Emisija o usvajanju dece

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

Emisija o usvajanju dece - Page 4 Empty Re: Emisija o usvajanju dece

Počalji od Simona taj 31/10/2017, 09:54

Manjana,
O kradji dece??? NIsam još pogledala emisiju ali znam da je planirano da bude o usvajanju, vidim da je to emisija u kojoj je Milica učestvovala. Pogledaću ali ne mogu da verujem da su povezali usvajanje sa kradjom dece. Strašno ako je tako.

Broj poruka : 8349
Godina : 50
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od snedra taj 31/10/2017, 10:02

I ja znam da je Vice produkcija snimala emisiju o usvajanju, ali da u istu emisiju ubace i temu o kradji beba... nemam reci...
snedra
snedra

Broj poruka : 1894
Godina : 51
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Manjana taj 31/10/2017, 10:22

Pa eto sve su spojili....teska emisija za gledanje u svakom smislu.
Manjana
Manjana

Broj poruka : 23
Datum upisa : 08.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Manjana taj 31/10/2017, 10:25

I Milica ucestvuje u ovoj prici...
Manjana
Manjana

Broj poruka : 23
Datum upisa : 08.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 31/10/2017, 12:13

Nemam reči Sad

Mene su zvali u tu emisiju ali ja sam odbila čak i zatamnjeno... Sad kad vidim kako je prošlo još mi je draže što sam odbila. Vidim da ima neka majka koja otvoreno priča što je sjajno. Ali da povežu sa otmicom beba je nevidjeno. Iovako ljudi ne poznaju usvajanje a sad će još više da nas povezuju sa nečim nezakonitim. Baš sam razočarana. Još sam ja čekala tu emisiju i mislila da je delim na fb a sad nema šanse... Mnogo je i što je ovde podeljena.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 31/10/2017, 14:09

Evo sad sam odgledala... Emisija bi bila sjajna da nema tog dela o otmici dece. Kaže čovek da se 50000 eur i onda se otme dete Very Happy Jeste, ljudi u Srbiji pa i na Zapadu eto tako masovno baš imaju 50000 eur Very Happy Da ne pričam o tome da se uopšte ne radi o parama tu. Bar kod mene a verujem i kod svih ostalih usvojenih roditelja valjda postoji moralni kodeks i da ne bismo postali roditelji po cenu nečije nesreće. I sva naša deca odrastaju sa svojim pričama i jednog dana će moći da uzmu svoje dosijee... Pa zar bi bilo ko to radio da je oteo dete? I zar će bilo ko je oteo dete da priča detetu da ga je usvojio? Ja stalno imam utisak da neko namerno blati usvajanje i da te nesrećne ljude stalno upućuje na nas sa kojima oni nemaju veze. Tu decu otimači sigurno odgajaju kao svoju biološku decu, ne pričaju im priče koje mi pričamo prema tome ne vidim da treba da povezuju usvajanje kao jedan legalan proces sa tim. Dosad je bilo priče da su to činili lekari pa nekako je to moglo i da se zamisli ali sad da su uključeni i centri za socijalni rad pa masa ljudi pa svi eto otimaju tu decu da bi ih nekom drugom dali... to mi deluje uverljivo onoliko koliko je uverljivo da usvojitelji idu okolo sa 50000 eur i samo jedva čekaju da nekom daju, eto baš im je višak Very Happy Uglavnom meni je žao roditelja kojima su umrla deca, ako su se te otmice dece dešavale to je strašno i svakako mi je jako žao njih zbog toga. Ali bi trebalo da traže prave krivce svoje nesreće. A ne da nama maloj grupi ljudi koja trpi razne predrasude i ima težak put inače još dodaju nešto povezujući usvajanje sa krivičnim delima.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nina :) taj 31/10/2017, 16:43

nevezano za usvajnje a u vezi otmice dece,pre jedno 2-3 meseca je bio polusalj otmice jedne daljne rodjake u novom sadu,malena ima oko 3 g i izasla u parkic ispred zgrade sa mamom tatom i bratom od 10 meseci,njega su drzali u ruci i odlucili da prosetaju tata otiso po kolica i jedna zena primetila da se mama drzi mladje dete a starije da se igra sama pored i ladno je ihvatila za ruku i pocela da vodsi pri izlazu iz parkica,sreca je sto je malena znala da prica i pocela da vristi i doziva mamu,ona se jadna nasla u cudu nezna sta ce sa bebom a niko nece da pritrci da uzme bebu ili otme malenu od te zene,slucajno je neki mladic prolazio i cuo kako ta rodjaka vristi i govori zaustavite tu zenu otima mi dete i on je jedva savlado jer je pozno sto radi sa njenim muzem,da pored silnih prolaznika niko nije teo reagovati,a ta zena koja je otela malenu sve govori ti si meni nju otela jos u porodilistu sad sam je ja uzela jedva su uzeli dete od nje,otac kad je doso i video sta se desava jedva su ga savoadali da je neubije od batina,bila milicija i ona celo vreme govorila da su njoj oteli dete,kad su otisli u miliciju ispostavilo se da je ona narkoman i da je tela da proda malenumi da to nije prvi slucaj da je pokusala neko dete oteti,da neprepricavam sve ali epilog price je da su je opet pustili da luta po gradi i da ponovo pokusa da otme neko dete,kazu da je bilo cak u novinama prica ali nisam nasla da procitam,tako sam cula pricu od njene babe a malenoj prababe kad je bila kod nas,mi nedavno culi za to

pogledacu emisiju kasnije na mob jer nemogu preko kompa
nina :)

Broj poruka : 5107
Godina : 44
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od nina :) taj 31/10/2017, 16:45

nisam jos rekla mala od tad ima velike traume i bolji se sama da ostane u prostoriji,nocima je vristala i govorila mama nedalj me ,tata cuvaj me

Broj poruka : 5107
Godina : 44
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 31/10/2017, 17:00

Strašna priča Nina. Znam da toga ima i treba da se priča. Ono što meni smeta je kada se takve priče nadju u emisiji o usvajanju. Mi imamo dovoljno naših problema o kojima bi u emisiji moglo da se priča. Otmica beba ili dece je krivično delo i ne vidim kakve veze ima sa našom pričom odnosno imaju veze sa usvajanjem koliko i sa biološkim roditeljstvom. Sasvim je u redu da se snimaju posebno emisije o otmici dece. Ovako blate sve nas. Drugo smo mi koji pratimo sve i razlikujemo priče i termine. Ali meni se dešavalo da ljudi pišu na mom profilu na fb usvojiteli jednako otmičari (ne znaju da mi imamo neke veze sa usvajanjem), bukvalno ne razdvajaju, čuju da se to povezuje i eto... Ili u grupama na fb svakog usvojenog odraslog koji počne da traži biološke roditelje obaveštavaju da je on ili ona ukraden. Ne vredi što osoba objašnjava da nije, oni znaju bolje. To su stvari koje ovakve emisije pomažu i kažem mislila sam da delim na fb ali ovako ne dolazi u obzir...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ambra taj 1/11/2017, 21:58

Jedna pateticna i jadna emisija, nikad goru nisam odgledala o usvajanju. Sve neke teorije zavere... niko nista konkretno nema ali bitno je da ima sta da kaze. Tamo neki skupovi hranitelja koji su ubedjeni da decu odnosi mafija i trguje njima, onda hranitelji koji bi da budu usvojitelji, Biljana kojoj su svi besni i ljuti, Milica koja je u svakoj prici o usvajanju i svaki put sa drugom teorijom, Sapcanka koja tvrdi da su joj ukrali bebu ali sem tvrdnje nema nista, narod koji za 50.000e kupuje decu (ko da smo CH a ne SRB pa svi imaju 50.000 u steku), CZSR koji dodeljuju identitete kradenoj deci da bi zatim bili usvojeni, ima korupcje - nema korupcije (ne zna zena ni sta prica).... mislim uzas jedan. Ja bi ovo zakonom zabranila da se emituje.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1214
Godina : 46
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Danara taj 24/11/2017, 20:08

Korupcije definitivno ima kao i u svim slojevima našeg društva
Danara
Danara

Broj poruka : 143
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 24/11/2017, 20:38

Meni je ova emisija bila odvratna jer su povezali otmicu dece sa usvajanjem. Strašno je ako je dolazilo do otmica dece, strašno da neko na takvom užasnom činu gradi svoju porodicu. Ali nije baš toliko ograničen da onda priča o usvajanju. Ta deca bivaju odgojena kao biološka deca tih roditelja i nemaju nikakve veze sa usvajanjem pa da se nadju u emisiji koja priča o usvajanju.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ambra taj 24/11/2017, 22:08

Ja sad moam da se nadovezem na tvoje Simona...

Emisija je puna te neke nabojne dramatike, trzas/strecas dok gledas i sve slusas i mislis se ima li jos gore da ispricaju ili je to sve. Prikazuje usvajanje kao nesto negativno, odbojno, puno neke misterije i teorija zavere. Skoro pa antipaticno. Da nisam usvojitelj koji je sve to prosao gledajuci takvu emisiju ne bi usvojila ni psa iz azila a ne dete.

I da sad ne bi ovde razvodnjavala temu i kvarila ovaj topic nastavicu u svom dnevniku, tamo mogu da pisem sta hocu.
Ambra
Ambra

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od HappyGirl taj 19/12/2017, 14:59

Da li ste videli ovo http://www.pravda.rs/2017/12/18/mili-aleckovic-oduzimaju-dete-uplasena-devojcica-zapomagala-dok-su-je-brutalno-izvlacili-iz-stana-video/

https://www.youtube.com/watch?v=P3rJebuZxcA

Što je u ljudi nemoguće u Boga je moguće. Luka 18:27

PitaPata - Personal picturePitaPata Cat tickers
"Kada bi svakoga koga sretnemo tretirali sa toliko ljubavi kao što to činimo sa nama omiljenom mačkom i oni bi verovatno počeli da predu."
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13581
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 19/12/2017, 18:13

Ne znam, ja sam vrlo skeptična kod ovakvih priča. Ne kažem da su ni socijalni radnici sveci ali nisam nešto ubedjena da tek tako dolaze i prebacuju dete iz jedne u drugu hraniteljsku porodicu bez ikakvog razloga. Meni su opisivali da se takve stvari dogadjaju onda kada je dete iz nekog razloga u hraniteljskoj porodici jako ugroženo.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od alisa taj 19/12/2017, 20:44

Mene cudi da se centar za socijalni rad nije oglasio ili sam mozda to propustila?
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 41
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ambra taj 19/12/2017, 21:04

Zasto bi CZSR "otimao" devojcicu poznatom klinickom psihologu za koga mogu da pretpostave da ce da napravi skandal nevidjenih razmera, puna love i mogucnosti da isteruje pravdu po sudovima?
Mene to zanima...
Ambra
Ambra

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od HappyGirl taj 20/12/2017, 13:58

Da, zanimljivo je da se još niko iz CSR nije oglasio. Pravo da vam kažem za mene je ova emisija kompletno bila šokantna. Majci oduzimaju svoje dvoje dece i daju hraniteljima, onom čoveku i njegovoj supruzi oduzimaju dete zbog anonimnog poziva, pa ona gospođa što joj je muž uzeo dete, pa onaj gospodin...Zaista sam se potresla zbog svega i baš me drži. Jadna sva ta deca, jadna...Iskreno se nadam da će se CSR oglasiti...i iznad svega da će ova deca naći svoj mir i sreću.

"Kada bi svakoga koga sretnemo tretirali sa toliko ljubavi kao što to činimo sa nama omiljenom mačkom i oni bi verovatno počeli da predu."
HappyGirl
HappyGirl

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 5/1/2018, 13:32

Videh još pre nove godine da je država objasnila zašto je uzeto dete sa hraniteljstva od Mile Alečković, no nisam stavila ovde... Pa evo ako niste pročitale, bilo je u raznim sredstvima informisanja, a ovo mi sad najpre iskoči...

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:703409-Devojcica-iz-hraniteljske-porodice-Aleckovic-bila-zapustena

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ambra taj 5/1/2018, 20:09

Ostaje da tu ipak nisu cista posla.
Ambra
Ambra

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od HappyGirl taj 6/1/2018, 10:16

I ja mislim da nisu čista posla. Sve, sve ću da poverujem ali "Dete bilo zanemareno, zapušteno i imalo šugu..." Da se razumemo radim sa decom a neka od njih žive u nehigijenskim i lošim uslovima pa nijedno nije imalo šugu. Da ovo dete bude štrokavo i ima šugu mi je stvarno u najmanju ruku smešno, pogotovo što su komšije i prijatelji tvrdili suprutno a i njeni hranitelji mi ne liče na ljude koji su prljavi i ne drže do higijene. A zanima me što CSR nije odgovorio i na optužbe ostalih koji su bili u onom gore postavljenom videu. Meni je sve ovo više nego strašno. Kao da su cipele u pitanju a ne deca cccccc Sad

HappyGirl
HappyGirl

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Simona taj 6/1/2018, 10:29

Ja sam ipak sklonija da verujem državi. Do duše Mila Alečković mi nije ni malo simpatična pa nisam mogla mnogo da je gledam ali onoliko koliko jesam sam shvatila da se oglušivala o pozive czsr a to hranitelj prosto ne sme. Dalje to što je dete išlo u ne znam kakvu školu i inostranstvo je baš lepo ali je mnogo bitnije da dete održava vezu sa biološkom braćom i srodnicima. Ne kažem da je i država baš idealna, pa oni su njoj i dali podobnost za hraniteljstvo što im je osnovna greška. Ali uglavnom je bar moje uverenje u svim tim slučajevima u kojima hranitelji kukaju da im se oduzimaju deca naglo ovako onako da tu ima opasnih prestupa istih hranitelja i da samo obmanjuju javnost. Naravno da treba da se misli na decu i da takva oduzimanja nisu najbolji način nikako i da mogu da ostave traume. No bar rekoh negde i gore da su meni pričali sami socijalni radnici da se to radi onda kada nema drugog načina, kada hranitelji ne žele da saradjuju, ne žele da predaju dete, ne pridržavaju se ugovora koji su sami potpisali ili čak predju na pretnje socijalnim radnicima i sl.

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od alisa taj 6/1/2018, 11:48

I meni je Mila Aleckovic totalno ne simpaticna al na stranu to... i svakako mislim da se deca ne oduzimaju tek tako iz nekog hira al isto mislim da su malo preterali sa ovom izjavom da je dete imalo sugu i da je bilo zapusteno... ovde svakako nisu cista posla ni sa jedne ni sa druge strane...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 41
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od HappyGirl taj 6/1/2018, 13:01

Nikom ne verujem ni državi ni njoj niti mi je ona simpatična niti ne, ne pratim njen rad samo mogu da zaključim da je lepa i negovana žena i to je to. Država je već posebna priča lol! Samo sam htela da saznam istinu što je izgleda u ovoj zemlji nemoguća misija i želela sam da verujem da će sa svom tom decom biti sve u redu. Ali zaista sam zgranuta tom šugom i nikako u to nisam u stanju da poverujem.

HappyGirl
HappyGirl

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bobaue taj 2/5/2018, 20:26

Evo jedna emisija za nas početnike Very Happy
https://youtu.be/VxVONFMXd5E

Bobaue

Broj poruka : 640