KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

POSNA JELA

+18
cabuka
Tinushka
Struzzo
djole42
KoMetaK
Mirjana
tetreb
JAmajka
nena beba
Tanja83
anak
laKole
zvoncica36
dr mali pariz
MARA
Sofka
zoxa
missile
22 posters

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

POSNA JELA - Page 2 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od Sofka 14/3/2013, 16:21

Jesu neno, a zdravi su i svezi yes
Sofka
Sofka

Broj poruka : 1494
Godina : 52
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 2 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od Sofka 14/3/2013, 22:18

Sto se tice pasulja i graska(na vodi) da bi bilo gusce a i ukusnije, ja dodam(umesto zaprske) 1 kuvan krompir i 1 kuvanu sargarepu, ispasirane zajedno., i to pri kraju kuvanja.
Sofka
Sofka

Broj poruka : 1494
Godina : 52
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 2 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od nena beba 15/3/2013, 11:44

Flekice

Ništa jednostavnije a ukusno.
Kupus iseckati na trakice sitne, propržiti na ulju uz zacin c i mirodjiju. Skuvati pismu testeninu. Sve izmešati. Prijatno
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 2 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od JAmajka 15/3/2013, 12:14

Sofka ::Sto se tice pasulja i graska(na vodi) da bi bilo gusce a i ukusnije, ja dodam(umesto zaprske) 1 kuvan krompir i 1 kuvanu sargarepu, ispasirane zajedno., i to pri kraju kuvanja.
Super ti je ideja.Od sada,i ja ću tako da pravim.Sofka zagrljaj
JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 2 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od Sofka 15/3/2013, 20:00

riba sa limunom i belim lukom
POSNA JELA - Page 2 Foto0660l
Sastojci:
-morska riba(filet, moze i oslic)
-jedan limun
-beli luk (jedan ceo, manji)
-zacini(zacin c, mirodjija
-malo kukuruznog brasna
Serpa mora biti sira, sa poklopcem

Ribu iseci na komade(srednje)(i posoliti sa jedne strane), u serpu sipati ulja(3 kasike), baciti sitno iseckan beli luk, kad luk pocne da se pece(na laganoj vatri) polako redati komade ribe(tako da svi stanu). Cim se riba malo zalepi za dno, dodati iscedjen limun(probrati kospice) i malo vode da pokrije sve.Poklopiti i ostaviti da krcka na laganoj vatri 5 minuta.Posle okrenuti sve komade ribe, dodati jos malo vode, zacina c i mirodjije, i poklopiti da se krcka jos 5-6 minuta. Pri kraju baciti malo(jedna kasicica) brasna i ususkati ga izmedju ribe.
Sitniji komadi ce se raspadati ali nece nestati lol!
Prijatno!
Sofka
Sofka

Broj poruka : 1494
Godina : 52
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 2 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od Sofka 15/3/2013, 20:01

jamajka zagrljaj
Sofka
Sofka

Broj poruka : 1494
Godina : 52
Datum upisa : 09.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 2 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od missile 18/3/2013, 13:53

ŠARAN SA KROMPIROM

1 šaran isečen na komade, može i skuša ili neka druga riba, manji komadi
krompir isečen na kolutove, malčice deblje nego za musaku
crni luk isečen na rebarca
linun na kolutove
so
beli biber, so, vino, seckani peršun, maslinovo ulje (ili suncokretovo)

krompir, limun i luk izmešati, posoliti, začiniti i zauljiti u plehu za pečenje. Na sredini napraviti udubljenje i tu ubaciti usoljenu ribu. naliti belim vinpm da ogrezne, zatvoriti alu folijom i ubaciti u zagrejanu rernu na oko 180 stepeni. Gotovo za otprilike pola sata. (posle pola sata proveriti, ako nije gotovo vratiti još malo u rernu.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 2 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od anak 18/3/2013, 19:57

Ovde se lepo zahuktalo, baš mi je drago. Dodaću neki receptić kad ne budem gladna Wink
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 51
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 2 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od tetreb 18/3/2013, 20:34

Sofka svaka čast recepti su ti super
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 2 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od missile 18/3/2013, 22:46

Za sutra sam skuvala pasulj po Sofkinom receptu. Wink
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 2 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od Mirjana 19/3/2013, 00:30

Posne kiflice (na ulju)

1kg mekog brašna T400
9 supenih kašika ulja
1 prašak za pecivo
3 kafene kašike soli
1 kockica svežeg kvasca
4 supene kašike šećera
1/2l mineralne gazirane vode
1 margarin
200-300gr dimljenog posnog sira (ima ga u Idei)
Sve se sjedini, testo dobro razradi, pa kad odstoji (20-30min) još jednom premesiti, rastanjiti, seći i praviti kifle. Na svaku se stavi po parčence margarina pre pečenja. Peku se na 200C dok ne porumene.

E sad, ja sam probala sa ovim sirom (iz recepta) i bile su fantastične. Sama sam pravila sa sojinim dimljenim i isto su bile lepe, ali ne toliko. A da li je taj sir u Idei zaista posan....možda treba proveriti.

Posne korpice (ulje, riba)

Zamesiti 6 šoljica ulja, 3 šoljice piva, 1 prašak za pecivo i so po ukusu, sa 1 kg brašna. Ovim testom puniti modlice (npr. silikonske, za mafine), a u sredini ostaviti mesto za nadev.
Nadev:
2 kutije sardine, 1 glavica sitno sečenog crnog luka, jedan sitno seckani praziluk i 50gr mlevenih oraha.
Puniti korpice i peći.
(Ove su jako ukusne)

Punjeni paradajz(riba/ulje)

Potrebno:
konzerva tunjevine
manja glavica crvog luka
174 korena celera
malo mladog luka
3 kašike posnog majoneza
2 kašike limunovog soka
malo soli, bibera, šećera, senfa i
8 paradajza

Sitno iseckati luk, a celer iseći na tanke duguljaste komade. To sjediniti sa komadićima tune, začinima i majonezom. Puniti paradajz.

Posna (ruska) salata (riba/ulje)

1kg oslića se skuva i očisti. U sitno seckanu ribu dodati 150gr graška, 300gr. šargarepe, 300gr. krompira, 7 krastavčića, 200gr senfa i 3 kašike ulja.

Posne paprike (mogu i na vodi i na ulju)

Sušene crvene paprike (ima ih u Maxiju) potopiti da omekšaju.
Iseckati crni i beli luk (dosta) i sjediniti ga sa pirinčem (lepši je integralni, ali ne mora) i rendanim krompirom. Začiniti vegetom i biberom i puniti paprike. Kuvati oko 1/2h. Ako je post na ulju - ugrejati ulje, dodati malo aleve paprike (ljute još bolje) i time preliti paprike, pa ih zapeći.

Posne sarme (ulje)

Spremiti listove kupusa koje punimo smesom od sitno seckanog, proprženog na ulju crnog i belog luka, pirinča i mlevenih oraha. Stavlja se onoliko oraha koliko bi ste stavili ml.mesa u mrsnu sarmu. Kuvati.

Rolat(ulje)

8 kašika brašna
2dl kisele vode
4 kašike ajvara
1 kašičica praška za pecivo
so, biber
Izmešati, sipati u pleh obložen papirom za pečenje, peći. Gotovu koru uviti u vlažnu krpu, a zatim razmotati, filovati i opet uviti.
Fil: Ispržiti sitno seckan luk i pečurke, pa ih povezati posnim majonezom.

Šampinjoni (na vodi)

Očistiti šampinjone, odvojiti od stopica i poređati sa otvorom na gore, posoliti, pobiberiti. Peći dok vodica ne ispari iz otvora, a zatim u njega sipati mleven suncokret (može i po malo senfa i mleveni ili u avanu istucani susam). Zapeći

Kad je post na vodi, onda uglavnom kuvam čorbice, tako što u svaku idu luk (crni, beli, praziluk) i zelen (šargarepa, peršun, paštrnak, celer) i krompir koji iseckam sitno i stavim na početku kuvanja. On se do kraja raskuva potpuno i zgusne čorbu.
Ostale sastojke stavljam kako mi se kad šta jede.
Npr. ovas u ovakvoj čorbi, jako podseća na meso i daje snagu. Ako kuvate npr. grašak, koji voli dinstanje, dodati lanenog semena (mlevenog). Povrće se kuva na niskoj temperaturi, u poklopljenoj šerpi, oko 1/2h ili malo duže.

Dosta za danas,a?
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 2 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od anak 19/3/2013, 12:23

Super Mirjana, i ja ove nedelje samo čorbice, lepe su ti ideje za dodatke, iskoristiću sigurno, koliko je danas. Planirala sam danas rižu na poriluku jer imam goste, ali ne znam kako bih to izvela a da bude na vodi pa da i mi ručkamo Wink
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 51
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 2 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od Mirjana 19/3/2013, 12:47

Za vas posebno stavi, sa vrlo malo vode, malo lanenog semena i seckanim crnim maslinama. Biće super!

Kljukuša (na ulju)

Izrendati krompir, iseckati crni luk, dodati toliko brašna, vode i ulja da se umesi kompaktna masa, malo ređa nego za uštipke. Naravno, prašak za pecivo, so, biber. Krompir voli ulje, ne štedeti kod dodavanja...opet, ne preterati.
Pleh treba da je ugrejan pre sipanja smese u njega (kako se ne bi zalepilo). Peči na 220C oko 40min. Može se preliti sojinim mlekom na kraju, ali i bez toga je savršeno ukusno yes
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 2 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od Mirjana 19/3/2013, 12:57

Pita sa pirinčem (ulje)

Potrebno
16tankih kora
2,3 šolje pirinča
crni luk
ulje
so, biber

Podmazati pleh uljem ili margarinom. Obariti pirinač u slanoj vodi. Propržiti luk isečen na listiće, a zatim dodati i oceđeni (obareni) pirinač. Promešati, po potrebi dodati još soli i bibera.
Poređati po 4 kore, svaku premazanu sa po kašičicom ulja, jednu na drugu. Četvrtu filovati spremljenom smesom, zaviti kore i odozgo je premazati uljem ili margarinom.
Peći oko 30min na umerenoj temperaturi (170-200C), dok ne porumene.

Zajedno sa lukom se može propržiti i malo pečuraka, pa će pita biti još lepša Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 2 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od JAmajka 19/3/2013, 16:15

I ja sam kuvala pasulj po Sofkinom receptu+zelena salata i mlad luk.

Mirka,i ja pravim pitu sa pirinčem(integralnim),samo umesto crnog luka stavljam praziluk.Mnogo je ukusnija.
JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 2 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od anak 19/3/2013, 17:38

Cure, dajte mi neki recept sa kineskim kupusom Very Happy
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 51
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 2 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od KoMetaK 19/3/2013, 18:00

JOs nesto za post na vodi, slucajno naleteh, nisam probala jer ne stizem, al imi deluje super!

Knedle od krompira (post na vodi)

500 gr krompira,
500 gr brašna,
prezle,
so.

Priprema:

1/2 kg krompira skuvati sa ljuskom, oguliti i propasirati, posoliti i zamesiti sa brašnom.
Dobro izrađeno testo razviti oklagijom, pa ga seći na kvadratiće i spuštati u kipuću slanu vodu.
Knedle su skuvane kada počnu da isplivavaju na površinu.
Valjati ih u prezle i služiti tople kao prilog
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 2 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od KoMetaK 19/3/2013, 19:00

Sad gledam ovaj recept, pa ovo je vrlo slicno kao njoke, a njoke sam pravila i sa bundevom. Moze da bude super!
Za post na ulju sam u njoke dodavala samo list zalfije na vrelom ulju i to je bio prilog. Mislim da i ovde zallfija moze da da smek ako se doda u vrelu vodu na kratko.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 2 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od KoMetaK 19/3/2013, 19:03

Krem supa od karfiola:


U nekoliko litara proključale vode staviti da se obari na cvjetove razdvojen karfiol i na sitno isjeckani njegovi listovi (ne treba ih bacati). Po želji dodati korijen peršuna i malo korjena celera. Kada karfiol omekša, procijediti vodu i vratiti je na vatru da proključa. Karfiol izmiksati u blenderu sa malo vode u kojoj se kuvao i vratiti u vodu. Po želji začiniti solju, biberom i vegetom. U proključalu supu polako dodati u hladnoj vodi razmućenu kašiku brašna. Kuvati još oko 5 minuta. Dodati list peršuna ili mirodjije...

Umesto brasna se moze dodati i krompir.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 2 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od tetreb 19/3/2013, 19:45

Meto odličan si mi predlog dala za njoke taman mogu to sutra da spremim hvala ti draga osmeh srce
U Krem supu od karfiola ja dodam i neki cvet brokolija Wink ko voli
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 2 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od Mirjana 19/3/2013, 20:36

O super Metice. Ja uvek kupujem njoke, jer nisam znala kako se prave, a baš je prosto cmoka

Imam recept za namaz od maslina, oraha i kečapa(koji ne mogu da zamislim uz prva dava). Nisam probala još. Sutra pravim, pa ću vam javiti da li je dobar.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 2 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od missile 19/3/2013, 23:04

Meta, i ja tako pravim čorbicu od karfiola, s tim što ubacim i šargarepu.

Danas pasulj 'a la Sofka' (odličan!), za salatu rotkvice, zelena i luk. Mm dodao uz to suvi vrat, on i ne pokušava da posti.
affraid Ja sam oduvek volela zelenu salatu bez začina, tako da mi je super bez ulja. Za dezert pomorandže.
Dobra strana posta mi je što za dezert obavezno jedem voće, zdravo je.

Sutra za mene bareno povrće- krompir, šargarepa, kelj i blitva. Mislim da masline idu samo u danima sa uljem?

E sad mi recite to 'nasuvo' testo jel posno?


Poslednji izmenio missile dana 20/3/2013, 08:54, izmenjeno ukupno 1 puta
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 2 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od djole42 20/3/2013, 00:06

Brzinski kukuruzni krompir



Oljuštiti krompir ,iseći kao za pomfrit ,isprati ,posoliti i posuti palentom ( 1 velika šolja )
Sve lepo promešati da se palenta nahvata na krompir .
U tepsiju sipati deblji sloj palente pa poredjati krompir i peći u rerni da doooobro porumeni .

Ja ovo zovem i lažni pomfrit jer je krompir krckav i podseća na pomfrit ali je bez ulja .
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 2 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od JAmajka 20/3/2013, 10:18

Ja ću danas praviti posni đuveč.

Iseckam povrće:krompir,šargarepu,luk,papriku,karfiol,celer,šampinjone,dodam malo graška i integralnog pirinča,pospem vegetom i i biberom.Sve to prokuvam,a zatim preručim u vatr.posudu,nalijem sokom od paradajza i zapečem u rerni.

Đole poljubci ,sutra pravim krompir po tvom receptu.
JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 2 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od MARA 20/3/2013, 12:29

Jutros na kiosku kupim neki casopis i po obicaju ne otvaram,dojem kuci i pogledam kad ono vecina posnih recepata.
Evo nekih na brzaka

PAPRIKE PUNJENE ZITOM(na ulju)

8.paprika,200.gr bukovace ili nekih drugih pecuraka,500 gr psenice,3.cena belog luka,100.gr paradajza,300.gr praziluka,pola kasicice slatke paprike,bosiljak.
Skuvati psenicu i samleti.
Bukovaci,beli luk,praziluk,paradajz izdinstajte na malo ulja,dodati psenicu,soli,bosiljka,sitne paprike i napuniti paprike.Pecite 30 min na 180 stepeeni.


PLJESKAVICE OD PROSA(na ulju)


100.gr prosa,glavica crnog luka,cen belog luka,450.ml vode,1.tikvica,50 gr.posnog kackavalja,so,biber,persun,rendana korica 1 limuna.
Proprziti crni i beli luk da omeksa,onda dodati proso,przite jos minut pa nalijte vodom,dodajte pola kasicice soli.
Kuvajte na umerenoj temperaturi 20 min da dobijete gustu smesu,onda dodajte rendanu tikvicu,persun,biber,rendani kackavalj,i koru limuna.Kuvati uz cesce mesanje dok ne ispari tecnost.
Kad se smesa ohladi oblikujte pljeskavice,valajte u prezle i przite na vrelom ulju.

SALATA OD LEBLEBIJE(moze i na ulju iili bez ulja)

400.gr obarene leblebije,2 krastavca,400.gr ceri paradajza,1.glavica crvenog luka,so,biber,sok od limuna,persun,maslinovo ulje.
Sve iseckajte dodajte na kraju obarenu i iscedjenu leblebiju,zacinite,promesajte i ruckajte.


MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

POSNA JELA - Page 2 Empty Re: POSNA JELA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu