KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+64
Niny
ivi
Januar
maus
lelas
Shizika
Angie83
JecaPereca
heart84
Gramatika
Vuchica
SannI-AlL
Lyanna
VioletaR
DMANA
noja
Crvic
OKacica
red
Stenli
Vilhelmina
PalcicaBg
Dacaa
neca73
dunjas
Star77
Struzzo
zvoncica36
lilya
bebica mala
ariadne69
BiKsi :)
dragana76ns
nadalica
bak
hocukusurnecuzvaku
SladZana
vivijen
midori
JocY
menora72
lenabeograd
d77
missile
Ninche
Gral
misic
Erata
ivka
KoMetaK
LaFolie
fmala
AriesGirl
laKole
Sofija Veks
sareni leptir
vero
fight&faith
stomacic
zvezdilica
MAAKKI
leptirko82
ragaco
Ambra
68 posters

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 16/6/2013, 14:01

vero ::Sofija molimo se da se bebac aktivirao i da je sve u redu:qq:molitvamolitvamolitvamolitvamolitvamolitvamolitvamolitvamolitvamolitvamolitvamolitvamolitvamolitvamolitva

FMALA napred scuroddddddddddddddddddd


Vero, hvala ti puno!!! Veoma sam zabrinuta, ubih se od citanja milion podataka na netu, samo me jos vise zbune...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 16/6/2013, 14:02

BRBLJIVA76 ::ne smes nikako da sedis !

Uuufff izgleda da sam tu pogresila Sad Bacam se na lezanje, i samo da se molim da nije prekasno molitva
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 16/6/2013, 14:08

samo lezi ,bez setnje ikakve  ! dok se sve to ne smiri..meni su tako nekadaa govorili !
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 16/6/2013, 14:10

ja bih mirovala dok se ne utvrdi šta se dešava. baš mirovala, bez šetnje. jer ako je vm, bilo kakva fizička aktivnost može dovesti do nesvjestice. kratko sjedenje je ok, najbolje nađi neki polusjedeći položaj koji ti odgovara.
inače, nema dokaza da sjedenje poslije et uzrokuje neuspjeh. cvet
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 16/6/2013, 14:14

ba s mi je zao !
kada sam ja imala spontani svi su mi se vikali da nesmem da sedim a najvise doktor koji me je pregledao a  video me je da sedim dok sam bila u cekaonici.reko mi je da sedim ili malo na ivicu stolice ,pa na stranu ili polusedeci polozaj i da koracam nogu pred nogu dok hodam .znaci vrlo vrlo polako....
  imam strah pa zato ovaj put niti setam niti sedim posle et do daljnejg ...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 16/6/2013, 14:26

Sofija,navijam za tebe i bebicu!
Brbljiva,kazu devojke da nije dobro ni zbog cirkulacije samo lezati,mislim da ti lagana setnjica ne moze skoditi,a?

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 16/6/2013, 14:31

primam ja fraxip i pijem cardiopirin za cirkulaciju...neka hvala,ja nista bez moje doktorke ncu da radim.
 prvi put sam setala odmah nakon bete ,pa eto sta sam uradila....sigurnije je ovako!lovelovelove
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 16/6/2013, 14:34

Naravno,kako ces biti najspokojnija-tako i uradi;)

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 16/6/2013, 14:34

Rogaco slazem se da svako treba da radi onako kako oseca da je ispravno. Ja se secam da je bilo devojaka koje su odmah posle transfera jurile utrogestan po BG, jer nisu znale da ce im trebati, kao i onih koje su prelezale sve vreme, a i jednima i drugima je bila beta pozitivna. Very Happy
Sofija nadam se da ce sve biti OK molitva

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 16/6/2013, 14:39

osmeh srceosmeh srceosmeh srceosmeh srceffffffffffffffffffpoljubac
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 16/6/2013, 15:00

Sofi, mislim na tebe i molim se da sve bude dobro.
Zao mi je sto prolazis kroz sve to i sto ne mozes da se opustis i radujes.
Seti se kako smo se onda slozile- verujemo do kraja!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 16/6/2013, 15:02

Ja se setam 2km na sat, sedim po pola sata, kada se ET zavrsio DrSonja me je zvala na razgovor, sedela sam oko 45min kod nje, ona kaze da ne treba da vozimo kola, savijamo se i dizemo predmete.
Imam hiperstimulaciju pa se vucem kao crv, ali mislim da lezanje 24h nista ne povecava sanse.
Zena mi je rekla sve normalno, peske da odem u hotel, da mi preporucuje da se cuvam samo zbog hiper, ne zbog ET.
Jedino sto ja ne mogu gomilu stvari (da obujem carape, ves, trenerku) od jajnika, zeludac mi je u grlu, pa mi muz pomaze oko svega
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 16/6/2013, 15:07

La Folie,zao mi je zbog hiper,cesto bude kod PCO,ali opet vrlo cesto budu i fine betice!
Surutka,belanca,pa navali.
Bravo i za muzica!
Kad planirate nazad ili sta se vec vratili,a ja nisam u toku?

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 16/6/2013, 15:08

baš tako, lafolie. lagane aktivnosti neće naškoditi. druga stvar su neka stanja kod kojih je mirovanje preporučljivo, kao što je hiperstimulacija ili sumnja na vanmateričnu, prijeteći spontani ili uvećani jajnici.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 16/6/2013, 15:27

Mi smo rezervisali 10 dana u Pragu, ali sam ja burno odreagovala na stim, pa je aspiracija bila ranije (dan nakon sto smo stigli, umesto da se tek tada stopiram), pa je i et bio drugog dana, I to je poranilo, pa je ispalo da 7 dana blejimo u hotelu I samo malko okolo. Ima predivan park blizu, ali dzaba kad mi je besika na trecini kapaciteta, dijareja svakog dana... vracamo se za 3 dana.
Stomak mi je kao da sam se tek porodila Sad
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 16/6/2013, 15:32

joj, lafolie, baš te hipertimulacija sastavila! nadam se da će to doprinijeti trudnoći, baš kao što ragaco kaže - velike šanse su za trudnoću sa hiperstimulacijom. ali moraš biti max oprezna jer trudnoća onda još pogorša simptome hiperstimulacije. cvet
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 16/6/2013, 15:45

To kaze I dr. Ja sam ovde sve vreme tuzna. Nisam ljuta it'd, uzasno sam tuzna jer sam zaista verovala da je to to: Prag ce nam pomoci. ispostavilo se da imam skoro 30 % celija defektno, da mi je pola folikula prazno, da muz jedva ima neke spermice... ubila sam se u pojam, kako cemo mi uopste ikada imati decu kad I pored sve nauke mi ne mozemo dobiti embrione.
Muz je optimisticniji, jer su rekli da je prvih 48 sati deobe najbitniji, da je tih nekoliko embrioncica ok, pa cooliram I cekam rezultat. Meni su ih vratili jako brzo, da se ne bi kockali da propadnu u lab, Hlinka kaze da im je bolje kod mene.
Svakako cemo pokusati da popravimo sgram, pa kad dodjemo na fet, da zamrzne uzorak, posto ovako los skoro nije imao.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 16/6/2013, 15:58

vjerujem da ti se svašta vrzma po glavi. ali, probaj biti pozitivna do bete. može samo doprinijeti uspjehu. poslije ćeš razmišljati, ako bude trebalo, šta i kako dalje.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 16/6/2013, 16:02

LaFolie,imas kad da razmisljas sta ces posle,potrudi se-koliko je god moguce u datoj situaciji-da vedrije gledas na sve,uzivajte u zlatnom Pragu,nemoj da smaras bebice takvim mislima.
Navijam iz sve snage:aa20:osmeh srce

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 16/6/2013, 16:25

Sofija, bas mi je zao sto si u neizvesnosti. Navijam da nije vanmatericna i da se plod ipak pocne razvijati kako treba, i da se beta dupla kako treba.

Lafe, ako je Danijel rekao da je nesto OK, ja bih mu verovala. Zao mi je sto se mucis sa bolovima u jajnicima, ali kako shvatih dali su ti i albumine tamo? Uzimaj dosta tecnosti, ne znam da li mozes da nadjes surutku tamo, ali mladi sir sigudno mozes, pa uzmi i to. Jeste li radili Assisting Heatching?
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 16/6/2013, 16:28

Assisted rade za FET, smatraju da nije bilo potrebe. Muz I ja smo odusevljeni ljudskoscu I iskrenoscu ekipe iz PFC.
Ako nista, bar sam ekonomicna, ukupno sam potrosila 14 gonala :))
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 16/6/2013, 16:35

I meni su savetovali bez AH, ali je meni posle bilo zao sto nisam insistirala. Kopitovicka mi je AH prepisala pod obavezno! lol!
Stvano su maximalni svi na klinici, to stoji, i nama nisu mogli da urade PICSI nisu radili ni AH, a ja sam insistirala, pa posle se prepustila njima. MOgli su i da mi naplate a da ne urade, ali nisu. Eto, koliko su fer.
Mada, Lafe, vec ti rekoh, jesi li primetila statistiku zena sa hiperstimulacijom, skoro sve su ostale trudne. Ja navijm i nekako verujem da ces im se i ti pridruziti. :aa:Kad god mi je nesto islo traljavo, na krarju je ispalo super i obrnuto, pa zato verujem! yes

E, da, i sto se hotela tice, mi smo bili u Parku, doduse u staroj klinici, i otisli smo 1-2 dana ranije nego sto smo najavili odlazak, pa nam nisu trazili da platio za te dane, proverite sa vasim hotelom, mozda moze i tamo da se ode  ranije, ako si u stanju da mozes da putujes.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 16/6/2013, 16:38

Smaram se ovde, ne idem nigde dalje, ali nema sanse da bih mogla vozom kuci u stanju u kom sam bila, jer sam se jedva u krevetu prevrtala sa boka na bok... jos sutra smo tu, prekosutra idemo...
Kad ulazis u postupak?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 16/6/2013, 16:49

KoMeta ::Sofija, bas mi je zao sto si u neizvesnosti. Navijam da nije vanmatericna i da se plod ipak pocne razvijati kako treba, i da se beta dupla kako treba.


Hvala KoMeta... usne 

Poslala sam sms Dr Sonji, ali po prvi put ovoga puta nisam dobila odgovor Crying or Very sad

Ne znam da li ima kakve veze, merila sam temperaturu, 36.2 je (obicno mi je 36.5)

Uuuh, nadam se da ce se Beta stabilizovati, ali nije lako s obzirom na rezultate...


Jedna od tabela kada sam unela podatkke je pokazla sledece:

Reset Calculate

Total hCG Difference:279 mlU/ml (135.4%)
hCG Doubling Every:3 days 4.5 hours (76 Hours)
2-Day Increase:318 mlU/ml (55%) (lower than normal)

MaxAvgMinYours141516171819202122232425262728101001,00010,000DayshCG Levels



- See more at: http://www.babymed.com/tools/hcg-calculator#sthash.Dh5MpYaA.dpuf
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivka 16/6/2013, 16:52

oooo Lafe, ja sam siznula od polova prvi put i to sto nije bilo pravog hipera, ne smem ni da zamislim kako boli No ali stvarno cesto u dnevnicima ces videti da hiper donosi bebe cvet i za to iksreno navijamo, videces da ce biti sjajno samo da te popuste bolovi pa ces ti uzivati kao prava trudnica

Sofimolitva zelim da verujem da stize bebac 

Stomacicu.....cestitam trudnica

Misic, kada je uz

Brbljiva, cestitam mrvice dok se okrenes bice veeelika beta vv
ivka
ivka

Broj poruka : 666
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 2 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu