KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imala sam hiperstimulaciju i...

5 posters

Ići dole

Imala sam hiperstimulaciju i...

Imala sam hiperstimulaciju i... Vote_lcap49%Imala sam hiperstimulaciju i... Vote_rcap 49% 
[ 19 ]
Imala sam hiperstimulaciju i... Vote_lcap15%Imala sam hiperstimulaciju i... Vote_rcap 15% 
[ 6 ]
Imala sam hiperstimulaciju i... Vote_lcap18%Imala sam hiperstimulaciju i... Vote_rcap 18% 
[ 7 ]
Imala sam hiperstimulaciju i... Vote_lcap18%Imala sam hiperstimulaciju i... Vote_rcap 18% 
[ 7 ]
Imala sam hiperstimulaciju i... Vote_lcap0%Imala sam hiperstimulaciju i... Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Ukupno Glasova : 39
 
 

Imala sam hiperstimulaciju i... Empty Imala sam hiperstimulaciju i...

Počalji od nena beba 13/2/2013, 18:49

Molim devojke sa policisticnim jajnicima ili sl. koje su imale hiperstimulaciju posle vto, da popune anketu.
drugarici preti hiperstimulacija i dr joj trazi da potpise da je na njenu odgovornost nastavak, pa me zanima kakva je statistika uspesnosti.
i koliko je opsano? zna li neko za neke katastrofalne posledice?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imala sam hiperstimulaciju i... Empty Re: Imala sam hiperstimulaciju i...

Počalji od BiKsi :) 13/2/2013, 20:55

Neno, imaš dnevnik naše članice darling buds na vto dnevnicima koja je imala jaču hiperstimulaciju. Trudna je.

Ja sam imala blažu hiperstimulaciju, no to tada nisam znala. Nije mi uspelo, ranije sam prokrvarila. Beta bila 2.5, a tsh mi je tada bio prilično visok, te njega "krivim" za neuspeh (uglavnom).

Meni je endokrinolog na poslednjoj kontroli rekla da će metformin koji sada pijem za policistične jajnike da ublaži hiperstimulaciju, pošto do nje najčešće dolazi u slučaju pco.

Ja ne znam za katastrofalne, i nadam se da ih neće ni biti kod neke od cura.

Češće se vto priče sa hiperstimulacijom završe trudnoćom, ja to onako laički. Meni se bar tako čini. Možda grešim.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imala sam hiperstimulaciju i... Empty Re: Imala sam hiperstimulaciju i...

Počalji od nena beba 13/2/2013, 21:21

hvala biksi. pogledacu. ali verujem da nije jedina.
na zalost hiperstimulacija je teza u trudnoci nego ako do nje ne dodje. sporije se leci. i opasnija po zivot. tako joj je dr rekao onomad.

hiperstimulacija sama za sebe ne bi trebalo da ugrozava samu trudnocu. vec ceo majcin organizam, te time posredno utice na trudnocu. drugi isprepletani faktori sprece trudnocu ili je prekinu.
ali trudnoca valjda otezava izbacivanje vode iz organizma, tj slobodne tecnosti nastale pucanjem velikog broja folikula.
kako ne znam. ali dr kaze. zato me zanima statistika-tj koliko su imale folikula i kako je to uticalo na dalji ishod po svim pitanjima.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imala sam hiperstimulaciju i... Empty Re: Imala sam hiperstimulaciju i...

Počalji od nesalela 13/2/2013, 21:43

Imam poznanicu koja je radila vto u Višegradskoj i imala je hiper-hiper stimulaciju, nekih 30 jc...ležala je u bolnici , primala svašta nešto, smirivali su jajnike i evo ćerkica joj ima 5 godinica....Mislim da to sve može da se sredi....Navijam i držim palčeve...
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imala sam hiperstimulaciju i... Empty Re: Imala sam hiperstimulaciju i...

Počalji od Dacaa 13/2/2013, 22:00

Ja sam imala hiper.IV stepena.Nemam pojma ima li sta gore.U sustini dr kopitovic mi je rekla ma sigurno ce te biti trudni zbog bolje prokrvljenosti u materici.E sad pila sam ja i glukofaz ali sam imala 26jc.Opasno je jako.Dolazi do oslobadjanja tesnosti u stomaku koja se penje i ide prema gore,ka srcu.Ja sam posle tri dana od aspiracije imala probleme.Bolelo je sve zivo i prilikom vracanja embr.5dan.Sedmi dan od aspiracije mi je radjena punkcija te vode.To je bilo nesto vise od 4L tecnosti iz stomaka.I to je bas strasno nedao Bog nikom! molitva A sama hiper.kad krece ta voda da "nadolazi"imas osecaj da ne mozes da dises.Kreces da kasljes kao pusac i moras sedeci da spavas No Znam samo da mi je dolazio pulmolog u Betaniju i da je zena posle nekih pet dana rekla e sad je ok nista se ne cuje Shocked A i srce mi preskakalo Rolling Eyes E sad ovo deluje bas strasno ali tako je bilo...Sve se to prezivi u hodu.Sve bi mi ucinile SVE za bebu.Tako sam i ja ...Sve istrpela i opet bi ali da bude srecniji kraj te price.Mislim da ukoliko nema bas bas jake bolove moze da radi et.A da je opasno opasno je ...Ali sta ces... Wink
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imala sam hiperstimulaciju i... Empty Re: Imala sam hiperstimulaciju i...

Počalji od Dacaa 13/2/2013, 22:15

A inace posle toga imala sam trogo mirovanje!!!Dok se jajnici nisu smirili jer su bili ogromni affraid E sad ne secam se tacno ali bilo je nesto oko 14 ili 16 nedelja bas bas mirovanja i ne unositi vise od 1.5l vode.I to sam morala meriti koliko unosim tecnosti koliko izbacujem.Ali ne stalno.To je bio jedan perio posle izlaska iz bolnice.
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imala sam hiperstimulaciju i... Empty Re: Imala sam hiperstimulaciju i...

Počalji od nena beba 13/2/2013, 22:41

hvala devojke... cekam jos komentara...
daco nisi glasala... koja si opcija? tj koji od tvojih vto je to bio? poslednji?

nesto citam za belanca, jel to pomaze pri hiperstimulaciji? i sta jos?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imala sam hiperstimulaciju i... Empty Re: Imala sam hiperstimulaciju i...

Počalji od nena beba 13/2/2013, 22:42

verovatno za izbacivanje tecnosti... znam i da posle porodjaja ko je oticao od vode, treba jesti belanca... ili gresim?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imala sam hiperstimulaciju i... Empty Re: Imala sam hiperstimulaciju i...

Počalji od Dacaa 14/2/2013, 11:19

Ja jos sinoc glasala"zatrudnela sam ali sam izgubila trudnocu"
Neno nemam pojma za te prirodne metode.Cini mi se da sam pila surutku Rolling Eyes Pokusavala piti. No Znam samo da je pogresno piti sto vise vode jer su meni bukvalno merili svu tecnost.Od supice,jogurta,kafe ma sve....Ne vise od 1.5l tecnosti dnevno.Zelim joj puno srece i dace Bog da to uspe,jer ipak mislim da joj je mnogo veca sansa sa svezim embr.u hiper.nego kasnije da bude ok a da radi sa zamrznutim embrionima.Imam drugaricu u inostranstvu koja je isto imala hiper.i nisu hteli da joj rade ,kao dovodi se u opasnost njen organizam.Kasnije joj ni jeden fet nije uspeo...To je moje misljenje.Mora dobro da razmisli.... c
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imala sam hiperstimulaciju i... Empty Re: Imala sam hiperstimulaciju i...

Počalji od nena beba 14/2/2013, 19:21

Izgleda da, na sreću, nije mnogi zenica imalo hiperstimulaciju.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imala sam hiperstimulaciju i... Empty Re: Imala sam hiperstimulaciju i...

Počalji od nena beba 19/2/2013, 12:04

imam lepu vest-drugarici ipak nije doslo do hiperstimulacije. bar za sada. izgleda da je mala doza-1 gonal, vremenom kako su rasli folikuli, bila taman, te onih 20tak folikula, ispade 12 jc, na kraju 6 oplodjenih embriona, 3 vracena! drzite sad fige!
mada znam da se javi i posle nekog vremena ta hiperstimulacija, ali valjda ce da bude blazi oblik...
skrenuh sa teme, izvinte, al ona ovde ne svraca, a bas bih joj pribavila pozitivne vibracije-idem na dnevnike...
dok cekam darling da joj proradi net da napise vise o hiperstiulaciji...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imala sam hiperstimulaciju i... Empty Re: Imala sam hiperstimulaciju i...

Počalji od Sami 24/9/2013, 21:45

Ne pročita postove do kraja (nemam vremena ovog puta)
Ja sam imala hiperstimulaciju nakon vto, poslije se pojavile vodene ciste koje su prijetile pobačaju, vraćene 3 blaste, preživio jedan plod, u 3 navrata sam bila hospitalizovana i davali su mi svašta (neke inekcije u stomak 5 komada u isto vrijeme svaki dan) rodila u 34 tjednu trudnoće, beba jedva preživjela, ali uspijeli smo , sad smo hB živi i zdravi ništa nam ne fali...
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Imala sam hiperstimulaciju i... Empty Re: Imala sam hiperstimulaciju i...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu