KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kupati se i skidati pred decom

+10
Struzzo
nina :)
era
caci
MARA
Tinche
buby
Milijana
Shizika
Masha UK
14 posters

Ići dole

Kupati se i skidati pred decom Empty Kupati se i skidati pred decom

Počalji od Masha UK 28/11/2012, 15:03

Izvinjavam se unapred ako slicna tema vec postoji. Molim Happy da je priljuci istoj, ako ne, volela bih da cujem vase misljenje i da razmenimo iskustva na ovu temu. Da li vas ima jos koji se kupate sa decom? Ovde moze da se doda i skidanje...vrsenje nuzde takodje...

Moja deca i ja se kupamo zajedno. Sve je pocelo u vreme kad sam ostala sama sa njima...tako da je meni njihovo kupanje bilo jedina prilika da se i sama okupam. To nam je sad preslo u neku vrstu rituala i veselih zajednickih trenutaka kojima se svi unapred radujemo. Prskamo se...pevamo...pricamo...ljubimo se i grlimo...Iako sad imamo dadilju koja bi mogla da ih pricuva...jos uvek nismo spremni da se odreknemo tih zajednickih trenutaka. Al ne mogu da ne razmisljam...kad je najbolje vreme da se prestane...odnosno do kad je takav odnos na relaciji roditelj-dete prihvatljiv.

osmeh srce

Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kupati se i skidati pred decom Empty Re: Kupati se i skidati pred decom

Počalji od Shizika 28/11/2012, 15:11

Ja mislim da cete vi prije prerasti kadu nego to bude u nekom smislu neprihvatljivo. Uzivajte, buc, buc, splash, splash! likeit
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kupati se i skidati pred decom Empty Re: Kupati se i skidati pred decom

Počalji od Milijana 28/11/2012, 15:12

Ja za kupanje ne znam, malo nam je manja kada, pa ne bi ni stali, al sto se tice vrsenja nuzde, kod mene je neizvodljivo da to radim bez njih, jer sam sama sa njima. Jednostavno, to tako mora dok su mali. Drugo, kad sam Lenku odvikavala od pelena, objasnjavala sam joj gde piski mama, a gde ona i onda sada kad sedne na solju, obavezno kaze: Piki mama i pokaze na solju.
I sto se tice skidanja, ja se presvlacim pred njima, i mislim da to nije nista lose, mi smo i kod mojih tako ziveli. Stvarno nisam razmisljala da li to moze lose uticati na njih. Bar na mene nije Rolling Eyes

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kupati se i skidati pred decom Empty Re: Kupati se i skidati pred decom

Počalji od buby 28/11/2012, 15:15

...ja kad se kupam prosto dunja uvek udje da mi opere kosu..ili doda spun...voli da bude tu...pa izadje i kad mi ostavi vrata ja hocu da se smrznem... lol! elem udje malo procaska pa ode ili kad sam u kupatilu pita...mama pikis...kakis...nekad kao donese toalet papir i to je to...i presvlacim se pred njom i jos uvek ne smatram da je to nesto strasno...dok moj muz nista pred njom ne radi..prosto tako je i to je to..mada seta u boksericama...
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kupati se i skidati pred decom Empty Re: Kupati se i skidati pred decom

Počalji od buby 28/11/2012, 15:18

Milijana ::Ja za kupanje ne znam, malo nam je manja kada, pa ne bi ni stali, al sto se tice vrsenja nuzde, kod mene je neizvodljivo da to radim bez njih, jer sam sama sa njima. Jednostavno, to tako mora dok su mali. Drugo, kad sam Lenku odvikavala od pelena, objasnjavala sam joj gde piski mama, a gde ona i onda sada kad sedne na solju, obavezno kaze: Piki mama i pokaze na solju.
I sto se tice skidanja, ja se presvlacim pred njima, i mislim da to nije nista lose, mi smo i kod mojih tako ziveli. Stvarno nisam razmisljala da li to moze lose uticati na njih. Bar na mene nije Rolling Eyes
i ja moram da dopisem posto ima sestru da smo i nas dve dugo...dugo...bukvalno dok nismo otisle onako iz kupatila samo u gacicama ili samo prebacenim peskirom pretrcavale iz kupatila i prolazile pored tate...nikad nisam osetila tu vrstu sramote ni sa moje ni njegove strane..pa pobogu taj isti otac me brisao..presvlacio kad sam bila mala.. Wink
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kupati se i skidati pred decom Empty Re: Kupati se i skidati pred decom

Počalji od Milijana 28/11/2012, 15:20

E kod nas isto kod kod Bubi, samo sto Lenka vli da uleti u kupatilo i dok se on kupa, al on krene da vristi i ja je izbacim. Sad se zakljucava, al onda onda drami ispred kupatila, to je nesto mnogo vredja.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kupati se i skidati pred decom Empty Re: Kupati se i skidati pred decom

Počalji od Tinche 28/11/2012, 15:40

Kod nas je obrnuto...imamo musko dete.
Uleti on meni cesto u kupatilo da proveri sta radim...nisam jos primetila da zagleda nesto posebno. Pre ce meni da bude neprijatno a ne njemu! :)
MM ne mari...ni sto malac ulazi ni sto mu vrata obavezno ostavi otvorena.

Al eto...jos malo...pa cu da ga lepo zamolim da me ne ometa...jer prosto zablokiram u nekim radnjama kada mi upadne da me nesto "samo pita"!

lol!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kupati se i skidati pred decom Empty Re: Kupati se i skidati pred decom

Počalji od MARA 28/11/2012, 15:43

Sve radim pred decom,isto sam vecinu vremena sama s njima pa je drugacije neizvodljivo.
Kupamo se zajedno posto nam je velika kada i celo kupatilo bude moooookroo posto Vuk skace u vodu a svake veceri pravimo "more".
Za nuzdu i presvlacenje isto.
I mm radi sve pred njima ,jedino sto Vuk u zadnje vreme primecuje i cesto pita zaso mama nemas kuje? lol!
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kupati se i skidati pred decom Empty Re: Kupati se i skidati pred decom

Počalji od caci 28/11/2012, 17:56

E kod nas sve je obrnuto. Mi se nikad nismo niti kupali niti skidali pred detetom. Nikad me nije video golu ,niti tatu niti nekoga drugoga iz kuce ,ako se naracna u kupacima lol!
Na kupatilu smo imali kljuc oduvek
Mozda zato sto zivimo u zajednici i ima nas puno.
kad bi bili sami mozda bi bilo drugacije,neznam
caci
caci

Broj poruka : 4530
Godina : 42
Location : Tetovo,Macedonija
Datum upisa : 22.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kupati se i skidati pred decom Empty Re: Kupati se i skidati pred decom

Počalji od era 28/11/2012, 18:59

Ja sam tu naviku ponela iz svoje kuce sve je otvoreno i svi se skidamo jedni pred drugim. Mm, sa druge strane, nosi drugaciju naviku oni se nikada nisu skidali jedni pred drugima cak i istog pola. Ubedila sam ga da se ne krije i da ne stvara Luci laznu sliku da je to nesto sramota i da je to nesto sto treba posebno da je zainteresuje cim je zabranjeno, nego da je covecije telo prirodno i prihvatljivo. Tako se ni mm ne krije i ne zakljucava vrata ali ipak vodi racuna da ne bude go pred njom odnosno da se ne okrene frontalno prema njoj. Za sada je Luci sve to normalno i ne pokazuje nikakvo interesovanje jedino vec uveliko zna u cemu se decaci i devojcice razlikuju i to joj je potpuno ok.
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kupati se i skidati pred decom Empty Re: Kupati se i skidati pred decom

Počalji od nina :) 28/11/2012, 19:51

sa marijom se ponekad kupam odnosno tusiramo zajedno kad meni dune i kad se istusiram ranije a inace uvek tek kad krenem da legnem idem da se tusiram.sto se tice wc ona oduvek ide sa mnom ili kad je ona unutra ja zakljucam vrata i obavim sta trebam u tom momentu cak se i pored nje skinem skroz gola dok se presvlacim ali otkad je doso miki izgegavam u sobi da se skidam jer je on uvek tu i ipka je velik ako je slucajno u sobi kazem mu da mora da se pokrije cebetom da bi se skinula i on uziva u tome sto mora da se krije dok se ja skidam.st9o se tice mm on se skine u bokserice pred njima dvoma ladno jer tako i spava i stalno ga vidjaju u njima ali nikad nije neku nuzdu radio pred njima dvoma.miki je vec velik i zna razliku izmedju nas cak i marija zna za razliku otkad i cak koliko puta kaze kad vidi da skinem grudnjak ona ga zove sise i sva vazna mama skinula sise a izvucem ga ispod majice da se nista nevidi
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kupati se i skidati pred decom Empty Re: Kupati se i skidati pred decom

Počalji od Struzzo 28/11/2012, 22:16

Kupam, skidam, obavljam nuždu sve zajedno...bilo mi u početku neprijatno pogotovo ovo poslednje ali ne mogu da ga ostavim ispred zatvorenih vrata u plaču...
Masho, mislim da su još uvek mali tvoji klinci i da su vam potrebni ti momenti još neko vreme pa uživajte...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Kupati se i skidati pred decom Empty Re: Kupati se i skidati pred decom

Počalji od Simona 28/11/2012, 22:45

Mi se ne skidamo pred detetom... Vidi me u donjem vešu npr i to je već dodatna bliskost u odnosu na ostale ljude ali dalje od toga ne. Ne bi mi bilo neprijatno verovatno i da se skinem gola ali ne bi mi bilo ni prijatno, prosto nemam potrebu za takvim odnosom sa detetom.

Što se prihvatljivosti tiče, mislim da zavisi od osobe do osobe tj onoga kako je nama prirodno/prijatno i kakav je naš doživljaj odnosa roditelj-deca. Ja znam dve rodjačke porodice gde su roditelji bili nudisti pa i deca nudisti i sada su ta "deca" odrasli ljudi i bar meni su porodice slične drugima... Kod mene kad sam bila mala majka je išla gola po kući a otac ne i meni je više odgovaralo ovo drugo.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kupati se i skidati pred decom Empty Re: Kupati se i skidati pred decom

Počalji od nina :) 28/11/2012, 23:02

koliko se secam moji nikad nisu isli goli ispred nas mozda se mama nekad skinula ali samo ispred sestre i mene a ne ispred brace .i to bi mi bilo malo ruzno da idu goli po kuci ko i ja sad da idem a puna nas kuca.cakj znam jednu osobu koja je 10 g u braku i ima 2 dece kaze da se nikad nije skinula gola pred mm da je vidi a i on nju nego samo u maraku kad rade one stvari i odma se oblace koliko je nju sramota da je neko vidi golu a bas je zgodna osoba.kaze jednom joj mm reko da pogleda jer oseti da ga nesto pecka dole ona nije tela nego moro kod dr da ode .i to lepo svima prica a nece da ga vidi golog sto je meni bas bezveze jer ipak nisu klinci nego mmi zena
moj mm nekad ga marija zezne i krene bokserice da mu skida ali samo sa guze i polse se ona smeje videla sam tatinu guzu ali nikad se nije skinuo pred njom jer ipak smo oboje protiv tog da mene miki vidi golu a njega marija nek ako vide vide isti pol ali stim da njih dvoje jedno drugo svako vece vide gole jer kad se kupaju vole zajedno a i imaju naviku svako vece da se skinu u gace i da se igraju jer je toplo kod nas u sobi oni meni oko 7 se skinu u potkosulje i tako mlate po kuci
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kupati se i skidati pred decom Empty Re: Kupati se i skidati pred decom

Počalji od nina :) 28/11/2012, 23:05

sad sam se setila marija je par puta bila u wc sa mnom kad imam vesticu ja zaboravim da imam i ona udje za mnom i jednom rekla mama se ukakila kad je videla ulozak i od tad izbegavam kad je ona u wc da ja idem kad imam nego je ostavim napolju i kazem sad cu doci i ona nikad nije plakala sto me ceka napolju.jer ipaK to mi je bezveze da je sad opterecujem sa tim i da se kupam sa njom kad imam
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kupati se i skidati pred decom Empty Re: Kupati se i skidati pred decom

Počalji od Mirjana 28/11/2012, 23:06

Ja se baš mučim po nekad kad smo sami a ide mi se u WC. Prosto mi je neprijatno da ga vodim sa sobom. Mislim, nikad u životu nikoga nisam puštala da mi uđe u wc... e sad, da se kupam, dok se on igra npr. u jajetu, meni na oku, to bi mogla. Za sada gola, s tim što se ne bih okretala ka njemu. Kasnije u kupaćem.
Eto ja sam takva, ali ne vidim da je loše i svlačiti se pred njima, ako to samom roditelju nije neprijatno.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Kupati se i skidati pred decom Empty Re: Kupati se i skidati pred decom

Počalji od Marija86 29/11/2012, 08:51

Tako je meni jednom prigustilo za piskenje i tada sam prvi put povela Lolu sa mnom..ona lezala u kolicima a ja na wc solji :))))))
Kada nam je tata na putu moram se okupati..vodim je sa mnom,ona opet u kolica ja se kupam..takav sam i ja imala odnos sa mojom mamom do neke 10-11 godine kada me je mama naucila kako sad sama da se sredim .Kod tate nisam nikada ulazila pa ne planiram ni njih da ucim..jednom sam stala na vrata kupatila dok se mm tusirao sa Lolom u rukama,tada mi je rekao da mu je bzv i da ne moze normalno da se okupa :DDD od tada ne prilazimo zajedno vise :)

PS.Nikada se nisam kupala sa mamom u kadi i sl.to sam zaboravila da napisem :)
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kupati se i skidati pred decom Empty Re: Kupati se i skidati pred decom

Počalji od mamajednogprinca 1/12/2012, 21:04

Joj moja tema definitivno u poslednje vreme cesto rrzmisljam o tome posto sam sama sa Vasom za sada se presvlacim pred njim i on ide sa mnom u wc stalno jer je drugacije neizvodljivo jeino da ga ostavi isprrd vrata da place a to necu a i on ide sa mnom i uvek nadje da se zanima u kupatilu sa necim jedino se kupam kada on spava ali stalno se pitam do kada je to ok s obzirom da Vasa nema tatu stalno se bojim da cu negde pogresiti jer ok mi je da se duze godina zenska deca sve to rade sa majkama i muska sa tatama ali ne znam do kada je ok da musko dete tako gleda mamu ?do dve godine tri?molim mame sa vise iskustva da kazu njihova misljenja ...ja i dan danas mogu pred mamom da se presvlcim ali tatu se nikada ne secam da sam videla u tako nekom izdanju on je to uvek radio iza zatvorenih vrata i presvlaceje i sve ...
mamajednogprinca
mamajednogprinca

Broj poruka : 241
Godina : 34
Location : Beograd
Datum upisa : 19.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kupati se i skidati pred decom Empty Re: Kupati se i skidati pred decom

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu