Psihološko savetovalište za parove hocubebu.rs

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Psihološko savetovalište za parove hocubebu.rs

Počalji od Preduzimljiva taj Sre Nov 28, 2012 9:49 pm

Drage devojke, nova sam na Kutku, ali nisam nova što se tiče ove teme. Pokrenula sam projekat hocubebu.rs. Skoro istovremeno, pokrenuto je psihosocijalno savetovalište u Beogradu, koje funkcioniše perfektno i gde parovi dolaze da pričaju s psiholozima. Za razliku od ovog savetovališta, hocubebu.rs je podrška psihologa putem telefona i mejla.

Savetovalište ‘Hoću bebu’ i projekat hocubebu.rs je prvo onlajn psihološko savetovalište, besplatno je i pokrenuto je 1. novembra 2012. godine. Namenjeno je parovima koji se leče od steriliteta i pripremaju za postupak vantelesne oplodnje. Sadrži podatke o sterilitetu, muškom i ženskom, njihovim najčešćim uzrocima, kao i detaljan vodič kroz uobičajene faze postupka vantelesne oplodnje. Najvredniji deo sajta je, ipak, njegov kontakt centar, onlajn psihološko savetovalište za parove koji se leče od steriliteta i kojima je ovaj vid podrške potreban.
Znate i same s kakvim se osećanjima bori svako ko ima ovaj, naš, problem. Tu su i krivica, tuga ili anksioznost, što se pogoršava fizičkim i psihološkim stresom koji donose medicinske procedure. Uloga psihologa na sajtu hocubebu.rs je da pruže stručnu psihološku pomoć, empatiju i razumevanje, da bi se parovi sa ovom krizom nosili produktivno. S obzirom na prirodu internet savetovališta, projekat je osmišljen tako da bilo koji par koji se leči od steriliteta, sa teritorije Srbije, može da pozove telefonom psihologa ili da pošalje svoj problem mejlom, bez ugrožavanja sopstvene privatnosti i bez da drugi znaju da je potražio pomoć. Ovo je pre svega tako što sam, prilikom pokretanja projekta, mislila da je ovaj način komunikacije najmanje invazivan.
Nadam se da će vam ova informacija biti od koristi i da ćete navaliti na naše psihologe Wink

Poslednji izmenio Preduzimljiva dana Sre Feb 06, 2013 2:18 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Preduzimljiva

Broj poruka : 2
Godina : 38
Datum upisa : 28.11.2012

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Psihološko savetovalište za parove hocubebu.rs

Počalji od HappyGirl taj Čet Nov 29, 2012 4:19 am

Preduzimljiva, dobrodošli!
Naravno da znamo za projekat hocubebu, na našem sajtu reklama već uvelliko stoji. Kutak uvek prati dešavanja i uvek je obavesten Very Happy

Projekat je divan i ima našu podršku.Sa psihosocijalnim savetovalištem sarađujemo više nego odlično a sigurna sam da naši članovi koriste već i pomoć hocubebu.

Hvala i blagosloven vam bio rad!

Što je u ljudi nemoguće u Boga je moguće. Luka 18:27

PitaPata - Personal picturePitaPata Cat tickers
"Kada bi svakoga koga sretnemo tretirali sa toliko ljubavi kao što to činimo sa nama omiljenom mačkom i oni bi verovatno počeli da predu."

HappyGirl

Broj poruka : 13291
Datum upisa : 04.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Dacaa taj Pet Nov 30, 2012 12:41 am

Drago mi je sto ovako nesto postoji! Very Happy g ja nisam bas u mogucnosti da idem licno na savetovanje i jako mi znaci sto mogu da dobijenm neki savet putem mejla i telefona.A verujem znacice i drugim parovima jako....

Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 33
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Preduzimljiva taj Pet Nov 30, 2012 1:49 am

Hvala, HappyGirl, hvala Dacaa sunny
Nadam se da će savetovalište biti korisno što većem broju parova i da će smanjiti stres svima koji se susreću s toliko mnogo prepreka na putu do željene roda

Preduzimljiva

Broj poruka : 2
Godina : 38
Datum upisa : 28.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 5:34 am

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: