KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dečiji zubar/ka

+6
cici
era
MARA
Ema78
nena beba
Simona
10 posters

Ići dole

Dečiji zubar/ka Empty Dečiji zubar/ka

Počalji od Simona 22/1/2013, 13:23

Da li znate nekog dečijeg zubara/zubarku kod kojih ste išle pa možete da preporučite? Moja zubarka je htela da pogleda Vilenjaku zube ali zovem sad i prestala da radi... Poludela sam fd Menjam zubarku i frizerku koje nisam menjala godinama, strašno. Još strašnije što se od juče Vilenjak žali da ga boli zub,ja mu ne verujem previše ali sam htela da ga odvedem kod moje zubarke da ga pogleda. Ja ne vidim nikakav kvar i kad mu perem zubiće ne reaguje ali ipak to mora da se pogleda...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dečiji zubar/ka Empty Re: Dečiji zubar/ka

Počalji od nena beba 22/1/2013, 13:26

jooj simona kako ti ubadas teme!
taman sam htela slicnu da otvorim!
ne znam dobre decije zubare, a mi vec kasnimo sa prvim odlaskom... brinem se da ne bude problema...
valjda neko iz bgd ima dobra iskustva da nas posavetuje...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dečiji zubar/ka Empty Re: Dečiji zubar/ka

Počalji od Ema78 22/1/2013, 16:55

Devojke, moj savet, i privatni i profesionalni, je da svoju decu vodite na Kliniku za deciju i preventivnu stomatologiju Stomatoloskog fakulteta, nalazi se u ulici dr Subotica, prekoputa Karadjordjevog parka.

Odlicno su opremljeni, rade na zakazivanje, poslednji termin je u 17 h, posto rade do 18h. Od decijih stomatologa prepousujem dr Zorana Mandinica i prof dr Mirjanu Ivanovic. Rade oni i privatno, ali ne znam gde, a i sto biste placale usluge, kada je na klinici besplatno, mozda se samo placa participacija. Pored odlicne opremljenosti,imaju odlicnu saradnju sa ortodontom, ukoliko je detetu potreban, koliko znam dolazio je prof Milosavljevic, sa Klinike za ortopediju vilica. E sada, jedina caka je sto morate imati overen uput iz Doma zdravlja, mada mozda i ne mora, to treba proveriti.

Bez obzira sto imam svoju ordinaciju, i ortodonta, ja bih svoje dete ipak vodila tamo. DRuga stvar, ne bezite od rada sa studentima, procenite svoje dete, neka deca mnogo vole da se druze sa studentima... to zna da bude cak i zabavno, da su klinci odusevljeni. Naravno, zavisi od deteta i problema.

Broj telefona ima na njihovom sajtu.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dečiji zubar/ka Empty Re: Dečiji zubar/ka

Počalji od MARA 22/1/2013, 18:19

Ja svoje dete vodila u vrticu i u Skoplju na popravku.Imao je po jednu minijaturnu tackicu na 3 zubica.Popravili sve bez problema i cimanja.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dečiji zubar/ka Empty Re: Dečiji zubar/ka

Počalji od MARA 22/1/2013, 18:20

Samo da dodam mi popravljali kod maksilofacijalnog hirurga.Inace profesor je na med fak u Sk.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dečiji zubar/ka Empty Re: Dečiji zubar/ka

Počalji od era 25/1/2013, 09:19

Ja sam isla godinama privatno kod decijeg stomatologa i vodila sam lucu na nekoliko komtrola. Dr se zove Vera Janic, starija gospodja koja je dobar zubar. Ipak zbog opreme i mog lakseg organizovanja, zadnji put na kontrolicu sam je vodila u Belmedik, gde imaju super opremu i odlicnog decijeg zubara. Doduse, mi hvala bogu, nismo nikad imali neki problem neko su sve bile kontrolice
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dečiji zubar/ka Empty Re: Dečiji zubar/ka

Počalji od Simona 25/1/2013, 09:26

Hvala vam na komentarima...

Mi još nismo otišli pošto se Vilenjak možda i folirao, njega čas jedno boli, čas drugo... ali smo kad je već tako uzeli malo vremena da malo razmotrimo i ovo što ste vi pisale a i pitala sam drugarice,prijatelj(ic)e na fb. Pa ćemo nešto prelomiti i otići sledeće nedelje.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dečiji zubar/ka Empty Re: Dečiji zubar/ka

Počalji od Ema78 25/1/2013, 11:41

Simona, ne folira se, mlecni zubici mogu da budu bas " bezobrazni". A i mnogo manje traumaticno po njega ce biti ako mu prvi susret sa stomatologom bude onda kada ga nista ne boli...obicno se taj prvi susret svede na upoznavanje, na kupanje zubica i ostale bezbolne metode... a ako ga vec nesto muci, prvi susret ce biti traumatican, jer mu ne gine busenje zubica i sl... ne mora da boli, dovoljno je da prvi put cuje i oseti "drndaru"...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dečiji zubar/ka Empty Re: Dečiji zubar/ka

Počalji od Simona 11/3/2013, 22:04

Išli smo kod zubarke koju nam je preporučila prijateljica ali ne znam da li bih vam je preporučila za decu... Mislim za odrasle da lol!

I bila je ljubazna prema našem mališanu, opustila ga i sve. Ali kaže da ima sve zdrave zube samo na jednom kao neki početak karijesa no da Vilenjak nije za popravke još... To mi je bilo malo neobično jer sam čitala da je Snedrin mališan koji je mladji popravljao zube, ali možda zavisi od zubara do zubara... ili je u tom početku karijesa, šta znam... Mada ja stvarno ne znam kako bi Vilenjak reagovao na popravljanje zuba, možda je zaista bolje sačekati nekoliko meseci da još malo poodraste...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dečiji zubar/ka Empty Re: Dečiji zubar/ka

Počalji od Ema78 12/3/2013, 00:02

Simona, ne zavisi popravka zuba od starosti deteta, vec od toga koliko je zub ostecen. E sada, popravka zuba zna da bude traumaticna za dete, pogotovu pri prvom susretu, tako da uopste nije lose sto ovog puta nista bitno niste radili...Taj prvi susret i treba da bude bezbolan, zabavan, vise kao neko uopznavanje, nego konkretan rad...bice vremena i za to...

U medjuvremenu mozete da ucite da pravilno perete zube, da zalivate fisure na zubima, da lakirate zube sredstvima na bazi fluora...da ako zubarka ima vremena, pokaze sta ima u fiokama, ili nesto slicno tome...

Ja sam uvek za preventivne mere, kada dodje do karijesa, vec je kasno.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dečiji zubar/ka Empty Re: Dečiji zubar/ka

Počalji od Simona 12/3/2013, 07:11

Hvala Ema osmeh srce

Da, pokazivala je zubarka Vilenjaku razne aparate, baš je bilo zabavno i meni lol!

Pošto popravlja zube i odraslima i deci, ja ću je još posećivati pa ću se raspitati kad da ga dovedem sledeći put.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dečiji zubar/ka Empty Re: Dečiji zubar/ka

Počalji od cici 11/8/2013, 22:19

Kada ste prvi put vodili dete kod zubara? Cula sam da je u nekim dz to standardan sistemacki pregled ako i ocno ali kod menen nije. Da li treba da cekam da mu izrastu svi zubi?
Hvala:12a: 
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dečiji zubar/ka Empty Re: Dečiji zubar/ka

Počalji od Ema78 12/8/2013, 11:09

Cici, ako imas nekog zubara od poverenja, koji ima vremena da se malo poigra sa detetom, odvedi ga sto pre...Inace, deci se zubi peru i kontrolisu cim nikne prvi zubic.
Ciculjko ti je dovoljno veliki da sa njim moze da se saradjuje, a da on zapamti da zubari nisu nista strasno.Nemoj da cekas prvi problem, jer onda nema sanse da se sve zavrsi lepo.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dečiji zubar/ka Empty Re: Dečiji zubar/ka

Počalji od cici 12/8/2013, 13:02

Ema78 ::Cici, ako imas nekog zubara od poverenja, koji ima vremena da se malo poigra sa detetom, odvedi ga sto pre...Inace, deci se zubi peru i kontrolisu cim nikne prvi zubic.
Ciculjko ti je dovoljno veliki da sa njim moze da se saradjuje, a da  on zapamti da zubari nisu nista strasno.Nemoj da cekas prvi problem, jer onda nema sanse da se sve zavrsi lepo.
Hvala Ema osmeh srce Nema nikog to mi je problem. Slazem se bolje ovako kroz igru neko kad zaboli. Mada verujem da ce i u vrticu biti zubara. ali to nije to. Zube naravno peremo ali bez floura. E sada neki kazu da treba i sa florom da bude pasta, kakva su vasa misljenja, iskustva?
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dečiji zubar/ka Empty Re: Dečiji zubar/ka

Počalji od fmala 12/8/2013, 13:08

Milan je prvi put isao sa neke 3 godine, mislim. Sestrin momak je stomatolog, a njegov otac je bas deciji zubar, tako da su ga oni poveli i popravili mu sve sto treba. Od tada ide najmanje dva puta godisnje i uvek ima po neki manji kvar koji ga jos ne bli, tako da ni popravljanje nije bolno. To sto su ga oni poveli prvi put je ispalo super, jer se dete uvek vise mazi kod roditelja, nego kod nekog za koga nije bas siguran da ce da padne na njegovu dramu Very Happy 
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dečiji zubar/ka Empty Re: Dečiji zubar/ka

Počalji od mnm 15/8/2013, 22:08

Moje misljenje je da decu treba voditi kod stomatologa koji su godine proveli uceci I radeci sa decom...jer adekvatan pristup u pravo vreme, je siguran potez za zdravlje vaseg deteta.
Ja sam sad stomatolog sa svim zubima, nijednim lecenim zubom, zahvaljujuci majci koja je stomatolog decije stomatologije....
Ukoliko ste u mogucnosti dete treba voditi kod zubara, pre nego sto nastane problem...jer strah je najveci neprijatelj za kasnije.Najbolje bi bilo da prvi odlazak bude kad se pojavljuju zubici..da bi ste dobili savete kako da ih odrzavate.I jos nesto sto je vrlo bitno....Ishrana je veoma bitna za zdravlje zuba, kako kod dece tako I kod odraslih..

mnm

Broj poruka : 2
Datum upisa : 15.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dečiji zubar/ka Empty Re: Dečiji zubar/ka

Počalji od mnm 15/8/2013, 23:11

Draga koleginice,
Rekla bih da postoji neko koje iznad tebe a I svih nas forumasa ko ce da se bavi time sta je dozvoljeno a sta ne...pozzz I ova diskusija malo zamara

mnm

Broj poruka : 2
Datum upisa : 15.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dečiji zubar/ka Empty Re: Dečiji zubar/ka

Počalji od Tinche 16/8/2013, 09:17

I drage forumasice...slobodno mi signalizirajte kada je nesto off a neko ne odustaje. Svi smo mi moderatori ovog foruma. Na pp i resena stvar.

Zao mi je sto cu morati da brisem skoro celu stranu. Pokusacu da ostavim deo sa savetima...


A, kolege zubari, ipak ima malo reklamice. Nije dozvoljeno, sorry. Dobrodosli ste sa savetima svakako. Hvala vam.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dečiji zubar/ka Empty Re: Dečiji zubar/ka

Počalji od Simona 3/10/2013, 15:13

Vodili smo Vilenjaka opet kod zubarke... Opet od nekih promena kaže ima samo tačkice na par zuba, ne treba da se popravlja. Oduševila se kvalitetom Vilenjakovih zuba, kaže retko su zubi kod male dece tako kvalitetni. Od tada je smanjio slatkiše jako a i redovniji je u pranju zuba, do pregleda smo se redovno mučili... tako da je poseta imala itekako efekta.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dečiji zubar/ka Empty Re: Dečiji zubar/ka

Počalji od tuli 4/10/2013, 13:51

Da i ja prijavim, da smo Nikitu vodili kod zubara.
Nije mu ovo prva poseta, bio je zaista dobar. Sad kaže dr mu tuširao zube Very Happy
Elem, išli smo na poziv našeg zubara, a odnosio se na uzimanje brisa na streptococcus mutans, glavnog ''krivca'' za karijes.
Nadamo se negativnom brisu, redovni smo u pranju i čišćenju zubića. Ipak, uvek je pitanje da li sam sve dobro uradila :roll:Nije lako tako maloj deci održavati oralnu higijenu.
Eto, čekamo bris, pa javljamo kako smo prošli.
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Dečiji zubar/ka Empty Re: Dečiji zubar/ka

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu