KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

+49
Vuchica
Simona
Endzi
cici
saritam
Gral
Ninche
OKacica
MAAKKI
Erata
sareni leptir
Stenli
lelas
SoJa
LaFolie
Tinche
ivka
fmala
Akijeva
BiKsi :)
KoMetaK
lenabeograd
leptirko82
fight&faith
bubi80
misic
Niny
Vilhelmina
Crvic
zoxa
nina :)
tetreb
SannI-AlL
dragana76ns
anak
dragmilk
Star77
Marija86
bak
Ema78
Klarica
Mirjana
heart84
bibi.libi
SladZana
Orline
bulevarka
nena beba
noja
53 posters

Strana 18 od 35 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 26 ... 35  Sledeći

Ići dole

dnevnik - LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik  - Page 18 Empty Re: LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

Počalji od BiKsi :) 28/8/2013, 23:26

Nisam skontala da ti mama isto zivi u inostranstvu, mislila sam da je ona ovamo. Trebalo bi kupiti domace mleko, i maju za sirenje, na pola litra mleka,koje se stavi da se zagreje, al cisto da bude malo toplo, sto bi rekli da umre studen, stavi se supena kasika maje, i to se ostavi na toplom, i tako se usiri sir. Onda se procedi ono usireno od tecnosti i eto je mlada surutka, ne znam da li imas mogucnost da probas ovo. Ne moze mleko dugotrajno, samo ono u kesi za varenje ili domace od nekoga da kupis.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik  - Page 18 Empty Re: LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

Počalji od BiKsi :) 28/8/2013, 23:28

Za ciscenje jetre je odlican i caj od semena gujine trave, iliti sikavica, cicoka se jos u narodu zove.

http://www.oglasi-oglasi.com/2012/04/19/biljka-sikavica-cicak-za-jetru/

Ja sam dugo pila ovaj caj, jer nije poznato da lose utice na nesto. Ima da se kupi u zdravim hranama.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik  - Page 18 Empty Re: LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

Počalji od lenabeograd 29/8/2013, 07:51

Hvala biksi draga ima li latinski naziv za mene

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik  - Page 18 Empty Re: LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

Počalji od lenabeograd 29/8/2013, 08:01

Nasla sam jednog seljaka SA mlekom

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik  - Page 18 Empty Re: LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

Počalji od bak 29/8/2013, 08:19

O Leno, sad tek vidim sta vas je snaslo. Drzite se, mozda nije sve bas tako crno, probajte sve sto mozete yes
 
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik  - Page 18 Empty Re: LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

Počalji od lenabeograd 29/8/2013, 08:31

BAK bilo bi super da nije Jos u novembru CE doci valjda skroz nazad za nemacku prvo kod nas pa cemo videti dal da uzimamo joj stan jednu sobicu mozda SA njenom jadnom invalidckom penzijom i tatinom moracu da pitam socijalno za pomoc No  nema kod nas ni mesta sad kad dodje mateo bice mnogo usko , a i oma zena treba joj mir ,pa sad jurim nesto u blizini jelo i sve ostalo ce kod mene da imam milione uzela bi joj sve ali zdravlje se nekad ne moze kupiti

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik  - Page 18 Empty Re: LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

Počalji od lenabeograd 29/8/2013, 08:35

Sta je maja za sirenje

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik  - Page 18 Empty Re: LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

Počalji od dragana76ns 29/8/2013, 08:46

To je za sirenje mleka, to ga usiri...
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik  - Page 18 Empty Re: LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

Počalji od bak 29/8/2013, 08:50

Leno ako ti je mama sada u ovim krajevima moze naci i maju i surutku, reci joj.
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik  - Page 18 Empty Re: LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

Počalji od lenabeograd 29/8/2013, 09:01

Ona je u Frankfurt u Juce su joj otpumpali vodu iz stomaka danas stize u dizeldorf u novembru moram sve da nadjem Dr kod kojih cu je moci voditi a tad se radja i mateo dobro je da ce mi muz biti tu jel neznam Kako cu

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik  - Page 18 Empty Re: LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

Počalji od Niny 29/8/2013, 09:57

Leno draga, baš mi je žao za tvoju mamu Sad  Ja isto znam za surutku, da je jako dobra, obnavlja jetru, kozja nesoljena je najbolja. Ja sam ovde kupovala na pijaci, tamo gde se kupuje sir. Treba da se pije što više.
Volela bih da ti mogu nekako pomoći... Drži se.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik  - Page 18 Empty Re: LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

Počalji od nina :) 29/8/2013, 10:40

napisala predugacak post i nema ga

nije m ijasno sto ti mama tek moze u novembru ici kod dr zar nemoze ranije
sir mozes usiriti i sa limontusom stavi se oko kasicica limontusa na 2 l mleka ali ti mozes sama da essperimentises dok nedobijes kakav oces sir .ali tebi nije vazno kakav je sir nego surutka,jedino neznam dali se sme ta surutka piti
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik  - Page 18 Empty Re: LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 29/8/2013, 12:06

Leno, nisam imala pojma kroz sta prolazis... mnogo mi je zao !!! Evo saljem ti milion poljubaca i zagrljaja!

Znam da ce ovo sto su napisati mozda grubo, jer se u tebi sada bore cerka i buduca majka, ali cuvaj snagu za svoje dete. To malo bice tek treba da se rodi, bice mu potrebna sva tvoja snaga i zdravlje, svaki tvoj osmeh i puna paznja. I to mu je legat za ceo zivot. A kao cerka budi uz svoju mamu, kvalitetno provodite vreme, njoj ce vise da prija da tebe vidi kako kujes planove za svoju bebu, nego da razmisljate o najgorem.

Devojke su vec pisale da je surutka odlicna za jetru,a ja mogu da dodam da je za ciscenje organizma najbolja stvar makrobioticka ishrana. Pretpostavljam da je kod vas to sve na mnogo visem nivou nego ovde, pa mozda pokusajte i sa tim.

Ljubim te, i cuvaj se !!!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik  - Page 18 Empty Re: LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

Počalji od BiKsi :) 29/8/2013, 13:07

Sikavica (Silybum marianum), evo ga u zagradi latinski naziv.
http://www.akcijeikatalozi.rs/media/proizvod/xa70f44f_cobanka.gif.pagespeed.ic.Fs8CrF91Qy.png

Evo link, slika Čobanke, iliti maje za sirenje kod nas. To je logicno sirilo. Ne znam da li to ima kod vas uopste.Rolling Eyes 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik  - Page 18 Empty Re: LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 29/8/2013, 14:38

Sad mi pade n pamet da je moja baka umesto maje/sirila koristila kasiku kiselog mleka ili jogurta...pa je posle to ostavljala na sobnoj temperaturi dok se ne usiri...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik  - Page 18 Empty Re: LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

Počalji od lenabeograd 30/8/2013, 07:34

nina :) ::napisala predugacak post i nema ga

nije m ijasno sto ti mama tek moze u novembru iCE u cetvrtak ujutru  kod dr zar nemoze ranije
sir mozes usiriti i sa limontusom stavi se oko kasicica limontusa na 2 l mleka ali ti mozes sama da essperimentises dok nedobijes kakav oces sir .ali tebi nije vazno kakav je sir nego surutka,jedino neznam dali se sme ta surutka piti
Nina bila je da izvadi vodu iz stomaka kod njenog starog Dr u Frankfurtu sad je kod mene i bice do cetvrtka mora u Frankfurt opet jo nesto da zavrsi pa se vraca opet kod mene , u oktobru CE biti u srbiji do novembra hoc da joj nadjemo stan da bi preselila njen Karton ovde iz Frankfurta Jel nemam snage vise tamo ovamo da putuje  

Ema draga sve je meni to jasno draga moja i hvala ti na savetima love  

Biksi , mila nema to ovde ali probacu ovako kao sto je Emina baka pavila 

Puno mi srce sto ce u cetvrtak ujutru pre nego sto podje za frankfurt moci samnom na zadnji veliki uz nije do sad nikad bila 
Puno vam hvala srca1  do neba ja cu samo svracati

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik  - Page 18 Empty Re: LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

Počalji od leptirko82 30/8/2013, 07:46

Leno, samo se ti pazi!
Grlim te jaaaako!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik  - Page 18 Empty Re: LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

Počalji od KoMetaK 30/8/2013, 07:59

Leno, bas mi je zao sto tvoja mama prolazi to sto prolazi trenutno, nadam se i verujem da ce biti bolje, mora da doceka unuka i da ga cuva. Pominji joj to stalno, da ima volje i snage da se bori.
Sto se tice sirenja, moze i sa limunom, koliko ja znam, nije kao sa majom, ali bice surutke. {rocesljaj po netu sa cime sve moze da se podsiri i vodi racuna da ne kupis pasterizovano mleko, nece ti se usiriti. Samo sveze, pa ga posle kuvas.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik  - Page 18 Empty Re: LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

Počalji od dragana76ns 1/9/2013, 09:28

Leno,svratih da vidim kako ti je majka....nadam se da je bar malo bolje. Slazem se sa Metom, pricaj joj kako joj stize toliko zeljeni i cekani unuk...
Zagrljaj od nas zagrljaj 
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik  - Page 18 Empty Re: LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

Počalji od fight&faith 1/9/2013, 19:27

Leno ... tek sad sam videla da ti je mama bolesna. Strasno mi je zao. zagrljaj

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik  - Page 18 Empty Re: LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

Počalji od fmala 2/9/2013, 09:12

ff nadam se da je mama bolje!
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik  - Page 18 Empty Re: LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

Počalji od nina :) 2/9/2013, 14:03

leno taman moze dok je u srbiji da koristi lepo surutku od friskog mleka i kad krene kod tebe nek ponese koju bocicu maje da ima tu da sirite zajedno
kako ostale kazu podsecaj je stalno da mora da se bori zbog unuceta koje je jedva docekala,
znam kakao ti je jer sam se ja isto sa mojom sinoc posvadjala jer oce da prekine terapiju kad zavrsi sa hemoterapijom da neide na zracenje do proleca a ne ako uspe vec u januaru ili februaru kad zavrsi sa hemoterapijom,jer joj se ne putuje tih 75 km po smegu i losem vremenu samo za 1 min terapije da sam popizdela i svasta joj rekla preko telefona.ali ima dotle da je ubedimo pa maar bio sneg i preko metra ako dobije tad termina da mora da ide a drugo je ako joj zakazu termin za neki drugi mesec
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik  - Page 18 Empty Re: LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

Počalji od leptirko82 2/9/2013, 14:12

Leno, nadam se da je mama bolje i da si i ti dobro! molitva molitva molitva
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik  - Page 18 Empty Re: LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

Počalji od lelas 2/9/2013, 14:31

Leno sad sam procitala da ti je majka lose.Zene su ti sve vec rekle,nadam se da ce tvoja majka imati snage da se bori i izbori da uziva sa unukom!Cuvaj se,ljubim te puno!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik  - Page 18 Empty Re: LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

Počalji od lenabeograd 3/9/2013, 17:21

Drage moje rezultati jetre su dobri zasto se voda i dalje skuplja niko Jos nezna onda je kod mene vec od proslog cetvrtka. Ja sam svaki dan snjom negde gledamo stanove toliko je tesko komplikovano i skupo Imam Million stvari da organizujem Zoko bebe i nez am gde mi je glava 
Nina duso nije moja mama takva onda se SA rakom metastazama i koje svakvim drugim bolestima koje su posledice raka bori vec 6 godina
 Hvala vom sto ste uz mene osmeh srce

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik  - Page 18 Empty Re: LENABEOGRAD-trudnicki dnevnik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 35 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 26 ... 35  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu