KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tumačenje krvne slike/urina

+8
fmala
Tinche
Shizika
Sami
caci
cici
Ema78
nena beba
12 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina - Page 2 Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Tinche 21/3/2014, 10:03

Ne verujem da ce ti dati nesto od terapije s obzirom da je uk sterilna. Moguce da ti je takav urin zbog lohija...

Moj ti je savet doooosta tecnosti...za brusnicu nisam sigurna da li smes posto dojis...isto tako znam da je persun dobar, tj caj od njega...
Pitaj svakako dr za te cajice, a do tada se nalivaj samo vodom. I ponovi nalaz urina za nekih desetak dana, sigurno ce biti bolji.

Bubim!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina - Page 2 Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od fmala 21/3/2014, 10:11

E bas si me smirila! Nisam sklona ovim upalama, nalivam se inace vodom, a od kako dojim nenormalno, cim dete povuce, muz ide s casom i iz njegove ruke pijem ako drugom rukom moram da drzim dojku zbog nosica, toliko ne mogu da se obuzdam! Uglavnom, uduplacu vodu, a ako mi preporuci antibiotik neki koji smem, je l da odbijem ili da pristanem?
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina - Page 2 Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od OKacica 21/3/2014, 10:12

fmala, za bakterije ti je odlican caj od koprive, ako mozes da nadjes domaci. Mm je imao bakterije u urinu i kopriva je pomogla, kuvala sam mu svaki dan. Eto, to je moje iskustvo.
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina - Page 2 Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Tinche 21/3/2014, 10:13

Naravno da ces da uzmes...bebi ne moze da skodi antibiotik koliko moze da "skodi" bolesna mama. :) 
Uostalom, i bebi daju antibiotike...ako su bolesne i ako treba.

Ne brini... :*
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina - Page 2 Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od fmala 21/3/2014, 10:16

Hvala vam puno! Boris svakako prima profilaksu - 1.4 ml cefaleksina svako vece. Pretpostavila sam da smem i ja, ali bolje da pitam, stvarno nemam blage veze o tim medicinskim stvarima..

Ljubac!
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina - Page 2 Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Ema78 21/3/2014, 10:32

Draga, ne moze uk da bude sterilna ako je u nativnom urinu pronadjeno dosta bakterija i leukocita, kao i leu. esteraza. A sto se tice leuk. esteraze , to je enzim koji se javlja kada postoji upalni proces negde u urinarnom sistemu. Ja sam je imala kroz celu trudnocu...

Ponovi ti taj nalaz urina za svaki slucaj.

Inace, od th mozes da ocekujes palitrex ( to daju svima) i sto ti Tina rece, dosta tecnosti. Za caj nisam sigurna, ali cini mi se da moze onaj Caj za decu i trudnice, J.Pancic.

A sto si uopste radila uk, imas li nekih tegoba?
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina - Page 2 Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od fmala 21/3/2014, 10:58

Prvo sam uradila urin jer je beba imala urinarnu infekciju odmah posle porodjaja, pa smo zaglavili bolnicu, jer je imao 11 dana i tamo sam saznala da su tu infekciju u bolnici fasovale mnoge bebe jos u porodilistu, a i mnoge bebe koje su na neonatologiju stigle iz drugih razloga, pa zaradile jos i to - doslovno su mi se mame cija su deca tu zbog upale pluca, smejale sto se sekiram zbog infekcije, kao - ajoj, nema bebe ovde koja je nema. A posto je meni urin bio u redu tokom cele trudnoce (uvek pisalo 2-3 le i malo bakterija - moza ni to ne valja, ali dr nikad nije nista rekao), i posto sam pocela da osecam neku nelagodu dk piskim, da prostite, nije ni peckanje, ni svrab, nego nesto kao da ima jos, a nema, ne umem da objasnim.. ja odem i uradim urn, jer ako fasuju bebe, fasuju i rovite porodilje. I nalaz bude ovakav. E sad, posto bebea ima taj neki problem sa uretrom, zbog cega pije antibiotik i ne sme da dobije infekciju, ja uradim i urinokulturu, za svaki slucaj i ona bue sterilna. Uradila sam jos jednu dan posle, taj nalaz ce biti danas.
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina - Page 2 Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od fmala 21/3/2014, 21:24

Evo me s temperaturom! Danasnja urnokultura: Staphylococcus epidermidis 10/4, ili tako nesto, mrzi me da idem po nalaz. Dobila sam cefalexin 2x2 i dok sam stigla do kuce groznicu i tempeaturu 36.6! Dugo sam mislila da li da dojim, odlucila sam da ne prekidam, skidam temperaturu paracetamolom (u hitnoj kzu svaka 4 sata) i tusiranjem, sta jos smem, obloge od rakije i to?
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina - Page 2 Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od buby 23/3/2014, 10:04

fmala :: tempeaturu 36.6! skidam temperaturu paracetamolom (u hitnoj kzu svaka 4 sata) i tusiranjem, sta jos smem, obloge od rakije i to?
 lol! lol! lol!  koju temperaturu??? ili si pogresila Rolling Eyes 
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina - Page 2 Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od fmala 23/3/2014, 15:12

Lol, pa u kakvom sam stanju pisala dobro da nisam i sajt omanula Very Happy
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina - Page 2 Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Blanka 13/10/2016, 23:43

Mamike, pored sirupa da li ste nešto davale bekama za poboljšanje hemoglobina. Da napomenem da moje bebe imaju 4 mjeseca i da nam izbor nije veliki. kad su se rodile hemoglobin im je bio 196, i 193 pila sam sve i svašta u trudnoći. A one sada malo "kubure" sa istim,nije strašno toliko hgb im je 112, kaže dr da je za bebe donja granica 100 a one pošto su ranije rođene i još bliznakinje nije to strašno. Po meni se mora pojačati svakako. Za sada smo na sirupu Ferum. Ako je neka imala problem neka piše.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina - Page 2 Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od BiKsi :) 14/10/2016, 00:26

I mi smo bili na ferumu. Cini mi se da sam mu stavljala i nekoliko kapi limuna, da se veze gvozdje.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina - Page 2 Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Blanka 27/10/2016, 13:36

Nama stigli nalazi kks.
Hemoglobin im skočio ali jako malo s obzirom da skoro 2. mjeseca piju Ferum sirup.
Katja -prije 112 sada 122
Kasija proke _ 112 sada 118.
Sjutra idemo na kontrolu kod neonatologa pa cu bas da pitam da li smijemo kap, dvije limuna zbog vezivanja,valjda nije strasno. Inace,neki pedijatri daju c vitamin za djecu a ova nasa ne da ziva.

Inace, sjutra punimo 5. mjeseci i postale su neuhvatljive. Narocito Kasija, majko moja to dijete se uveliko sama okrece i prevrce, pa ne mozes je uhvatiti,odjednom joj glava dodje dje su noge i o ratno. A Katja, majkina mirnica, skroz su uloge zamjenile osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina - Page 2 Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od BiKsi :) 27/10/2016, 14:53

Duse drage. Bravo. To su odlicni rezultati, ako mene pitas. Meni je Arsa dugo pio ferum sandoz, jer mu je hg isao na 98, kad izbije na 110 ja presrecna. Ja sam stavljala limun, ne secam se koliko je on imao meseci. Mozda je bio stariji od njih dve.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina - Page 2 Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Blanka 27/10/2016, 18:29

Biksi, pitam sjutra sve. Pa rez. i nisu losi vidim da se obicno i sirupi uvode kad padne ispod 100. Ljubac za tebe i Arsica osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina - Page 2 Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Blanka 28/10/2016, 19:43

Da zabiljezim da ostane trag...
Neonatolog zadovoljna kks i hemoglobinom. Zaboravila sam da napisem da su leukociti malo bili uvecani ali posto nasa lab.nema ref.vrijednosti za bebe ona kaze da je to sve odlicno. Jos 10- tak dana da pijemo Ferum i da prekinemo. Rece da ne davam limun, rece da nema potrebe jer je kao Ferum lijek kojem ne smeta mlijeko za apsorbciju za razliku od Legofera ( ako dobro napisah) a i male su za limun. Mislim da me zena nije shvatila,nisam mislila da im cijedim limunadu,al hajde izdrzacemo jos 10 dana.
Ljub,ljub, za sve.
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina - Page 2 Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od BiKsi :) 6/1/2018, 17:27

Tumačenje krvne slike/urina - Page 2 Krvna_11

Jedna korisna tabela ako vam treba da protumacite nalaze krvne slike kod bebe ili starije dece.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina - Page 2 Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Blanka 3/2/2018, 00:26

Biksi hvala ti. Ovakvu tabelu ima doktorka ispred tasture od racunara i uvijek virka u ovu tabelu kad gleda nalaze. Super da i mi imamo. Srce si ❤
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina - Page 2 Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od BiKsi :) 3/2/2018, 17:11

Nema na cemu. cvet
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina - Page 2 Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu