KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pelenski ojed

+8
MARA
Botox
lilly13
penelope
plavaptica
Shizika
Marija86
Tinche
12 posters

Ići dole

Pelenski ojed Empty Pelenski ojed

Počalji od Tinche 6/5/2013, 07:47

Imamo li odvojenu temu?

Nadjoh nesto na "kupanje..." pa cu kasnije prebaciti...ali nista konkretno.

Elem, debelicu smo doneli kuci sa vec ojedenom guzom. Kakila je tada na svakih 15 min po strc...al dovoljno da je iziritira.
Sad ima uredne stolice, vezane za obrok. Sto me tera da je prvo nahranim pa cekam da se iskaki pa tek onda presvucem i operem guzu. Ali ojed nikako da prodje. Nema sta probala nisam. Cak je pusti da posle kupanja malo odlezi gologuza, da se osusi jer to su bukvalno ranice jedna do druge. Pa je tek onda namazem i obucem. Dusa me boli. Bas gadno izgleda.

Bas cu da vidim sta ce i patronazna da mi kaze.

Kakva su vasa iskustva...?
Znam da moram da nadjem nesto sto ce bas njoj da pomogne.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pelenski ojed Empty Re: Pelenski ojed

Počalji od Marija86 6/5/2013, 10:47

Sudokrem probala?
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pelenski ojed Empty Re: Pelenski ojed

Počalji od Tinche 6/5/2013, 10:53

Probala...zivo sr...., nekako mi se odmah otopi sa guze, ne ostane sloj beli da stiti. Mozda kao prevencija je dobar, ali kada ojed vec postoji...ne, bar ne u nasem slucaju.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pelenski ojed Empty Re: Pelenski ojed

Počalji od Shizika 6/5/2013, 11:09

Zrno je samo jednom imala manji problem sa ojedom, nama je tada bash pomogao METANIUM nappy rash ointment, zhuckast i kao kreda kad se tek istisne iz tube, a super se lijepi na kozu i zachas pokaze efekat. barem je kod Zrna tako bilo. Ne znam ima li ga u Srbiji.
Pelenski ojed 41wP%2Bf1AKoL._SL500_
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pelenski ojed Empty Re: Pelenski ojed

Počalji od plavaptica 6/5/2013, 11:12

Meni, tj Ani je SUdo pomagala, ali nikad to nije bio bas ojed, vec onako pred, jako crvenilo. Odlicna mi je i Sebamed protiv ojeda. Mazala sam joj uvek u bas debelom sloju. Mozda ce patronazna znati nesto, nama nasa nikad nikakav pametan savet nije dala Rolling Eyes Mnoge mame hvale Mustelu, ja nemam dobro iskustvo, osim sto mnogo lepo mirise, efikasnost nije opravdala astronomsku cenu iste.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pelenski ojed Empty Re: Pelenski ojed

Počalji od penelope 6/5/2013, 13:11

Janja je jednom imala ojed, na kraju kaze dr-gljivice, pa smo mazali ujutru i uvece daktanol, a izmedju Sebamed protiv ojeda-meni je taj Sebamed bilo odlican!
penelope
penelope

Broj poruka : 329
Godina : 42
Location : Bačka
Datum upisa : 07.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pelenski ojed Empty Re: Pelenski ojed

Počalji od lilly13 6/5/2013, 20:59

Mi smo imali mokri pelenski ojed, ja sam htjela da ga isušim ali dr ''rekla mokro na mokro''. tako da sam 3x dnevno stavljala oblog od acidi borici, dobro natopim gazicu stavim na guzu pa stavim preko pelenu, mazala pantenolom i kasnije bebi bademovom kremom (čime god drugim da sam mazala bilo samo još gore). Prala guzu za svako presvlačenje i dobro tapkala da se osuši, luftala guzu koliko je moglo. I da koristili smo pampers ali smo zbog ojeda promijenili marku pelena, i otad ne koristim pavlović kremu nego ovu drugu. To je trajalo oko tri sedmice. Nismo više imali nikakvih problema.
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pelenski ojed Empty Re: Pelenski ojed

Počalji od Botox 12/5/2013, 21:23

Tinche ::Imamo li odvojenu temu?

Nadjoh nesto na "kupanje..." pa cu kasnije prebaciti...ali nista konkretno.

Elem, debelicu smo doneli kuci sa vec ojedenom guzom. Kakila je tada na svakih 15 min po strc...al dovoljno da je iziritira.
Sad ima uredne stolice, vezane za obrok. Sto me tera da je prvo nahranim pa cekam da se iskaki pa tek onda presvucem i operem guzu. Ali ojed nikako da prodje. Nema sta probala nisam. Cak je pusti da posle kupanja malo odlezi gologuza, da se osusi jer to su bukvalno ranice jedna do druge. Pa je tek onda namazem i obucem. Dusa me boli. Bas gadno izgleda.

Bas cu da vidim sta ce i patronazna da mi kaze.

Kakva su vasa iskustva...?
Znam da moram da nadjem nesto sto ce bas njoj da pomogne.
jekoderm?
sto vise guza na vazduhu, pranje cistom vodom, nezno posusivanje, luftiranje sto vise na vazduhu, bar je vama sada lako, ide lepo vreme, relativno toplo :)
i jekoderm
super je za sve te promene, ojede i cuda, a prirodan....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pelenski ojed Empty Re: Pelenski ojed

Počalji od MARA 13/5/2013, 10:39

Hloramfenikol mast u kombinaciji sa jekodermom i afloderm kremom,Vuku nista nije pomoglo,niti mustela,niti seba med,ali nista na kraju u Skoplju u apoteci napravili tu kombinaciju i za 2 dana kako rukom odneseno
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pelenski ojed Empty Re: Pelenski ojed

Počalji od dragmilk 13/5/2013, 10:44

Sto cesce pranje vodom guze, bez sapuna. Susenje, dok guza ne bude potpuno suva. Mojoj Jeleni pomogla je Nivea sensitive SOS cream.
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pelenski ojed Empty Re: Pelenski ojed

Počalji od Mirjana 13/5/2013, 12:55

Cvrle kao Ana, nikad nije imao baš ojed, već crvenilo koje smo brzo i lako rešavali uz seba i sudo, luftiranje i bebi sapun. Ipak, znam kroz odrastanje moje drugarice Milice, da je njoj pomagala penaten krema. Koliko se sećam, baš je ostajalo kreč belo na guzi.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pelenski ojed Empty Re: Pelenski ojed

Počalji od lilly13 13/5/2013, 23:17

Penaten sam ja jednom namazala na početku tog ojeda i affraid otvorile se kao žive rane. Eventualno da se maže preventivno. A opet svako dijete reaguje za sebe
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pelenski ojed Empty Re: Pelenski ojed

Počalji od nena beba 13/5/2013, 23:59

Moje Cice nisu imale tih problema, jer sam poslušala mamu i čim dobiju redju stolicu odmah umesto pavlovicevom mazala ili mustelu ili penaten... Sad čitam da je nekima još više smetalo ako već postoji ojed... Ne znam dal da ipak probas... Jer one ustvari štite iziritirano mesto od vlage koja pogoršava stvar...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pelenski ojed Empty Re: Pelenski ojed

Počalji od zoxa 14/5/2013, 09:06

Kako mala guza?
Nina prvi put dobila ojed oko 6.mjeseca, pokusali sa Sudokremom, Sebamed, Bepanten i jos nesto iz apoteke i nista nije pomagalo. Da ojela se preko Pavlovica.
Pomoglo, posle svakog presvlacenja popiranje guze cajem od kamilice, susenje na vazduhu, mazanje jekodermom.
Kasnije nam je sasvim lijepo pomagao i Pavloderm, cim crveno odmah njega do ujutro cista guza. I sad ga imam za Ninu.
Interesantno je sto sam Pavloderm slucajno dobila od mame i skoro htjela da ga bacim ali kad smo ga isprobali od tad vise nista drugo ne kupujem.
Za bebu sad sam kupila Bepanten jer traze u porodilistu, Sebamed dobila uz kozmetiku koju sam kupila od njih, Sudokrem isto dobila u prenetalnom paketicu, a mama mi donijela Pavlovica i Pavloderm.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Pelenski ojed Empty Re: Pelenski ojed

Počalji od Tinche 14/5/2013, 13:12

Na kraju nam je pomogao apotekarski borni krem koji koriste i kod nas na poslu. Na foru je pavloviceve samo masniji i smrrrrdi uzas jedan.
Naravno uz pranje i podsusivanje nakon svake kake.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pelenski ojed Empty Re: Pelenski ojed

Počalji od Mirjana 14/5/2013, 19:22

Mala guza je OK radost radost radost
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Pelenski ojed Empty Re: Pelenski ojed

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu