. Mozda  mozes da vidis i za NS, ne secam se ko bese tamo hematolog, ako ti to nije daleko.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Crvic 25/6/2013, 15:09

Brbljiva, pretpostavljam kako ti je sada ali probaj da se podigneš i nastaviš dalje.
Mi smo tu, savetovaćemo se i dalje oko svega, sve do cilja.
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 25/6/2013, 15:11

u NS radi Miticka (hematolog), cula sam da je ok. 
smislicu danas sutra sta cu :)
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 25/6/2013, 15:35

Brbljiva i Aries, mnogo mi je zao ... Verujem da ce sledeci put da uspe! Sa nadom i verom u nove postupke, sreca je blizu srca1

Fmala, ako ti je vracen embrion, a ne blasta, onda je ovo skroz ok beta za 9. dan? Znaci, 11 ce ti biti preko 100, 13. preko 200, a treba da radis tek 14. dana, sto je onda oko 300 i to je extra, zar ne?
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 25/6/2013, 15:41

Biksi, hvala, bice valjda! Laughing

Imam dva mala pitanjca: jel vaginalete utrogestan 3 puta po 200 sve jedno odlazu menstruaciju, bile trudne ili ne?

I drugo pitanjce: Meni Bilja prvo rece da treba da uzimam heparin neku malu dozu od dana transfera, a onda mi Goca posle transfera (Bilja nije bila tu taj dan) rekla da moje stanje nije za fragmin nego za pronison 5 mg. Da li ja ipak da potrazim nekog hematologa pa da vidim sta ce on da rekne :) ?
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fmala 25/6/2013, 16:04

Vilhelmina ::

Fmala, ako ti je vracen embrion, a ne blasta, onda je ovo skroz ok beta za 9. dan? Znaci, 11 ce ti biti preko 100, 13. preko 200, a treba da radis tek 14. dana, sto je onda oko 300 i to je extra, zar ne?
Vracena mi je blasta, pet dan, a betu bih trebala da radim tek 11. dan, tj prekosutra, kad cu i svakako da je radim. Ma meni je i 100 naucna fantastika! A da ti odgovorim i za utrogestan, meni nisu odlozile menzis prosli put, i sad mi je krenulo krvarenje uprkos njemu, nadam se da i ako prekine da curka to nesto sto ide, da to nece biti od njega, iako sam dobila danas i injekciju.

Sad vidim jos tuznih vesti ovde..
Aries, mnogo mi je zao, glupo da bilo sta kazem.. Crying or Very sad
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 25/6/2013, 16:16

Brbljava i ariessta reci , reci bsu suvisne tuga

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 39
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 25/6/2013, 16:41

draganica ::
Imam pitanje-gde ste kupovale estrofem? Nigde ga nema kod nas, kažu mi nestašica već duže vreme...
Estrofem sam kupila u maju u apoteci Una na Bulevaru Cara Lazara u Novom Sadu. Ne znam da li ga jos uvek imaju, i meni se cini da je nestasica. I tada sam ga jedva nasla. Mislim da je donet iz Madjarske. Sad vidim da si iz BG, ne znam da li ce ti znaciti info.

Devojke, d
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 25/6/2013, 16:42

Zovnite Srbotrade.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 25/6/2013, 16:49

Brbljiva, ne daj se...bas mi je zao...zagrljaj

Aries...Sad

ljuta sam Nisu morale biti negativne bete!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 25/6/2013, 16:58

LaFolie ::Miljic dolazi 9 i 11 u J, svi termini su zauzeti. Mislim da cu poslati Sonji rezultate da kaze sta dalje. Ona je rekla do 16dnt fraxi, prednozon, itd
Da, Miljic se unapred mora zakazati, ja sam jedno mesec morala unapred za taj 9.7. Zakaži ako ima za jedno tri nedelje kod njega, pa posle možeš otkazati ako ti ne bude trebalo. Ja pronizon još uvek uzimam i čekam da Miljić kaže da ga ukinem (smanjila sam dozu jedino kad mi je hematolog iz Niša rekla da ga ukinem). Pronizon se obavezno ukida postepeno.

LaFolie ::
Biksi, da li da uredno uvece primim fraxi i da ujutru vadim krv?
Mitićka i Elezović, u NS i Bgd.

Meni na trasfuziji rekli da je najmerodavniji rezultat da se da 4 do 5 sati nakon primanja fraksiparina, e sad, ti primaš uveče, te ne možeš otići u 3 ujutru, zato otidji u 7h, al što više sati prodje, kontam da je i d dimer viši.

draganica ::Devojke, nije me bilo jedno vreme na forumu, imala sam smrtni slučaj u porodici. Sa zakašnjenjem čestitam svim devojkama koje su uspele, posebno Lafolie. Inače, ja imam termin kod Miljića 9. jula, ali ne znam da li ću biti tad u bgd-u, mogu nekoj da dam termin ako je hitno, ali ynaću ya koji dan da li sam tad u bgd-u.
Imam pitanje-gde ste kupovale estrofem? Nigde ga nema kod nas, kažu mi nestašica već duže vreme...
Draganice, žao mi je.
Čini mi se da su devojke estrofem nalazile u Bosni, nadam se da nisam pobrkala. Želim ti srećne i uspešne korake kad god da kreneš!

Vilhelmina ::Biksi, hvala, bice valjda! Laughing

Imam dva mala pitanjca: jel vaginalete utrogestan 3 puta po 200 sve jedno odlazu menstruaciju, bile trudne ili ne?

I drugo pitanjce: Meni Bilja prvo rece da treba da uzimam heparin neku malu dozu od dana transfera, a onda mi Goca posle transfera (Bilja nije bila tu taj dan) rekla da moje stanje nije za fragmin nego za pronison 5 mg. Da li ja ipak da potrazim nekog hematologa pa da vidim sta ce on da rekne :) ?
Sve zavisi od žene do žene, meni je prvi put meca stigla preko utrogestana, drugi put nije dok ga nisam prestala koristiti.
Ja bih da sam na tvom mestu posetila hematologa, jer ginekolog nije specijalista za trombofilije, pa ne može dati savete kao hematolog, onda bi svaki lekar sve radio, za šta bi služile specijalizacije. Pronizon ti svakako neće škoditi, a ja mislim da si ti klasičan primer za uvodjenje fraksija. Možda nisam upravu. Da li su ti rekli da bar uzimaš aspirin?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 25/6/2013, 17:02

LaFolie, trazi uputnicu i za Veliki koagulogram, a sad cu da ti napisem sta mi je jos Miljic trazio prvi put, pa povadi sve, od viska glava ne boli...
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Gral 25/6/2013, 17:06




Aries,Brbljiva ffd
Gral
Gral

Broj poruka : 124
Location : Republika Srpska, BiH
Datum upisa : 08.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 25/6/2013, 17:06

ovako: kompletna krvna slika sa diferencijalnom krvnom slikom, feritin u serumu, haptoglobin, pregled urina. AST, ALT, LDH, bilirubin i D dimer. Onda svaki put napise sta da mu izvadim za sljedeci put, obicno je to sad samo krvna slika i urin.... ON je na odmoru, i vraca se tek 9. jula u Jevremovu, pa je mislim onda opet u Jevremovoj 12. ili 13. jula, tako su mi rekli kad sam zakazivala... i termin je obicno iza 6 popodne...
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 25/6/2013, 17:08

Usput, Fraxiju 0.3 odgovara Clexane 0.2 ili Fragmin 2500, cisto da znash :)
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 25/6/2013, 18:04

Biksi, nisu mi rekli za aspirin, jedino pronison 5 mg ujutru i to je sve...

Jel i tebi samo jedan gen? meni je samo jedan, onaj poslednji na spisku...

Ti pijes aspirin?
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 25/6/2013, 18:21

fmala ::
Vilhelmina ::

Fmala, ako ti je vracen embrion, a ne blasta, onda je ovo skroz ok beta za 9. dan? Znaci, 11 ce ti biti preko 100, 13. preko 200, a treba da radis tek 14. dana, sto je onda oko 300 i to je extra, zar ne?
Vracena mi je blasta, pet dan, a betu bih trebala da radim tek 11. dan, tj prekosutra, kad cu i svakako da je radim. Ma meni je i 100 naucna fantastika

ok, znaci, 11.dan kad i treba da radis moze biti preko 100 i to je taman!

Ja sam zato odustala da radim danas, necu ni sutra nego u cetvrtak kad i treba, da se ne nerviram ako je preko 100, a opet i da se ne zanosim, ako je mala... A ceo dan osecam u stomaku kao da cu svaki cas dobiti, onaj osecaj u materici pred samo dobijanje...grudi ne bole uopste.... i takoc...sta bude, bude.... Ako ne uspe, idem da radim HSG da vidim kakvi su mi jajovodi, pa ako su dobri, da navalim na mesečni radovi  sex  jer je poslednji spermogram bio 24 miliona...
...I oticicu kod nekog dobrog hematologa da mi kaze u vezi ovog gena sta i kako....
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 39 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 39 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu