KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Decije bolesti

+42
ragaco
Klarica
fight&faith
Niny
JocY
bak
zvoncica36
Vecka
BiKsi :)
dragmilk
HappyGirl
Anuska
Erata
Struzzo
fmala
zoxa
snedra
buby
tuli
Shizika
bobica83
Ema78
pudza
Mirjana
Marija86
nesalela
caci
Milijana
plavaptica
Orline
cici
bokica
agata
penelope
Sami
cufta
Tinche
MARA
lilymar
era
Simona
nena beba
46 posters

Strana 11 od 13 Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Sledeći

Ići dole

Decije bolesti - Page 11 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od bak 10/12/2014, 13:37

Dr sa zove Vasil Hristov, radi na VMA, verovatno je sredom za civile, to najbolje da pozovete i proverite. Mnogo, mnogo prezadovoljnih roditelja znam, dr je stara skola, ima neke svoje recepte za kapi koje se prave u apoteci... Nije na odmet jos jedno misljenje.
Najvise je njih kod njega bilo zbog problema sa usima.
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 11 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Ema78 10/12/2014, 14:14

Hvala devojke puno!

Iskreno, ja sam mislila da ga vodim u Gradsku bolnicu, na Zvezdari... Tamo radi dr Rade Kosanovic, koji je sjajan ORL hirurg. Meni je davnih dana bio asistent, i tada je bio sjajan, a verujem da je sada jos bolji. Doduse, on se sada uglavnom bavi problematikom kohlearnih implantata, ne znam da li radi ove " sitne" intervencije... Raspitacu se, pa cemo videti... Cula sam i za tog dr'a sa VMA, kao i za dr Subarevica na IMD...

U svakom slucaju, sacekacu kontrolu, da vidim sta ce mi reci... A onda sledece nedelje da jurim to drugo misljenje...

P.S. A gde radi drLemic?
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 11 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Ema78 12/12/2014, 14:37

Vratismo se sa kontrole... nalaz potpuno uredan, osim sto je timpanogram jednog uha B. Nema vise antibiotika, dao mu je erijus sirup i nazonex kapi za nos, i kontrola za 10-15 dana. Po njemu, za sada samo pracenje, pa cemo videti za dalje.
I naravno, bez vrtica...sto znaci da od mog posla do daljenjg nista...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 11 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Niny 14/12/2014, 21:56

Evo i mene u ovoj temi. Moj mali dečak je dobio bronhitis sa mesec ipo dana i to virusni. Bili smo 2 nedelje u bolnici, a sada se i dalje inhaliramo 2 puta dnevno i čekamo kontrolu. Strašno je kašljao i bio na kiseoniku, da ja noćima nisam spavala, jer sam se bojala da se ne uguši. Baš se namučio a i ja zajedno sa njim jer mi je od tolikog nespavanja pao imunitet pa sam i ja dobila virus te sam morala da pijem antibiotik.

Trenutno smo zatvorenici nas dvoje, ne izlazimo nigde, osim po par minuta na vazduh na terasu i što ja prošetam Mašu. Plašim se da mu iko prilazi da se opet ne razboli, jer je imao virusni bronhitis, a niko od nas nije bio bolestan. Ali on je jako osetljiv, primao je mnogo antibiotika u inkubatoru i slab mu je imunitet. Mislim da ću da skrenem, jer non stop razmišljam kAko da ga zaštitim da s ene razboli opet. Najradije bih ostala kod kuće sa njim sve do proleća. Prosto ne znam kako da se ponašam. Ako imate neki savet, kako da se ponašam i kako da mu poboljšam imunitet, pišite, mnogo bi mi značilo.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 11 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od fight&faith 14/12/2014, 23:07

Dušica draga, nadam se da će naš Konstantin biti dobro i da će od sada samo zdravlje i sreća da ga prate. Ne razumem se mnogo, ali možda bi mogli (ukoliko se slažu dr) da mu date neki probiotik za bebice, da mu se obnovi prirodna flora koja je veoma bitna za imunitet. Inače imunitet se kod beba i dece postepeno gradi, to bi trebalo imati u vidu i čuvati ih od potencijalnih izvora virusa dok ne ojačaju. Bićete vi nama OK. zagrljaj

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 11 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Ema78 15/12/2014, 00:04

Niny, drzim pesnice da se sto preizborite sa bestijama...

Ne znam da li dojis ili ne, ali ako dojis, potrudi se da to potraje sto je moguce duze. Ako ne, porazgovaraj sa pedijatrom oko probiotika, da ne biste uleteli uproblem sa kandidom. KOd tako male dece ne znam sta se daje, ali u svakom slucaju probiotici su obvezni.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 11 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Niny 15/12/2014, 19:50

Hvala na odgovorima devojke :) dajemo mu bio gaju probiotske kapi, to nam je preporucio predijatar u porodilistu, da mu se srede creva od tolikih antibiotika.
Uskoro idemo na kontrolu pa cu pitati za dalje.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 11 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Klarica 15/12/2014, 22:05

Bio gaja je super stvar. Spasao nas grčeva, i pila ga je do 6og meseca. Imunitet joj bio odličan. Tako da mislim da slobodno nastavite. Mnogi ga koriste do 1og rodjendana baš zbog imuniteta.
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 11 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Ema78 16/12/2014, 09:42

Koliko znam, jako je bitno da probiotik bude bez secera, tj da sadrzi vocni secer.Laktobacili su se pokazali kao najdelotvorniji na duge staze, a buraldi kod primene antibiotika.

U svakom slucaju, ako ti treba savet za kasnije oko ishrane, tu sam. Nisam strucnjak, ali se lepo snalazimo bez mleka i mlecnih proizvoda, slatkisa, keksica i ostalog...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 11 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Ema78 24/12/2014, 14:26

Posle dva i po meseca antibiotika, sirupa, kortikosteroida i kojekavih cuda, konacno dodjosmo do TIMPANOGRAMA TIPA A !!!!

I sve je mirno, grlo, nos i pluca, tako da nastavljamo dalje bez ikakve terapije.
Savet e da Petar ne ide u vrtic ili da primi vakcinu, ali  o tom potom...

A ako neko zna sta znai sledece, bicu mu zahvalna: timpanogram obostano A, sa prisutnim SR na IL stimulaciju.

Ove skaracenice me interesuju...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 11 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Vecka 24/12/2014, 17:41

Super Ema da se sredilo! Kakvu vakcinu da primi?
Ne znam sta znaci dijagnoza. Sad

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 11 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Ema78 24/12/2014, 18:27

Vecka, predozeno je vakcinisanje vakcinom protiv streptokoka...pneumovax... za sta ja generalno nisam, jer ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim ni da mu ova disfazija nijep roblem nastao od redovnih vakcina.
Ako mu vec imuni sitem nije najsjajniji, samo mu jos i vakcine trebaju...ajd ove redovne, al te nove....hm...

A dijagnoza mislim da je dobra,samo me zanima sta tacno znaci...

A sad na netu nadjoh da je u Nemackoj i Engleskoj pozeljno vakcinisanje ovom vakcinom...a da se kod nas sojevi bakterija ipak razlikuju od onih u tim zemljama i da ne postoji 100% zastita... tema za razmisljanje...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 11 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Ema78 15/1/2015, 05:37

Drage moje... jos nisam raspakovala kofere, eno ih u sobi... a Petar me probudio jer vristi koliko ga boli uvo... Preksinoc smo stigli, bio je slinav kod sveki, i juce sam ga odvela na kontrolu... kaze dr oba uha, tj bubne opne crvenkaste, nos naravno curi, uzela bris, dala kapi za nos... i eto... nema temperaturu, super je raspolozen, tj bio je sinoc... tako da, cim se probudi pravac orl klinika da vidim sta cemo sa tim adenoidom...vise nema smisla davati antibiotike...

Ajde da nisam cistila nos, ajde da ga nisam vodila i u Nemackoj kod lekara, ajde da nije pod terapijom...ali, ko sta radi, ja samo o njemu brinem i vodam ga po lekarima... taman sredili urinarne, evo ih usne infekcije... ok, sredicu i to, al sta je sledece...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 11 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od BiKsi :) 15/1/2015, 12:45

Joj ema, verujem da je bas iscrpljujuce i njemu i tebi. Drz se, da to sto pre sanirate.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 11 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Ema78 15/1/2015, 14:08

Bili kod orl... da se sredimo, pa sto pre vadimo 3. krajnik...
Grlo,pluca i sve ostalo je ok, samo taj smor od 3.krajnika pravi sou...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 11 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od JocY 15/1/2015, 14:47

Ema a kad ćete vaditi treči krajnik? Mojoj drugarici rekli da se ne vad pre trećeg rođendana a do tad će dete da se namuči.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 11 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Ema78 15/1/2015, 18:05

Meni je receno da se treci krajnik vadi kada za to postoji potreba, pa bilo to sa godinu ili deset. Cim ga stabilizujem, a svakako pree juna cemo raditi intervenciju, nadam se u narednih mesec dva.

Treci krajnik raste do 18-20 meseci, i ako se ukloni pre toga, nestrucno, moze "da se vrati". Posle 20. meseca se uvecava popotrebi,tj na prisustvo infekcije, a ako se pre toga vec toliko uvecao da pavi upale uha, cemu cekati?  Upala uha vodi ostecenju sluha i problemima sa razvojem govora,.

Meni Petar od oktobra muci muku sa time, i non stop pije antibiotike, i kakvo cekanje trece godine?Zamisli da jos godinu i nesto bude na antibioticima...
Ja ga vodim privatno kod ORL-a, u DZ DR Zutic, a videcemo gde cemo raditi operaciju... da li kod njih ili na Zvezdari...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 11 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od JocY 15/1/2015, 18:10

Pa ista je situacija i kod moje drugarice i njene male, dete je svakih 15 dana na antibioticima, al su njima rekli da se treci krajnik vraca i da nema svrhe operisati ga pre 3. godine. Malo je reci da su na teskim mukama i ona i dete...
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 11 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Ema78 16/1/2015, 14:27

Najbolje je da potrazi strucno misljenje nekog drugog lekara...drzati dete godinama na antibioticima je zlocin, ako postoji druga mogucnost.




http://www.mojpedijatar.co.rs/sve-sto-niste-znali-o-trecem-krajniku/

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 11 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od JocY 16/1/2015, 14:47

Hvala draga preneću joj osmeh srce
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 11 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od ragaco 18/1/2015, 17:23

Ma,vadite to,od čekanja nema vajde!
Meni su sva tri makli u 10.-oj godini,godinama infekcije,antibiotici,gušenja-1000 čuda,ne znam šta se čekalo toliko,a mama je radila u operacionoj sali na ORL.
Mada mi se imunitet nikad nije popravio od silnih antibiotika.
I da,upale pluća su nakon operacije postale česte,ipak ti krajnici imaju svoju funkciju,ali ako prave više štete nego koristi napolje i ćao!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 11 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Ema78 19/1/2015, 17:25

Dobra stvar je sto je kod Petra problematican samo 3. krajnik...tako da je samo on na spisku za vadjenje,a ostala dva su za sada sasvim ok.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 11 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Ema78 3/2/2015, 23:06

Operacija 3. krajnika zakazana za cetvrtak....sa jedne strane jedva cekam, a sa druge ziva nisam. Kao zdravstveni radnik, tacno znam sta mogu da ocekujem, al kao mama, kuku lele...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 11 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od BiKsi :) 4/2/2015, 20:05

Srecno sutra ema.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 11 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Ema78 5/2/2015, 08:32

Hvala !!!!

srce srce srce
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Decije bolesti - Page 11 Empty Re: Decije bolesti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 13 Prethodni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12, 13  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu