KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

retka stolica kod beba.gljivice u stolici

+14
SladZana
heart84
Akijeva
lilly13
cici
Jelica
Mirjana
Botox
tuli
Ema78
penelope
plavaptica
dr mali pariz
stefi :*
18 posters

KUTAK :: BEBE :: Razno

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici - Page 2 Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od Akijeva 11/4/2013, 02:01

Prvo da se složim sa Bojanom, mada je izbor na mamama i na kraju ja sam čula jednu izuzetno pametnu stvar kojom se vodim već neko vreme i žao mi je što je nisam čula i usvojila ranije, a to je: Šta god da uradite i koga god da poslušate, kad je u pitnju odgajanje Vašeg deteta, ako se ispostavi da je bilo neispravno, ne možetw nikog drugog okriviti osim sebe. Ja već za neke stvari koje sam uradila pod pritiskom jako krivim sebe, ali ih ne mogu promeniti.
E sad, ja sam odlučila da napšem i naš slučaj ovde. Moja beba je oko 3 meseca počela da preskače po dan dva bez kake, a sama kaka se promenila. Prvo počela je da miriše ružno, pod dva, potamnela je i ponekad je znala da bude i zelena. Moja bejka je imala jake grčeve i kažu da to može uticati, a i ja sam joj davala silne kapi ne bi li joj pomogla. Te biogaia, te espumisan, te enterokind... i tako dalje. Trebalo bih da napomenem da se borimo sa sorom od prvog meseca, jer je samo sikila moj mleko,a kako ga je dobila, ko zna, ima ga svuda i to ne može da se spreči jer dete ne može da se stavi pod stakleno zvono. Bilo kako bilo, baš je bilo gadno i malo malo pa joj se skroz ojede guza, sve izađu plikčići neki. Pedijatrica reče, to je verovatno kandida i da se uradi korpokultura bebi i odmah počne terapija. Korpokultura je došla za par dana, u međuvremenu smo mi izgurali terapijicu i sve se dovelo u savršeni red, ali kad su rezultati stigli, svi smo ostli u čudu. Stolica sterila na bakterije i gljivice, nema ničega. I sad koji smo mi slučaj, ali nam je pomoglo probiotik + mazanje guze sa triderm kremom???? Razmišljam se, možda je bio neki pad imuniteta, možda je jednostavno tako naišlo, možda sam je ja držala previše sterilnom. Uglavnom epilog je taj da sam pod pritiskom okoline (da ne kažem svekrve) počela da sumnjam u svoje mleko i da li je ono dovoljno za moju bebu i počela sam da joj uvodim povrće i voće sa 4,5 meseci što mislim da je prerano. Od tada nije imala problema i kaki svaki dan sem kad sam probala da joj dam bananu i krompir, mada je meni jako krivo što se sve ovako desilo i što nisam izgurala da joj dajem samo moje mleko do 6. meseci, a sa drugim detetom ću biti sigurnija u sebe.
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici - Page 2 Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od heart84 20/5/2013, 23:54

Moze li mi neko reci kako se daje na analizu bebina stolica, posto malo,malo pa ima retke i ceste stolice i desava se da ima ponekad i neke sluzi.
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici - Page 2 Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od lilly13 21/5/2013, 18:11

uzmeš u apoteci čašicu za koprokulturu (mala kutijica pa na poklopcu ima kašičica) i kad se ukaki sastružeš sa pelene šta možeš (i stolicu i sluz) i odneseš na analizu. samo moraš vidjeti na šta ćeš da radiš analizu. Dr je nama dala uput za: koprokulturu, analizu na baktarije, analizu na parazite i analizu na viruse. Na viruse je bila pozitivna i onda smo samo to ponavljali
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici - Page 2 Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od Ema78 27/7/2014, 03:59

Da malo ozivimo temu...

Petar je u poslednje vreme imao bas problema sa stolicom, ali to sam pripisivala cestoj promeni boravista. Uglavnom, stolica sa puno sluzi, nesvarene hrane, cesto neformirna...posto je jako dugo bio na antibioticima, sporadicno sam nosila stolice na analizu, i nikad se nista nije pokazalo. Naravno, trazli smo kandidu, i u stolici je nismo nasli, ali jesmo u krvi. Kako cemo se boriti sa tim ne znam, ali ono sto znam je da moraju tri uzastopne stolice da se nose na analizu.

Sto se tice one price o mleku, ja njemu nikad nisam dala kravlje mleko. Jos uvek ga dojim, a od mlecnih proizvoda sam mu davala jogurt, kiselo mleko i ponekad pavlaku. Tu i tamo je jeo kasice sa ad mlekom, ali to je bilo veoma retko.

U sklopu problema sa kandidom, izricito nam je zabranjeno da mu dajemo bilo koje mleko, kao i mlecne proizvode. Za sada sam ostavila samo jogurt, dok se ne uhodam sa novim rezimom ishrane, i jogurt mu dajem samo jednom dnevno.
Stolica se sredila, uz primenu probiotika.

E sada, ono sto ja nisam znala, a sada znam... probiotici koji se daju kada je kandida u pitanju ne smeju da sadrze secere...a na nasem trzistu vecina sadrzi. Preporucili su mi Three lac probiotik, ali ga narano nema kod nas.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici - Page 2 Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od SladZana 25/2/2015, 19:59

Ksenija vec 20tak dana ima tecnije sluzave stolice. Dali na analizu, virusi i bakterije ok, cekamo rezultate na gljivice. S obzirom da samo dojim ne povezujem nisacim. Po preporuci gastro, izbacila sam mlijecne proizvode zbog njenog refluxa i moguce alergije na mlijeko, jer sam ja atopicni tip.
Ema jesam li dobro shvatila da stolica moze biti takva ako je u krvi kandida?
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici - Page 2 Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od Ema78 26/2/2015, 10:36

U Petrovom slucaju je bilo tako.
E sada, posto ima reflux i  tecne stolice, to je sigurno povezano, i to treba pratiti.

Ali, ima jos jedna glupava stvar koja izaziva sluzave i redje stolice... slinice i pljuvacka...ako je bila prehladjena, ili ako su zubici u najavi, moze da se desi da guta vise pljuvacke nego sto treba ,ili slinica , koje sadrze bakterije,  i eto remecenja varenja.

I ja sam Petra iskljucivo dojila, do 5.5 meseci...ni vodu mu nisam davala. Ali sam tu i tamo ukapavala biogaiu... cisto zbog gljivica, mada to treba proveriti sa gastroenterologom.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici - Page 2 Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od zvoncica36 26/2/2015, 14:32

Ema je sve lepo napisala šta može da bude razlog retkih stolica. Ja bih dodala da nije loše da Kseniji stavljaš u nosić beby fiziomer. Tako ćeš ako ima nešto u nosiću brže iščistiti. Čak je dobro u nosić stavljati čaj od belog sleza, ako joj je nosić zapušen.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici - Page 2 Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od ragaco 26/2/2015, 18:03

Mi smo takve stolice imali u neka dva perioda nicanja zubića,udruženo sa zapušenim nosićem.Dobro nam se pokazalo i majčino mleko za probleme sa nosem...i česta toaleta nosa,pred svaki podoj.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici - Page 2 Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od SladZana 26/2/2015, 21:51

Drugari evo cekamo jos gljivice pa cemo vidjeti na cemu smo bar sto se toga tice.
Znam i ja da hoce sluz ok pljuvacke i slinica. Ne vidim da sa nosicem ima problem ali trpa ruke u usta 24h i luci nenormalne kolicine pjuvacke, kad ne bljucka onda je od toga sva mokra. Za zubice nemam pojma kako da znam jesu li u najavi...
Ema i meni je pao na pamet probiotik, imam waja kapi ali vidjecu sa dr.
Zvoncice ukapam ponekad kad mi se ucini da ima nesto, znalo je da se skupi posle povracanja kad je obilnije, mada u zadnje vrijeme ne vidim.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici - Page 2 Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od Ema78 27/2/2015, 07:52

Sladzana,pa to ti je to...zubi ne rastu od trenutka kada mi vidimo da su desni natekle,oni pocinju da rastu u vilicama, i to pravi pritisak i bol... Kako se formirau, tako pritisak raste, a u trenutku kada dodju tik ispod kosti, bol i pritisak su najveci. Neko to tolerise bolje,neko losije, ali svima je zajednicko lucenje pljuvacke. I da, ne raste jedan po jedan zub, nego vise njih istovremeno,pa neki izbije ranije a neki kasnije,ali svakako u vilicama ima 20 zubica koja traze svoje mesto... Onog trenutka kada izbiju u ustima, bola vise nema...

Petar je balavio  od petog meseca, i tada su poceli da nicu zubi...sada ima 20  i i dalje balavi... kako je krenuo prvi zub, do sada predaha nema. I sada zna da bude sluzava i retka stolica, bas zbog toga.

Sto se tice kandide u stolici... ja sam davala tri uzastopne stolice, ali je to bio cesto jedan dan u pitanju, jer Petar kako vise puta. Skoro sam dobila savet da to ipak bude  stolica iz tri razlicita uzastopna dana, mada nisam sigurna da li e to iz razloga sto je sada veci i metabolzam je drugaciji.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici - Page 2 Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od zvoncica36 27/2/2015, 12:43

Moj bebac isto balavi od polovine trećeg meseca. Imao je po nekad ređu stolicu, ali jedna dnevno se neračuna.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici - Page 2 Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od SladZana 4/3/2015, 14:43

Drugari, drugi put u nekolikno dana imamo sukrvicu ustolici i naravno sluz. Rolling Eyes imate li kakvog iskustva?
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici - Page 2 Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od anna 4/3/2015, 15:51

Draga SladZana, ti simptomi odgovaraju alergiji na proteine kravljeg mleka. Moja beba ima alergiju na PKM, ali znatno slabiju reakciju, samo crvenilo oko usta i na mestima gde je kašica dodirne (mi smo malo stariiji :) i to smo otkrili kada smo uvodili pirinčane kašice sa adaptiranim mlekom u sebi). U svakom slučaju, tada sam o tome dosta čitala i ima baš puno primera sa simptomima koje ti opisuješ. Ukoliko je samo dojiš onda možda reaguje na mlečne proizvode koje ti konzumiraš, čak i kada je u pitanju mala količina. Ako koristite AD, onda je možda od njega.
Posavetuj se sa lekarom oko toga.
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici - Page 2 Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od SladZana 4/3/2015, 16:00

Anna ja zbog njenog refluxa i moguce alergije na pkm ne koristim nista od toga skoro citav mjesec
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici - Page 2 Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od anna 4/3/2015, 16:10

Pa ne znam, možda još nešto što jedeš izaziva kod nje alergiju. A čitala sam i da je potrebno jako dugo vremena dok se tvoj organizam očisti od pkm i da za sve to vreme beba može imati reakciju. Ne mogu da se setim na kom sam forumu, našem, baš pronašla temu o tome i javilo se puno mama sa sličnim problemom. Proguglaj, mislim da je ringeraja, ali nisam sigurna. Tamo su baš pisale šta one jedu, koliko restriktivne dijete drže itd.
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici - Page 2 Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od SladZana 4/3/2015, 16:13

Hvala draga, guglam, i ja sam cula da treba dosta vremena. Kad znamo sta je sve je mnogo lakse ljubav
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici - Page 2 Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od anna 4/3/2015, 16:23

Mislim da je sigurno u pitanju alergija na nešto, treba samo otkriti na šta. Nažalost.
Da ne koristiš možda soju u ishrani pošto si izbacila mlečne proizvode, ono tipa, tofu, sojino mleko i tome slično, jer bebe koje su alergične na pkm, ne uvek, ali često reaguju i na soju, zato sa njom oprez. Dalje, ne smeš ni kozji, ni ovčji sir i mleko, itd. ne znam svašta mi pada na pamet...
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici - Page 2 Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od d77 4/3/2015, 16:25

Sladzo, kod nas vecito neki problemcici...
Moja beba non stop trpa ruke u usta, balavi, cela je mokra+klasicno bljuckanje, a u poslednje vreme nema stolicu po par dana, pa je stomak dodatno muci zbog toga...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici - Page 2 Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od ragaco 4/3/2015, 23:52

Slađo,nadam se da će se brzo pokazati šta je to što joj smeta,ti fino nastavi sa nekonzumiranjem mlečnog,ja se nadam da u to grmu leži zec!
Moja je sestričina imala takav problem plus eksplozivne stolice,ali i vrlo slabo napredovanje,što recimo kod Ksenije nije slučaj.Nakon prvog rođendana je počela da jede mleko i mlečno i nikad više nije bilo problema.
D77,trpaće ona i ruke i sve što joj pod ruku dođe i balaviti još dugo,a to sa stolicom je sasvim normalno za dojene bebe,sve dok redovno prducka i stomak nije napet...mada im smeta neredovno pražnjejne i pojačava grčeve.No tu možda još mesec dana i proći će grčići,pa će biti mnogo lakše,a valjda će i to bljuckanje prevazići,mogu da zamislim koliko je brige oko toga.
Da vam bebane brzo budu bolje od srca želim!!!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici - Page 2 Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od d77 5/3/2015, 07:23

Sladzo, od srca ti zelim da sve te probleme prevazidjete i uzivate u odrastanju... ljubav
Ragaco, i tebi veliki zagrljaj

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici - Page 2 Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od SladZana 5/3/2015, 09:24

D77 i kod nas je sve mokro sto od bljuckanja a jos vise od balavljenja.
Ragaco draga hvala. Nadamo se i mi da cemo naci krivca sto prije. A ima i ona cesto ekspl stolice valjda sve to ide u paketu.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici - Page 2 Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od d77 5/3/2015, 09:40

Nama je 3.dan kako nemamo stolicu Rolling Eyes

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici - Page 2 Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od zvoncica36 5/3/2015, 12:59

d77 ::Nama je 3.dan kako nemamo stolicu Rolling Eyes
Više puta sam ti napisala kako se reguliše stolica kod beba. Čak sam ti poslala i pp ranije.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici - Page 2 Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od d77 5/3/2015, 13:03

Znam zvoncice, ali uzimamo Enterokind koji sadrzi kamilicu i do sada je on resavao i grceve i zatvor. Skuvacu joj sutra caj, ako nista danas ne uradi.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici - Page 2 Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od zvoncica36 5/3/2015, 13:03

SladZana ::Anna ja zbog njenog refluxa i moguce alergije na pkm ne koristim nista od toga skoro citav mjesec
Treba da izbaciš kafu, sve slatkiše sa mlekom, a kad počne da jede čvrstu hranu da budeš oprezna sa davanjem teletine i junetine. Naravno sve ovo ako je dete alergično na pkm.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

retka stolica kod beba.gljivice u stolici - Page 2 Empty Re: retka stolica kod beba.gljivice u stolici

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

KUTAK :: BEBE :: Razno

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu