FMALA - VTO misija - II deo

Strana 4 od 34 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 19 ... 34  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: FMALA - VTO misija - II deo

Počalji od misic taj 3/6/2013, 01:09

Fmala, Saljem rodice i beby prasinu roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv bb bb bb d d d
srca srca srca srca srca srca srca srca

misic

Broj poruka : 358
Datum upisa : 20.05.2013

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 3/6/2013, 10:16

Šesti dan ciklusa, peti dan stimulacije

Prvi ultrazvuk. Dr kaze da je normalno sam otečena, naduvena i da me jajnici bole. Nisam dalje tupila. Možda i grešim, možda sam trebala da insistiram na ponavljanju hormona, ali ne želim da se opterećujem. Odlučila sam da sve trpim i pravim se da mi je to najnormalnije stanje na svetu. Jer, juče sam malo čituckala o tim hiperstimulacijama i skontala sam da mi uopšte ne prijaju razmišljanja na te teme. Ako treba da bude, nek bude, 21.vek je, preživeću. Imam motiv.

A sad rezultati folikulometrije!
Radi poređenja, staviću i folikulometriju iz prošlog postupka (doduše, rađenu tek 8. dana stimulacije), mada se neću ljutiti i ako mi uporedite sa vasim stanjem od 5. dana stimulacije.

doktor 5. dan stimulacije 8. ds u proslom postupku11. ds u proslom postupku 12. ds u proslom postupku
Endometrijum 7.3 mm 7.7 mm 8.4 mm 11 mm
Desni jajnik 10.5 mm; 7,5 mm; ... 14.5 mm; 14 mm; 10.5 mm; 8 mm 17.5 mm; 17 mm; 12 mm; 9 mm 19.5 mm; 18 mm; 14 mm; 11.5 mm
Levi jajnik11 mm; 11 mm; 6.5 mm; 6 mm 9 mm; 9 mm; 7.5 mm 10.5 mm; 10 mm; 7.5 mm 15 mm; 9 mm; 7.5 mm

Da podsetim, prošli put smo iz ovakvog stanja dobili četiri jajne ćelije, od čega su tri bile zrele i sve tri se uspešno podelile.

Sledeći uzv zakazan za četvrtak, nastavljam naredna dva dana sa po tri menopura, a od sutra primam i po jednu cetrotide. Može lli neko da mi objasni šta je to tačno?

Eto, to je moj slikoviti izveštaj za danas. Inače sam ok, smirena sam, iako sam naduvena kao žaba i sve me boli kao da ću svakog časa da dobijem. Doputovala mi je drugarica s klase na festival sa svojim pozoristem, danas se druzim s njom, nadam se da ce mi dan proleteti..

Ljubim puno svoje navijačice! ljubav

fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noja taj 3/6/2013, 10:34

Dobar izvestaj f vv vv vv
Dobar endo follkuli jumping jumping jumping
Mozes pivu cveklu umesto ananasa narandze
al setnje pod obavezno svaki dan na vazduh !!! radost

noja

Broj poruka : 6170
Godina : 38
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vuchica taj 3/6/2013, 11:12

Fmala, odlican izvestaj!

A tek kako je pregledno.... svaka cast!
Neka je sa srecom!!!!

Vuchica

Broj poruka : 3145
Godina : 40
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laKole taj 3/6/2013, 11:53

ne brini za naduvenost i otečenost, žiganje u jajnicima - primaš hormonske lijekove i to je za očekivati.
cetrotide - najjednostavnije rečeno, to je lijek kojim se sprečava nagli i nekontrolisani rast folikula. prošli put si primala nešto za supresiju (diferelin, čini mi se) prije stimulacije - tzv. protokol sa agonistom, a sad to dobijaš pred kraj stimulacije - tzv. protokol sa antagonistom. antagonist se dobija uglavnom 3-5 dana po jedna ampula. i da znaš, od njega se zna desiti alergijska reakcija na koži (ja sam imala blagu urtikariju punu sedmicu).

ne brini za uzv - ima tu još vremena da se još koji folikul pojavi.

laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laKole taj 3/6/2013, 11:58

e sad nova predstava. Rolling Eyes
ajde, probaću da budem diplomata - mislim da je više za neku 'alternativnu' scenu, nije joj mjesto na velikoj sceni narodnog pozorišta. pogotovo ne na ovakvom festivalu. Rolling Eyes

laKole

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Malina taj 3/6/2013, 12:51

Navijam radost

Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fight&faith taj 3/6/2013, 14:04

.

Poslednji put izmenio FightandFaith dana 22/6/2013, 13:26, izmenio ukupno 2 puta

fight&faith

Broj poruka : 1795
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragana76ns taj 3/6/2013, 14:07

I mislim da utice na kvalitet jc Very Happy
Samo napred

dragana76ns

Broj poruka : 4182
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od leptirko82 taj 3/6/2013, 15:12

Fmala vv vv vv vv vv vv

leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 34
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bubi80 taj 3/6/2013, 16:12

Odlican izvestaj likeit

Navijamo igracice igracice igracice

vv vv vv vv vv vv

bubi80

Broj poruka : 521
Godina : 36
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 3/6/2013, 22:59

Hvala, dusice moje! Ja moram da priznam da sam se danas bas opustila i zaboravila na svoju VTO! Bila sam u gradu, vodila cak jednu promociju, slucajno, neplanirano. Popila sam i malo piva Very Happy Divan dan, videla sam svoju drugaricu sa klase, koju nisam videla dve godine i bas sam ispunjena!
Cudno je to kako papir sa ovim dimenzijama jajnih celija izgleda jadno dok mi vi ne kazete da su one super!!!
d

fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od hany taj 3/6/2013, 23:34

fmala bravo, cetr. utice na sazrevanje jc tako su bar meni rekli

hany

Broj poruka : 2010
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KoMetaK taj 4/6/2013, 08:24

b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b

KoMetaK

Broj poruka : 7137
Godina : 43
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 4/6/2013, 14:11

Sedmi dan ciklusa, šesti dan stimulacije

Mamurna sam ceo dan od tri MALA piva i desetak cigareta koje sam juče unela u svoj organizam u višečasvnom divnom druženju sa svojim kolegama. Danas ceo dan landram da ubrzam cirkulaciju i isteram otrove iz sebe, nalivam se vodom i voćem i dišem čist vazduh, ali ne ide, osećam se kao da sam bančila tri dana. Ne znam zašto. Ne bih da me pogrešno shvatite, ali moji kapaciteti su mnooooogo veci kad je festivalska atmosfera u pitanju Very Happy Iako inače ne pijem i ne pušim često. Samo u izuzetnim situacijama. Ali, neka udje u zapisnik da sam juče bila najopuštenija i najsrećnija od početka postupka do danas i uopšte se ne kajem!

Danas primila tri menopura i jednu ampulu cetrotida (se to menja po padežima, uopšte, je li nominativ cetrotide? Mrzim nepoznate reči..), nemam nikakvu alergijsku reakciju za sada, nadam se da je neće ni biti. Primila sam oba uboda u istu ruku, kao, da odmori ova druga do sutra, odmah sam se pokajala što sam to rekla, dosta joj je što se odmarala od juče. Ali, već je bilo kasno..

Još sam naduvena kao žaba i sve me boli, ali nisam kenjkava, raspoložena sam i smejem se sama sebi, pošto počinju da mi se vraćaju razlozi zbog kojih sam posle prve VTO rekla "nikad više".

Iako mi je endometrijum dobar, a i sinoć sam baš ozbiljno poradila na njemu  b nastavicu da ga budzim ananasom jos par dana, bar do cetvrtka, tad mi je sledeci ultrazvuk. Zna li neko koliki endometrijum je idealan, tj. ispod i iznad koje debljine ne bi smeo biti?

Pijem vitamine, šetam, jedem narandžu (oko dve dnevno, pojačaću posle aspiracije, kad se rešim ananasa), brazilski orah, moje dete tamani puter od kikirikija, ja ga ne mogu organski, ali posle transfera ću uzimati po kašičicu dnevno, kažu da je dobar za implantaciju, je l to istina?

To je to za sada. Danas nabavka, uveče nam dolazi zaovica s momkom donosi nam utiske sa apsolventske po Evropi, vraca mi foto-aparat, pa ću vam možda i ovog puta okačiti sliku kad krenem na aspiraciju, kao u proslom dnevniku  b Još se tome smejem, stvarno me treba zatvoriti..

Ljubim vas sve!

fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fight&faith taj 4/6/2013, 14:22

.

Poslednji put izmenio FightandFaith dana 22/6/2013, 13:26, izmenio ukupno 2 puta

fight&faith

Broj poruka : 1795
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laKole taj 4/6/2013, 14:28

fmala ::
Iako mi je endometrijum dobar, a i sinoć sam baš ozbiljno poradila na njemu  b nastavicu da ga budzim ananasom jos par dana, bar do cetvrtka, tad mi je sledeci ultrazvuk. Zna li neko koliki endometrijum je idealan, tj. ispod i iznad koje debljine ne bi smeo biti?

Pijem vitamine, šetam, jedem narandžu (oko dve dnevno, pojačaću posle aspiracije, kad se rešim ananasa), brazilski orah, moje dete tamani puter od kikirikija, ja ga ne mogu organski, ali posle transfera ću uzimati po kašičicu dnevno, kažu da je dobar za implantaciju, je l to istina?

izgleda da sam ja dežurna za odgovore, dok ostali ne pristignu. Laughing

optimalan endometrijum je 8-14mm, kad je ispod 7mm dr nisu baš optimistični.
i ja nađoh to info za puter od kikirikija, ni ja ga ne volim pa sam radije jela šaku pečenog neslanog kikirikija. doduše, uzmi ovaj podatak sa rezervom, moj embrion umjesto u endometriju završi u jajovodu! Rolling Eyes

laKole

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 4/6/2013, 14:40

f&f, hvala, prihvaticu to kao kompliment f

sugradjanko, sta bih ja bez tebe?! Prosli put mi je endo na poslednjem ultrazvuku (pred stopericu) bio 11 mm, bila biohemijska. a sto se jajovoda tice, ne slusaj mene, ja cu ti posle moje dve vanmatericne odmah savetovati da odes i povadis ta g..  b kad mi se desilo drugi put jajovod nije bio pukao, ali sam ja trazila da ga odstrane, nisam imala vise zivaca za operacije.

Sta se s tobom desava trenutno, pisi u pp, ako ti je smaranje ovde.

fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laKole taj 4/6/2013, 14:52

ma, nema brige, 11 mm je savršeno. poslije aspiracije svakako krećeš sa utrogestanom pa progesteron 'prebacuje' endometrijum u drugu sekretornu fazu.

prije laparaskopije sam razgovarala sa oba dr koji su me operisali i dala sam zeleno svjetlo i za vađenje drugog jajovoda ako je problematičan (lijevi je svakako pukao i morao je van). poslije mi rekoše da je bio potpuno uredan i da nije bilo potrebe za njegovo uklanjanje. vjerovatno je i lijevi bio ok. jbg, kažu da je procenat vm u ivf postupcima oko 10% i eto, upadoh ja u tu statistiku!

sad oporavak, bildanje krvne slike, malo ljetnjeg odmora, pa nazad u bitku za bebe od septembra!

laKole

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 4/6/2013, 15:00

dr mi je rekla da im je mnogo veca uspesnost u septembru, uene se odmore, isuncaju, pa valjda zato. i mene je pitala da odlucim jun ili septembar, ali sam ja skontala da ako sad kad sam se nastelila to ne uradim, ko yna do septembra gde cu biti posle 3-4 festivala, a tad tek krecu lutkarski, zbog kojih bih sigurno pomerila vto, i onda to vise uopste ne bi bio septembar.. ali srecom, ti te muke nemas i vec pre prvih kisa bices mi debela skoro ko ja od ove stimulacije  b

fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laKole taj 4/6/2013, 15:09

i ja malo narastem od stimulacije! lol! poslije, dok čekam betu, koža na stomaku počne da se guli kao poslije sunčanja - po tome najviše znam da sam dobila u obimu.

još jedan tip, polu-akupunkturni: svaki dan pola sata ležanja na leđima sa nogama dignutim uvis i oslonjenim na zid, dok koljena ne počnu da se tresu - pojačava se dotok krvi u karlicu i poboljšava prokrvljenost što je dobro i za folikule i za endometrijum. cvet

laKole

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 4/6/2013, 15:20

E da, kad smo kod obima, moram da kazem da sam u poslednjih nekoliko dana naglo izgubila apetit. Gladna sam ja, kao, ali mi se nista ne jede, a pun frizider stvari koje inace obozavam..

Odlazim sada, da landram, je l' te.. Very Happy

fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 4/6/2013, 16:16

Super si, samo nek si opuštena! Super je i endo! Pu, pu, pu, usrale te koke!

Ja`80-hipotireoza,hašimoto,PCO,hiperinuslinemija,pai-1 4g/5g,mm`79-azospermija;u braku 12 otkačenih godina,a zajedno 15; iz prirodnih radova nikad ništa (njegovi plivači ustvari ne znaju da plivaju, a sad im kasno da nauče, blam ih, jer su matori! Very Happy); iz "manje prirodnih" radova:1.Spebo,2009.ICSI-beta 2.5, biohemijska, 2. Spebo 2010.FET-beta 463-biohemijska,3. Spebo 2013.ICSI-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise! 4.Spebo,2016.ICSI-beta 4.
Lilypie Fourth Birthday tickers

BiKsi :)

Broj poruka : 20440
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilya taj 4/6/2013, 17:21

Vidim ja ovde sve pod kontrolom yes
Ako samo tako da nastavis i sve ce biti savreseno Very Happy

Malko da zalijem zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje

lilya

Broj poruka : 4742
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bubi80 taj 4/6/2013, 17:32

lilya ::Vidim ja ovde sve pod kontrolom yes
Ako samo tako da nastavis i sve ce biti savreseno Very Happy

Malko da zalijem zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje

Nemam sta drugo da dodam!
I ja cu malo da zalijem

zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje

bubi80

Broj poruka : 521
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 34 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 19 ... 34  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh