KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Decije bolesti

+42
ragaco
Klarica
fight&faith
Niny
JocY
bak
zvoncica36
Vecka
BiKsi :)
dragmilk
HappyGirl
Anuska
Erata
Struzzo
fmala
zoxa
snedra
buby
tuli
Shizika
bobica83
Ema78
pudza
Mirjana
Marija86
nesalela
caci
Milijana
plavaptica
Orline
cici
bokica
agata
penelope
Sami
cufta
Tinche
MARA
lilymar
era
Simona
nena beba
46 posters

Strana 12 od 13 Prethodni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Sledeći

Ići dole

Decije bolesti - Page 12 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Ema78 5/2/2015, 21:02

Konacno !!! Nema vise treceg krajnika, ali kao zamenu je dobio dve cevcice u usima !!!

Danas popodne smo to odradili, bio malo kenjkav posle, odspavao par sati, najeo se i eno ga maltretira tatu !!!  Ali zato sekret iz usiju lije li lije... gde je to sve stalo, nije mi jasno ! Dr kaze da je treci krajnik krenuo da se raspada, i da je definitivno bio za vadjenje i ranije, a do posledenjg trenutka nije bio siguran za cevcice... medjutim, oba timpanograma su bila b, i bio je pocetak upale... opet...

Sada se nadam da ce biti makar malo zdraviji, a mozda ce i progovoriti kako treba, iako sam svesna da upale usiju nisu uzrok disfazije...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 12 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od nina :) 5/2/2015, 21:10

ema dobro je da je sve proslo dobro za vreme operacije.a i on je jos mali i brzo ce sve to zaboraviti.a kad je tata kuci nek ga malo ugnjavi a mama da se konacno malo odmori.pozdrav za naseg druga i naravno njegovu mamu i tatu
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 12 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od HappyGirl 5/2/2015, 23:04

Hrabar dečko i ovo je izgurao ff
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 12 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od BiKsi :) 9/2/2015, 18:08

Bravo Petre.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 12 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Ema78 23/3/2015, 23:35

Atelektaza pluca...ima li ko iskustva ?

Naravno, pitacu na otpustu dr o svemu, al dr je dr a meni treba iskustvo mama...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 12 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Ninche 24/3/2015, 17:18

Petar junak dragi! Neka ste to pregurali! Ja za atelektazu nadjoh ovo, cini se nista dramaticno...

http://www.simptomi.rs/index.php/bolesti/9-pulmologija-bolesti-pluca/138-atelektaza-atelectasa-atelectasis-bezvazdusna-bezvazdusnost-pluca-cisticna-fibroza-izduvana-kolaps-otezano-disanje-plitko-ubrzano-tesko-otezano-simptomi-medicina-zdravlje-lekar-trudnoca-bolesti-ishrana-dijeta-dijagnoza-uzrok-posledica-lecenje-terapija-beo
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 12 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Ema78 26/7/2015, 16:21

Drugari, je l se neko borio i izborio sa eserihijom u urinu?
Zakacilo nas je i to, potpuno atipicno, kao i sve do sada... bez temperature, bez bilo kakve reakcije, osim neprijatnog mirisa urina...dve godine nije imao problema sa urinom, odakle i otkud sad eserihija, ne znam...pod antibioticima je, a sta cu posle ne znam...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 12 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od JocY 26/7/2015, 16:59

Ema probaj ovo mislim da ne moze da mu steti a meni je pomglo. Samo ako mozes potrudi se da nadjes organske limune.
http://www.coolinarika.com/recept/lijek-protiv-bakterija-narocito-protiv-escherichie-coli/
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 12 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Ema78 26/7/2015, 22:16

Jocy, hvala, odlican je recept, imali ili ne zgadije !!! a organski limun, eeeee...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 12 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Stenli 29/7/2015, 10:19

Ema, na jednom forumu je mama pisala da je ovako izlecila eserihiju kod dece: u pola l vode kuvati supenu kasiku osusenih semenki dinje, poklopiti i kuvati duze, da sto manje vode ispari. Procediti i Piti umesto vode.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 12 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od noja 29/7/2015, 13:31

Ja sam cula I za ovaj recept :  ovesne pahuljice(dve supene kasike)  natopiti predhodno vece u 2 dl vode (moze I veca kolicina samo udvostruciti ovesne. ) prokuvane ili rose .I tu vodu ujutru procediti I piti tokom dana umesto vode soka...I nekoliko dana ponavljati pa pauza .
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 12 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Ema78 31/7/2015, 18:08

Nojo, hvala... probacu sve, pa ce valjda nesto da upali...ispio je antibiotike, danas je stigao kontrolni nalaz urina, deluje ok, sad na nedelju dana radimo kontrole...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 12 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Ema78 23/1/2016, 09:30

DRage moje, bas dugo nisam pisala ovde, sto je sjajno, zar ne... Laughing

Petru smo u februaru prosle godine operisali treci krajnik i ugradili cevcice u usi... u matru il aprilu smo zavrsiliu bolnici zbog upale pluca... od tada, bio je bolestan u junu, avgustu i decembru, ali to nista nije bilo strasno,prosao je bez antibiotika. Nos povremeno curi, tu i tamo se zakaslje i to je sve...Nema vise izrazene podocnjake,porastao je, promenio se, jedino nije propricao, ali radimo i na tome.
Sve u svemu, od kada je operisao treci krajnik, drugo dete...nadam se da ce tako ostati...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 12 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Sami 26/1/2016, 20:32

Nakon duzeg vremena evo i mene na ovoj temi ...
20.01.2016 smo zavrsili na hitnoj u 00.00h od upale lijevog uha i desno je bilo blago upaljeno (nije nas boljelo kao lijevo) primio je na hitnoj pencilin (inekciju) i propisan mu antibiotik, danas kontrola, upale nema, sve se smirilo ali dijete skroz slabo cuje, pogotovo na desno uho..
Da prisjetim , kao i Ema78 smo stalno bili na antibioticima zbog tog treceg krajnika, kako smo ga izvadili nismo u bolnici bili cijelu godinu i 4 mjeseca, sto znaci da u tom vremenu nismo pili nikakve lijekove, to nam je rekord u ovih 6 godina smo non stop bili na nekoj terapiji.
Elem, strah me za taj sluh, sve nam se bilo vratilo nakon OP. savrseno je cuo, nalazi bili uredni ma sve OK a SAD??? Sta sad nema toga treceg krajnika, sta sad smeta sluhu???
Imali ko kakav savjet??? Iskustvo?? Bilo sta samo da se malo utjesim...
Dobili smo upute za kod ORL i za timpanogram, samo se moram narucit, cekanje me ubi, danas nisam uspijela dobit kantonalnu , zovem sutra od rane zore, privatno nemam gdje, bas sam zabrinuta i jos uz to od poznati sestara sa odjela sam dobila info da je nas doca na godisnjem do 04.02 sto me jos vise zabrinulo.
Ko izmisli kucnog doktora daBog da mu nikad ne bio pri pomoci...

Ema, citam unazad postove, ali moja luda glava nista dobro neveze, ali skonda da je Petar resio treci krajnik i da je dobar, citam bas ovaj tvoj zadnji post pa se sjecam da sam isto to prosla u 2014-toj u maju pre OP. i dobro se vidi razlika poslije operacije, evo ja se taman smirila i dovela u red i nesto nam opet krenu po zlu , sta, jos ne znam ali umirem od brige
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 12 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od noja 26/1/2016, 20:48

Sami aEmin mali Petar ima u usima i cevcice ugradjene mozda to ima neke veze ...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 12 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Sami 27/1/2016, 11:13

Da,noja ugradnja cevcica kod male djece koja ne znaju izbaciti sekret iz sebe ali moj je vec veliki (6 godina) i zna da izbaci sve iz sebe iako ovog puta nije bio prehladen, nije kasljao niti imao sekreta u sebi, samo upala usiju koju smo rijesili antibiotikom , ostao je taj problem sa sluhom, eh od jutors zovem kantonalnu i rekose mi da mogu tek da zovem od 13-14h zbog narudzbe , pa kad mi se potrefi dan, a sama ne znam sta da radim, bojim se cekanja i sjedenja kod kuce a nikud ne mogu..
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 12 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Ema78 27/1/2016, 13:17

E bre Sami...

Nama je dr objasnio da ce se mozda upale desavati, ali da je poenta da budu redje i manje burne. Takodje, moze da se desi da se krajnik i vrati, ali sve to procenjuje ORL. Petar je imao upalu i pod cevcicama, zbog jako puno sekreta,ali nije bilo strasno.

Sto se sluha tice, sad vise nije tako strasno, jer se govor razvio, kriticno je samo za decu koja pre progovaranja imaju problem sa sluhom.

Kazu da se tolerisu do tri upale godisnje, a sad je pitanje sta je uzrocnik...virus, bakterija, alergija ili cerumen.

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 12 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od bak 27/1/2016, 13:25

Sami, ja nisam mala, ali sam letos imala stravicnu upalu usiju. Groznu. I rekao mi je dr da se ne brinem ako narednih mesec dana budem slabije cula. Prve dve nedelje nakon antibiotika sam bila gluva kao top lol! Posle se sredilo, ali je potrajalo, ne znam koliko ali mesec dana sigurno. Tako da verujem da je to slican slucaj i kod vas Wink
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 12 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Sami 27/1/2016, 23:14

Ema78 ::  E bre Sami...

Nama je dr objasnio da ce se mozda upale desavati, ali da je poenta da budu redje i manje burne. Takodje, moze da se desi da se krajnik i vrati, ali sve to procenjuje ORL. Petar je imao upalu i pod cevcicama, zbog jako puno sekreta,ali nije bilo strasno.

Sto se sluha tice, sad vise nije tako strasno, jer se govor razvio, kriticno je samo za decu koja pre progovaranja imaju problem sa sluhom.

Kazu da se tolerisu do tri upale godisnje, a sad je pitanje sta je uzrocnik...virus, bakterija, alergija ili cerumen.

Inama je sve lijepo objasnjeno ali se nisam nadala gluvoci, imam osjecaj da cita sa usana mojih i MM dok mu se netko drugi obraca cuti ko zaliven a inace je pricalica samo ga treba sta upitati i taj nema dugme za gasenje Very Happy
Njemu je ovo druga upala u zivotu, mislim da ova i nije bila tako jaka ali i bez upale njemu se sluh gubio dok nije izvadio treci krajnik (ili se bar nije zalio na bol) poslije OP, nismo imali ama bas nikakvi proloblema do sad, mada je Dr.ORL rekao da moze doci opet do upale i sta ti znam sta sve, ali da nije nista strasno i da svakom upalom gubi jedan dio sluha , po mogucnosti da se zastitiomo sto je vise moguce.
Sta je kod mog djecaka bilo u pitanju ne znam ali se sjecam da je predhodnih dana stalno suljao usi, vise puta sam ga opominjala da to ne radi ali on cim su ruke slobodne po usima se vuce . Od upale ni u sali se jos nije uzeo za uho, pitam boli li, on kaze ne. sve ja pregledam, opipam nista ga stvarno ne boli.
bak ::Sami, ja nisam mala, ali sam letos imala stravicnu upalu usiju. Groznu. I rekao mi je dr da se ne brinem ako narednih mesec dana budem slabije cula. Prve dve nedelje nakon antibiotika sam bila gluva kao top lol! Posle se sredilo, ali je potrajalo, ne znam koliko ali mesec dana sigurno. Tako da verujem da je to slican slucaj i kod vas Wink
bak osmeh srce ovaj tvoj post me stvarno tijesi, nadam se da ce i kod mog djecaka da bude tako, sta vise cak mi se cini da nas i pokazuje znakove da cuje, izlazila sam zvonit na ulazna vrata (po obicaju on je vazda prvi pri otvaranju vrata) odma je izjurio, nesto mu promrmljam a on me gleda pozorno pa se udaljimo da vidimo koliko cuje ja ga pitam on zacepi jedno uho odgovara, drugo uho, odgovara ja ponekad napravim iznimku pa samo otvaram usta da vidim sta ce odgovorit i kaze iskreno "e sad te nisam nista cuo" sto mislim da polako dolazi na svoje molitva
Eh, da, danas sam jedvi jada zakazala kod doce i to tek 08.02, nije moglo pre nikako, iako sam zvala par puta kao druga osoba ali ne ide, cak da mi na uputi pise hitno ni to nije proslo, osudena sam na cekanje.
Bak, da li si koristila kakve kapi ili sprejove za nos, poslije upale?
Njemu su dali Otol H, kapi, ja sam se prisjetila sta nam je doca ORL rekao nakon prve upale, terapija sprej u nosic, sirup za kasalj i rekao nikakve kapi u uho, e sad ja sam do jucer kapa kapi, danas sam krenula sa sprejem za nosic (iako nije imao mrve sljama nosic je danas poslije spreja poceo da curi) ne dajem sirup za kasalj, ne vidim potrebu, sad sam bas u nedoumici da krenem sa ovom starom terapijom ili da krenem sa kapima???
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 12 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od bak 28/1/2016, 14:06

Jesam neke kapi za usi, i neki sprej za nos, videcu kuci kako se zove, bas je za upale usiju sprej za nos, ne kao obicne kapi za zapusen nos. Javljam ti popodne.
Doduse ja sam navukla upalu 5 dana pred polazak na more, pa mi je zato mozda dao sve komplet.
Bice to super videces, treba dosta vremena da se to sanira, nego je on veliki pa se lakse i vise primecuje da malo slabije cuje.
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 12 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Sami 29/1/2016, 10:11

bak b

Mogu da kazem da nam se stanje popravlja, vidno ali sam jos uvijek u strahu
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 12 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od bak 29/1/2016, 17:35

Kapi su neki Uniflox , to sam stavljala 7 dana
A sprej je ipak za usi, ja pobrkala Embarassed Oto aqua acida

Drago mi je da ste bolje, bice to za par dana super, videces
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 12 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Sami 29/1/2016, 18:03

Kapi za nos OK ali sprej za usi...nikad cula...Mozda za odrasle???
Pitacu sutra u apoteci.
Bolje smo hB, danas sam ga provjeravala i na telefon, nazvala ga iz druge sobe i uredno se javio i popricao samnom <3 prepoznao me odma ali nije shvatio da ga zovem iz susjedne sobe love
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 12 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od bak 29/1/2016, 19:44

lol! ni ja nisam nikad cula, mislila sam da je greska. Imaju na sebi dodatak bas za uvo. Inace su za plivace, protiv vode i za kojekakve upale, gljivice.... Vidi u apoteci pise na njima da se uvoze u BIH
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 12 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Ema78 31/1/2016, 10:34

Uniflox su antibiotske kapi, i mi smo ih koristili, ali tek posto je uzet bris iz nosa i uradjen antibiogram.

Sto se tice sprejeva i kapi za usi, oni imaju smisla ako postoji upala spoljasnjeg usnog kanala, i ako je cerumen taj koji pravi problem. Kod upala srednjeg uha, tesko da ce pomoci jer izmedju spljasnjeg usnog kanala i srednjeg uha stoji bubna opna kao fizicka membrana. Jedino u slucaju postojanja cevcica ima smisla koristiti kapi i hidrogen, ali vise da se cevcice odrzavaju cistim nego da se nesto drugo postigne. Petru za to 1x mesecno stavljam vaxol kapi ( hidrogen u kombinaciji sa maslinovim uljem).

E sad, Petar nije imao ne znam kakve prehlade od kako smo ugradili cevcice, pa sam ga ja na svoju ruku lecila na sledeci nacin, a posle mi je i dr rekao da nisam pogresila:
Znaci, toaleta nosa 2-3x dnevno, fizioloski + izvlacenje slina+ fiziomer hipertonicni. Pred spavanje, znaci 1x dnevno, 5 dana kapi za nos za decu.   U periodu prehlade 1x vaxol, za svaki slucaj. Oralno dosta tecnosti, akcenat na supi od pilecih nogica, i cajevima. od farmaceutskih proizvoda- probiotici i neki od sirupa za jacanje imuniteta, ja koristim Immuno i Ferro C.

Sto se tice sluha, dokle god ima sekreta u usima sluh ne moze biti dobar, ali nece biti trajno ostecen...osim ako upala ne predje u hronicnu, sto je mala sansa da se desi.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 12 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 13 Prethodni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu