KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tumačenje krvne slike/urina

+8
fmala
Tinche
Shizika
Sami
caci
cici
Ema78
nena beba
12 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina Empty Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Sami 18/2/2013, 10:45

Otvaram ovu temu pošto me jako zanima vaše mišljenje...
Izvinjavam se ako postoji ista ili slična tema, molim Mod.. da spoje ili sta već.



KRVNA SLIKA

RBC-eritrociti (crvena krvna zrnca) koji prenose kiseonik iz pluca u ostale delove tela
WBC-leukociti (bela krvna zrnca) koji služe za odbranu organizma od bakterija, virusa i gljivica
PLT-trombociti (krvne pločice) koji učestvuju u stvaranju ugrušaka i zaustavljanja krvarenja
Hb - koncentracija hemoglobina
Hct - udeo krvnih ćelija ili hematokrit u ukupnoj zapremini krvi
MCV - srednja zapremina eritrocita
MCHC - srednja koncentracija hemoglobina u eritrocitima
RDW - širina distribucije eritrocitra,sortiranje eritrocita po veličini
MTV - prosečna srednja zapremina trombocita

NORMALNE VRIJEDNOSTI KRVNE SLIKE


Eritrociti (crvena krvna zrnca) - normalno: 3,8-5,8 xE12/1
• Snižene vrednosti su najčešće znak anemije ili gubitka krvi usled krvarenja.
• Povišene vrednosti mogu biti i kod zdravih ljudi.

Leukociti (bela krvna zrnca) - normalno: Odrasli-3,8-10; Deca-5-13xE9/l
• Rezultat niži od granične vrednosti najčešće je znak virusne infekcije, a viši bakterijske.

Trombociti (krvne pločice) zadužene za zgrušavanje krvi) - normalno: 150-400 xE9/l
• Povećan broj trombocita može da dovede do stvaranja krvnog ugruška u kardiovaskularnom sistemu.
• Sniženi su kod hemioterapija, malignih oboljenja, hepatitisa C...

Sedimentacija eritrocita -normalna:2-12 mm/h mm/2h
To je nespecifičan parametar.
• Povećan je kod akutnih i hroničnih oboljenja, maligniteta, velikog broja bolesti, raznih upala...
• Snižene vrednosti nemaju dijagnostički značaj.

KRV - BIOHEMIJSKI PARAMETRI

Izgled seruma - normalan: bistar i svetložut
• Može biti slabolipemičan (slabozamućen), lipemičan (zamućen) i mlečno lipemi/čan (jako zamućen), što ukazuje na povećanu masnoću u krvi. Često do ovakvih rezultata dolazi jer se pacijent ne pridržava pravila da 12 sati pre davanja krvi ne uzima hranu. Serum može biti i crven zbog hemolize i ikteričan usled povećanih vrednosti bilirubina.

Glukoza - normalno: 3,5-6,1 mmol/l
• Povišene vrednosti se javljaju kod dijabetičara, a snižene kod hipoglikemije različitih uzroka.

Stanje bubrega
Urea - normalno 1,7-8,3 mmol/l
Kreatinin - normalno: muškarci 62-106; žene 44-80 umol/l
• Povišene vrednosti se javljaju kod bubrežnih oboljenja. Povećana urea, a normalan kreatinin
može da bude i rezultat ishrane bogate proteinima. Povišene vrednosti kreatinina mogu biti i posledica veće fizičke aktivnosti ili uzimanja steroida.
• Smanjene vrednosti se javljaju kod trudnica i žena uopšte.

Elefctroliti
Natrijum - normalan: 139-154 mmol/l
• Snižene vrednosti kod bubrežnih bolesnika

Kalijum - normalan: 3,8-5,3 mmol/l
• Poviišene vrednosti kod bubrežnih bolesnika

Stanje zglobova
Mokraćna kiselina - normalna: muškarci 200-420; žene 140-340 umol/L
• Povišene vrednosti se javljaju kod gihta (taloženja kristala mokraćne kiseline u zglobovima).
• Snižena koncentracija nema dijagnostički značaj.

Masnoće u krvi
Holesterol Preporučen < 5,2; Visok > 6,2 mmol/l
HDL holesterol (dobar) Preporučen > 1,54; Nizak < 1,0 mmol/l
• Dijagnostički značaj imaju snižene vrednosti HDL holesterola. U tom slučaju postoji povećan rizik nastanka kardiovaskularnih oboljenja. Što su više vrednosti HDL holesterola, to je bolje, jer ovaj holesterol "čisti" krvne sudove.

LDL holesterol (loš) Preporučen < 2,6; Visok > 4,1 mmol/l
• Povišene vrednosti obično su povezane sa nepravilnom ishranom i stresom. Tada se povećava rizik nastanka kardiovaskularnih bolesti, pre svih ateroskleroze.

Trigliceridi Preporučen < 1,7; Visok > 2,3 mmol/l
• Povišene vrednosti najčešće su znak nepoštovanja pravila da se
ne uzima hrana 12 sati pre vađenja krvi.
• Snižene vrednosti nemaju dijagnostički značaj.

Stanje jetre
ALT - normalna: 8-41 IJ/I
• Povišene vrednosti ukazuju na akutno oštećenje jetre, najčešće izazvano terapijom antibioticima, unosom gaziranih pića, sokova...

AST - normalna: 7-38 IJ/I
• Povišene vrednosti ukazuju na značajno oštećenje jetre ili neka druga oboljenja (na
primer neka mišićna oboljenja)

Gama GT - normalna: Muškarci 8-40; Žene5-35IJ/I
• Povišene vrednosti se najčešće javljaju kod alkoholičara i znak su ostećenja jetre.

Bilirubin ukupni -Normalan:1,1-18,8 umol/l
• Povišene vrednosti se javljaju kod oštećenja jetre i opstrukcije žučnih puteva.
• Snižene vrednosti nemaju dijagnostički značaj.

Kosti
Alkalna fosfataza -normalna: Odrasli 0-270; Deca do 810 IJ/I
Jedan od oblika alkalne fosfataze učestvuje u izgradnji kostiju.
• Povišene vrednosti mogu da ukazuju na povećanu razgradnju kostiju i na mogući razvoj osteoporoze. Kod dece u razvoju vrednost ovog parametra je povišena.

Pankreas
S-alfa amilaza -normalna: 28-100 IJ/I
U-alfa amilaza - normalna: - 0-450 IJ/I
• Povišen nivo ukazuje na poremećaj u funkciji pankreasa.

Koštana srž
Gvožđe - normalno: muškarci 10,6-28,3; žene 6,6-26,0 umol/l
Zajedno sa hemoglobinom, eritrocitima i parametrima koji određuju morfologiju eritrocita (MCV, MCH i MCHC) pruža uvid u stanje koštane srži. Određivanje samo gvožđa nema nikavog značaja za postavljanje dijagnoze anemije.


KRV - OSTALI PARAMETRI

Fibrinogen - normalan: 2-4 g/l
To je nespecifičan parametar.
• Povećan je kod aktunih i hroničnih oboljenja, maligniteta, velikog broja bolesti, raznih upala…
• Snižene vrednosti nemaju dijagnostički značaj.

Proteini - normalni: 66-87 g/l
• Snižene vrednosfi su znak oštećena sintetske funkcije jetre, osim u trudnoći kada se snižene vrednosti često javljaju.

(PT) - Protombinsko vreme - normalna: < 1,3 INR
PT se određuje pacijentima pre operacije kao i kod pacijenata koji su na antikoagulantnoj terapiji kada su očekivane vrednosti od 2,0-4,5 INR.

ANALIZA URINA

Normalan urin je bistrog izgleda, žute boje i kisele reakcije. Sve što odstupa od ovoga, moguć je znak nastanka nekog oboljenja.

Izgled - normalno: bistar izgled
• Zamućen urin - ukazuje na povećan broj leukocita, odnosno na neki upalni proces, kao i na gljivice, bakterije, sluz i sve druge elemente koji se mogu naći u sedimentu urina.

Boja - normalno: žuta boja
• Tamnosmeđ urin - ukazuje na povećanje bilirubina, što je najčešće znak oštećenja jetre, odnosno pojave žutice. Neki ljudi inače imaju povećan bilirubin, tako da je njima ovakav izgled urina normalan.
• Crven urin - ukazuje na prisustvo hemoglobina, što najčešće ukazuje na oštećenje bubrega, zbog koga se u urinu javlja krv (najčešće kamen u bubregu ili pesak), ali i na razne upalne procese, oštećenje mokraćnih kanala i bešike.

Reakcija - normalno: kisela reakcija
• Alkalna reakcija - najčešće ukazuje na bakterijsku infekciju.

Relativna gustina - referentna vrednost (za odrasle) 1,012- 1,025
• Povećana gustina može da bude znak dijabetesa, hipertenzije, poremećaja funkcije hormona nadbubrežne žlezde, oštećenja bubrega. Nastaje i usled povećanog gubitka vode - povraćanje, dijareja, kao i visoka temperatura.
• Snižena je najčešće kod povećanog izlučivanja urina.

Proteini - normalno: negativni
• Mogu da budu pozitivni usled povećane fizičke aktivnosti ili u trudnoći, kada to nije znak patoloških promena. Pojava proteina u urinu u svim ostalim stanjima znak je nekog upalnog procesa.

Glukoza - normalno: negativna
• Pozitivan rezultat glukoze u urinu je uglavnom je povezan s povećanim vrednostima ovog parametra u krvi (iznad 10 mmol/L), što se najčešće dešava kod dijabetičara.

Urobilinogen
- normalno: negativan
Bilirubin - normalno: negativan
• Pozitivni rezultaii mogu da budu znak oštećenja jetre ili žuči.

Aceton - normalno: negativan
• Pozitivan nalaz prisutan kod dijabetičara.

SEDIMENT URINA

Eritrociti sveži - normalno: negativni
• Pozifivni su najčešće znak prisustva mokraćnih kamenaca ili peska u bubregu i mokraćnim
putevima.

Eritrociti bledi - normalno: negativni
• Pozitivni su najčešće znak skoro preležane infekcije ili hronične bolesti bubrega.

Leukociti
- normalno: do5
• Broj leukocita do 50 (dosta) ili više od 50 (masa) najčešće ukazuje na neki upalni proces u organizmu.

Epitelne ćelije pločaste - normalno: malo
• Ove ćelije oblažu urinami trakt. Njihova pojava u urinu u bilo kom obimu nema veći dijagnostički značaj.

Epitelne ćelije okrugle - normalno: negativne
• Pozitivan nalaz ukazuje najčešće na oštećenje bubrega.

Bakterije - normalno: negativne
• Pozitivan nalaz je najčešće znak bakterijske infekcije, a može da bude i posledica nehigijene ili nepravilno uzetog urina - nesterilna posuda.

Urati amorfni - normalno: negativni
• Pozitivan nalaz nema dijagnostički značaj.

Kristali kalcijum-oksalata - normalno: malo
• Pozitivan nalaz ne mora da ukazuje na oboljenje, ali može da bude znak peska u bubregu.

Kristali mokraćne kiseline - normalno: negativni
• Pozitivan nalaz ukazuje na neka oboljenja bubrega.

Kristali tripl-fosfata - normalno: negativni
• Pozitivan nalaz može da bude znak bakterijske infekcije.

Sluz - normalno: negativna ili malo
• Pozitivan nalaz nema veći dijagnostički značaj.

Gljivice - normaho: negativne
• Pozitivan nalaz je najčešći znak gljivične infekcije, a mogu se javiti i kod dijabetičara.

Cilindri - normalno: negafivni
• Pozitivan nalaz ukazuje na hronično bubrežno oboijenje.

Spermatozoidi - normalno: negativni
• Pozitivan nalaz se javlja kod starijih muškaraca i ukazuje na oštećenje prostate.
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Sami 18/2/2013, 11:01

Naši promblemi su počeli oko 11 januara ove godine.
Prvo upala uha, nakon dva dana počela temperatura, koja je trajala skoro 11 dana (nije bila prisutna non stop ali jednom do dva puta dnevno se pojavljivala)
Uzrok, upala grla...Pili antibiotik...

Uradili krvnu sliku sve u granicama, zeljezo u blagom padu (na dojnoj granici) uključili Ferum+ C vitamin, mjesec dana.
Sedimentacija visoka...
Nakon 3-4 dana, ponovno vadenje SE, jos uvijek visoka.
3X-vadenje SE, jos uvijek visoka.
nakon mjesec dana, ponovno radena KS sve u granicama normale (KS; odlična)
SE, uredu ( dosta je spala i doca kaze da je OK)
U među vremenu (ima oko 20 dana) djecak je poceo da hrce kad spava (uvecani krajnici) na vanjskoj strani vrata (ispod brade) se pojavila kvržica veličine omanjeg liješnika.
Otišli kod specijaliste Infetologa, uradili pregled i Doca nam reče daje to sasvim normalna pojava kod djece kod ovakvi simptoma 8bolesti) koje je on imao.
Ako kvržica bude rasla, na dodir boljela ili osjetim neke druge smetnje da odradim slijedeće analize:
KKS,DKS(miktorskopski),bil,Uk,AST,ALT.
Sa ovim nalazom sam se vratila djecakovoj doktorici, odma mije dala da uradim slijedece.
E,L,DKS,MCV,HGB,Hematokrit,Trombocite,Asat(sgot)Alat(sgpt)
Specijalista doca, mije rekla i podvukla, daje moje dijete zdravo kao drijen i da ne idem po bolnicama daga ne razbolim, da sacekam nekin 15-tak dana i vidim kako se situacija odvija a Doca iz DZ, je zatrazila da radim nalaze odma...
Nemogu se bas najbolje snaci i donijeti pravu odluku.
Šta mi vi savjetujete?
Doca (specijalista) radi u kantonalnoj bolnici i stari iskusni doktor je, dok doca u DZ, radi svega nekoliko mjeseci i jako je nesigurna i neiskusna u struci..
Vase misljenje molim...
Dijete nema nikakvi problema, osim hrkanja kad spava, ne kaslje, ne slini, ne kise, super jede, igra se, veseo je , am sve u najboljem redu...
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od nena beba 18/2/2013, 12:47

nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Sami 18/2/2013, 13:36

Nena_B.. Hvala puno ljubav
Čim ulovim malo više vremena odma ću da usporedim analize
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od nena beba 18/2/2013, 13:54

Sami i moja jedna hrce dok spava -kazu od treceg krajnika koji pritiska ova dva. kad napuni odredjene godine najbolje operisati ako se nastavi.
sad ti odgovorih ovde ali ima tema decije bolesti pa da ne dupliramo
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Sami 18/2/2013, 14:24

Nensi, upoznata sam s' tim problemom oko krajnika i čitala sam što si pisala na tebi o dječijoj bolesti Very Happy svratim procitam ali nista ne pisem (jednostavno ne stizem ili se ne uklapam)...
Djeciji rezultati analiza iz krvi i odrasli ljudi nisu u svim segmentima isti, pa sam potrazila pomoc ovde, nisam ni primjetila da postoji takva tema dole u zdravlju...
Onako koliko sam mogla da vidim nabrzinu, ev sto stoji na onim linkovima postoji i u mom prvom postu (nisam detaljno pregledala)
nadam se dacu naci odgovere na svoja pitanja,
Mada trazim i misljenja/sugestije/pitanja/savjete na svoj drugi post...
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od nena beba 18/2/2013, 14:31

slazem se da se razlikuju za decu i odrasle pre svega referentne vrednosti...
ja ti nemam nista pametno reci kao sugestiju... i sama sam u muci... moj ti je odgovor za sad prethodni post. tj operacija eventualna kad poraste malo. ali kod vas postoji i to nesto sto otkrise pride... ne znam...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Sami 18/2/2013, 17:12

Draga moja i ja sam zabrinuta do bola, od tog dana niti skoro jedem niti spavam, stalno mislim stalije to???
Doca (infatolog) kaze nista strasno, sasvim normalna pojava kod grlobolje, nekom otok ide unutra nekom van (ja licno imam cesto taj otok kad imam jake upale grla) ali sad uz sve te nalaze koje nas tjeraju u covjeka ude neki strah...
Nadam se dacemise jos neka mamica, javiti sa istim ili slicnim problemom...
Eto razmisljam da odem sutra odraditi ove analize sta traze a prekosutra kod doce, da vidis sta se desava...
Sto se tice krajnika, tocemo rijesiti aBd, ako nam i dalje budu stvarali probleme, mada doca mi rece da cese povuci i oni dok se sve u organizmu ne smiri od te velike temperature, sporo ide ali ce za neko vrijeme sve biti kako treba...
Ipak majka, nebi bila majka da nije non stop u strahu za svoje dijete..
Hvala ti puno i ljubi svoje djevojcice ljubav
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Ema78 18/2/2013, 18:24

Sami, mislim da nemas razloga da brines toliko. To zadebjanje na vratu je ili limfni cvor koji je odreagovao na infekciju u grlu/ nosu, i u sklopu je uvecanih krajnika, koji su sami po sebi limfne zlezde. Takodje, ako postoji neki zubic koji trenutno raste ili je kvaran, moze i zbog toga da bude.
Moze da bude uvecana pljuvacna zlezda, i karakteristika je da je deo usta ispod jezika jako crven, a da se velicina povecava pred obrok... tose nesto redje desava.

Sto se tice uvecanih krajnika, danasnji trend je da se uklanjaju samo ako je to jedina opcija. Njihova uloga je odbrambena, i oni sprecavaju da se infekcija iz usta i nosa spusti ka plucima.

Razlog zasto malisa hrce najverovatnije nije u grlu, vec je to treci krajnik, koji se nalazi na vrhu grla, blizu otvora za nos,a on isto reaguje kao i ovi koji su nize, otice i sprecava normalno disanje, odnosno izaziva hrkanje.
On bi trebalo da se u nekom trenutku povuce, a ako se to ne desi, onda se samo on uklanja.

U svakom slucaju, tebi treba deciji otorinolarinogol( ORL), ne infektolog.
Ako dete nema temperaturu, lepo jede, spava, napreduje, pokusaj da jacas imunitet bez antibiotika, pa ako bas ne ide, postoje razlicite mogucnosti lecenja, i nista od toga nije strasno.

Da bi ti bila mirna, mozes da odradis sve te lab.analize koje ti je preporucila mlada dr, nece da skodi.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Sami 18/2/2013, 21:34

Ema78 ::Sami, mislim da nemas razloga da brines toliko. To zadebjanje na vratu je ili limfni cvor koji je odreagovao na infekciju u grlu/ nosu, i u sklopu je uvecanih krajnika, koji su sami po sebi limfne zlezde. Takodje, ako postoji neki zubic koji trenutno raste ili je kvaran, moze i zbog toga da bude.
Ove iste riječi mije rekla Dr-a u kantonalnoj, samo što je dodala , ako slučajno primjetim da čvor raste ili dijete nekim razlogom nebude dobro (a vezano za cvor) da odradim Nalaze, navedene u 2 postu.
Ema78 ::Sto se tice uvecanih krajnika, danasnji trend je da se uklanjaju samo ako je to jedina opcija. Njihova uloga je odbrambena, i oni sprecavaju da se infekcija iz usta i nosa spusti ka plucima.

Razlog zasto malisa hrce najverovatnije nije u grlu, vec je to treci krajnik, koji se nalazi na vrhu grla, blizu otvora za nos,a on isto reaguje kao i ovi koji su nize, otice i sprecava normalno disanje, odnosno izaziva hrkanje.
On bi trebalo da se u nekom trenutku povuce, a ako se to ne desi, onda se samo on uklanja.
Što se tiče krajnika, pojace trećeg, sa ovim sam detaljno upoznata, od sestre mi kcerkica, vadila 3 krajnik pa je sad opet u problemimam vjerovatno ce vaditi i ova dva.
Što se tiče toga ako budu stvarali probleme riješićemo mi to.
Doca, nam je rekla da bise to trebalo povući samo da damo dijetetu vremena.

Ema78 ::U svakom slucaju, tebi treba deciji otorinolarinogol( ORL), ne infektolog.
E ovde si pogodila ono pravo što mene buni cijelo vrijeme, nama treba otorinolog a mlada Dr-a nas poslala kod infektologa ( na zarazni odjel affraid ) pa ni Ifetologu nije jasno štoće dijete tu Rolling Eyes

Svakako ću otići sutra odraditi ove nalaze i prekosutra kod Pedice, valjda ćemi ona dati neki bolji savjet i umiriti me....
Ema78, hvala ti puno, smirila si me i puno mije lakše cmoka
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Sami 19/2/2013, 13:55

Evo naši nalaza današnji, sad gledam Eliktrociti i Leukociti su smanjena vrijednost Tormbociti u granicama, moželi mi ko malo bolje objasniti ??

WBC---4.32-10/l normalne vrijednosti= 5.00-10.00
LYM---1.35-10/l----------------------=1.30-4.00
MON---0.39-10/l----------------------=0.15-0.70
GRA---2.59-10/l----------------------2.50-7.50
LYM%--31.2%------------------25.0-40.0
MON%---9.0+%-----------------3.0-7.0
GRA%---59.8%-------------------50.0-75


RBC 3.30-10/L NORMALNE VRIJEDNISTI 4.00-5.50
HBG 5.5-mmol/l------------------7.5-10.8
HTC 26.81-%-------------------36.00-52.00
MCV 81 fl------------------76-96
MCH 1.67-fmol------------1.68-1.99
MCHC 20.6 mmol/l-----------18.6-21.7
RDWc 13.9 %

PLC 270 10/l---normalne vrijednosti 150-400
PTC 0.22%
MPV 8.1 fl--------------8.0-15.0
PDWc 39.2 %

Diferencijalna krvna slika

Segmentirani 0.57 normalne vrijednosti 0.52-0.82
Linfociti 0.35--------------0.26-0.33
Monociti 0.05-----------0.3-0.7
Eozinofililni 0.03-----------0.02-0.01


As AT (SGOT) 27-----do 41u/l
Al AT (SGPT) 32-----do 41 u/l

Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Ema78 19/2/2013, 16:45

Sami, ne znam kako to ide kod dece, pogotovu kada su leukociti u pitanju, mada pouzdano znam da supa od pilecih nogica popravlja broj leu kod odraslih...Kako ne znam...
Sto se tice eritrocita, mozda je u pitanju blaga anemija posle infekcije. Desava se kod dece, ali ne znam kako se resava.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od cici 19/2/2013, 18:31

Ja sam isto htela da ti predlozim da odes kod decijeg ORL-a. On ce ti jabolje objasniti sta je u pitanju.
Mislim da su te polali kod Infektologa, jer nisu znali gde ce sa tobom tj detetom a i za svaki slucaj. Po nekom njihovom pravilu sveduge temerature uz opste dobro stanje se salju na infektivnu.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Sami 7/3/2013, 23:26

Hvala Vam drage moje d
Svega smo prosli u zadnja 2 mjeseca.
Od temoreature koja je trajala 11 dana, upale grla, uha itd.
5x radili KS i jos dodatne nalaze, djecacic je malo anemičan , radimo na tome da se stanje popravi i poboljsa, pije Ferum, C vitamin i Sanastol sirup s'dostavitamina koji popravljaju imunitet

Ispod brade muje iskocila limfna zlijezda (od jake grlobolje<) pratili smo to (i sad pratim) ali hB, doboje, polako se povlaci, nije nista strasno sasvim normalna pojava kod djece s jakom grloboljom.

Ostaje nam jos da odradimo sve kompletne nalaze kad ispijemo terapiju, nadam se dace i oni biti uredu aBd
Trudimo se da pijemo i jedemo sto god zdravije mozemo i umijemo e sad sve je preed nama
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Ema78 8/3/2013, 10:35

Bravo Sami...bice sve to ok, videces !!! lekari nas ponekad uplase i zbune, sto je sasvim normalno, ni meni nije bas svejedno kada cujem nesto sto trenztno ne raumem, a ipak imam neko medicinsko predznanje.

Ljub, ljub i za tebe i za tvog malog andjela...

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od caci 8/3/2013, 11:56

O sceru moj. Pa ja sam tek sad videla ovo Embarassed
Vazno da je sve to iza vas. i da ste bolje.
lubim vas moji dragi ljubav ljubav
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Sami 13/3/2013, 15:41

Opet smo stali s' terapijom za popravljanje KS
Opet smo bolesni, sad nam je došao u goste Laringitis Mad
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od caci 14/3/2013, 15:47

100 % sam sigurna da sam juce pisala ovde isto kao i nena zbunjen
Aj da ponovim
Sami dali mu dajes nesto za pojacanje imuniteta????
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Sami 14/3/2013, 18:33

Caci, pisala si ali na drugoj temi zagrljaj
Na temi Djecije bolesti Wink
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Sami 6/5/2013, 10:44

Molila bih sve one koji znaju dami kazu jeli ovaj nalaz uredu...

Tumačenje krvne slike/urina Photo.php?fbid=564661663579004&set=a.106434669401708.4157
Tumačenje krvne slike/urina Photo.php?fbid=564661763578994&set=a.106434669401708.4157
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=564661763578994&set=a.106434669401708.4157.100001055276881&type=3&theaterhttps://www.facebook.com/photo.php?fbid=564661663579004&set=a.106434669401708.4157.100001055276881&type=3&theater
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Shizika 6/5/2013, 11:18

Auhhh, Sami, bash se napatiste, nisam ovu temu ranije primjetila. v
Jeste bili kod ORL?
Ne znam protumachiti nalaz pa necu zatrpavati temu. Samo da vas
zagrljaj
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Tinche 6/5/2013, 11:21

Samiska, nemam pristup, tj ne mogu da vidim sta je u pitanju. Hajde postavi drugacije nekako pa bih mozda mogla da ti pomognem.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Sami 6/5/2013, 13:20

Siz, bili smo kod ORL i opet moramo ali smo u fazi prikupljanja nalaza...
Tinche, mislim da ces sad uspijeti vidjeti??
Tinche, kad si se vec javila na temu, pa da mi odgovoris i na ovo.
radili smo i mikrobioloski nalaz i rezultat pretrage je Minosticon test-Negativan hB, bila sam bas nasikirana iako nisam znala i jos uvijek neznam sta ovaj test pokazuje??
Sutra nam gotovi, bris grla i nosa.
p.s.zaboravila sam kako se postavljaju slike na Forum Embarassed
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Sami 7/5/2013, 16:48

Tinche, nista mi nepises zbunjen
Znam da imas obaveza oko bebe, mada sam se ponadala da ces svratiti do Kutka i vidjeti post prije cmoka
Elem, stigo nam i bris, grla i nosa i uredan je f
Sutra idemo kod glavne Pedijatrice da nam sve ocita i opet kod ORL, najvjerovatnje da je sve ove probleme stvarao 3-ci krajnik, no o tome pisem na drugoj temi kad se vratim od Doci yes
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od fmala 21/3/2014, 09:57

Molim za pomoc, totalni sam laik kad je citanje nalaza u pitanju. Ovako, nalaz urina mi nije bas dobar, a urinokultura je sterilna. Iscitala sam ovo o tumacenju nalaza i po svemu sudeci ovo kod mene bi mogla biti neka upala, tacnije, urin je zamucen, bledo zut, u njemu su pronasli: trag hemoglobina (+/-), proteine (+), masu leukocita, rete blede eritrocite, 4-6 smezuranih eritrocita, malo plocastih celija, dosta bakterija i malo sluzi. Za leukocitnu esterazu stoje dva plusa, to nemam pojma sta je. I pise da zbog mase leukocita sediment nije dovoljno pregledan. Sto se ostalog dole tice, lohije jos nisu prosle, nije vise krvarenje, ali je neki iscedak roskasto-zuckast, menja boju svaki dan, ponekad se javi sukrvica, ali nije klasicno krvarenje, danas mi je 34. dan od porodjaja. Svako iskustvo mi je dobrodoslo, interesuje me sta smem na svoju ruku od prirodnih preparata (brusnica i sl.), i kakvu medicinsku terapiju da ocekujem, posto dojim..
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tumačenje krvne slike/urina Empty Re: Tumačenje krvne slike/urina

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu