FMALA - VTO misija - II deo

Strana 33 od 34 Prethodni  1 ... 18 ... 32, 33, 34  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: FMALA - VTO misija - II deo

Počalji od lilya taj 10/7/2013, 08:45

Jos sedam dana, a onda te vitamo u trudnickom dnevniku radost 

Kakav ce to dnevnik biti srca 

Ja se vec radujem i sa nestrpljenjem ga cekam yes
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 41
Datum upisa : 07.03.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 10/7/2013, 10:56

Joj, Lilya, da znas da i ja jedva cekam taj trudnicki!
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od leptirko82 taj 10/7/2013, 12:21

I ja se radujem tvom trudnickom!
Mogu samo da zamislim kako ce biti veseo i zabavan!!!! sreca 
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 35
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilly13 taj 10/7/2013, 22:43

fmala ::
Utrogestan će me finansijski sahraniti.

Prošetaj do fonda, meni su sve refundirali (kad sam podnosila zahtjev za refundaciju postupka i lijekova): Utrogestan i estrofem pa čak i 2 kutije folne Wink  A i inače mislim da utrogestan refundiraju. Dabl test ne pošto se radi na uputnicu, a tripl da jer se ne radi na KC. I ima još nekih stvari za koje vrše refundaciju
lilly13

Broj poruka : 1465
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 11/7/2013, 09:48

Četrdesetčetvrti dan ciklusa, trideseti dan posle aspiracije, dvadesetpeti dan posle transfera

Ne mogu da se rasvestim.. Mrzi me da skuvam kafu. Razmišljam da se po treći put okrenem i nastavim da spavam, nego moram da idem da primim progesteron..

Danas me čeka pakovanje deteta za put. Sutra uveče kreću.. Mnogo mi je tužno..

Još šest dana do ultrazvuka. Na momente sam srećna do neba i sigurna da je sve u redu, a izmedju njih brinem kao luda hoće li se čuti srce, da li se razvija kako treba.. Bolje da ćutim i da čekam..

Nisam danas neka..

PS. Lili, hvala na savetma za utrogestan, ispitaću sve!
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 12/7/2013, 15:20

Četrdesetpeti dan ciklusa, tridesetprvi dan posle aspiracije, dvadesetšesti dan posle transfera

Blic javljanje, da ne preskočim dan. Pakujem dete, večeras ga mm77 vodi kod mojih u Srbiju. Tužno mi u pm..
Dobro sam, navikla sam se na činjenicu da sam rudna, malo manje mislim i na sledeći ultrazvuk.. Žuti iscedak je tu, pa ga nema tri dana, pa se javi, pa ga opet nema.. Navikla sam se i na njega. Videću sve u sredu, valjda mi neće ništa biti do tada..
Počela kafa da mi smrdi. Još uvek mi se pije, ali kad ostane šolja na stolu, mozak mi se okrene. Sinoć mi se jela mlevena plazma, pojela sam dve kašike i morala da ostavim, nije mi bilo muka, nego jednostavno kao da je mrzim od rođenja. Neverovatno..
Idem da kupim neke trudnicke vitamine i detetu papuce. Ljubim vas puno!
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od leptirko82 taj 12/7/2013, 15:47

Ljubim te, trudnice draga! lol! 
leptirko82

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilya taj 12/7/2013, 17:51

Nek je tvom sinu srecan put i da se lepo provede kod babe i dede, a ti da se lepo odmaras i uzivas pored tm ljubav
lilya

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 12/7/2013, 20:17

Hvala vam! poljubci

Nego, kupila sam "oligovit", i sad, po sastavu pise da sadrzi 400 ug folne kiseline, a do sada sam pila 5 mg, pa ne znam da li je sad to dovoljno, ili da pijem uz tih 400 ug, jos i celu tabletu od 5 mg folne, ili je ovo iz oligovita dovoljno..? Danas sam popila samo jednu tabletu oligovita, ne znam jesam zeznula stvar sto sam ga kupila, ili.. Nisam htela prenatal, tezak mi je bio i u prvoj trudnoci, i imala sam bas pojacan apetit od njega. Evo sta sadrzi oligovit:
http://www.galenika.rs/downloads/spc-pil/pil/oligovit_za_trudnice_pil.pdf
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 13/7/2013, 09:27

Četrdesetšesti dan ciklusa, tridesetdrugi dan posle aspiracije, dvadesetsedmi dan posle transfera

Užasan je osećaj kad se probudiš sam u nemoj kući. Još je gori osećaj kad u svemu tome skapiraš da je vikend..

Moji su sinoć krenuli pre ponoći. Zaspala sam s njegovim plišanim tigrom (onaj Vini Pu tigar), jedva smo ga ubedili da ga ovaj put ne nosi, vezao se za tu igračku još kao mali, ima čitava priča o tome, o nekom ubibožestrašnom plišanom tigru sa ormara u vrtiću o kom je stalno pričao, uprkos tri velike vreće plišanih igračaka koje smo na kraju donirali, jer nije hteo ni da ih pogleda, i na kraju o ovom tigru kog mu je tata kupio i kog je istog trena zavoleo, iako nije upšte strašan, i od kog se ne odvaja od tada, posebno od kad je prešao u svoju sobu, tj. počeo da spava sam. Lažem, jednom smo pokušali da ga ostavimo kod dede na selu, pod parolom da će dedi to da bude zamena dok on nije tu, onda je on napisao sledeći rad u prvom razredu (imao je svega pet godina) i mi smo shvatili kolliko pati za njim..

Ovaj put je sam zaboravio da ga spakuje, setio se u poslednjoj sekundi, ali više nije bilo mesta u torbama koje je mm trebalo da nosi od dolaznog do polaznog, a on je odlučo da ponese svoj bic i isti je, o da, provozao jutros u 5 kroz BAS, pa nije bilo izvodljivo da vozi noseći tigra dužine tri decimetra..

Ne mogu da dočekam da mi se jave. Sinoć zamalo da krenem s njima.. Čuj, moje dete ide kod mojih roditelja, a ja sedim kući.. Što je najgore, uopšte nije prvi put, redovno ide, alli je meni svaki put isto. Jednom će otići na fakultet. Jednom će se oženiti. Doći će vreme kada će kod mene dolaziti na ručak, ili možda na godišnji odmor, ako ode daleko, i ja sam stvarno od majki koje to žele svom detetu - da nesmetano odabere gde će i sa kim da živi, ali ne mogu da kažem da me nije rasplakalo kad mi je par puta rekao da ne želi da odraste, jer ne želi da živi odvojeno od nas.. Heh, za samo 2-3 godine će ući u pubertet i hteti da što pre umremo oboje, ali lepo je znati da, pored svega što pomisliš da si pogrešno uradio, pored svega što nisi, ili nisi bar dovolljn pružio, tvoje dete voli svoj život baš takav kakav jeste. Huh, znam da ću za koji dan biti vrlo srećna što imam prilike da odmaram, i što znam da mu tamo titraju i da se provodi, ali mora prvo da prođe onaj period kad ga stalno čujem napolju.. Mislim da ću mu naslikati ovog tigra na zidu.. Svake godine mu nacrtam po nešto..

Danas se osećm skroz trudno. Skuvala sam čorbu sinoć, da danas ne moram ništa. Dolazi mi svekrva da mi ubije dan. Možda mi ubije i noć, ona je baš iskusan ubica noći, kafanski tip, moj tip..

Dobra vam subota, dobre žene..
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ragaco taj 13/7/2013, 11:27

Mozda jeste nema kuca,ali nisi se probudila sama!
Eto jos jednog srca ispod tvog,jos jednog za koje ces da brines kao za Milanceta.
Lepo provedi dan,trudnicice nasa vesela!CMOK

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 37
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilya taj 13/7/2013, 15:13

Ijaoj Fmala, gde me nadje ovako samu kod kuce sa ovim postom srca srca srca 

Dobro, tu mi je Milutin, on je sve sem nem, ali evo sedim i pratim mm let na flight trecker-u ko da treba da sleti svakog trena, a on tek na polovini puta Rolling Eyes

Da me ne shvatis pogresno, drago mi je sa jedne strane sto ne radis. Tako cemo mi ovde imati prilike da vise uzivamo u tvojim postovima. Nisam znala da i slikas queen
lilya

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 14/7/2013, 11:09

Četrdesetsedmi dan ciklusa, tridesettreći dan posle aspiracije, dvadesetosmmi dan posle transfera

Još tri dana do ultrazvuka. Izbegavam da mislim na to. Nemoguće je misliti na taj događaj a ne pomisliti, makar na sekund, na mogućnost da nešto nije u redu. Taj sekund je dovoljan da te onesposobi da dišeš, hodaš i govoriš. Dane do ultrazvuka brojim samo ujutru, preko dana brojim dane do termina. Ima ih toliko da mi je stvarno potreban ceo dan da ih prebrojim..
Mm77 je negde na granici trenutno. Nosi mi poklone od mojih. Nosi mi sebe. Kao da je otišao prošle godine, a ne preksinoć..
Danas je 6+5, toliko je bilo kad sam saznala da sam trudna sa Milanom. Uradila sam test iz zezanja, nisam pojma imala ni koliko mi kasni, pre toga su mi ciklusi bili užas-neredovni. Tek sam sa mitrovačkog festivala doputovala u Niš. Vraćajući se iz posete sade već pokojnoj babi, kupim u apoteci test i uradim ga u kupatilu kod mojih, očekujući jednu crticu, kao milion puta u prethodnih tri i po godine. Sećam se da sam piškila u, nećete verovati, crveni čep od Knjaz Miloš kisele vode  b Kutiju i uputstvo sam, naravno, odmah bacila u kantu pored šolje, šta ima da čitam, znam napamet šta piše.. Umočila sam test u to malo tečnosti u čepu, i videla dve crte k'o vrata. Možete misliti kako izgledaju crte na 6+5.. Onda sam se tri puta okrenula oko sebe, kao da sam neka unezverena životinja i da jurim sopstveni rep, a onda sam počela da butam po onoj korpi za smeće (dakle, WC-korpi..) i da tražim uputstvo, da proverim da li dve crte još uvek znače ono što su značile prethodnih milion puta. Značile su! Odjurila sam u trpezariju, tamo su svi ukućani - mama, tata i obe sestre - sedeli za stolom i čekali me da počnemo sa ručkom. Ja sam ušla šlogirana kao debil i rekla da sam trudna. Srce mi je lupalo kao nenormalno, keva me zagrlila i prvo što je rekla nakon vrištanja bilo je: "Je l' to znači da ćeš sad da prestaneš da pušiš?", a moj tata, onako sedeći u čelo stola, samo je pitao: "Kako znaš?" Rekla sam im, sve tresući se, sa tim lupanjem srca i to, da sam uradla test upravo, a moj tata (obratite pažnju da li vas podseća na nekog) ustaje i izgovara istorijsku rečenicu: "Kakav test, ne verujem ja u te testove, idemo kod doktora!" I svi, čoporativno, kao za Batom Stojkovićem, ustajemo od stola, ostavljajući netaknut ručak i krećemo u potragu za ginekologom, bez najave, bez termina, bez predstave kod koga bismo išli, jer su se moji tek skoro doselili u Niš i pojma nemaju gde bismo išli  b Vozimo se kroz grad i naiđosmo na privatnu ordinaciju, Genesis neki, čini mi se, ili tako nešto, nemam pojma, davno je bilo, piše mi negde na nalazu, mrzi me da tražim.. Tata i sestre ostaju kod kola, mama i ja ulazimo. Dr kaže 6 nedelja i pet dana. Ja pitam smeta li što sam ovih dana popila par piva (to treba pomnožiti sa sto, imala sam dva festivala i jednu dvodnevnu žurku između, mislim da nikad više nisam popila), a dr mi kaže da ne smeta, može samo da pomogne lol! Dr je skroz moj tip  b To popodne sam telefonom probudila mm77, koji pojma ni o cemu nije imao, i rekla mu da će od tog trenutka morati da mi persira, tj. da mi govori "vi", pošo nas ima dva.. Very Happy
I tako.. To je bio moj prvi i jedini srećni 6+5 do sada, i danas je u mom srcu mali praznik, koji niko ne razume, sem možda vas, sada, kad sam vam ispričala..

Ragaco, skroz si u pravu i da znaš, jutros se uopšte ne osećam sama.. osmeh srce                         
Lilya, nadam se da je tm uspešno sleteo, a o poslu - i meni je sve draže. Radiću ceo život! Slikam vrlo dobro, ali uopšte me to ne ispunjava, niti uspevam da se izrazim. Slikam samo Milanu crtane junake po zidu, kao sto vajam iso savrseno, ali samo fondan za Milanove torte :DEvo slike, nije neka, slikana je telefonom, al može da dočara.. Ne znam samo gde da uglavim tigra  b 

Evo i blize, pojedinacno, kako su nastajale:

Ovo kad je takodje jednom dosao sa raspusta, a taman je bio u Pink Panter fazi, pa ga docekao novi drugar..

Ovo ga je docekalo sledece godine, kad se vratio od babe i dede..

Ovde se vec preslo na igrice..

On ga je docekao proslog leta :DMalo se i odraslo u medjuvremenu

Eto, tolko od mene u današnjem 6+5 izveštaju..

Poslednji put izmenio fmala dana 14/7/2013, 11:32, izmenio ukupno 2 puta
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od LaFolie taj 14/7/2013, 11:20

ja citam tvoj post i placem ko kisa i smejem se, pice me hormoni, ali je stvarno divna i mnogo smesna prica sunny 
to si ti crtala? pomislila sam da su stikeri!!!
LaFolie

Broj poruka : 3411
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 14/7/2013, 11:27

Nisu stikeri, ovo je tehnika tempera na zidu  b Postoji mali problemčić vezan za ovaj zid.. Kad je sve to počelo, Milan je imao dve godine i bio opsednut spajdermenom, što znači da je spavao sa nama u spavaćoj sobi. Međutim, mi smo mu posle od trpezarije napravili sobu, i on se iselio, a zid je ostao nama  b Tako da sad naše dete ima ozbiljne zidove u svojoj, a mi OVO u našoj sobi lol! U suštini, ovo će i biti njegova soba, jer će mu uskoro trebati veća od one u kojoj je, a nama će ona biti sasvim dovoljna za spavanje, i da ovaj postupak sad nije uspeo, prešao bi već ove jeseni, ali eto, izgleda da će morati da sačeka još koju godinu da brat ili sestra porastu, pa će preći zajedno. Za novu bebu spremamo drugi zid.. Very Happy Najgore je krecenje, moj tata nam redovno kreci, on šire oko slika, a ja četkicom za tempere uz linije. Svake godine me sve više psuje, što se slike više množe lol! 
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od leptirko82 taj 14/7/2013, 17:00

Divni su mi tvoji oslikani zidovi!
Svaki od njih se vezuje za odredjene uspomene i prati pricu Milanovog odrastanja!
Kako si inace, osim sto nestrpljivo cekas uz? Piskaras li?
Ljubim te
leptirko82

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 14/7/2013, 22:54

Leptirko, hvala. Ne pisem, zderem se, opet me sekiraju, one poslove sto sam odbila pre neki dan, naravno, nema ko daa radi i sad se vrsi ogroman pritisak na mene, pod svakakvim urnebesnim izgovorima - navodno je sve bio nesporazum, ja sam pogresno shvatila da su pokusali da me preveslaju da im radim za dzabe, tj. za male pare Very Happy ma tu i prijateljstva, mnogo, koje su do sad svi zloupotrebaljavali, pa im sad svima cudno i drsko kako to da mi je tamo neka trudnoca vaznija od toga da me oni iskoriscavaju.. Sad se opet insistira na sastanku, jedva cekam da cujem ponudu.
A taman sam jutros pomislila kako mi je lepo bez posla..
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 15/7/2013, 06:36

Četrdesetosmi dan ciklusa, tridesetčetvrti dan posle aspiracije, dvadesetdeveti dan posle transfera

Sve sto bih sada napisala vezano je za sutra.
Danas mi je skroz prazno.
Prespavaću.
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od LaFolie taj 15/7/2013, 10:12

i meni je uz za koji dan... jedva cekam da dodje... jos malo pa ce sutra da se radujete osmeh srce
LaFolie

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 15/7/2013, 11:18

Prekosutra. ali sutra je punih 7 nedelja! :) I, doduse, taj uzasni sastanak.. Kazite mi da je ispravna ideja da im bacim bombu..
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilya taj 15/7/2013, 12:07

fmala ::Prekosutra. ali sutra je punih 7 nedelja! :) I, doduse, taj uzasni sastanak.. Kazite mi da je ispravna ideja da im bacim bombu..

Ja sam za radost radost radost radost 

Ne znam odakle ti ovo umece i ideje, ali mogla si glat i slikarka da budes yes 

Jos dva dana do srcesreca sreca sreca sreca
lilya

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 15/7/2013, 13:47

Šta li će Milana sačekati kad se ove godine vrati od babe i dede, živo me zanima?! Super vam je taj zid! A super je i što se svega tako jasno sećaš kad si skontala da si trudna sa Milanom!

Znači uz prekosutra, i ja jedva čekam!

Stisak

Ja`80-hipotireoza,hašimoto,PCO,hiperinuslinemija,pai-1 4g/5g,mm`79-azospermija;u braku 12 otkačenih godina,a zajedno 16; iz prirodnih radova nikad ništa (njegovi plivači ustvari ne znaju da plivaju, a sad im kasno da nauče, blam ih, jer su matori! Very Happy); iz "manje prirodnih" radova:
1) Spebo, XI 2009.ICSI-beta 2.5,
2) Spebo V 2010.FET-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI-beta 4,
5) Spebo, IV 2017. FET-beta 2.65
Lilypie Fourth Birthday tickers
BiKsi :)

Broj poruka : 21230
Godina : 36
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od AriesGirl taj 16/7/2013, 07:51

Svratila sam samo da te zagrljaj 
AriesGirl

Broj poruka : 1137
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od LaFolie taj 16/7/2013, 09:36

kako si danas? cvet 
LaFolie

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KoMetaK taj 16/7/2013, 09:45

Svaka cast za slikanje i slicice! Kad i ako budem imala decicu, znam kog cu angazovati! yes Ja sam antitalenat Rolling Eyes 

SUtra UZ! sreca sreca Jos jednu noc spavas! sreca 
KoMetaK

Broj poruka : 7137
Godina : 44
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 33 od 34 Prethodni  1 ... 18 ... 32, 33, 34  Sledeći