FMALA - VTO misija - II deo

Strana 2 od 34 Prethodni  1, 2, 3 ... 18 ... 34  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: FMALA - VTO misija - II deo

Počalji od ivka taj 28/5/2013, 23:54

Srecno otvaranje dnevnika i brzinska evakucaija na trudnicke strane

vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv
ivka

Broj poruka : 666
Godina : 39
Datum upisa : 27.09.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SladZana taj 29/5/2013, 09:42

Srecno u postupku sretan početak
SladZana

Broj poruka : 2750
Godina : 33
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 29/5/2013, 11:43

Hvala, divne, jake, verujuće žene! Imam osećaj kada bi se sve majke i one koje to jako žele d postnu uhvatile za ruke u jedno veliko kolo oko cele planete, svojom energijom bi bogle da stvore novi, neprobušivi omotač oko zemlje.

Angie83 ::Fmala ja radila betu juce, pozitivna, 131 Very Happy samo nisam jos stavila u potpis, dok je ponovim u petak. Zato te i vucem za nos d d d

igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
Divno, česttam, mama! :) Koji si dan radila betu? Ili je to nešto ranije nego što treba ili mi je mikroginon oštetio i centar za računanje  b

ivka ::Srecno otvaranje dnevnika i brzinska evakucaija na trudnicke strane

vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv

Ivka, hvala, ja verujem da biste me u tom slučaju nosile onesvešćenu odavde, od sreće, mislim, al mi se izraz "evakuacija" vrlo sviđa, skroz odgovara slučaju  b
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 29/5/2013, 12:23

Prvi dan ciklusa

Ipak je danas prvi dan, mada ni današnje mrljanje niko normalan ne bi nazvao tako..
Sin mi je bolestan, kašlje i nos mu curi, brinem da ne uhvati i mene. Sinoć me je bolela glava (menstrualne tegobe), popila sam paracetamol koji mi uošte nje pomagao, ali sam izdržala da se ne trujem diklofenom (rapten k).
Mikroginonske tegobe polako nestaju, otoci spadaju, listovi su mnogo podnošljiviji, a i apetit me polko pušta da živim. Inače, ja odavno ne jedem hleb, i ne šećerim ni kafu (moji poroci su ozbiljniji od šećera, kad divljam radije biram alkohol i cigarete), ali od kako sam počela to čudo da pijem, počela sam da jedem eurokrem kašikom i čak kupila ratluk! Sa orasima. Sa orasima, al bez oraha. Proizvođač "Željko". Onda sam poslala muža po ratluk drugog proizvođača, u kome ima oraha. Mikroginon je od mene napravio Sandru Bulok. Srećom vraćam se u normalu. Pijem jedan ili dva nesa dnevno (sa puno mleka i bez šećera), tursku ne pijem odavno. Doručkujem nešto traljavo, pošto jedem i ona 4 brazilca ujutru, pa me zasiti. Ručam normalno, sa dosta salate i bez hleba. Ananas jedem uveče, mada razmišljam da svaki drugi dan umesto njega počnem da pijem bezalkoholno pivo. Smučio mi se, a jedem ga tek desetak dana. Večeram kasno i nad tim obrokom nemam nikakvu kontrolu, jer ga uglavnom sprema muž Laughing E sad, čitala sam da je šećer štetan, ja sam čak i insulinsku rezistenciju radila prošle godine, nikad nisam imala problem sa šećerom, pa me interesuje je li za sve štetan šećer u postupku i zašto, ili samo za neke pacijente? Pitam najviše zbog voća, ove mikroginonske muke prolaze..
Dani mi prolaze brže nego što sam mislila, iako sam uglavnom u krevetu, odmaram, gledam filmove i čitam knjige. Jednostavno, smirujem svoj život a verujte, moj tempo je takav da mi treba mesc dana da se sredim. Ne želim da mi mirovanje posle transfera bude traumatično zat što sam se naglo prikovala za krevet. I znate šta, prvi put u životu mi odmor prija, odmor u smislu - ne radim, ne brinem, ne moram. Šteta je što tako retko to sebi priuštimo, a uopšte nije neizvodljivo..
Sin o svemu ovome, kao ni prošl put, pojma nema.
Muž je divan. Zaljubljujem se posle dvanaest i po godina u njega ispočetka..
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laKole taj 29/5/2013, 13:09

fmala, ako je potvrđeno da nemaš ir, onda možeš jesti slatko voće i poneki slatkiš, samo ne pretjeruj. Wink
mi sa ir i hiperinsulinemijom bismo trebali potpuno izbjegavati proste šećere i uh.
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 29/5/2013, 13:14

Fmala, srecan i bebicetan postupak! radost
Da Milan dobije batu ili seku, a mozda i oboje Wink
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 41
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Angie83 taj 29/5/2013, 13:19

Hej draga nije ti mikroginon nista ostetio, doro si izracunala Very Happy jesam ranije radila betu, 10. dana od et, ali vratili su mi blastocistu na 5. dan zamrznutu, pa sam zato i vadila malo ranije krv, jer kod nje malo ranije dodje do implantacije i ranije moze da se utvrdi rezultat iz krvi.
evo malo rodica ti saljem roda roda roda roda roda roda roda roda roda
Angie83

Broj poruka : 256
Godina : 34
Datum upisa : 04.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 29/5/2013, 17:29

Lakole, hvala za info! super! nije da mi se nesto preterano jede, ali mnogo je lakse ne jesti kad znas da nije zabranjeno  b

Endzi, pa to je extra beta za tako rano vadjenje krvi! Mislim, nemam ja nista protiv ranijeg radjenja bete (i sama sam mu sklon, mada cu ovog puta istrajati do kraja), nego kad se tako ranije radi bude manja Very Happy Ali ova blastica mi je sad malo pojasnila stvari, ma borac je to pravi, na mamu! yes

Bak, hvala, bas bih volela da mi se ostvare tvoje zelje! osmeh srce
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bulevarka taj 29/5/2013, 21:52

Srećno otvaranje dnevnika i bebićetno zatvaranje trudnica beba
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 37
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 30/5/2013, 09:25

Drugi dan ciklusa, prvi dan stimulacije

Primila sam prvu injekciju! igra Tri Gonala F u ruku. Odlučila sam da nastavim da ih primam na klinici. Prvo, nije to meni najprijatnije iskustvo i inače, a kamoli kad sama sebi dajem, u prošlom postupku sam se junačila i mislila da ću se navići, ali nisam se navikla, bilo mi je jednako frka prvi i poslednji put. A drugo, ovako mogu da ih primam u ruku gde definitivno mnogo manje boli! Nema šanse da bih se usudila sama da dam sebi levom u desnu..

Juče počeo da me hvata grip koji je mog sina potpuno savladao, evo ga krklja već dva dana, ne ide ni u školu. Popila sam šumeći vitamin C (uz sve ostale koje inače pijem), čaj od žalfije i bacila se na narandže (zbog kojih sam juče preskočila ananas, jednostavno nisam mogla i to). Zaustavilo se na kijavici. Nadam se da će na tome i ostati.

Kiša lije kao iz kabla. Prošli put je bilo sunčano kad sam primila prvu injekciju. Volela bih da sve bude obratno nego prošli put.

Bockanje svako jutro u pola devet, prvi ultrazvuk u ponedeljak pre terapije.

Može jedno glupo pitanje opet, za kraj? Very Happy Je l da cedim narandžu i tokom stimulacije, ili samo posle transfera. I još jedno, još gluplje: je l' mora ceđena ili može cela, ja više volim celu, ne volim sokove uopšte Very Happy

Eto, to je moj kratki izveštajčić za danas. Držite mi se, odoh da sredim kuću, ako mi banu oni otimači iz Centra za socijalni rad, oduzeće mi i ovo jedno što ga jedva rodih, kad mi vide ovu tonu veša na sred sobe  b

Ljubim vas sve!
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KoMetaK taj 30/5/2013, 09:34

Fmala, neka je sa srecom otvaranje dnevnika i da ga zatvoris lepom betom i kao trudnica
KoMetaK

Broj poruka : 7137
Godina : 44
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zvezdilica taj 30/5/2013, 09:43

Fmala, sto se narandzi tice, ja ih jedem ne cedim, racunam tako ima i soka i vlakana pa je bolje...
Meni je proslog puta (2010.) komsinica davala sve injekcije - u ruku, stomak i kuk, pa na pola pocne da kuka ona a ja je ohrabrujem. I sada sam je angazovala za inj progesterona al srecom svak treci dan.
Probaj neku inhalaciju za kijavicu, bosiljak npr, i neki caj ne bio bio na odmet!
zvezdilica

Broj poruka : 136
Godina : 40
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 30/5/2013, 11:42

Ja pomorandže cedim cele i pravim sok. Možeš i odmah da počneš. A možeš i da ih jedeš, kako ti volja. Jedna čaša = 2 do 3 narandže. Možeš i 2 čaše dnevno. Nisam znala da gonali idu u ruku, mislila sam u stomak da se samo daju. Nemoj da te brine kijavica, ponekad je dobro da imuni sistem malo oslabi, da ne bude previše nabiflan, kako bi se embrioni pre ugnjezdili.

Ja`80-hipotireoza,hašimoto,PCO,hiperinuslinemija,pai-1 4g/5g,mm`79-azospermija;u braku 12 otkačenih godina,a zajedno 16; iz prirodnih radova nikad ništa (njegovi plivači ustvari ne znaju da plivaju, a sad im kasno da nauče, blam ih, jer su matori! Very Happy); iz "manje prirodnih" radova:
1) Spebo, XI 2009.ICSI-beta 2.5,
2) Spebo V 2010.FET-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI-beta 4,
5) Spebo, IV 2017. FET-beta 2.65
Lilypie Fourth Birthday tickers
BiKsi :)

Broj poruka : 21162
Godina : 36
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 30/5/2013, 13:06

Ju, Biksi, zar i to ima veze?! Pa da, ima logike Very Happy Da izbacim vitamine?  b
Ona je meni u ruku siknu i to kaze da je bolje jer manje boli (mada joj se vidi na licu da nikad nije probala Very Happy )

Ne znam je li reakcija na gonal, ali stomak mi je nekako sav u grcu vec par sati.

Zvezdilice, iznajmi mi komsinicu na desetak dana, dobro cu da je hranim :) tek sam sad skapirala da sam pocela da primam injekcije u pola devet ujutru i da cu i vikendom morati da letim na sabajle u centar po boce fd

KoMeta i Bulevar, hvala!!! osmeh srce
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laKole taj 30/5/2013, 14:22

narandže preporučuju prvenstveno zbog folne kiseline ali ne treba ni sa njima pretjerivati, znaju dići šećer. ja sam jela i grejp i pila limunadu. ananas mi brzo dosadio, presladak mi je bio.
laKole

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 30/5/2013, 18:34

pa ja folnu pijem vec duze vreme po tabletu dnevno, zar to nije dovojno? ja vec rekla muzu da ce nam trebati kilo naranzi dnevno i da mi kupi gajbu do dve v
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lenabeograd taj 30/5/2013, 19:56

fmala ::pa ja folnu pijem vec duze vreme po tabletu dnevno, zar to nije dovojno? ja vec rekla muzu da ce nam trebati kilo naranzi dnevno i da mi kupi gajbu do dve v
Dovoljno jeste ali nece da skode 1-2 su sasvim dovoljne lol!
Koju folnu trosis

lenabeograd

Broj poruka : 1919
Godina : 33
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 30/5/2013, 20:11

Kako koju mi daju, svaka je od 5 mg, najcesce ovu

fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 30/5/2013, 20:18

Samo ti nastavi sa vitaminima. Very Happy

Ja`80-hipotireoza,hašimoto,PCO,hiperinuslinemija,pai-1 4g/5g,mm`79-azospermija;u braku 12 otkačenih godina,a zajedno 16; iz prirodnih radova nikad ništa (njegovi plivači ustvari ne znaju da plivaju, a sad im kasno da nauče, blam ih, jer su matori! Very Happy); iz "manje prirodnih" radova:
1) Spebo, XI 2009.ICSI-beta 2.5,
2) Spebo V 2010.FET-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI-beta 4,
5) Spebo, IV 2017. FET-beta 2.65
Lilypie Fourth Birthday tickers
BiKsi :)

Broj poruka : 21162
Godina : 36
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 31/5/2013, 11:17

Treći dan ciklusa, drugi dan stimulacije

Primila sam drugu turu gonala, sutra i prekosutra primam menopur. Prija mi šetnja do tamo i nazad. Svratila sam na pijacu, kupila voća, povrća i jedan raif, izradila neke slike i malo pokisla do kuće.

Ovih se dana odvikavam od držanja laptopa na stomaku, znam da je štetno, ali već odavno taj deo tela ne smatram korisnim..

Juče sam definitivno potvrdila jedan angažman koji sam u početku htela da otkažem, jer je u pitanju vođenje okruglog stola na jednom festivalu, četiri večeri, zbog stresa, jer je krajem juna, kada ću ili biti jako tužna, ili jako srećna. Odlučila sam da prihvatim, jer znam da ni ovog puta neće biti ništa od ovoga, a koliko god da bdem tužna, ovo će mi samo pomoći da što pre nastavim dalje. Ako slučajno bude lepih vesti, onda ću da smišljam šta ću Very Happy Elem, jako mi prija što su se ljudi iz organizacije jako obradovali mojoj odluci, iako sam ja već bila našla odličnu zamenu..

Sutra jun..
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ivka taj 31/5/2013, 11:22

Fmala dobar ti dan i dobra ti sreca cvet

za razliku od svih drugih puta i ja sam sada resila da planiram zivot i posle bete......mislim da je to odlicna stvar i dobro je da si prihvatila...na kraju krajeva uvek moze da se usled obaveznog mirovanja i bebe na putu odlozi posao...... sreca

Setaj, setaj i zabavljaj se to je sigurna neprocenjiva pomoc za endo i psihu.....

mi navijamo..... radost igracice radost igracice radost igracice radost igracice
ivka

Broj poruka : 666
Godina : 39
Datum upisa : 27.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laKole taj 31/5/2013, 12:26

tako i treba, neće život stati poslije bete, kakva god ona bila. ali, ne bi škodilo ni malo pozitive! Wink znam, i ja sam takva - ako sebi ne dozvolim da poletim visoko, eventualni pad će biti lak i podnošljiv!
laKole

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 31/5/2013, 16:29

Ivka, vala kad uspeju da se organizuju klinke koje trudnoca zadesi u srednjoj skoli, organizovacemo se i mi nekako, ako nas bas snadje Very Happy

lakole, pozitivna sam ja, jesam, stvarno, evo, gledaj: veceras pretpremijera, pa spijenje i sutra vec treci dan stimulacije, vikend, setnje, dobra hrana, filmovi, i dok trepnes ponedeljak i prvi ultrazvuk igra vidis kako se radujem!
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od AriesGirl taj 31/5/2013, 19:03

Fmala, srecno! c
AriesGirl

Broj poruka : 1118
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 1/6/2013, 10:33

Četvrti dan ciklusa, treći dan stimulacije

Primila sam prvu dozu menopura, od tri ampule. Mnogo više peče od gonala. Svaki dan hodam po pet ili više kilometara. Ananas nisam jela dva ili tri dana. Gleda on mene, gledam ja njega, onda odlučim da ću posle, onda opet odlučim da ću posle, onda zaspim. I tako svaki dan. Prosto, smučio mi se. Danas ću ga pojesti, obećavam.

Išli smo da primim terapiju, malo prošvrljali po pijaci, kupili šta nam treba, vratili se i sad idemo da vadimo detetu pasoš. On će se sigurno naputovati ovo leto, za ostale još ne znamo Rolling Eyes Kad dođemo kući, odmor, ručak, filmić i večeras pozorište - ona pretpremijera od juče je, u stvari danas, pukla sam, počela sam da mešam datume..

Lete ovi dani stimulacije, nekako. Sa jedne strane mi je drago, ne doživljavam ih kao agoniju, kako sam prošli put, ali s druge strane malo me hvata panika, kako se bliže ti dani puni traumitčnih vesti: koliko smo dobili ćelija, koliko se podelilo, koliko ćemo vratiti, koji dan, i na kraju, ona najvažnija. Ali skrećem misli, uspevam. Prošli put je dugi protokol amučio moje telo dušu sa tri meseca mikroginona, ovog puta sam stvarno, stvarno mnogo bolja..

Ljubim vas sve puno i hvala što ste ogromna podrška!
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 34 Prethodni  1, 2, 3 ... 18 ... 34  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: