KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

+47
Zensko pero
Nessi
Borbica
alisa
Principessa
micam
BabyBear
LelicaLola
Sirijus
valika77
Lola1972
Nataly17
dusica78
zsuki75
mimi84
bak
Bundevicav
srculence 84
BiKsi :)
mimi85
lela1984
tatjanica
MaloMorgen
Blanka
sanja 73
libra35
sunny.tp
noja
winni
Zmajuška
mamadabudem
luckystar74
micaubica83
Amna84
daki_mm
sareni leptir
Irena Irena
bundevica
logona
OKacica
Erata
bulevar79
nebuloza
Mirjana
saska1
laKole
fight&faith
51 posters

Strana 1 od 22 1, 2, 3 ... 11 ... 22  Sledeći

Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija Empty Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 2/6/2013, 18:31

Curice, mislila sam da ne bi bilo loše da imamo temu gde bismo razmenjivale informacije i iskustva o suplementima koji bi mogli da doprinesu kvalitetu jajnih ćelija. O nekim suplementima postoje pojedinačne teme, ali ovde bi mogli imati objedinjene informacije o njima.
Evo ja sam, na različitim mestima, čitala su za kvalitet jajnih ćelija dobri: koenzim Q10, matični mleč, polen, ulje žutog nožurka, spirulina, peruvan maca, omega 3, L-arginin, folna kiselina ...
Negde se pominjao i melatonin 3 mg...Nisam sigurna da li na DHEA utiče i na kvalitet ili samo na broj
Interesuju me vaša mišljenja i iskustva Very Happy
lol!

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od laKole 2/6/2013, 19:17

sad baš nemam vremena, ali ću ovih dana iskopati neke članke i studije po netu koje kažu da dhea popravlja i kvalitet.
naiđoh na nekog američkog dr koji kaže da ubjedljivo najviše koristi ima od koenzima q10.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od saska1 3/6/2013, 09:13

Ja sam pila jedno vrijeme koenzim q10 pa sam prestala kad sam počela aspirin pošto na koenzimu piše da se nesmije koristiti zajedno sa lijekovima protiv zgrušavanja krvi ,e sad neznam šta da radim ,ako je neko pio oba lijeka zajedno neka piše.
A što se tiče zlatne make meni ništa nije pomogla čak mi se taj mjesec dok sam ju pila menga totalno poremetila ,čitav mjesec imala neka krvarenja eto to je moje iskustvo s njom.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Mirjana 3/6/2013, 10:53

Spirulinu sam pred poslednji postupak pila redovno, po pola doze...eto, možda je pomoglo. Znam da mi je krvnu sliku popravila toliko da sam prvih meseci trudnoće bila baš "punokrvna". Inače sam anemična od kad znam za sebe.
Omega 3 sam uzimala u vidu kapsula ribljeg ulja i pre i za vreme trudnoće. Na njima takođe piše da se ne uzimaju uz lekove protiv zgrušavanja, ali ja nisam brinula o tome, jer sam redovno radila analize. Rekla sam i hematologu i ona mi je isto rekla da mogu da nastavim. (Napominjem- to je rekla na osnovu mojih nalaza)
Folnu sam takođe pila pre postupka, redovno.
Noćurak nikad, a čula sam sve naj, naj o njemu. DHEA nikad.
Ostalo po nekad, neredovno i nedovoljno.
Jednom mi je neka cura, koja je imala problema sa sazrevanjem jć, pričala o jabukovom sirćetu i medu. Njoj je pomoglo. Pila sam i ja, opet neredovno i nedovoljno. To je ono kao za mršavljenje-u čašu vode, kašika meda i kašika sirćeta, naštinu(na prazan želudac).

Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od laKole 3/6/2013, 13:28

http://pullingdownthemoon.com/fertility/supplements-to-improve-egg-quality/

1. Myo-inositol (MI)
Very recently two clinical trials were published that clarified a lot of the unknowns about myo-inositol, a product we use at PDtM under the name of FlowPro. Myo-inositol (MI) is a part of the B vitamin complex and is a known insulin-sensitizer. It has also been shown to improve both physical (hirsutism and acne) and reproductive (anovulation and amenorrhea) manifestations of Polycystic Ovarian Syndrome (PCOS). In addition, myo-inositol plays a role in cell growth and early studies indicated that higher levels of MI in the follicular fluid was associated with better egg quality.
Several exciting new studies have emerged that have shed new light on MI and its role in fertility, particularly Assisted Reproductive Technology. The latest study of interest demonstrated that treatment with 4 g per day of MI for three months prior to IVF improved egg quality in women who had failed a previous IVF due to poor egg quality. In this study the treatment also included 3g per day of melatonin, which I will talk about next.
But first, a note about inositol. For some time there has been a debate as to the efficacy of d-chiro vs. myo-inositol for fertility. We have chosen to use MI in our products because a) this is the form that has been used in all the clinical research we have seen to date on PCOS, egg and embryo quality and b) it is less expensive than the d- form. Now, a new study confirms that myo-inositol seems to be more effective than d-chiro for egg and embryo-quality. On another happy note, MI has also been shown to have a positive therapeutic effect on mood disorders that are responsive to SSRI’s (serotonin selective reuptake inhibitors) including depression, panic and OCD – a potential plus for the anxious, depressed fertility patient!

2. Melatonin
Melatonin is a hormone that is secreted by the pineal gland. It regulates our sleep/wake cycle as well as other hormones, in particular the hormones of the female reproductive cycle. New studies like the one above suggest that melatonin supplementation at a level of 3 mg per day may help to improve egg quality when taken with MI for several months prior to IVF.
There are caveats to the use of melatonin. Side-effects may include exacerbation of depression symptoms and patients who struggle with depression should make sure to discuss this side-effect with their physician. Melatonin should not be used with patients using thyroid medication as it can impact thyroid hormone levels. It can also suppress ovulation at high doses so in general we only recommend this supplement for women who will be using ART and a trigger shot to stimulate ovulation and/or retrieval.
Finally, melatonin should NOT be taken while pregnant or nursing. In general we do not recommend melatonin use for longer than 3 months without taking a break. It can also cause marked drowsiness and is best taken just before bedtime.

3. DHEA
DHEA (not to be confused with the omega-3 fatty acid DHA) is a hormone that serves as a precursor of steroid hormones testosterone and estrogen. Research indicates it may also stimulate follicular development. Several studies have shown supplementation with 75 mg of DHEA daily to improve egg quality and pregnancy outcome in women who were “poor responders” to IVF stimulation medication. Another study suggests that DHEA supplementation may reduce the risk of aneupoloidy.
DHEA should be used with caution as it is a pretty powerful hormone and when used at high levels and over a long term it may damage the liver. Women who are pregnant or nursing should not take DHEA, nor should women with PCOS as this could exacerbate the condition. Like melatonin, we recommend a three month treatment period.

4. CoQ10
CoQ10 is a naturally occurring fat-soluble nutrient that is essential for energy production. CoQ10 has potent antioxidant properties and cell membrane stabilizing effects that make it beneficial for egg and sperm quality, specifically sperm motility. CoQ10 works within the mitochondria (the cellular power stations) in the cells and is essential for energy production. Until recently, CoQ10 was not thought to be a nutrient that required supplementation, as all normal tissue manufactures its own CoQ10; however, this production decreases naturally with age and is also lowered by certain drugs, including statins. When CoQ10 levels in the cells are low, energy production may be reduced and oxidative stress increased as a result.
CoQ10 has been shown to improve sperm quality and is now under investigation for potential use with women of advanced reproductive age undergoing ART to improve egg/embryo quality. The oocyte has among the highest concentrations of mitochondria of all body cells and uses immense amounts of energy in the process of maturation and ovulation. Researchers hypothesize that supporting the oocyte with CoQ10 may improve egg quality (Bentov et al. 2010).
The recommended dosage for overall health is 100-300 mg/day, or as directed by a nutritionist. The dosage under investigation in studies looking at egg quality is higher: 600 mg/day. CoQ10 appears to be a safe supplement: Studies have used supplementation of CoQ10 up to levels of 3,000 mg per day without adverse side effects. At present, the only risk to taking CoQ is the cost, as this supplement can be pricy, and no data currently exists on its usage in high doses during pregnancy.

5. Omega-3 Fatty Acid (EPA/DHA)
There is still no direct clinical evidence that omega-3 fatty acids improve egg quality but we are convinced they are a good bet and include them in our Egg Quality Protocol. Eicosapentaenoic acid (EPA) forms the backbone of many of the chemicals that halt inflammation in our body and also serves to support the health of our cell membranes. Docosahexaenoic acid (DHA) (not to be confused with DHEA above) is important for brain health and adequate stores of DHA are thought to be beneficial for the early cognitive development of the fetus. DHA may also be helpful for depression. Look for purity-tested products.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 3/6/2013, 13:36

Lakole i Miro hvala na doprinosu ovoj temi cvet Miro i ja sam pre dva dana počela da pijem, između ostalog, spirulinu i noćurak. Lakole hvala na korisnim informacijama, interesuju me i tvoja lična iskustva, šta si od navedenog pila i kakve je to, prema tvojoj oceni, imalo efekte na broj i kvalitet jc. yes

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 3/6/2013, 13:37

Saska, hvala i tebi cvet

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od laKole 3/6/2013, 17:21

f&f, mislim da je bilo ovako - 2 mjeseca prije posljednjeg postupka sam pila svakodnevno dvije šolje čaja od virka, uzimala 5 mg folne kiseline i 1 tbl kompleksa b vitamina (prvo onaj koji sadrži i inositol, pa onda običnu kombinaciju), 200 IU vitamina e, 500 mg vitamina c, 100 mg koenzima q10 (u dvije dnevne doze) i 1 tbl ulja od noćurka. ja svakako svakodnevno uzimam kalcijum sa dodatkom vitamina d (problemi sa ca kao posljedica tireoidektomije). povremeno sam uzimala i tbl omega 3.
kad je krenula stimulacija, izbacila sam čaj a poslije transfera i ulje od noćurka a dodala još i 200 mg magnezijuma.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od saska1 3/6/2013, 17:38

Lalole a jesi tada bila na aspirinu?ja bih to sve pila al neznam zbog aspirina i na q10 i na omegi i na vitaminu e piše da se ne smiju sa lijekovima protiv zgrušavanja a to je aspirin.I ja sam to sve pila ali sad kad mi rekoše da počnem sa aspirinom par mjeseci pred postupak ja to sve izbacila naravno osim folne. osmeh srce
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od laKole 3/6/2013, 17:47

saška, jesam uzimala i aspirin 100, i to jako kasno uveče - tik pred spavanje, a sa svim ostalim sam završavala do 19-20h. ja sam našla upozorenje samo na uputstvu za omegu 3. na ostalima nije bilo ništa.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 3/6/2013, 17:58

lakole, jesi li primetila razliku u broju i kvalitetu jc, nakon uzimanja tih dodataka? Sta je sa DHEA? Da li si je pila pre poslednjeg postupka zajedno sa pomenutim dodacima? Ako jesi, koliku dozu si pila? Kakve je efekte ona imala po tvojoj proceni?
Dosta pitanja, izvini ... ako stigneš odgovori cvet

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od saska1 3/6/2013, 18:03

A ja aspirin posle ručka tako mi rekoše,hvala ti u svakom slučaju vidjeću da opet to sve uvedem bar 2 mjeseca pred postupak Very Happy
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od laKole 3/6/2013, 18:16

f&f, nisam još probala dhea. jesam radila analizu hormona - mogao bi biti veći, ali još nisam probala piti. što se tiče odgovora jajnika na stimulaciju - u ovom postupku je bio najbolji - 3 jć iz 3 folikula i sve 3 oplođene. ja sam dosad dva puta prekidala stimulaciju (jednom sa 3 menopura i jednom sa 3 gonala f i 1 menopurom), i imala dva puta uspješnu stimulaciju sa kombinacijom klomifen + menopur - ovaj posljednji put koji je nažalost završio vm trudnoćom i jednom ranije (bez ovih silnih suplemenata) kad sam imala dvije nezrele jć koje se nisu oplodile (mada, vjerujem da je tad aspiracija bila prerano jer je stimulacija bila bez ikakve 'zaštite' tipa cetrotide).

saška, mislim da samo andol 100 mora ići na pun želudac, ako piješ cardiopirin ili aspirin 100 svejedno je jer oni imaju onu zaštitnu oblogu kojom se štiti sluznica želuca.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od saska1 3/6/2013, 18:46

lakole ::f&f, nisam još probala dhea. jesam radila analizu hormona - mogao bi biti veći, ali još nisam probala piti. što se tiče odgovora jajnika na stimulaciju - u ovom postupku je bio najbolji - 3 jć iz 3 folikula i sve 3 oplođene. ja sam dosad dva puta prekidala stimulaciju (jednom sa 3 menopura i jednom sa 3 gonala f i 1 menopurom), i imala dva puta uspješnu stimulaciju sa kombinacijom klomifen + menopur - ovaj posljednji put koji je nažalost završio vm trudnoćom i jednom ranije (bez ovih silnih suplemenata) kad sam imala dvije nezrele jć koje se nisu oplodile (mada, vjerujem da je tad aspiracija bila prerano jer je stimulacija bila bez ikakve 'zaštite' tipa cetrotide).

saška, mislim da samo andol 100 mora ići na pun želudac, ako piješ cardiopirin ili aspirin 100 svejedno je jer oni imaju onu zaštitnu oblogu kojom se štiti sluznica želuca.


Lakole meni Dr Miljić rekao posle ručka i to pola sata prije njega da uzmem gelusil-lac za zaštitu želudca a pijem aspirin 100 protekt,i meni nije jasno na njemu piše prije jela
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 3/6/2013, 18:48

Lakole, pa to je stvarno odličan rezultat. Very Happy Da li si nastavila sa suplementima?
Evo ja već više od 6 meseci pijem DHEA, ali samo po 25 mg ujutru. Melatonin pijem oko mesec dana 3 mg uveče. S obzirom da nisam bila u postupku od 2010. još nisam sigurna u efekte.
Od pre dva dana sam uključila spirulinu, ulje žutog noćurka, a danas sam kupila još omege, koenzima Q 10, koje sam inače pila s vremena na vreme. Povremeno sam pila i kompleks vitamina B i Peruvan maku. Ne znam koliko će me sve to držati, niti da li pomenuto smem da "mešam" ... ali verujem da kvalitet jajnih ćelija može da se poboljša. Koliko sam čitala bitno je da se suplementi piju 90 dana koliko je potrebno da jajne ćelije sazru.
Koliko pre postupka bi trebalo početi sa uzimanjem aspirina 100?

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 3/6/2013, 19:08

Lakole, malopre prečešljah neke tvoje poruke, pa tek sad skontah da si imala vanmateričnu... izvini nisam znala ... baš mi je žao. c Malo kasnim jer par meseci nisam dolazila na kutak. Bilo me uhvatilo neko ludilo, tj. bila sam u fazi ignorisanja čitave sitacije.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od laKole 3/6/2013, 21:18

saška, a meni rekoše da aspirin 100 pijem uveče (zbog svakako slabije cirkulacije noću) i da ne uzimam andol 100 baš zbog toga da ne moram razmišljati o punom/praznom želucu.

f&f, sad sam, poslije svega, samo na željezu i kalcijumu. i to mi je mnogo teže kombinovati nego sve prethodno pobrojano jer jedno ometa apsorpciju drugog.
ako su ti trombofilije ok, nema potrebe za aspirinom 100. inače, ne mora se uvoditi ranije, djeluje od prvog dana uvođenja.
planiram sačekati normalan ciklus, pa krenuti sa suplementima opet, treba se spremati za jesen. yes
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od laKole 4/6/2013, 12:05

http://www.fertility.ca/2012/05/how-to-improve-your-egg-quality/

Thomas G Hannam

Lifestyle
When looking to egg quality, the first thing we suggest is that you consider lifestyle.
To some degree, maximizing egg quality is predicated on maximizing your overall health, and the quickest and surest route for most of us to improve our health is to improve our sleep hygiene. That might be as simple as going to bed on time. But, for others, it might be more complicated including minimizing screen time before we go to bed and other rituals that will maximize the likelihood of sufficient sleep.
The evidence for cutting out caffeine as it relates to egg quality is poor. That said, most of the literature points to the safety of minor amounts of caffeine, but decreasing fertility with significantly higher doses. Certainly four cups per day of coffee would be too much. We do encourage people to consider limiting themselves to one per day, with decaffeinated drinks to follow.
Of all lifestyle changes, quitting smoking is, by far, the most helpful choice, well beyond any of the supplements that follow.
The relationship of alcohol to egg quality is somewhat controversial. Certainly 4 drinks per day is too much. We are not certain if there is a minimum “safe” amount. Fertility can be stressful; if you find yourself tempted by drink too often, please ask for help.
There is a controversial association between egg quality and elevated BMI. If your body mass index is over 30, try 5% weight loss….an achievable goal for many, with a potential upside for your eggs.

Acupuncture and Traditional Chinese Medicine
We are not able to differentiate the “best” practitioners of acupuncture. We do not know who has good quality control mechanisms in place, best practices for minimizing cross contamination, or who provides the most efficacious treatments.
However, we have had the opportunity to meet with a number of practitioners in the field, all with a special interest in fertility. For those who are interested in trying, I am most supportive of a trial of acupuncture +/- TCM. I would suggest a minimum of 2 months. By six months you should see pregnancy if acupuncture is going to be successful.

Supplements
Supplements should be taken for a minimum of two months; you will find if they are going to work, pregnancy should happen quickly. Six months will be trial enough. Though we remain hopeful that in taking these supplements you will be maximizing egg quality, please be aware that none have been proven in scientific randomized controlled trials to be effective.
The supplements we suggest include:
CoEnzyme Q10
Myo inositol (esp if PCOS)
Melatonin at bedtime…unless you are taking thyroid medications
Omega 3 fatty acid
Vitamin C and E (antioxidants)
L’arginine

In our opinion, CoEnzyme Q10 is the most important of the supplements.
If you are only going to take one, take this one.

Dosing, and the “best” supplements for a patient, are individualized at the clinic.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od laKole 4/6/2013, 12:07

i još jedno mišljenje o poboljšanju kvaliteta jajnih ćelija
http://thegreeneguide.wordpress.com/2010/04/01/%E2%80%9Cwhat-else-can-i-do-to-improve-the-quality-of-my-eggs%E2%80%9D-the-new-frontier-in-fertility-treatment/
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 4/6/2013, 12:20

Hvala draga Lakole na brojnim korisnim informacijama. Ovo za kafu je jako interesantno... ja je inače pijem u ogromnim količinama. Znam da nije dobra, ali nisam znala da može biti toliko štetna. Moraću to da izmenim ... da neđem nešto drugo da me podigne, jer imam nizak pritisak... neki Ginseng ili nešto slično. Very Happy

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 4/6/2013, 12:28

Ovo drugo mišljenje, može biti korisno, ali ne smemo dozvoliti da nas obeshrabri ... tu smo - gde smo ... iz "ove kože se ne može". Možemo samo da činimo maksimalno sa onim što imamo i da se nadamo najboljem. I da svi ovi dodatci mogu samo malo da pomognu opštem zdravstvenom stanju, i da je efekat samo psihološki, nekada to može biti ključno. Very Happy

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 6/6/2013, 12:03

Evo ja sam juče u prodavnici zdrave hrane kupila i polen. Može da se nađe u granulama, a može i onaj mleveni. 100 gr košta malo više od 200 dinara. Uveče u jednu do dve kašičice potopim u šoljici vode i stavim jednu kašičicu meda. Ujutru popijem. Kažu da je zbog opne koju ima polen bitno ostaviti ga u vodi, da nabubri i da opna pukne kako bi se iskoristile hranjive materije.
I za polen sam čitala da je dobar za kvalitet jc. U svakom slučaju "ne može da škodi, a ako ne škodi znači da koristi". Razz

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 6/6/2013, 12:28

Supporting egg health is important for every woman who is preparing for conception, especially as we get older. There are many things you can do to help support and protect your egg health, but they must done consistently on a daily basis for at least 90 days to have the best effect. Here is a quick summary of how to support and protect egg health:

1. Increase circulation to the reproductive system with massage, exercise and drinking water.
2. Encourage hormone balance.
3. Eat a nutrient dense diet and use supporting supplements such as antioxidants, multivitamin, L Arginine and fertility superfoods
4. Create a ‘stress support system’ to help you reduce stress and have a healthier response when stressful situations happen.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 6/6/2013, 12:44

Contents of Fresh Bee Pollen
(Percentage follows the ingredient in parenthesis.)
Amino Acids by dry weight: Arginine (4.4-5.7), Histidine
(2.0-3.5), Isoleucine (4.5-5.8), Leucine (6.7-7.5), Lysine (5.9-7.0),
Methionine (1.7-2.4), Phenylalanine (3.7-4.4), Threonine (2.3-
4.0), Tryptophan (1.2-1.6), Valine (5.5-6.0).
Minerals by percentage of ash: Potassium (20-45), Magnesium (1-12), Calcium (1-15), Copper (0.05-0.08), Iron (0.01-.0.3),
Silicon (2-10), Phosphorus (1-20), Sulfur (1), Chlorine (0.8), Manganese (1.4).
Vitamins and Hormones in micrograms/gram: Thiamine (5.75-
10.8), Riboflavin (16.3-19.2), Nicotinic acid (98-210), Pyridoxine
(0-9), Pantothenic acid (3-51), Biotin (0.1-0.25), Folic acid (3.4-
6.8), Lactoflavine (0.2-1.7), Alpha/Beta Carotene (A) (avg. 1.53),
B2 (16.3-19.2), C (152-640), D (0.2-0.6), E (0.1-0.32), Inositol (30-
40), B12 (avg. .0002).

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od fight&faith 6/6/2013, 12:48

"Royally jelly is chemically very complex." Moisture content
is "66.05%; proteins 12.34%; lipids 5.46%; reducing substance
12.49%; minerals. 0.82%; with unidentifiable elements totally
2.84%.
"It is . . . exceptionally rich in natural hormones, offers an
abundance of B vitamins (including thiamine, riboflavin, pyridoxine, niacin, pantothenic acid, biotin, inositol, and folic acid) plus
vitamins A, C, and E. With twenty amino acids, royal jelly is a
highly concentrated source of rich proteins, including cystine,
lysine, and arginine. It possesses important fatty acids, sugars,
sterols, phosphorus compounds, as well as acetylcholine. . . . rich in
nucleic acids . . . DNA (deoxyribonucleic acid) and RNA (ribonucleic acid) . . . Gelatin, one of the precursors of collagen. . .
gamma globulin . . . immuno-stimulating factor . . . decanoic acid
which exhibits strong antibiotic activity against many bacteria and
fungal infestations."[b][u]

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 22 1, 2, 3 ... 11 ... 22  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu