KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

+47
Zensko pero
Nessi
Borbica
alisa
Principessa
micam
BabyBear
LelicaLola
Sirijus
valika77
Lola1972
Nataly17
dusica78
zsuki75
mimi84
bak
Bundevicav
srculence 84
BiKsi :)
mimi85
lela1984
tatjanica
MaloMorgen
Blanka
sanja 73
libra35
sunny.tp
noja
winni
Zmajuška
mamadabudem
luckystar74
micaubica83
Amna84
daki_mm
sareni leptir
Irena Irena
bundevica
logona
OKacica
Erata
bulevar79
nebuloza
Mirjana
saska1
laKole
fight&faith
51 posters

Strana 3 od 22 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 22  Sledeći

Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 3 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 15/4/2014, 13:28

Divna prica Irena.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 3 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 15/4/2014, 20:35

Za kvalitet jajne celije sam iskombinovala na svoju ruku sledece:
- koenzim Q10 od 250 mg i on definitivno ne moze da skodi a neke cure sa ostalih foruma su uzimale doze od 600 dnevno
- maticnu mlijec nabavljenu od pcelara svako jutro nataste
- vitamin E 400
- kombinacija MG, kalcijum i D vitamin
- cink
-selen
- omega 3
- l -arginin
- bevipleks
Uz to obavezno pijem i folacin. Svaki dan grickam obavezno bademe jer su najbolji ali i ostale sjemenkice u manjim kolicinama.
Zadnjih deset dana pijem caj virak po dvije solje dnevno i jednu solju ocajnice.
Posto sam danas krenula sa stimulacijom u dilemi sam da li da nastavljam sa cajevima. Da li neko zna nesto povodom toga. Koliko sam upucena virak je dobar i za implantaciju odnosno pripremanje materice i odrzavanje ploda tako da mislim da bi on i mogao ali za ocajnicu nisam sigurna.
Inace mi je ovo sedmi pokusaj a u zadnjem kvalitet samo jedne jajne celije nije bio dobar za oplodnju sto je vjerovatno u skladu sa vIsokim FSH
D
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 3 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 15/4/2014, 20:36

Zaboravih da svima pozelim srecu i ostvarenje najveceg sna
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 3 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od saska1 15/4/2014, 21:19

Nataly koliko dugo ovo sve piješ?Ja pijem koenzim od 90 mg dnevno po preporuci dr.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 3 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 15/4/2014, 23:21

Skoro dva mjeseca osim cajeva. Omegu 3 od skoro pijem. Koliko dugo pijes q10 i da li imas rezultata
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 3 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 16/4/2014, 12:06

Nataly pisi kako napreduje stimulacija u ovom postupku i da li ima nekih poboljsanja u broju i kvalitetu jc.

Inace devojke nasla sam da Ameri koriste i 3X333 mg Q10 dnevno (taj suplement su nazvali ovoenergen, http://www.fertinatal.com/products/ovoenergentm-1-pack-coq10-female-fertility-supplement), zajedno sa 3x25 mg DHEA (a ovaj suplement zovu fertinatal, http://www.fertinatal.com/).
Naravno ovi proizvodi su preskupi, ali sve se moze kupiti pojedinacno na drugom mestu.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 3 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 16/4/2014, 12:11

Imam 2 folikula na desnom jajniku koji bas odavno nije reagovao, a na lijevom cu saznati za koji dan. Ne znam sta je uticalo ili su ga cajevi aktivirali. Kako god , probudio se iako sam ga otpisala.....
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 3 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 16/4/2014, 12:17

Divno Nataly to je pravo bogatsvo, mozda su malo pomogli i suplementi. Kakav protokol koristis? Da li ides na blaze stimulacije ili jace? Gde si radila ICSI? Da li pijes DHEA?

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 3 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 16/4/2014, 12:26

CoQ10 is a vitamin-like substance that acts as an antioxidant, found throughout the body. In studies, CoQ10
has been shown to protect mitochondria, the energy-producing elements within cells, from oxidative damage. Oxidative damage accumulates with advancing age, while natural levels of CoQ10 in the body decline with age. CoQ10 plays an important role in cellular metabolism, including that of human eggs (oocytes).
As the largest cells in the body, eggs (oocytes) have by far the largest number of mitochondria in any cells. CoQ10 transports electrons and protons into the mitochondria, helping the mitochondria maintain membrane potential. CoQ10 also drives the synthesis of ATP, a molecule that acts like a rechargeable battery, supplying  essential energy to the cell.
Potential benefits: CoQ10 is believed to enhance female fertility by improving egg quality through robust energy
metabolism and protection from oxidative stress.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 3 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 16/4/2014, 13:01

Fightice, juce sam pocela sa 150 menopura i jutros 250 puregona i tako do subote pa ce vjerovatno dr smanjiti dozu. Malo je jacea u odnosu na prethodna dva pokusaja kada sam bila na klomifenima i orgalutranima, ali primala sam i jace doze uu prvim pokusajima i uvijek isti rezultat-jedna jajna celija. Namjeravam da, ukoliko dodje do aspiracije, odem na jednu privatnu kliniku u Rim. Do sada sam radila u Crnoj Gori i jednom u Pragu kada sam veoma jaku terapiju primala (po pet menopura i cetrotide). DHEA nisam koristila jer ga ne bih na svoju ruku pila a dr nije sugerisala.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 3 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od saska1 16/4/2014, 14:49

Nataly17 ::Skoro dva mjeseca osim cajeva. Omegu 3 od skoro pijem.  Koliko dugo pijes q10 i da li imas rezultata

Pijem ga oko dva i po mjeseca a rezultate ćemo vidjeti kad krenem s postupkom uskoro .
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 3 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 21/4/2014, 19:16

Ne znam da li ima veze ali pojavio se i treci folikul. Citala sam da L-arginin utice i na broj. A dobar je za kvalitet takodje. I ranije pored jake stimulacije bi se izdvojio samo jedan.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 3 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 21/4/2014, 20:24

Nataly17 ::Ne znam da li ima veze ali pojavio se i treci folikul. Citala sam da L-arginin utice i na broj. A dobar je za kvalitet takodje. I ranije pored jake stimulacije bi se izdvojio samo jedan.

Divno Nataly. Very Happy  Da li L-arginin pijes i tokom stimulacije i u kojim dozama? Da li pijes jos nesto od suplemenata tokom stimulacije?

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 3 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 21/4/2014, 20:49

Pijem 1000 mg L-arginina navece. To su dvije tabletice. I za vriijeme stimulacije. Nisam prekidala. 250 mg Q10, E vitamin- 400IU, folacin-5mg,beviplex-1 tabletica, zinc-25 mg, twinlabov calcium, mg i d vitamin, ujutru maticnu mlijec, i bademe svaki dan i ananas za endometrijum koji se takodje popravio.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 3 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 21/4/2014, 20:52

Pila sam cajeve virak i ocajnicu ali sam prekinula kada je krenula stimulacija. Vitamine i maticnu mlijec pijem unazad tri mjeseca kao i bademe.
Stimulacija je svaki dan 150 menopur i 250 puregon. Jaka jeste ali i jace sam primala pa nista.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 3 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 21/4/2014, 21:23

E pa lepo. Dobro je da L Arginin moze da se pije i tokom stimulacije. I ja ga sad uzimam po 1000 mg. Doduse pijem ga kad stignem, nemam neko odredjeno vreme. Pijem i Q10 (sada oko 300 mg) i vitamin D3, Omegu, ponekad i Alfa lipoinsku kiselinu. Nabavila sam preko iherba i Wheatgrass u tabletama. Ne uzimam maticnu melc, ali uzimam polen koji uvece rastvorim u casi vode. Ne znam u kojim dozama je preporuceno uzimati magnezijum, njega nisam posebno pila. Kazu da je dobro kretati se vise tokom stimulacije.
A sto se tice stimulacije i reakcije na istu ja sam isti slucaj veruj mi. Wink  Navijam i zalivam za sto vis dobrih jajnih celija.  zalivanje

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 3 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 21/4/2014, 21:54

Mg je dobar za opustanje i uzimsm ga od 250 mg a moze i od 300mg. Samo posle tri mjeseca treba uvesti kalcijun. Zato ga ja sad uzimam u kombinaciji.
Sto se tice setnje trudim se a traku za trcanje nisam stedjela.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 3 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 21/4/2014, 21:56

Znacu brzo i kakve su jajne celije. Caljda ce se jedna naci 😃
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 3 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od saska1 21/4/2014, 22:38

Nataly bravo za folikule navijam da ćelije budu najboljeg kvaliteta .Gdje radiš postupak?
L arginin jel piješ po preporuci doktora?
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 3 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od sareni leptir 21/4/2014, 22:44

Nataly17 ::Pila sam cajeve virak i ocajnicu ali sam prekinula kada je krenula stimulacija. Vitamine i maticnu mlijec pijem unazad tri mjeseca kao i bademe.
Stimulacija je svaki dan 150 menopur i 250 puregon. Jaka jeste ali i jace sam primala pa nista.
dobro je sto si prekinula cajeve tokom stimulacije ....uh bbas imas jaku dozu stumulacije ,aj neka ovaj put bude srecno i nek se izdvoje bar jos 3,4 j celije ! zagrljaj  zagrljaj
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 3 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Nataly17 21/4/2014, 23:19

L arginin pijem na svoju ruku. Postupak ce biti u Rimu. Nek bude jos jaca stimulacija samo da dodjem do svog sna. Meni ne smeta. Sve dok mogu da imam moje jc idem dalje...
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 3 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od daki_mm 12/5/2015, 10:58

Devojke,

Prodajem 3 kutije DHEA 25mg/90 kom po kutiji.
Cena: 800 din / kutija
daki_mm
daki_mm

Broj poruka : 123
Godina : 46
Location : Lapovo
Datum upisa : 26.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 3 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Amna84 25/5/2015, 23:34

Da li neko uzima L arginin ,kako se uzima i da li mogu da narucim ovaj https://geizhals.at/pure-encapsulations-l-arginin-a1074094.html
ovdje je 90 kapsula ,je li dnevno ide jedna ili 3 kao kod dhea..
pronasla sam ovo o njemu "valjda djeluje stmulirajuce na hormone rasta pa tako i na folikle. po mpovcu bi trebala uzimati L-arginin po shemi 6 tjedana da ga uzimam, pa onda 4 tjedna pauza i tako redom "
i da li mora biti taj 16 ili moze normalni
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 3 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od micaubica83 26/5/2015, 00:57

Amna ne mogu tacno da se setim sa cim se L arginin ne kombinuje,mislim da je sa Dhea.Bolje koristi Dhea,koenzim,laneno ulje,vitamin D,vitamin C,smokve u maslinovom ulju.Meni je Koenzim puno pomogao.Nisam bas redovno na forumu pa nisam sve ispratila ali vidim da imas problem sa FSH.Jesi li bila na folikulometriji,probala VTO iz prirodnog ciklusa?
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 3 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Amna84 26/5/2015, 01:22

Ja nemam ciklus :-( Samo sa cikom imam,ali to je sminka..Filokula nema niti jednog u jajnicima ,cak ni Antralnih...cekamo prirodno snizenje fsh i povratak ciklusa...ali gledam da uzimam ovo sve..
koenzim je Q10 ? to uzimam ,vitamin D kao i Dhea..znaci nebih smjela L arginin..hvala bas cu da se informisem o tome
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 3 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 22 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 22  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu