Korak po korak na putu do bete +

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata taj 3/5/2013, 12:53

Stalno sebe krivim sto zbog nekih gresaka u proslosti sada ne mogu da usrecim coveka kojeg zaista volim. Tek sada mi je jasno sta je ljubav, a ne puste strasti...
A opet razmisljam, pa Boze dragi, nisam toliko drugacija od drugih, valjda mora postojati i neka predispozicija, sklonost da se zacepe. Mamina rodjena tetka je imala zacepljene jajovode. U to vreme nije bilo VTO, samo tzv. produvavanje sa gasom, muke zive...i nista. Nikada nije imala dece, a muz joj je bio jedini muskarac u zivotu.

Erata

Broj poruka : 2468
Datum upisa : 21.06.2012

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od leptirko82 taj 3/5/2013, 13:04

Erato, ne znam koliko ce ti znaciti moje reci, ali nemoj da krivis sebe.
Potrebno ti je vreme da se saberes.
Mozda ne znam tacno kako ti je, ali bol razumem. Cekam cetvrtu godinu, vrtim se u krug, nadam se, ocajavam .....
Dajes sve od sebe.
Pratim te vec danima, toliko si temeljna, zrela, smirena i pozitivna...
Osecam koliko si snazna.
Isplaci se, izbaci bol iz sebe.
Ove divne zene su uz tebe.
Ja sam uz tebe, iako gotovo nista o meni ne znas. zagrljaj

leptirko82

Broj poruka : 2914
Godina : 34
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sareni leptir taj 3/5/2013, 13:08

erato ne krivi sebe zbog zacepljenih jajovoda ...kazu da hoce to od infekcija ,da -a slusaj moju pricu .ja sa se 2 god lecila od hlamidije ,pa nisam zaradila zacepljene jajovode .sada dugo kuburimo sa ureaplazmom,pa i dalje nemam zacepljene jajovode ...tako da ,eto -ako sam te malo utesila ,to nema veze tolike sa infekcijama ocigledno . yes

sareni leptir

Broj poruka : 3885
Godina : 40
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ivi taj 3/5/2013, 13:34

Erato, draga zenice, znam da je tesko ali veruj mi nije tu nista do tebe da li bi bilo bolje da si primala fragmin ili da nisi, ja sam u drugom postupku primala to pa opet nista, docice dan kada ce beta biti velika ko kuca yes , ne brini, ne jedi se, isplaci se i kreni dalje, zaokupi misli necim drugim, nemoj toliko da ulazis u problematiku, nadji doktora kome verujes i prepusti mu se, mnogo mi ovde filozofiramo te da li su trombofilije te IR i sta ja znam vise, a one zenice sto nisu ni upoznate sa tim sta je VTO, ostanu trudne posle prvog pokusaja!
Ljubim te i ne brigaj, docice i tvoje sunny

ivi

Broj poruka : 322
Datum upisa : 31.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od SannI-AlL taj 3/5/2013, 13:51

Erato zagrljaj Uh,uh,....teško -preteško.Kida i boli.Preispitaj sve moguće i nemoguće,ali odgovor nećeš naći.Ja kao iskusnija ti to velim jer sam prošla i taj nivo.I sa Fraksiparinom-tada beta bila negativna i bez-tada bila biohemijska trudnoća.I sa svim mogućim lekovima,lekićima,suplementima,ponašanjima i ne ponašanjima posle ET.Sve sam probala.Pitala se zašto ja i još se pitam.
Na tvojoj strani je najveći saveznik u ovoj borbi VREME.Vreme za tugovanje,Vreme za mirovanje,Vreme za delanje,Vreme za radost,Vreme za bebe....Veruj mi najveći tvoj saveznik.Dušo moja, izduvajte i ti i tm,odmori organizam,sebe,misli ,telo,pa na jesen kad dunje najlepše mirišu kreni po svoje čedo.Onako kako ti znaš:temeljno,racionalno,staloženo preispitaj gde i zašto.
Ljubim te jako,najjače poljubac

SannI-AlL

Broj poruka : 1523
Godina : 45
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od srna ns taj 3/5/2013, 14:14

Draga erato ....nema reci ni dela ni osobe koja bi sad utesila tvoje pretuzno srce i utesi dusu ,
prosla sam kroz isto pre par dana ... uzasno je bolno i to moze da razume samo onaj ko je doziveo istu tugu ....
Znam da znas da moras biti jaka i da nastavljemo dalje da se borimo i ponavljacemo do onog trena dok ne uspe ....
dozivecemo i mi tu srecu i radost ja verujem , molim te veruj i ti ....
Isplaci se danas , sutra i onda otresi glavu i idemo dalje , leto je malo na more opusticemo se a u avgustu kao novi krenuti na jos jednu novu turu ...
Ljubim te punoooooo budi jaka !

srna ns

Broj poruka : 190
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od LaFolie taj 3/5/2013, 14:32

erato ::Trazim krivca u sebi, joj jesam luda...krivim sebe i sto su se ovi jajovodi zacepili. Pitam se koji mi je magarac preneo infekciju. A opet, nisam jedina koja je nekad sa nekim idiotom spavala bez kondoma, pa nema svaka zacepljene jajovode.
Ja sam zbog ovoga takodje poludela.....

LaFolie

Broj poruka : 3417
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Erata taj 3/5/2013, 14:53

Hvala vam drage moje. Ko ce bolje razumeti od vas...Pisem sa tel. pa ne mogu da posaljem one zagrljaje i poljupce. Lafe, ne mislim ja to tako stalno. Ali, u trenucima ocaja kao sto je bio ovaj, stizu i takva razmisljanja i okrivljivanje sebe. Ne razmisljam sta cu napisati vec prosto pisem kako izlazi iz mene, pa nekad mozda delujem previse otresita, nekada malodusna, ali to su ta stanja koja dodju i prodju, zato ne zamerite. Ovo ovako mora biti. To je moj, nas put. Mozda cu jednom shvatiti sto mora ovako, a mozda i necu. U zivotu su se desavale mnogo gore stvari, pa iako mi nije jasno zasto, smisao mora da postoji. Tako i ovo. Sanny, u pravu si, znam, vreme...jasno mi je sta mi govoris. Ima u ovome svetlih tacaka. Idemo dalje...

Erata

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od djole42 taj 3/5/2013, 14:58

Erato, ja cu samo da te stisnem

zagrljaj

djole42

Broj poruka : 6398
Godina : 45
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Xena taj 3/5/2013, 15:26

Erato, jako mi je zao i potpuno te razumem kada kazes da krivis sebe, isto to i sama radim s vremena na vreme i iste recenice mi prolaze kroz glavu. Koliko promiskuitetnih zena znam pa su radjale bez problema, a ja sa iskustvom od tri partnera imam zacepljene jajovode, ali to je sudbina, moramo da naucimo da zivimo sa kartama koje su nam podeljene. To sto krivimo sebe je normalna faza u procesu prihvatanja sudbine zagrljaj
MS_DO, pa sta bi? Uh kako mi je zao.

Xena

Broj poruka : 654
Datum upisa : 17.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saska1 taj 3/5/2013, 15:27

Erato draga mnogo mi je žao zagrljaj
i nemoj sebe kriviti što nisi primala fragmin ja sam ga svaki put primala i po nekoliko dana prije transfera pa opet ništa to je jednostavno tako nema objašnjenja ali jednom će doći i naše vrijeme kad će uspjeti bez problema poljubac

saska1

Broj poruka : 2301
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Erata taj 3/5/2013, 15:43

Od analiza mi ostaje jedino kariotipizacija, te listerija, brucela, mumps. Uradicu i to, mada sumnjam da tu lezi odgovor. A sto se tice jajovoda, ajde da sam i kriva za to, ali za pregradu u materici i mutacije vala nisam.:) Kad krenem da sabiram, pitam se da li sam ja uopste predodredjena da rodim. A opet u dubini duse osecam da hocu...kad razmislim, ja sam vec majka, samo da se to otelotvori. Pa se nadam da ce dete biti dobro, posto se sada mucim za njega, valjda ce me postedeti sekiracije, pa ce uciti, izbegavati lose drustvo i tako to :)

Erata

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tetreb taj 3/5/2013, 16:08

Zelim vam sto više jaja i malenih pilića d
Erato draga zbog čega nisi dobila terapiju heparinom nakon aspiracije a homozigot si?

tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 36
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tetreb taj 3/5/2013, 16:08

Zelim vam sto više jaja i malenih pilića d
Erato draga zbog čega nisi dobila terapiju heparinom nakon aspiracije a homozigot si?

tetreb

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tetreb taj 3/5/2013, 16:10

Erato glavu gore moraš nema druge zagrljaj

tetreb

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lenabeograd taj 3/5/2013, 16:22

Draga moja erato kucni test pokazuju od 10 hcg betu + zato ne zamaraj se laznim testovima
Jako mi je zao Ali molim te prestani da krivis sebe cak i obicne prehlade dovode do zapusenja jajovoda , ja sam pre mm imala jednog momka, i sto na produvavanju mi receno da nemam zapusene toliko jajovode koliko su mi zamrseni krajevi jajovoda i da se to ne moze odkloniti No i sve zog upale jajnika i citavog stomaka 2006 Sad
Niko nije kriv ni ti pa ca ni Doktor sve je to Kao rulet nazalost vidis posle 5 stavljanja nam je uspelo ja nisam mogla da placem Jel mi ne vredi. . . Vredi samo gledati na sve pozitivno i reci sebi da sve ima svoje zasto , ja kao i ti sam u dubini svoje Duse znala da na mene ceka beba , a tako CE i vas docekati vasa.
Jel imas Jos zamrznutih?

lenabeograd

Broj poruka : 1920
Godina : 32
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lenabeograd taj 3/5/2013, 16:24

Meni je posle 4 biohemiske uspelo

lenabeograd

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od korpica taj 3/5/2013, 16:32

Erato,zao mi je bas No
A tako sam se nadala da cu kada udjem ovde videti dobar ishod
zagrljaj zagrljaj

korpica

Broj poruka : 2160
Godina : 34
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Erata taj 3/5/2013, 16:36

Nemam zamrznutih. Tacnije, niko mi nije javio ni da imam ni da nemam. Tetreb, ne znam zasto mi nisu dali heparin. Koliko sam shvatila, oni su mislili da je mene u Grckoj zeznulo to sto sam primala tu terapiju od pocetka stimulacije, pa su sad hteli da probaju ovako, sa aspirinom do pozitivne bete, a onda heparin. Da li je to bila greska i da li bi bilo drugacije da sam ranije dobila terapiju, to ne mogu znati. Verovatno ne bi. I u prirodnim trudnocama terapija krece tek kad registruje srcana radnja. Sto kaze Ivi, sve su to mudrolije, a pravi odgovor ni oni ne znaju. Ne znam da li je kod Ivanovica inace praksa da doktorka ne pozove, vec poruci po sestri. Ja bih volela da pricam sa dr.

Erata

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lelas taj 3/5/2013, 17:08

Erato, zao mi je!Nisam pametna sta da ti kazem samo cu da te zagrlim zagrljaj

lelas

Broj poruka : 1645
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lenabeograd taj 3/5/2013, 17:43

[quote="erato"]Nemam zamrznutih. Tacnije, niko mi nije javio ni da imam ni da nemam.
Zasto nisi pitala? Napisi mi molim te scime su te stimulisali ? Sta si sve uzimala ?

lenabeograd

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vilhelmina taj 3/5/2013, 17:52

Erato, jako mi je zao Crying or Very sad Tako sam se nadala za tebe!
Nemoj gubiti nadu, imas jos vremena, ovo je sad tako ispalo, ali videces - bice, pitanje je samo kad, ali bice sigurno! Znam da si tuzna, ja sam se osecala strasno taj ponedeljak kad sam shvatila da mi je beta umesto duplo veca, duplo manja! A dva puna dana sam bila najsrecnija na svetu jer mi je beta isprva bila 77,3. Uzasno je, znam. Ali nemoj potonuti, toliko si toga uradila, sve si ispitala, sve lecila, sve znas kako i sta, sad je samo pitanje trenutka kad ces zatrudneti, sad nije uspelo, ali sledeci put hoce i jos si mlada! Ja sebe tako hrabrim. Mnogi su mi rekli da je dobro sto se nesto desilo, da je biohemijska bolja nego 0, tako da ne brini!
Ljubim te puno i nedaj se, skupi snage pa u nove pobede. Svaki je pokusaj korak do cilja, svaki trud je jedna stepenica blize.
Ljubim te i grlim! srca1

Vilhelmina

Broj poruka : 237
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vilhelmina taj 3/5/2013, 17:56

Moze li mi neko reci da li ako doktorka kaze da je materica super, a gleda samo na UZ, jel to znaci da mi sigurno ne treba histeroskopija?
I da li moze doci do biohemijske ako npr. imam hidrosalping? I da li postoje neki simptomi zapusenih jajovoda?
Ja nisam radila ni histero ni HSG...pa se pitam da li treba?

Vilhelmina

Broj poruka : 237
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od tetreb taj 3/5/2013, 18:15

Vilh draga treba da odradis i hsg i histero tako jedino mozeš znati da li je sve ok i nije strašno veruj a na UZ se ne može videti prohodnost jajovoda niti sama unutrašnjost materice koju mozes dobiti histeroskopijom.
Ja sam i hsg i histero radila u Valjevu kod dr.Budimirovića u lokalnoj anesteziji hsg nisam osetila ali su mi jajovodi bili prohodni a histero 5min me bolelo katastrofa posle nista, našao mi polip u začetku jako mali koji se UZ nije video.
Inače se sve moze uraditi i u opštoj anesteziji tako da ti savetujem da to što pre odradiš da budeš mirna

tetreb

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lenabeograd taj 3/5/2013, 18:20

Siptomi zapusenih jajovoda ne postoje sem ostati bez trudnoce na UZ se jajovodi ne vide
Histeroskopijom se möge i proveriti unutar materice sto se isto ne vidi na ultrazvuku , meni su tako nasli zaraslice od upale od 2006 i odklonili u jednom mahu a s polja mi je materica Costa bila Kao suza

lenabeograd

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 16:57

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh