KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

POSNA JELA

+18
cabuka
Tinushka
Struzzo
djole42
KoMetaK
Mirjana
tetreb
JAmajka
nena beba
Tanja83
anak
laKole
zvoncica36
dr mali pariz
MARA
Sofka
zoxa
missile
22 posters

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

POSNA JELA - Page 3 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od missile 20/3/2013, 12:29

Jamajka, odličan ti je đuveč. Probaću.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 3 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od MARA 20/3/2013, 12:35

GULAS OD LEBLEBIJE(na ulju)

200.gr leblebije,veca glavica crnog luka,1.sargarepa,150.gr tikvice,1 paprika,pola kacicice kurkume,malo korena djumbira,kasika brasna,so i biber
Dan ranije prelijte leblebiju vodom i ostavite je da nabubri.povrce ocistite i iseckajte na kockice.Prodinstati luk i sargarepu na malo maslinovog ulja 10-ak minuta.Dodajte tikvice i papriju i dinstajte jos 10-ak min.Popotrebi dolijte vodu,dodajte leblebiju i krckajte bar 1 h.Dolivajte vodu po potrebi.Kad leblebija bude gotova dodajte zacine,razmutite kasiku brasna u soljicu hladne vode da bude bez grudvica,sipajte u gulas i krckajte jos 10-ak minuta.Posluziti uz pirinac.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 3 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od MARA 20/3/2013, 12:40

KINOA CORBA(na ulju)

200.gr kinoe,glavica crnog luka,struk mladog luka,1.sargarepa,2 kasike maslinovog ulja,so,biber.
Na zagrejanom ulju proprzite luk i sargaraepu,kad omeksa dodajte kinou kratko proprzite i nalijte litar vode.kuvajte oko pola sata,na kraju corbu posolite i pobiberite.Posluzite sa mladim lukom
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 3 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od MARA 20/3/2013, 12:45

SALATA OD KINOE


1.solja skuvane kinoe,2.crvene paprike,1 tikvica,1 paradajz,1 glavica crvenog luka,maslinovo ulje,sok od 1 limuna,persun,so i biber.
Skuvati kinou u dve vode.
Na maslinovom ulju proprzite luk,tikvicu i paprike,zacinite po ukusu ubacite u ciniju sa skuvanom kinoom,promesajte prelijte limunovim sokom,dodajte iseckani paradajz,persun i posluzite
Ovao je moj recept isprobano i mnogo lepo,mogu se dodati badem,kikiriki,pistaci-ko sta voli.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 3 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od Mirjana 20/3/2013, 13:02

Wow, odoh po leblebije kasnije Very Happy
Djole, i ovaj tvoj krompir dobro zvuči Wink
I Jamajkin đuveč yes
Missile, maslinovo ulje ne, a masline DA! Maslina je voće Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 3 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od missile 20/3/2013, 13:29

Mirjana ::Missile, maslinovo ulje ne, a masline DA! Maslina je voće Wink
E pa moje povrće + masline, lepota. Razz
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 3 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od Mirjana 20/3/2013, 13:35

Naravski Wink Very Happy
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 3 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od dr mali pariz 20/3/2013, 20:17

Baš mi je drago da je tema zaživela, i dosta dobrih recepata se može iskoristiti. Moram da priznam da grickalice tipa-golice,suncokret,lebl.nisam nikad u kuvanju koristila. Sofkin recept pasulja i savet umesto zaprške mi je odličan kao i Đoletov krompir,samo možda prethodno krompir obariti-tako ja često radim-obarim,pa pečem u talandari-oni okrugli pekači na struju-i krompir bude baš ukusan-a fora sa kuk.brašnom je odlična! Ali-masline nisam koristila u postu na vodi-deluju mi masno i nisam se ni raspitivala da l idu.
Bravo cure!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 3 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od anak 20/3/2013, 20:34

SALATA OD BROKOLIJA
Ova salata od svežeg brokolija je zaista ukusna i zdrava. Ima slan-slatku i neku poluneutralnu varijantu.
Dresing:
1časa od jogurta indijskih oraha, malo ih istučete da nisu baš mleveni (ja stavim i obične ili bademe)
2 kašike maslinovog ulja (kad postim na vodi, preskočim)
pri dnu čaše vode
sitno iseckani beli luk (koliko volite)
1 glavica crnog luka (sitno iseckan)
1 kašika meda (ili 2 kašike nekog sirupa, tipa agavin)
1 kašičica senfa
malo soli
sok od limuna

Dobro oprane cetove brokule pomešati sa 1 čašom grožđica, 1 čašom suncokretovih semenki i onda preliti sa dresingom.
Verujte da je zaista ukusno (a ja uopšte ne volim brokoli, ali ovako svež-njam).
Ponekad ovaj deo sa lukom i belim lukom izbacim (to smo sad večerali). Mm tražio repete, ali nije bilo Wink imala sam samo 1 brokoli, a obično stavim 2 a ovu meru dresinga.
Od stabljike i ružnijih cvetova napravila krem supicu, zgusnula je sa mlevenim bademima.
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 51
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 3 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od Mirjana 20/3/2013, 21:02

Probala sam namaz i odličan je!
Evo recepta:
Izmešati 300gr sitno seckanih maslina (ja volim crne, pa sam njih), 150gr mlevenih oraha i kečapa (imala sam blagi) onoliko koliko je potrebno da se dobije smesa pogodna za mazanje. Ja sam sve ubacila u mikser i samo dodavala kečapa, dok nisam dobila paštetu Wink
Za jednu majku dojilju, koja radi i spava k'o crnac, ovo je pravi booster Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 3 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od Mirjana 20/3/2013, 21:51

Missile, pade mi nešto na pamet pošto si pitala za ribu. Meni su rekle Monahinje, tačnije jela sam kod njih lignje kada je bio post na ulju. Pošto mi je to bilo čudno, objasnile su mi da se školjke, lignje i rakovi mogu jesti kad je post na ulju. Tako da znaš da u subotu i nedelju možeš sa jedeš i te mekušce...ili šta li su.
Naravno, proveriš gde treba...šta ja znam da l se to odnosi i na tebe Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 3 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od laKole 20/3/2013, 22:01

juče je u titovoj kuhinji bio odličan recept!
povrće sa filetom orade u papiru
crvena paprika i prasa isječena na štapiće, mrkva sječena nožem za ljuštenje povrća na rezance, kolutovi tikvice i izlistane prokulice - dinstati na malo maslinovog ulja, posoliti, pobiberiti, zaliti limunovim sokom i bijelim vinom (za mrsnu varijantu dodati i na kraju kockicu maslaca)
povrće složiti na papiru za pečenje, staviti preko filet ribe sa kožom okrenutom prema gore koja je zasječena na nekoliko mjesta, posoliti i pobiberiti ribu. papir presaviti na pola pa krajeve zajedno saviti nekoliko puta (kuvar ih je zalijepio umućenim bjelanjcem). paketić prebaciti na pleh i peći u rerni zagrijanoj na 200 stepeni C 10-12 min.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 3 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od missile 20/3/2013, 23:12

Mirka, ja inače plodove mora svrstavam u istu kategoriju s ribom. Nisam znala da ne mora da znači. Rolling Eyes
Ja sam lepo smazala svoje povrće, mm više neću spominjati jer neće ni da pokuša da posti. Sutra pravim Jamajkin đuveč bez ulja.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 3 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od Mirjana 20/3/2013, 23:32

missile ::Mirka, ja inače plodove mora svrstavam u istu kategoriju s ribom. Nisam znala da ne mora da znači. Rolling Eyes
I ja sam do tada. Zapravo, u početku sam jela samo džem i hleb kad je post na vodi No I razbolim se svaki put! To je zato što nisam pitala na pravom mestu šta mogu i trebam jesti i koliko. Čak su me raznorazne poznanice dovodile do ludila pitanjima poput:"Jela si senf? Pa u njemu imaš VINSKOG sirćeta!" A ja k'o da sam se otrovala, trk da vidim hoće li mi Bog oprostiti lol! Koliko je to daleko od suštine...i zdravog razuma! Isto koliko i ideja da doilja treba da pije 1l mleka dnevno, kako bi sama proizvodila dovoljno mleka Shocked Zamisli da krava mora da pije 1l žirafinog mleka dnevno, kako bi uspela da proizvede mleka za svoje tele  b  b  b


Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 3 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od missile 20/3/2013, 23:38

Znala sam jednu baku koja zaboravi, pa kane malo mleka u jutarnju kafu, popije i seti se, pa onda kaže 'greh ide IZ usta, a ne u usta'
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 3 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od Struzzo 20/3/2013, 23:56

missile ::Znala sam jednu baku koja zaboravi, pa kane malo mleka u jutarnju kafu, popije i seti se, pa onda kaže 'greh ide IZ usta, a ne u usta'

A ja jednu koja pojede po ćevapčić pa se seti i kaže isto...
Koliko znam, suština posta nije samo u određenoj hrani...

Ja vam mogu dodati da je falafel odlično posno jelo (kuglice od leblebija)...to je na ulju...
I kineska hrana...povrće sa tofu sirom... i kus-kus sa povrćem...i sosići kao što je paradajz pelat, beli luk i bosiljak ili crni luk malo propržen, dodata tunjevina, malo belog luka, malo inćuna, paradajz sos i mediteranski začini.
Igrajte se sa tortiljama, namažete ih humusom i stavljajte povrće po želji...dobar je i onaj pečeni krompir u ljusci za dane na vodi...

Mirjana, fotka je odlična....
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 3 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od Mirjana 20/3/2013, 23:59

Ma da one to namerno ne zaboravljaju Wink Laughing
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 3 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od Mirjana 21/3/2013, 00:02

Ajde Struzzo piši Very Happy cvet
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 3 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od JAmajka 21/3/2013, 00:12

Mirka,hvala ti..,nisam znala da mogu da se jedu "ljigavci"(tako mm zove morske plodove,lignje i sl.)kad se posti na ulju.U nedelju ću da se častim lignjama. I recept za namaz sa maslinama je super,samo to neću probati,jer kad su masline u pitanju,ja nemam mere..,ali zato imam višak kg.
JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 3 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od Tinushka 21/3/2013, 08:44

Ovaa nedela kaj nas e post na voda . Zatoa jas pravev Ohridski varen gevrek
1kg brashno go zamesiv so kvasec i mlaka voda, malku sol . Koga testoto porasna formirate mali gevrekinja pa kolku kapace od tegla i gi ostavate 10 min da odmorat. Za toa vreme 2 lazici sheker da se karamelizira na tivok ogan posle se dodava voda okolu 1 i pol casa da zovrie. Gevrecinjata gi spushtate vo vodata- sherbet po nekolku sekundi i treba da se svrtat od dvete strani. POsle se valjaat vo susam i se pecat na tepsija obilno posipana so brashno. Pazete lesno gorat treba samo da zarumenat taka se pomeki, ako nekoj gi saka onaka tvrdi kako orginalot vo Ohrid treba da gi pece troa poveke.
Tinushka
Tinushka

Broj poruka : 40
Godina : 43
Location : Tetovo, Makedonija
Datum upisa : 28.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 3 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od missile 22/3/2013, 07:46

Ja sam skuvala grašak u vodi, sa suvim biljnim začinom i dosta seckanog svežeg peršuna, kad je bio gotov, a vode koliko da ogrezne, u to dodala nepunu kafenu kašičicu brašna, i pustila još 10ak min. Napravio se lep soft. Uz to danas baren izgnječen krompir. Za dezert suve smokve i pomorandže. Very Happy
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 3 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od cabuka 22/3/2013, 12:02

Super je tema, ja sam u srijedu po prvi put pravila ovo jelo i mnogo mi se svidjelo, pa da ga podjelim sa vama

Musaka od žita

300gr kuvane pšenice
1 glavica luka
1 pakovanje mix povrća
maslinovo ulje
200 gr posnog sira
paradajz pelat
šampinjoni
origano, suvi biljni začini
so, biber,
maslinovo ulje
aleva paprika

Iseckajte luk i šampinjone pa prodinstajte na maslinovom ulju. Dodajte kuvano žito , povrće i začine u pleh ili zemljanu posudu pa sipajte deo kaše sa žitom a preko nje bogato narendajtesir. Ređanje musake završite sasirom, pospite origanom, stavite u rernu zagrejanu na 180 stepeni i pustite tridesetak minuta da se peče. Poslužite uz sos od paradajz pelata, prijatno
cabuka
cabuka

Broj poruka : 8
Datum upisa : 07.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 3 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od JAmajka 22/3/2013, 12:10

Svratih ovde,da dobijem neku ideju za ručak..,"kopiraću"Miss-in ručak,sve isto osim smokvi(njih ne volim).Imam kuvano žito,sa medom i cimetom.
JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 3 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od Mirjana 22/3/2013, 12:51

Ja kuvala sočivo za Cvrleta, što znači -sočivo i luk sa vrlo malo vode kuvano na niskoj temperaturi. Probala, a ono fantastičnog ukusa! Njemu dodala maslinovog ulja, a sebi soli i oboje se najeli ko majke Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 3 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od missile 22/3/2013, 12:54

Mirka, hvala, ženo, podseti me da postoji sočivo! Mi ga volimo, i kuvam ga normalno, pa ga ne registrovah odmah kao posno. v Ja dodam i belog luka da se kuva, leti i papriku.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 3 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu