KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Drugi rodjendan

+12
Republica
snedra
ciklama
jabo
neca73
anak
jecab
nina :)
Sara
lilymar
Struzzo
Simona
16 posters

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Drugi rodjendan - Page 2 Empty Re: Drugi rodjendan

Počalji od Struzzo 16/5/2013, 13:28

Lepo ste smislili, Simona :)

Nina,
zašto smatraš "da si na tapeti" ? Ne razumem zašto bi brisala dnevnike. Ajde, vrati se na moj post, pročitaj ga pažljivije, primetićeš reči hvale o tebi.

Ajde, skrivena osobo , nastavi da se igraš pa "udri" po crvenoj i unesi još više zabune na ovom pdf....
Pozdrav!
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Drugi rodjendan - Page 2 Empty Re: Drugi rodjendan

Počalji od nina :) 16/5/2013, 13:35

stru procitala sam jos prvi put za hvalu i znam da su svima moji dnevnici pomogli u pocetku jer sam jedina opsirnije pisala o svemu i svacemu od samog pocetka prikupjanja papira do konacnog usvaajnja oba deteta.ali nemisli samo ovde nego na par mesta su me opmenuli da nemogu da svate moje postove pa zato sam dosla do toga da napustim sve mozda ce neko bolje pisati o svemu bez silnih gresaka kako kazu da pravim
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Drugi rodjendan - Page 2 Empty Re: Drugi rodjendan

Počalji od Simona 16/5/2013, 13:42

Ma hajde Nina, nije to razlog da odlaziš zagrljaj

Puno nas je ovde, pa nam se neko dopada neko ne, nečiji stil nam više leži, nečiji ne i tako...

Ja volim tvoje postove, sve te razumem. Nekad se naravno slažem a nekad ne sa onim što pišeš ali to je i dobro pa šta bismo radile na diskusijama da se u svemu slažemo. Wink
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Drugi rodjendan - Page 2 Empty Re: Drugi rodjendan

Počalji od neca73 16/5/2013, 13:43

nina :) ::stru procitala sam jos prvi put za hvalu i znam da su svima moji dnevnici pomogli u pocetku jer sam jedina opsirnije pisala o svemu i svacemu od samog pocetka prikupjanja papira do konacnog usvaajnja oba deteta.ali nemisli samo ovde nego na par mesta su me opmenuli da nemogu da svate moje postove pa zato sam dosla do toga da napustim sve mozda ce neko bolje pisati o svemu bez silnih gresaka kako kazu da pravim

Kome smetaju greske Nina, ne mora da cita, neka preskoci. Meni mnogo znace sve sto sve Vi pisete na ovim temama.
Cak i tema o rodjendanu, razlicita razmisljanja o istim, mi dosta pomazu da shvatim svu kompleksnost usvajanja dece.
Ljudima sve izgleda jednostavno i prosto, kada nisu u samoj prici.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Drugi rodjendan - Page 2 Empty Re: Drugi rodjendan

Počalji od Struzzo 16/5/2013, 14:16

Simona ::Ma hajde Nina, nije to razlog da odlaziš zagrljaj

Puno nas je ovde, pa nam se neko dopada neko ne, nečiji stil nam više leži, nečiji ne i tako...

Ja volim tvoje postove, sve te razumem. Nekad se naravno slažem a nekad ne sa onim što pišeš ali to je i dobro pa šta bismo radile na diskusijama da se u svemu slažemo. Wink

yes

Svašta Nina. Nije valjda da bi zbog svog načina pisanja otišla...Pa ja jutros rekoh da mi je upravo ono zanimljivo i autentično i da me podseća na stil velikog pisca D. Mihailovića u "Petrijinom vencu" gde je doslovce napisao (kao da je preneo sa diktafona) govor jedne žene, onakav kakav jeste, verodostojno, bez opterećenja na gramatičke i pravopisne greške. Very Happy
A to što se nekad u nečemu ne slažemo...i to je dobro, što reče Simona. I treba razumeti i shvatiti različitosti. O tome sam ti ja pisala jutros.
Recimo, hvala Simoni što se, što bi ti rekla, toliko bavi temom usvajanja i sve što to nosi. To sigurno nekome znači. Evo, potvrđuje i Neca. Very Happy
Ja recimo nemam dete kao Vilenjak i drugačije su priče ali mi je bez obzira dragoceno Simonino pisanje. I ne samo njeno, i tvoje i Snedrino i svačije...Ne mislim da je to previše bavljanja nečim. Zamisli kad ne bi niko ništa otvoreno pisao već bi kucale samo frazirane izjave divljenja, navijanja, slale smajlije i davale pluseve i minuseve bez argumenata. Bezveze, zar ne...

Ajde, žive bile...i slavile još mnogo rođendana svojoj deci... osmeh srce
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Drugi rodjendan - Page 2 Empty Re: Drugi rodjendan

Počalji od jabo 16/5/2013, 23:50

Bravo Struzzo osmeh srce Svako mora da ima svoj put sa svojim detetom, odnosno da prati prirodu i potrebe svog deteta i da se tome prilagodi.
A sto se tice Medonje, on je kod nas dosao dva dana pred svoj rodjendan tako da se to nama poklapa. ff
Prvi susret, tome je prethodio veliki stres jer nam je saopsteno da smo izabr
ani dva meseca pre nego sto smo se sreli prvi put, ne obelezavamo.

jabo

Broj poruka : 29
Datum upisa : 02.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Drugi rodjendan - Page 2 Empty Re: Drugi rodjendan

Počalji od Simona 17/5/2013, 14:56

Hvala Struzzo. :)

I meni su bili dragoceni tvoji postovi, kao i Snedrini, Ninini i od ostalih devojaka. Žao mi je što mnoge usvojene mame prestanu da pišu kada dete dodje jer mislim da je tek tada potrebna podrška.

Kao što Neca reče ovo je komplexna tema, mnoge uobičajene stvari odjednom nisu tako uobičajene... I nema tu tačnih i netačnih odgovora. Stoga mi je bezveze to davanje pluseva i minuseva...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Drugi rodjendan - Page 2 Empty Re: Drugi rodjendan

Počalji od Simona 17/5/2013, 15:32

I pošto mi je bezveze dobila sam minus Laughing Ajd' još jednom...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Drugi rodjendan - Page 2 Empty Re: Drugi rodjendan

Počalji od ciklama 17/5/2013, 16:17

[quote="Simona"

. Žao mi je što mnoge usvojene mame prestanu da pišu kada dete dodje jer mislim da je tek tada potrebna podrška.

[/quote]

Ne prestajte da pisete.

Simona drago mi je da ste odabrali nacin proslave koji ce vam odgovarati jer je samo to bitno, da se osecate prijatno, da cete biti u prijatnom okruzenju i radosni. Ako se to zove proslava, neka bude. Tvojima ce biti rucak, ako ne zele da je zovu proslava.

Svako od nas pridaje vaznost razlicitim stvarima, odnosno dogadjajima, zasto to ne bi bio 2.rodjendan.

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Drugi rodjendan - Page 2 Empty Re: Drugi rodjendan

Počalji od snedra 19/5/2013, 23:58

Ja vam svima saljem mnogo poljubaca, ma kako da ste / smo razlicite!

srca1
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Drugi rodjendan - Page 2 Empty Re: Drugi rodjendan

Počalji od Simona 22/5/2013, 21:24

Prvi drugi rodjendan je protekao savršeno... Pre podne smo bili zajedno, malo se igrali, malo pričali, podelili poklone, slikali se, jeli tortu u obliku srca (takvu je hteo Vilenjak)... Onda smo otišli na ručak u restoran sa širom porodicom, mi sedeli za stolom a Vilenjak se igrao žmurke malo sa bakom malo sa jednim dedom malo sa drugim... Dobio je bicikl pa je po povratku izašao i vozio i tako...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Drugi rodjendan - Page 2 Empty Re: Drugi rodjendan

Počalji od snedra 22/5/2013, 22:43

Predivno, jos jednom cestitamo!
osmeh srce
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Drugi rodjendan - Page 2 Empty Re: Drugi rodjendan

Počalji od Simona 23/5/2013, 06:21

Hvala Snedra :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Drugi rodjendan - Page 2 Empty Re: Drugi rodjendan

Počalji od Struzzo 23/5/2013, 07:21

Da, čestitamo Vilenjaku, tati i mami!
Najlepši mi je deo da ste prepodne proveli zajedno...
Bio je divan sunčan dan za razliku od prošle godine..
Prošlogodišnja scena kako vas čeka na kiši je tako emotivna...i sad sam se naježila.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Drugi rodjendan - Page 2 Empty Re: Drugi rodjendan

Počalji od Simona 23/5/2013, 14:32

Hvala Struzzo :)

Sigurno bi i inače pamtila prvi susret sa našim sinom... ali ta scena je tako filmska. I moja prva misao bila je - da udje u kuću, da ne pokisne... Laughing Sa susretom sa detetom rodjena je i majka. Tek posle sam razmišljala o svemu ostalom, ali prvo briga za zdravlje deteta.

I sad mogu da ga se setim kako je bio mali, pa stidi se, pa mu ja dam bajaderu a on neće da uzme i dok se okrenem, cap nestala... A sad već izrastao, momak čitav. Mada se ovih dana bebira, mazi, izvodi kad treba da ide u vrtić pa kad treba da se uspavljuje... Koliko volim neki tako praznik, toliko volim kad život udje u kolotečinu, niz istih dana a naročito to važi za našeg Vilenjaka kome je disciplina strani pojam (ma koliko mi nastojimo da je uvedemo).

Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Drugi rodjendan - Page 2 Empty Re: Drugi rodjendan

Počalji od Simona 29/5/2013, 07:47

Juče nam je bio dan kad je Vilenjak stigao kod nas. Nisam mu spominjala, ipak sva ta sećanja uznemire i više puta sam rekla da je kod nas najbolje kad se dani samo nižu bez nekih velikih promena. Mada i ove kao i prošle noći je bilo problema oko spavanja, e sad da li zbog punog Meseca ili "oseća" negde i tu godišnjicu ili je samo slučajnost - ne znam... Videh u nekom Ćuftinom postu da je njoj danas praznik jer je L. "smućkana" na taj dan. Ja sam naravno zaboravila sve vezano za vto pokušaje ali pošto smo Ćufta i ja bile u Jevremovoj pomislih da nije i moj tadašnji et bio slučajno 28. 05. pa je neki sudbinski znak. Pretražila sam moj tadašnji vto dnevnik i ipak nije, tog dana su mi javili za et a bio je na današnji dan... Naravno morao je biti neuspešan kako bismo došli do našeg Vilenjaka... Sve je baš kako treba da bude.... :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Drugi rodjendan - Page 2 Empty Re: Drugi rodjendan

Počalji od Simona 13/7/2013, 10:12

Slavimo muževljev rodjendan i opet dodjemo na skorašnji Vilenjakov rodjendan i kažemo mu kad je...

- Odakle znate?

Ja ćutim, iznenada sam jako zaposlena u kuhinji a muž objasni da piše u dokumentima, svakom piše... Vilenjak je zadovoljan tim objašnjenjem.

Ali mi je neobično pitanje za roditelje... I opet mi je mnogo draže kad se približava drugi rodjendan i kad imam priče za taj dan, kako smo se sreli itd... a za pravi me ne vezuje nijedna priča, sem da smo ga i prošle godine slavili...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Drugi rodjendan - Page 2 Empty Re: Drugi rodjendan

Počalji od Simona 26/10/2013, 13:08

Nama je za par dana godinu dana kako smo konačno usvojeni. Ne slavimo, nećemo Vilenjaku spominjati, detetu samo još fali i treći rodjendan Laughing Ali ja se toga setim i razmišljam gde smo bili i dokle smo stigli... Kako god da nam je lakše je otkako smo zakonski izjednačeni sa biološkim roditeljima i što ne zavisimo od socijalnih radnika... Zahvalna sam im što su nas odabrali ali pravi život ipak kreće kad te kontrole nestane, kada smo i na dokumentima roditelji i dete, kad možemo da putujemo u inostranstvo, ne moram svaki put u domu zdravlja da objašnjavam da ja nisam ********* (ime biološke majke) i ko sam ja itd... Čini mi se da se sve to dešavalo jako davno, da je prošlo mnogo više vremena nego što zaista jeste... A opet se sećam svakog trenutka... Neobično...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Drugi rodjendan - Page 2 Empty Re: Drugi rodjendan

Počalji od Simona 16/12/2013, 07:02

Vidim da se ova tema pretvorila u moj monolog Very Happy Ali imam nešto da zapišem što možda kao iskustvo može značiti i drugima pa da ne preskočim.

Ustvari već sam pisala o tome a imam potvrdu i iz literature te zato smatram da sigurno nećemo biti jedini kojima se to dešava... Naime pisala sam da je Vilenjak od nekog vremena počeo da se rastužuje kada su rodjendani a naročito je to uočljivo kad se peva rodjendanska pesma. Obično sam to ja primećivala i ukazivala mužu. Ali pre neki dan on je vodio Vilenjaka na rodjendan i došao sav pod utiskom koji je preneo i na mene. Valjda što je moj muž mnogo bezbrižniji od mene, a i rado bi da ne uoči takve stvari... Kaže da je Vilenjak do pola pevao pesmu a onda zaćutao i videla se neka tuga. Kasnije za večerom su mi prepričavali utiske sa rodjendana i Vilenjak je sam pričao kako drugu pesmu (valjda onu koja ide nakon te) nije hteo ni da peva. Onda muž nije mogao da izdrži, valjda je bio toliko pod utiskom, pa ga je upitao zašto je prestao ovu prvu pesmu da peva na pola i rekao da mu je delovalo da se rastužio. Dete nije umelo da objasni ni jedno ni drugo, što sam ja i pretpostavljala... To je na nekom još više nesvesnom nivou, da ima neka različitost vezano za radjanje, što se probije kad krene ta situacija... U svakom slučaju kako sam čitala treba to tako prihvatiti i ne terati dete na silu da bude veselo ali radila bih do duše to i da nisam čitala. Rekla sam Vilenjaku da postupa kako želi, ako ne želi da peva rodjendanske pesme neka ne peva.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Drugi rodjendan - Page 2 Empty Re: Drugi rodjendan

Počalji od Republica 17/12/2013, 18:49

Nadjoh temu.
Prvo cestitam sve redom rodjendane.
Drugo upravo kad sam procitala prvo tvoj poslednji post znala sam o cemu se radi.Kad sam onda procitala od pocetka uvidela sam shta se sve izdeshavalo.

Simona,Struzzo & Nina ako vam neshto znaci da dodam neku svoju rec.
Ja zaista mislim da previshe slavlja utice na Vilenjakovo ponashanje koje ste primetili za vreme rodjendana.
Nekako mislim da se ipak zadrzhite samo na njegovom pravom rodjendanu. Ovaj drugi rodjendan neka bude Porodicni dan. Znaci ne Vilenjakov vec vash. Nishat posebno ne naglashavati da je specijalno zbog njega vec vas. Koliko je Vilenjak usvojen toliko je ste i vi usvojeni s njegove strane. Secam se Simona kad si pisala da iz savetovalishta naglashavaju da stalno podecate Vilenjaka da je usvojen.
Iskreno ja ne bih to mogla. Posebno ako su mladji od 10-12 godina.
Po nekad ne treba previshe analizirati situacije i postiti da sve ide svojim tokom.
Kao shto sam rekla nekoliko puta ja sam bioloshka majka jednog deteta a josh 4-voro me zovu majkom.  cvet


Poslednji izmenio Republica dana 17/12/2013, 22:51, izmenjeno ukupno 1 puta
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Drugi rodjendan - Page 2 Empty Re: Drugi rodjendan

Počalji od Republica 17/12/2013, 18:53

Pobezhe mi glavna misao zapravo.
Mozhda ce sada neko vreme Vilenjaka rodjendani podsecati na usvajanje a ne na rodjenje? U njegovoj maloj glavici ceo koncept usvajanja nije nacisto.Zato pustite da on kad odraste sam izabere kad ce i shta ce slaviti .

Ne zamerite cure , pokushavam sa vama glasno da razmishljam.  cvet 
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Drugi rodjendan - Page 2 Empty Re: Drugi rodjendan

Počalji od Simona 17/12/2013, 21:55

Republica,
hvala :)

Mi i ne insistiramo na nazivu. Kada bih se ja pitala zvao bi se drugi rodjendan jer ja to tako doživljavam, naravno tu je i Vilenjakovo doživljavanje i ako vidimo da mu smeta taj naziv zvaćemo ga nekako drugačije. I ovaj rodjendan je pravi. Radi se o tome da onaj rodjendan vezan za rodjenje nije naš u onom smislu u kome je to kod bioloških roditelja. Već sam pisala kakva mene sva pomešana osećanja obuzimaju oko tog dana. Ako bi se vukla paralela sa biološkim roditeljstvom drugi rodjendan je za mene mnogo sličniji zvaničnom rodjendanu, tj moja osećanja su tada mnogo sličnija osećanjima koje pretpostavljam da biološki roditelji imaju na dan zvaničnog rodjendana - to je samo naš dan, čista sreća, sećanje na naš prvi susret itd.

Ne sećam se da nam je neko savetovao da podsećamo Vilenjaka da je usvojen. U svakom slučaju to ne činimo, za moj pojam o toj temi jako retko pričamo, da ne dodjem na forum ja bih skoro zaboravila da je dete uopšte usvojeno. Very Happy Razlog tome je što Vilenjak retko postavlja pitanja, ali kad ih postavi ja gledam da odgovaram na njih. Ne znam da li bi trebalo ja da pokrećem te razgovore i ako on to ne čini, ali za sada nisam.

Što se njegove zbunjenosti tiče, to ne možemo izbeći. Biće tu sigurno i besa i tuge, i preispitivanja raznih i ko zna čega ali to je put kojim moramo proći. Kada bi moglo sigurno bih preuzela da ga zaštitim od svega toga, bolno je što ne mogu. On na svakom nivou kao i druga usvojena deca prihvata svoju priču, to je jedan tok... Ništa ne bi vredelo da mi sada ćutimo a onda odjednom krenemo da saopštavamo u nekim godinama, to bi tek bilo pogrešno po meni.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Drugi rodjendan - Page 2 Empty Re: Drugi rodjendan

Počalji od nina :) 17/12/2013, 22:44

repi ja zato deci i negovorim kad je drugi rodjendan jer mi slavimo njihov kad je rodjen a drugi dali obelezimo ili ne taj dan ili odemo posle par dana negde ili pre tog dana da provedemo zajedno sve cetvoro,jer necemo da ih bunimo kako sad oni imaju dva rodjendana a ostala deca jedan a moji inace obozavaju decije rodjendane i pesmice cak sad pevaju jos jednu pesmu sto sam ja tek cula nedavno i dalje neznam reci te pesmice a oboje znaju,sad vole kad neko od ukucana ima rodjendan da moramo da stavimo svecicu i da oni otpevaju pesmice ili placu sto nece da gase svecice sa slavjenikom a nas u kuci sa njima dvoma ima sedmoro.pet odraslih i njih dvoje tako sa stalno imamo neki rodjendan
uvek me sve napadnu zbog tog ovde ali ja sam ponosna sto su bas taj dan rodjeni i sa najvecim oduisevjenjem slavimo i prreme pravimo za rodjendane.evo sad smo u pripremama oko marijinog rodjendana jer ce biti za mesec dana i smiosljamo sta cemo na tortu da stavimo odnosno kakao je ukrasiti,juce je pitamo i ona vec ima idelju za 3 torte i govori ocu mama da mi napravi tri torte sto je preterano jer pravim dve velike torte pa cu morati da sve te njene zelje stavim na jednu ako budem pravila fondamom jer joj se nesvidja ona oce sa slagom jer ga obozava
eto opet ja prosla na drugu temu
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Drugi rodjendan - Page 2 Empty Re: Drugi rodjendan

Počalji od Daca88 30/12/2013, 12:39

Simona ::Htedoh da upitam u Snedrinom dnevniku ali da joj ne bih offtopicarila tamo... a i nemamo temu o drugom rodjendanu. Da li ga slavite i kako? Ja sam malo u nedoumici - da li se za drugi rodjendan uzima dan kad smo upoznali dete, dan kada je prešlo kod nas ili dan konačnog usvajanja? Meni su svi ti dani značajni ali ne bih da detetu baš slavim četiri rodjendana  lol! Da li to svako uzima po svom nahodjenju ili postoji neko "pravilo" koji je dan drugog rodjendana?

Ja ga slavim. Baš za dve nedelje, prema drugom rođendanu, punim 22 godine  lol! 
Inače datum je onaj kada sam prvi put došla kući. Pretpostavljam da je to najvalidniji datum.
Daca88
Daca88

Broj poruka : 195
Godina : 35
Location : Mlečni put
Datum upisa : 30.12.2013

http://usvajanje.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Drugi rodjendan - Page 2 Empty Re: Drugi rodjendan

Počalji od Struzzo 30/12/2013, 12:47

Daco,
kako ko...neko slavi drugi rođendan kad se desio prvi susret, neko kad je prvi put došao kući, neko kad je bio čin konačnog usvojenja (kad su zakonski postali porodica)...

Ja sam oba deteta dobila u slično vreme, u vreme Raka... I znam da će svako leto do kraja života biti za mene posebno godišnje doba (zanimljivo što ga nisam volela do tada).  Very Happy 
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Drugi rodjendan - Page 2 Empty Re: Drugi rodjendan

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu