Korak po korak na putu do bete +

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata taj 6/6/2013, 14:31

Struzzo, veruj da i ja vidim da je plod malen. Doktorica je stvarno ok i neko drugi bi dosad presekao, ali njoj je zao i tera do kraja, a i ja sam spremna na to, da ne bude da sutra u zivotu pomislim da je bilo neke nade. Kada sam bila kod Ivanovica na UZ, tada je vec postojalo kasnjenje od 7 dana, ali oni nisu znali, niti sam ja pominjala da sam imala jedan UZ 7 dana ranije. I to kasnjenje je ok, 7 dana se tolerise i po njima je taj UZ bio u redu. Ali kada sam ja uporedila papire, videla sam da je beba za 7 dana narasla samo 0.8 mm, a trebala bi milimetar dnevno u tom periodu. Kada sam nakon 10 dana otisla kod ove dr. na UZ, tada je kasnjenje bilo vec 2 nedelje, a plod je porastao samo 2,5 mm za 10 dana. Odem opet za 5 dana, porastao samo 0,1 milimetar. I sada je 5,8 mm. Juce me je dugo gledala, pritiskala i stomak ne bi li sto bolje uhvatila srcanu radnju, ali nema, jedva se nazire. Zena je ginekolog - akuser, primarijus, ima hiljade trudnoca iza sebe, porodjaja, carskih rezova, dobar aparat. Osim toga, kada odem u DZ, pogledace me i moja doktorica tamo, pogledace me doktori u bolnici. Niko nece uraditi kiretazu bez UZ, a opet ce raditi dobar doktor, proveren za te stvari - i to sam se raspitala na par strana. Znaci imacu ja jos par UZ-ova, ali...toliko sam i ja pogledala slika na netu i jasno mi je. Cim odem na UZ, ja kao laik vidim da nije ni pomaklo. Nema tu sta. Ja sam se nadala dok sam imala dobar parametar, kada je prvi UZ bio dobar, kada je beta skocila, a UZ odgovarao nedelji trudnoce. Sve ostalo je bilo verovanje u cudo. I to je ok, pogotovo kada je u pitanju VTO i kada nema sanse za prirodno. Ali ja nisam mazohista i moram gledati istini u oci. Tako je kako je. Ja sam srecna sto ovo ide ovako. Ne daj Boze neke vece muke, da trudnoca napreduje, a da beba nije u redu. Bolje ovako da se vidi na pocetku. Ja sam u ponedeljak 9+5. Ako je plod u redu, svaki ginekolog i na svakom aparatu, sve i da je najveci levat, mora videti srcanu radnju. Ceka me jos sigurno 3-4 ultrazvuka, od 3 razlicita doktora, ali to meni nista ne znaci. Ja znam da ovo nije u redu, znam i osecam, svesna sam svega sto mi se dogadja, spremila sam se za ovaj scenario i idemo dalje. Isto kao sto sam znala kada je bila vanmatericna da je ta beba bila super, samo se zaglavila u jajovodu, prosto sam znala i meni je tada bilo mnogo teze. Mozda sam u dubini duse predosecala da me ceka tezak put i da nece biti kako kazu doktori, sve ok. Ali meni je tada bilo strasno, jer sam znala da sam izgubila zdravu bebu, samo zato sto se zaglavila. Mrzela sam svoje telo. A sada znam da ova beba nije dobro. Ja je volim, ali znam...
Ja mislim da je deo mene umro onog dana kad zaglavih na operaciji. Sada sam vojnik. Nekad nagazim na minsko polje, izranjavam se, ali ako prezivim idem dalje. Ja sam mnogo pre moje VTO price citala ovaj forum, danima i nocima, kao da sam znala da i mene to ceka. I mogu vam reci da mi je sve izgledalo mnogo strasnije i bolnije. I sada ako neko ovo cita sa strane, verovatno misli kako ja ovo izdrzavam. Ali lakse je nego sto izgleda. Covek je predodredjen da se bori i covek je najveca zivotinja! To je ziva istina.
Ja sada vise razmisljam hladne glave o nekim stvarima, ali o tome cu kada dodje vreme, a tice se klinike.

Poslednji izmenio erato dana 6/6/2013, 15:31, izmenjeno ukupno 1 puta

Erata

Broj poruka : 2468
Datum upisa : 21.06.2012

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ragaco taj 6/6/2013, 14:44

Erato osmeh srce

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 36
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fight&faith taj 6/6/2013, 14:56

Analena čestitam na beta
Erato zagrljaj

fight&faith

Broj poruka : 1797
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Erata taj 6/6/2013, 15:02

Devojke puno vam hvala za to sto ste tu, za razumevanje i podrsku. Vi ste prava virtualna, ali stvarna porodica. Evo ovaj kutak je primer dobre strane interneta! Kad bi svi koristili ovu alatku za pomoc i podrsku i svet bi bio drugaciji. A da je svet drugaciji i bilo bi tako:) Dobra smo mi druzina.

Erata

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laKole taj 6/6/2013, 15:13

joj, erato, tačno znam o čemu pričaš. No
ja nisam pisala ovdje, ali i ja sam radila betu jedno 7-8 puta, zbog konstantnog svakodnevnog slabog krvarenja, uhvatila sam i jedan mali pad neki 3. ili 4. put, pa je opet krenula rasti ali ne pravim tempom. tačno sam znala i osjećala da to ne može biti dobro. svi oko mene pozitivni i puni utjehe (i ljuti na mene što nisam optimistična) a ja instiktivno znam da nije dobro. zato sam i rekla da je operacija bila veliko olakšanje - konačno je kraj agoniji.
znam, ovo čekanje još nekoliko dana... ali, ide vikend, bolje da si kući i čekaš ponedjeljak nego u bolnici... zagrljaj

biksi, hvala na lijepim riječima. usne idemo dalje, mora se. nema drugog puta. yes

svim novim trudnicama, čestitke!!!

vivijen, evo linka za vrijednosti beta hcg http://kutak.forumotion.com/t533-kolicina-hcg-a-po-nedeljama
ako budeš imala još pitanja, tu smo. cvet

laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od d77 taj 6/6/2013, 15:15

Erato, bas mi je zao zbog svega...ja sam pre par dana izasla iz bolnice, radila laparoskopiju i nisam bas u toku. Velika si hrabrica i od srca ti zelim sve najjj...cuda si ipak moguca...
Veliki zagrljaj

d77

Broj poruka : 1730
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 6/6/2013, 15:26

Erato zagrljaj I meni je rasla beta, stigla do 23000, ali.... ako bebac ne raste, dzabe beta Rolling Eyes Drzi se do ponedeljka, sta da ti kazem osmeh srce

bak

Broj poruka : 6807
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od leptirko82 taj 6/6/2013, 15:47

Analena, cestitam na divnoj beti!!! sunny
Erato, u tebi je toliko snage koja me odusevljava.
Od pocetka si toliko hrabra i trezvena,divim ti se zbog toga, zaista.
Ne postoji savrsena rec kojom bih mogla da te utesim.
Uz tebe sam, navijam.
Samo ostani tako snazna! zagrljaj
Zao mi je sto prolazis kroz sve ovo. osmeh srce

leptirko82

Broj poruka : 2914
Godina : 34
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilya taj 6/6/2013, 15:54

Erato, sve si sama rekla, ja samo mogu da te zagrljaj

lilya

Broj poruka : 4760
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Star77 taj 6/6/2013, 16:00

Erato ljubav

Star77

Broj poruka : 978
Godina : 39
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilly13 taj 6/6/2013, 16:06

koliko sreće i tuge na ovim stranama, a najviše snage.

Erato mila zagrljaj

trudnicama sve čestitke cvet

a čekalicama i onima u postupku da im dani što prije prođu

lilly13

Broj poruka : 1466
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Angie83 taj 6/6/2013, 16:42

Erato zagrljaj

Angie83

Broj poruka : 171
Godina : 33
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ivka taj 6/6/2013, 16:42

Ufffff Erato, znam da sve znas ali znam i da znanje ne pomaze osecanjima, vec cesto ometa radovanje i pojacava strah.... No zelim samo da te jako najace zagrlim i pozelim da se ovog secas samo sa osmehom kada svojoj decici budes pricala, sta sve covek prezivi...
zagrljaj

ivka

Broj poruka : 666
Godina : 38
Datum upisa : 27.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od misic taj 6/6/2013, 16:56

Erato, grlim te jako. zagrljaj

misic

Broj poruka : 358
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bubi80 taj 6/6/2013, 17:08

Erato citam i uzdisem!Stvarno si borac i divim ti se!
Ne mogu ti nista pomoci al te mogu zagrljaj

Analena cestitam na odlicnoj beti igra Da ti trudoca bude bezbrizna i laka!

stvarno vas je puno ovde i ne mogu sve ispratiti
Ako sam nekog izostavila nije namerno.
Cestitam svim novim trudnicama i navijam za one koje su na putu da to postanu!

b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b

bubi80

Broj poruka : 522
Godina : 36
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zvezdilica taj 6/6/2013, 18:00

Nisam znala ni da li da se javljam sa groznim vestima: beta na 11 dan 3,1 Crying or Very sad
Iz lab mi javili tek u jedan, ja pozvala bolnicu a sestra mi kaze kako nijedan dr nije tu i da zovem sutra Shocked oko podneva. Malocas sam dosla kuci s posla i onako razocarana (ovo je vec peti put za 3 god) resim da prekinem sa terapijom, kad zove druga sestra iz bolnice da mi javi kako je obavestila dr i da nastavim sa svime jos 4-5 dana pa da ponovo vadim betu i da im je javim. Sad sam ni tamo ni ovamo, a za ovih par sati sam se skoro i pomirila s rezultatom, navikne se covek na sve Rolling Eyes pa mi ni ne treba neka lazna nada.
Ne znam sta da radim, kakve su uopste sanse da bude sve u redu (kao sto Erato rece - treba se realno suociti sa situacijom kakva da je)?
I, jeste, lakse je pregurati negativnu betu, nego nedeljama biti u strepnji i iscekivanju.

zvezdilica

Broj poruka : 136
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Angie83 taj 6/6/2013, 18:12

Zvezdilice na koji dan su ti zamrznuti embrioni? Ako su npr cetvorocelijski onda je mozda malo kasnije dodslo do implantacije i samim tim do kasnijeg lucenja Bhcg hormona u krv, onda se i beta kasnije pokaze. Ja se zaista nadam da je tako. cmoka

Angie83

Broj poruka : 171
Godina : 33
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zvezdilica taj 6/6/2013, 18:18

Ma, blastociste, sva 3 kom, ubacene 18 dc, endometrijum nikad bolji, terapija posle transfera nikad jaca, ali eto... No

zvezdilica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Erata taj 6/6/2013, 18:20

Zvezdilice uradi tako kako su ti rekli. Sta bi drugo mogla? Neces raditi na svoju ruku sada u finalu. A sanse uvek postoje. Ja sam nasla curu sa betom od 4.3, mislim da je 14. dan bio i ispalo sve super. Kopala sam po netu i svasta nasla na tim stranim forumima. Nemoj da te moj primer obeshrabri. Ima i super beta, ali ne zavrsi dobro. Nesto se zbiva kod tebe, nastavi i proveri za par dana. U Pragu se beta radi 15-16. dan, nije to dzaba. Ja licno cu biti mirna samo kada uzmem dete u ruke, a do tada, i bete i UZ- ovi...sve je to stres za nas iz price ove price. I kada je sve super strepis od nove kontrole i rezultata. Nije jos sve gotovo. I ne treba rano raditi betu! 3 dana gore dole, a sad se stresiras...drzimo fige za jednu zvezdicu.

Erata

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zvezdilica taj 6/6/2013, 18:58

Erato, Angie poljubac
A danas sam radila betu jer su mi u bolnici tako rekli. Verovatno su pretpostavili da bi 11 dan bio ok.
Sta god da bude, necemo odustati, nikako!!! d

zvezdilica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 6/6/2013, 19:18

Zvezdilice,
ja sam poodavno otišla iz ove priče, druge devojke će znati bolje... Ali koliko se sećam beta se svaki dan duplira a 14 dan bi trebalo da je veća od 5 da bi bio pozitivan rezultat... Stoga kakvo prekidanje terapije? E sad ne znam to blastociste i ostalo, taj deo sam zaboravila, pa možda grešim... Ali ako ti je sestra rekla tako, ti uradi. Biće to sve ok nadam se... navijam...

igracice igracice igracice igracice igracice

Pozdravčići za Koračaljke d

Simona

Broj poruka : 7894
Godina : 47
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od PalcicaBg taj 6/6/2013, 19:33

hocukusurnecuzvaku ::Drage moje sve vas puno zagrljaj
Nije me bilo neko vreme,radila sam laparaskopiju-odstranila oba jajovoda,imala neke komplikacije,sada sledi oporavak,pa u nove pobede,po naše beba beba
Erato,draga moja,mislila sam na tebe,iskreno sam se nadala lepšem ishodu c

Ostale koračaljke,čekalice, nadalice,držim vam pesnice i navijam svim srcem da bude samo onako kako vi želite i naravno sa lepim ishodom srcasti poljupci

Zvako zagrljaj Brz oporavak zelim...

PalcicaBg

Broj poruka : 3132
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Erata taj 6/6/2013, 19:39

Kusurko moj mili, sta se to iskomplikovalo? Zelim ti brz oporavak i radovanje uskoro. Zvezdilice, nisam znala da su u pitanju blaste. Onda je 11 dan ok. Strpi se jos koji dan, pa ces videti. Beta nije sjajna, znas i sama, a opet, nikad se ne zna. Ne daj se!

Erata

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od hocukusurnecuzvaku taj 6/6/2013, 20:25

Palčice zagrljaj i hvala još jednom na svim savetima srcasti poljupci

Erato,posle OP dobila sam temperaturu,pa alergiju na lekove,sve u svemu,sad sam kući,oporavljam se navijači2 hvala mila moja na lepim željama srcasti poljupci

hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1598
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dunjas taj 6/6/2013, 21:29

erato ::Beta danas 21627. Zvala sam doktoricu. Kaze moguce da beta raste i zbog terapije progesteronom i da mozemo obustaviti terapiju, ili nastaviti jos do ponedeljka, pa da onda dodjem na UZ, da nas ne grize savest. Sumnja da se nesto moglo promeniti u odnosu na juce i da bi danas nesto videla, pa kao ako mogu izdrzati jos do ponedeljka i da tada donesemo konacnu odluku. Kazem ok, izdrzacu. Ja sam ionako upala u neku zonu sumraka zvanu kuca - dvsed, trosed, TV, pidzama...kad krenem do laba, ili na injekciju, sve trcim da se vratim u stan, kao oni ludaci koji se unezvere kad ih pustis iz ustanove :) Meni ce se ovih par dana sastaviti u jedan duzi dan i gotovo. Dobro je da nije rekla da opet vadim betu, samo to ne :)

Joj, isto je i meni ovako bilo. Nego, sećaš se da je i meni Bilja (sa Vračara) dala da radim betu, tada sam bila na ulazu u 9. nedelju, i beta je bila 39540. Obzirom da je mešak tada bio lep i rastao, rečeno mi je da beta raste upravo zbog njega (beta=mešak), tj. sa posteljicom. I dr. Jelena i Bilja su mi rekle da više ne vadim betu jer mi ona nije merilo, i nisam posle. I dobro je da nisam, samo bi se iskidala. Znam tačno šta prolaziš sada. Grlim te najjače!

dunjas

Broj poruka : 118
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 17:01

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: