KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka

+3
Mirjana
Ema78
laKole
7 posters

Ići dole

Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka Empty Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka

Počalji od laKole 31/5/2013, 13:00

nažalost, jako puno nas je, članica kutka, imalo razne operacije i intervencije.
jeste li koristili neke preparate za ublažavanje/uklanjanje ožiljaka? kakva su vam iskustva? preporuke?

moj ožiljak od tireoidektomije je skoro neprimijetan, dužine manje od 2 cm, utopio se u vratni nabor, ali sam imala sreću jer nije bilo drena niti su bili šavovi - rez je 'zalijepljen' tračicom koju sam skinula 15 dana poslije operacije. ožiljak sam tretirala jomelopom e i uljanim vitaminom e.
sad, poslije laparaskopije sam imala na tri mjesta po jedan šav, a na četvrtom pri dnu stomaka dva šava. ponegdje ima još ostataka krastica pa kad sve to spadne, planiram početi nešto koristiti. i malo švrljam internetom tražeći iskustva drugih pa da izaberem šta sad uzmem.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka Empty Re: Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka

Počalji od Ema78 31/5/2013, 14:56

Lakole, probaj Contratubex. Nisam ga licno koristila, ali ga svi preporucuju.
Moja sestra je recimo koristila Saljicev melem, ne jomelop, nego bas Saljicev, u nekoj zelenoj plasticnoj bocici, i od strija nije ostalo ni s...

U svakom slucaju, sta god da korisstis, masaza je jako bitna, jer razbija te granulacije koje i cine oziljak vidljivim. Samo, trebalo bi da masazom malo da sacekas, da ipak zaraste , pa onda.

Srecno!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka Empty Re: Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka

Počalji od Mirjana 31/5/2013, 20:11

Ja sam kupila Contratubex, baš zato što mi je par drugarica reklo da je super. Međutim, ne mažem ožiljak, jer zaboravim...a i nije strašan. Možda bi i mazala da ovaj gel lepše miriše, ali on miriše groooozno (na crni luk).
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka Empty Re: Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka

Počalji od heart84 31/5/2013, 23:37

Meni su isto rekli da je Contratubex najbolji, mada ja zaboravim da ga mazem na ranu od carskog reza,tj. mrzi me Rolling Eyes
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka Empty Re: Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka

Počalji od laKole 2/6/2013, 13:17

hvala, djevojke! cvet
uzela contractubex, meni čak ni ne smrdi toliko. mala je tuba, brzo će se potrošiti pa ću uzeti poslije šaljićev jomelop e, sad ga nisam našla, samo mentin.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka Empty Re: Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka

Počalji od djole42 2/6/2013, 13:23

http://biljnaapotekadrnikolic.co.rs/site/page4.aspx

MELPROP D -pomaze 100% kod svezih oziljaka a treba je imati jer pomaze kod opekotina ,bukvalno bude ko rukom odnešeno .
Meni donesu prijatelji kad dolaze ali su mi slali i iz apoteke brzom poštom .
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka Empty Re: Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka

Počalji od laKole 2/6/2013, 13:42

hvala, djole!
pisaću ima da vidim ima li njihovih proizvoda sa ove strane drine i kako doći do njih!
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka Empty Re: Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka

Počalji od BiKsi :) 2/6/2013, 19:52

Lakole, ja sam svojevremeno koristila Shaljicev melem za rez duz kicme. E sad meni je rez ogroman, pa je tamo gde je tanji pomoglo, a tamo gde je deblji slabo. Vreme je uglavnom ucinilo da izbledi sve to, mada mene pokosila druga operacija, taman kad se sve prilicno bilo sredilo, opet me seckali. jbg. no, ja vise i ne obracam paznju na to, ali ni ne nosim nesto da mi se rez vidi, jer je mi je prilicno trulo da me narod zapitkuje i zagleda. Tebi ce to vrlo brzo izbledeti, narocito sto je malecno *bar sa mog stanovista (moj rez je sigurno 30 ak cm). I suncanje mi je isto tako ucinilo manje primetnim rez. Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka 490909

I zaova je posle carskog mazala saljicev i pomogao joj je. Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka 561840


Poslednji izmenio BiKsi :) dana 2/6/2013, 20:05, izmenjeno ukupno 1 puta
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka Empty Re: Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka

Počalji od hany 2/6/2013, 19:55

nevenovo ulje
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka Empty Re: Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka

Počalji od laKole 3/6/2013, 12:17

jeste, biksi, ovi moji 'ožiljci' su smiješni naspram nekih rezova! Razz
ali, šta ću, ja volim da se mažem Embarassed pa eto... Wink
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka Empty Re: Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka

Počalji od BiKsi :) 3/6/2013, 21:39

He, he, samo se ti mackaj, meni srecom ovaj na ledjima, pa ga ne vidim! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka Empty Re: Kreme/losioni/gelovi za ublažavanje ožiljaka

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu