KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

+49
SladZana
Niny
Erata
Vecka
pcelica
dacans
SannI-AlL
JAmajka
Tanja83
makababy
cici
dragana76ns
korpica
Sami
cicsa80
JocY
Marija86
Sara
nena beba
Orline
mamajednogprinca
Maman
kasia
anak
maus
snedra
era
BiKsi :)
cufta
zoxa
dr mali pariz
Jagodica-Bobica
KoMetaK
MAAKKI
Struzzo
lilymar
Masha UK
missile
Tinche
bak
Shizika
Milijana
MARA
plavaptica
caci
lilya
nina :)
Mirjana
Simona
53 posters

Strana 15 od 27 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21 ... 27  Sledeći

Ići dole

dnevnik - Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 15 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od dr mali pariz 5/2/2013, 13:48

Simona,super ti plivaš u vodama roditeljstva gde si već dobila-grubo rečeno-gotov proizvod,jer ste vi njega sa četiri god.brše preuzeli?
Ne bih se razmetala sa prognozama,ali posmatrajući tebe,a zamišljajući sebe u tvojoj ulozi,kažem da super plivaš. Znam da bih sigurno,pored muževljeve pomoći-koju ne bih iznajmljivala Wink angažovala nekog terapeuta, koji ima malo više iskustva od mene.
Jesi li ga pitala što je bio uznemiren po povratku iz pozorišta?
Šta Vilenjak rado radi u toku dana?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 15 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Milijana 5/2/2013, 14:07

Simona, sva se deca tako ponasaju. Ne zamaraj sebe analizom ama bas svakog njegovog gesta. Pa ne moze dete uvek biti dobro niti moze uvek biti lose. Sasvim je normalno i da izbesni i da place bez razloga i da bude posusno, i neposlusno, da juri, da sakce, da sedi, da se smeje.... uzivaj sa njim... vreme prolazi, porasce ti ispred nosa, a ti ces i dalje analizirati... ne moze se u svemu naci razlog...On je sasvim normalan decak, kao i vecina dece osmeh srce

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 15 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Simona 5/2/2013, 22:30

Hvala vam :)

Lilya,
raspiši se slobodno kad stigneš :) Nadam se da će biti tako kako kažeš. Ja inače mislim da kad se pomaže drugima i bori za neke pravedne ciljeve pomaže se i sebi.

Parižanko,
Vlada je imao tri godine i devet meseci kad je došao kod nas. Znači prošlo je preko osam meseci, baš maločas pričam sa mužem je li to malo ili mnogo u smislu navikavanja na nas i novi život. Nemam mnogo ni poznanstava ni uvida u druga usvajanja dece sličnog uzrasta pa da kažem da li je situacija kod nas normalna za te okolnosti ili zabrinjavajuća. U svakom slučaju i ja sam pisala da nameravamo da idemo kod psihološkinje, nadam se da to može da učini stvari samo boljim. Mislim da tada nismo razgovarali ali u sličnim situacijama kad ga upitam za objašnjenje nema ga. Što se onog što voli da radi tiče, tipično dečije, voli da se igra. Onda otkako je u ovom vrtiču razvila mu se ambicioznost pa i kada dodje kući hoće da crta, boji, uči engleski itd. Uvek je raspoložen da idemo negde. Sem sa nama voli da provodi vreme sa mojima ili muževljevim roditeljima. Kaže da mu je dovoljno društvo iz vrtića, odbija da se često vidi sa decom iz naselja ili decom naših prijatelja. Mi ga ne forsiramo, možda je još željan da provodi vreme sa mamom i tatom. Ali kad se složi da se vidi sa njima lepo se igra i veseo je.

Milijana,
moguće je da ja preterano brinem. No ipak gledam da uživam u vremenu sa Vladom. On je dete koje traži svu pažnju i neke stalne aktivnosti. Tako i da hoću ne bih mogla da razmišljam i analiziram u njegovom prisustvu, eventualno "pribeležim" nešto sebi u glavi o čemu ću misliti kasnije.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 15 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od cufta 6/2/2013, 10:15

Manje brini, i još više uživaj!
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 15 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od JAmajka 6/2/2013, 15:03

cufta :: Manje brini, i još više uživaj!

yes yes Potpisujem Ćuftu.I mm voli sve da analizira,planira,do detalja razradi..,meni kaže da sam previše opuštena i da ću "pokvariti"dete v ,totalno ga razmaziti.
JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 15 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Simona 7/2/2013, 11:40

Hvala vam osmeh srce osmeh srce

Da poznajete moju majku shvatile biste da sam ja nebrižna Laughing Evo sad hoću da izludim od nje, na poslu sam, a ona zove svakih petnaest minuta sa zamerkama što je Vlada otišao danas u vrtić, da ga uzmemo ranije, nije spavao i juče kod nje je bio umoran... Inače juče je par sati ostao prvi put negde bez nas ako izuzmemo vrtić tj kod mojih roditelja. Iako sam mu ja i telefonom rekla da sam ostala duže na poslu i doći ću po njega pa ćemo zajedno kući počeo je da tera baku da ga vodi, pao je mrak. Kad sam ja došla e onda nije hteo da ide pa ostadosmo skoro do spavanja. Ipak je to njemu neobično i sigurniji je kad sam ja tu, ali navići će se i da ostaje malo prvo kod mojih pa onda kod muževljevih. Ali tek noćas je sledila "žurka" zbog koje moja majka danas paniči. Naime noćas smo imali uključenje protivpožarnog alarma, uh kako me je podsetilo na onu šizelu i smirelu, tresla sam se već od tog zvuka a da ne pričam da se ja najviše plašim vatre. Ali nije što se to uključilo i zavijalo nego što smo mi već od popodne osećali iz kuhinje neki smrad kao da negde nešto gori. Kad sam čula i sirenu i to u ponoć mislila sam da je sigurno požar. Ustala, obukla se, pa probudila Vladu i njega obukla i izašli bi napolje da nije pljuštala kiša. Muž je za to vreme zajedno sa drugim komšijama išao po stanovima i u garaže i nigde vatre nema... Ja zvala vatrogasce ali oni neće da dodju dok ne bude dima ili vatre, što je meni bzv jer oni bi možda mogli da lociraju odakle taj smrad dolazi. A smrad i dalje u našoj kuhinji ali mi je čudno i za protivpožarni alarm, ipak se i on aktivirao iz nekog razloga a nema ničega... U svakom slučaju dok su komšije ulazile kod nas i Vlada se zalepio za mene, ja idem kroz sobe i on ide... Na kraju smo se vratili u krevete, Vladu sam naravno uspavljivala a kad je čuo da ću ja da spavam u odeći i on spavao tako... Brzo je zaspao i ja sam stvarno htela da idemo kasnije na posao i u vrtić ali on ustao još ranije nego što inače ustaje pa je otišao... Najgore je što taj smrad nečega što gori i dalje kulja u našoj kuhinji a sad kad sam zatvorila i otišla na posao i ceo stan će smrdeti a nigde dima i vatre nema... Mislim bolje što nema ali ostaje misterija...

Inače kod nas je muž opušteniji ali on kaže da je dobra kombinacija što sam ja brižna a on takav, možda ne bi valjalo ni da smo oboje brižni (tako je bilo kod mojih roditelja, sigurno ne valja) ni oboje opušteni... Tako da možda će i kod vas Jamajka biti tako nekako kao kod nas... Ja se nadam da će Vlada uskoro dobiti novog drugara. Srećno i u mom dnevniku, držim vam palčeve za sutrašnji razgovor igracice igracice igracice
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 15 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od nina :) 7/2/2013, 13:09

simona dali jos neko oseca taj smrad u zgradi ako ne onda je mozda kod vas doslo do sitnog pozara jer nebi za dzabe se upalio alarm a i tebi toliko smrdelo u kuhinji
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 15 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od snedra 7/2/2013, 13:25

Simona, Lepotan isto povremeno hoce da nosi neku igracku u vrtic, obicno su to automobili ali je jednom hteo i jednu plisanu kucu -devojcicu, ali je na kraju odustao, ne zato sto je to "zenska" igracka, vec da mu ne bi druga deca nesto pokvarila jer sa automobila koje je nosio obicno otpadne u vrticu neki deo. I meni se dopada sto u nasem vrticu nema igranja s podelom na muske ili zenske igracke vec decaci kobajagi peglaju kapice i benkice za bebe i to vecinom oni decaci koji su u medjuvremenu dobili seku ili brata (to sam videla dok sam bila oni desetak dana sa L. na prilagodjavanju).

I veoma sam zadovoljna kako L. lepo jede u vrticu kuvano, kazu da od sve dece najvise pojede, cak i ono sto kod kuce ne pojede kada spremim, izgleda da jako voli da rucka u drustvu. Od kada je poceo da spava u vrticu, dolazila sam po njega u 14.30, medjutim dolazim sve kasnije jer mi cesto kaze da voli jos da ostane da se igra. Mada, jednom kada sam dosla u 16h, kaze da je bio tuzan sto me nema. Inace, nece odmah da se obuce i da krene nego trckara po hodniku dok ja sedim pa se vraca da pozdravi drugare jos par puta, pa da vidimo po koje ce dete doci roditelj, pa ih onda isprati do stepenista, pa da sacekamo sledeceg roditelja... Naravno, ja mu sve to dozvoljavam jer mislim da tako popunjava pricu o svakom detetu iz svoje grupe i puni svoj mali kompjuter u glavi novim informacijama koje su mu ocigledno potrebne da bi nadomestio sve ono sto je tamo imao dok je isao u vrtic.

Sva sreca, jos sam na odsustvu radi nege deteta, pa imam vremena da ispunim te njegove male zelje, ne zurim nigde, on i njegove potrebe su mi najvaznije!
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 15 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Simona 7/2/2013, 18:16

Hvala vam osmeh srce osmeh srce

Moj muž maloćas kaže da živimo u kući nalik na one iz romana Agate Kristi Laughing Maločas zvoni policija i traži nekog drugog, pošto sam ja videla policijsku uniformu kažem nije taj stan ali hoćete da otvorim (slaba sam na uniforme inače ne otvaram nepoznatima, a i pomislila sam da ima veze sa noćašnjim misterioznim uključivanjem alarma i smradom bez dima i vatre)... Kaže- policija,hoću hvala... Onda smo čuli neko ispitivanje, mislim ne i o čemu se radi ali sasvim sigurno da je stan negde blizu,ispod nas ili sl. Možda su ti ljudi zapalili nešto nedozvoljeno što imaju, narkotike ili nešto slično... Ne znam zašto neko ne bi priznao da nešto gori kod njega ali to bi bi uz policiju koja dolazi već bilo logično objašnjenje.

Nina,
nije ništa kod nas, zato su i komšije ušle pa potvrdile to. Radi se o tome da je nama jako loše uradjen deo iznad aspiratora pa osećamo kad komšije kuvaju nešto i šta... Sad se osećao taj miris paljevine koji nam je probudio strah. I ostale komšije su osetile smrad ali manje nego kod nas.

Snedra,
tvoj mališan je jedno divno emotivno dete. Naš Vlada je vrtić shvatio kao školu, vredno radi i već je sa predškolcima, ne znam šta ćemo sledeće godine, da mu daju program za školu Shocked Sa druge strane, on ne zna ni imena dece a kamoli da je vezan za njih. Ja nisam dosad brinula oko toga, mislim to su uglavnom razmažena deca, kažu i vaspitačice. Naš mališan je imao mnogo tegobniji put pa mi je jasno što nisu na istim talasnim dužinama. Ali kad sam pročitala tvoj post malo sam se i oko toga zabrinula,i tvoj mališan je imao težak put pa je opet srdačan sa drugarima. Ja sam već opominjala Vladu da bi bar morao da zna imena dece sa kojom ide u vrtić,on ne zna ni to. Sad sam mu baš za ručkom rekla da smo ponosni na njega što tako lepo uči ali da se malo i opusti i igra. Pitali smo ga ima li još nekog druga sem onog jednog kaže ima ali nije umeo da navede ni ime. I inače ništa ne zna o toj deci niti se trudi da zna. Juče je bio neki rodjendan, nije znao ime deteta koje je slavilo... Zatim je pričao da je pao jer ga je neko dete gurnulo a posle mi je rekao kad je video da će muž prijaviti u vrtiću da je samo pao i niko ga nije gurnuo. Danas mi priča da mu se neko dete rugalo. Ja pitam koje dete a on se zbuni, mislim moguće je deca se plaze i sl, ali delovalo mi je i to izmišljeno... A sve to deluje da mu odnos sa decom nije baš tako dobar. No on voli taj vrtič ali izgleda ne toliko zbog društva koliko zbog učenja...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 15 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Simona 7/2/2013, 22:56

Moj otac kaže da prijatelj koga je pitao kaže da deca pre sedam godina ne idu kod psihologa. Nije mi jasno kako kad znamo neku Vladinu vršnjakinju koja je išla. Možda on ne može da savetuje, misli da nisu dobri ili da ne mogu da pomognu pre tog doba (on je slične struke).Moj otac mu je prepričao naše probleme i njemu se čini da je sve to normalno, da je dete još u strahovima zbog promena koje su mu se desile i valjda misli da će to vremenom doći na svoje. Sutra ću ispitati oca podrobnije, večeras dok sam pričala telefonom se Vlada zalepio uz mene pa nisam mogla baš da pričam.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 15 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od SannI-AlL 8/2/2013, 00:40

Simona ::Lilya,


Ali onda je nastao novi problem u vidu lutke Dore lol! Hoće nju da nosi u obdanište. Nama je psihološkinja objasnila da su lutke za dečake dozvoljene kao i sve druge igračke a da je problem bio stavljanje šnalice na sebe... Ne znam kakva joj je to polovična sloboda ali bolje ikakva nego nikakva. Ipak sam pokušala da odgovorim dete i rekla mu da može da se desi da ga neki dečak zeza, može da je nosi ako se neće potresati zbog toga. Kaže neće. Rekla sam mu da ako mu kaže neki dečak nešto da odgovori "Ti si konzerva a ja sam moderan muškarac"... To mu se strašno dopalo, on misli na konzervu bukvalno Laughing Ne sumnjam da će nekad primeniti no danas izgleda neće biti potrebe. Muž je rekao vaspitačici da je sad doneo lutku Doru pa da obrati pažnju da ga ne zezaju. Ali ona kaže da neće, da lutke nisu problem a pogotovo Dora koja se inače koristi za engleski pa će je uključiti na času (ova Vladina priča engleski i španski).

Pratim vaše odrastanje koliko mogu,priče tebe i tm su me baaaš dirnule,ušla sam u vaš svet.
Morala sam da se javim povodom ovog što sam poplavela.Elem, mm ima sliku iz detinjstva sa sve lutkom plavušom Suzi.Sedi na triciklu a Suzi mu u naručju lol! .Ta Suzi je valjda i dan danas u životu,deponovana kod svekrive.
Šta sam ono htela reći zbunjen ,a da,niš' mu ne fali ni sad ,a ni pre mu nije falilo,volE žene,samo mu ja nisam zapala kao plavuša,već brineta ofarbana u crveno Wink .Emotivno je stabilan (zajedno smo 20 godina srca1 )...i da ne elaboriram više mm,to je faza i pusti ga i ne obraćaj pažnju,jer tako najbrže prođe,čim vidi da ti,vi,reagujete na njegovo ponašanje,istupe i sl,eto reakcija.
Ljubni ti Vilenjaka za mene da pukne ljubav
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 15 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Simona 8/2/2013, 11:47

Sanny-All,
hvala :) Zanimljivo za tm. Ja ne bih reagovala nego je problem što se Vlada susreće sa reakcijama drugih ljudi/dece. Ja nisam imala takve sukobe kao mala, volela sam "propisno" lutke i lastiš. I nekako mi je drago što sam se sa predrasudama okoline susrela tek kasnije, bar što se tih muško/ženskih tiče. Mislim da je to samo trošenje snage. Vlada je te predrasude uočio još dok je bio u hraniteljskoj porodici, pa je provociranje okoline bio način da privuče pažnju. Zato ja još izbegavam da mu kažem da ljudi imaju predrasude prema usvajanju. Pokušavam da mu objasnim da to kad ljudi reaguju nije što se oni nešto igraju sa njim, nego ima koren u njihovom vaspitanju, nedostatku širine, konzervativnosti. I da ih prosto pusti, da ne pridaje važnost, oni imaju svoj svet mi imamo naš. To je sve priprema ujedno kad dodjemo na temu usvajanja. Sa druge strane ne smem ni da budem toliko negativna prema okolini niti da kažem baš sve što mislim da detetu ne stvorim otpor pa da bude nedruštven skroz... U principu on voli kad ja razgovaram sa njim ozbiljno, čak i kada sve ne razume. Ja pre neki dan komentarišem više za sebe da kad bismo sve to ispoštovali, hajde da nosi u vrtić muške igračke, ali šta su to muške igračke? Puške, pištolji, mačevi - koji su u vrtiću zabranjeni, i automobili, ima li još nešto? Nema, kaže Vlada. I danas se šali - kaže nosiće u vrtić muške igračke, auto i i i bager... Pa smo se smejali kako je to "raznovrsno", jedva dete smislilo šta da ponese...

Za psihologe, ipak je taj očev prijatelj rekao da postoje no on smatra da nam odlazak kod njih ne bi dao neke efekte. To što ima otpor prema mužu na nama je da rešimo a ne na detetu. On misli da dete ne povezuje dovoljno ma koliko da je inteligentno (to zato što je moja majka kaže otac neprestano veličala našeg Vladu kao najpametnijeg, naj naj u svakom pogledu, jedva ju je otac ućutkavao da čuje mišljenje tog doktora a ne njeno). Možda misli da će opet biti ostavljen, nije dovoljno siguran i pored našeg objašnjavanja. Ali sigurnost će doći vremenom kroz naše odnose. On smatra da je osam meseci malo, u smislu da se reše strahovi i nesigurnost. I da je najbolji lek ljubav i strpljenje. Da mu govorimo koliko ga volimo, da on to oseća, da budemo strpljivi a da je usvajanje zahtevna vrsta roditeljstva i da će tako i biti toga da budemo svesni (a to i jesmo).
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 15 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Mirjana 8/2/2013, 13:45

Slatko sam se ismejala podeli igračaka na muške i ženske lol!
Simona, više uživajte i što ćešće pravite planove za budućnost, kao npr. Na leto idemo u Grčku, a gde ćemo sledećeg leta? Hajde da zapišemo u planer... Tako će pre shvatiti da ostaje sa vama Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 15 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od lilya 8/2/2013, 14:04

Simona, Mirka ti je dala super predlog likeit Moze samo da pomogne.

I dr tatin je u pravu: ljubav, ljubav i samo ljubav osmeh srce
I kako vreme bude odmicalo, on ce biti sve sigurniji u vas, vasu ljubav, a samim tim i u sebe yes

E da, i super je sto u vrtic ne smeju da donose puske, maceve itd likeit
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 15 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Struzzo 8/2/2013, 17:29

Tatin prijatelj je psiholog?
I on je potvrdio ono što smo mi pisale ovde: ljubavi i strpljenja. Ja nisam htela da komentarišem kad si u nekoliko navrata citirala gospođe iz centra o tome da je dovoljno 6 meseci za novu adaptaciju, promene. Nisam, da ne bude da samo kritikujem socijalne radnike ali šta znači 6 meseci? I ti tako uopšteni odgovori?! To je tako individualno, nekom detetu možda jeste, nekom nije. Srećom, Vlada se lepo adaptirao na vrtić kao vrtić (ali zanimljivo ne i na nove drugare, koliko sam razumela) ali za strahove i nesigurnost malo je to vremena. Uopšte, ježim se od njihovog poimanja vremena...znaš i sama....
Razmišljam o toj ljutnji koju oseća prema tati...da i to nije zbog "gradnje kuće"...jelte, muškarci grade kuće....A drugo, moguće da ima veze što je i u uzrastu kad se deca vezuju za roditelja suprotnog pola...Verujem da će sa sportom i nekim novim aktivnostima i tata postajati sve zanimljiviji...
Što se tiče muških i ženskih igračaka, meni je zanimljivo šta stoji iza toga...bojazan da je muško dete feminizirano? I ako i jeste, onda je to zapravo homofobija ovog društva? Strah da ako se muško dete igra sa lutkama postaće gay? Kao da se tako postaje gay, tj. rodiš se hetero i onda igrajući se sa devojčicama postaneš homo? Ja imam druga koji je homoseksualac za koga nikada to ne biste rekli. Vrlo muževan, sportski tip, jure ga žene...uvek je nešto trenirao, kretao se u muškim društvima, ni trunke ženskog u pokretima i slično...prosto je gay, dugo se borio protiv toga baš zbog društvo i nametnutih obrazaca.
Simona, izvini na off-u....ali vidim da se na nekoliko strana proteže ta priča... morala sam da i ovo kažem. Da izuzmemo da je Vlada dete od 4 godine, dete inteligentno, radoznalo, svestrano, dete koje voli da provocira, sa ne tako jednostavnom prošlošću...da je to zaista faza, igra, mašta, kreativnost, nazovite to kako god...

Poljupci, drugari...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 15 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Simona 8/2/2013, 21:59

Hvala vam osmeh srce

Mirjana,
dobar savet :) Ja pričam Vlajku da ćemo ići na more, pa da ćemo mi pomagati oko njegove dece... ali nisam pokušala godinu za godinom, pokušaću i to...

Lilya,
nadam se da ste tatin prijatelj i ti u pravu što se ljubavi tiče... Za vrtiće, mislim da je uglavnom svuda tako, čini mi se da smo pisale tako na temi o vrtićima. Iako puževim koracima ipak se i kod nas negde krećemo Wink

Struzzo,
očev prijatelj je neurolog. Socijalni radnici prilaze često površno... No da ih malo "branim" oni često vidjaju decu i roditelje samo do tih šest meseci. Na dalje, kad prodje šest meseci većina nas ih ne posećuje... Sem toga mislim da su i usvojeni roditelji pomalo "krivi" za nerealnu sliku, ja sam pričala sve kako jeste i vidim da su bili iznenadjeni što dete i nakon konačnog usvajanja pominje hranitelje. A mislim da je kod veće dece uglavnom tako, no roditelji iz straha da će ih to možda omesti u konačnom usvajanju ne spominju, kao i druge situacije koje imaju sa decom. I oni svakako nisu u našoj koži i ne znaju iz prakse sve detalje koje mi znamo. Za gay osobe se sve slažem sa onim što si napisala. Niti je igranje muškim/ženskim igračkama pokazatelj seksualne orijentacije, niti se može nekako postati nešto što neko nije... Jedino što strogi roditelji mogu da postignu je da ne prihvatajući svoje dete onakvo kakvo jeste stvore dramu u njegovoj glavi i otežaju mu put.

Kod nas ima novosti ali napisaću to u sledećem postu...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 15 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Simona 8/2/2013, 22:17

Danas ponovo kod nas pitanja pa zato to izdvajam u poseban post... Ja sam bila kod frizerke. Kad sam došla muž kaže da je Vlajko pitao zašto nije bio na našoj svadbi. Kad je muž rekao da ga mi tada još nismo upoznali da se on te godine rodio a da se seća kada smo mi došli kod hraniteljice opet je tvrdio da ga je rodila hraniteljica affraid Muž je ponovio priču o biološkoj majci. Ispričao je i meni kad sam ušla pred Vlajkom i ja sam ponavljala ali menjao je temu, mene nije hteo da sluša. Muž je otišao u grad, imao je nešto unapred isplanirano pa nisam ni ja čula ima li tu još detalja, čekam ga sada da dodje. Mi se nismo vraćali na tu priču, zabavljali smo se. Jedino što mi je rekao da ga ja odsad zovem Vlajko, to je ime samo za mene, što meni i odgovara. Ne znam da li se sećate da je to ime mog bivšeg i za razliku od imena Vladimir, Vlada ima posebno značenje za mene, tako bih dala rado ime sinu ali da sam davala ipak ne bih zbog mog sadašnjeg muža a i sujete bivšeg... Ali mi je drago da ipak imam Vlajka, dete ne zna za celu tu istoriju ali verovatno oseća tu emociju kad izgovorim pa mi je "dodelilo" to ime. Inače ja sam slutila šta sledi jer je pre neki dan bio neki rodjendan pa su i vaspitačice primetile da je Vlajko ćutljiv. Nakon toga me je pitao koliki je bio kad se rodio. A onda je tvrdio da ne voli ime Vladimir, niti Vlada a dosad je bio očaran svojim imenom. Inače večeras je uzeo sliku drugara iz vrtića i naveo mi skoro za svu decu kako se zovu, to zato što sam mu ja zamerala da ne zna imena drugara i drugarica... Takodje je rekao mužu da trpi da ne ide u wc u vrtiću, čini mi se da sam to pročitala i za Lepotana.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 15 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od snedra 9/2/2013, 08:41

U pravu si Simona, i Lepotan trpi da ne ide u WC u vrticu. Trpeo je i da ne pije vodu tamo, ali sada im trazi da pije, jer sam ja uporna - stalno pricam i njemu da trazi i vaspitaicama da mu nude vodu. I da, posto svakog meseca nosimo paket plasticnih casa, kazem mu: ja nosim te case, a tamo ih koriste druga deca a ti ih ne koristis. E cim pomenem nesto sto lici na takmicenje sa drugom decom, odmah se "primi", tako da je poceo da trazi da pije vodu.

Sto se psihologa tice, cula sam od prijatelja za jednu psihologicu koja dolazi na par sati kod vas, kao pomaze vam oko deteta a u stvari istovemeno i strucno radi sa njim, ti nasi prijatelji imaju dvoje sasvim ok. dece ali je povremeno pozovu i bas su zadovoljni. Mogla bih od njih da trazim njen broj, ako hoces?
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 15 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od snedra 9/2/2013, 08:51

Bas sam htela da ti napisem da sam sigurna da Vilenjak zna imena dece u vrticu kad videh da si napisala da je na slici pokazao svu decu po imenu. Ma on je pametnica!!!
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 15 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od dragana76ns 9/2/2013, 09:21

Uzivala sam citajuci vas[Only admins are allowed to see this image]
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 15 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Simona 9/2/2013, 14:52

Hvala vam Snedra i Dragana osmeh srce

Kako su Lepotan i Vlajko samo slični, i mi smo imali problem sa vodom. Kaže Vlajko za Lepotana kad smo ga spomenuli pre neki dan - mi smo se igrali nekad a sad nismo... Ahaha kako mi je bio smešan, kao da imaju obojica najmanje deset godina.

Inače jutros opet povraćao No Davala sam mu onaj rehidran i stavila ga na dijetu, nema proliv, valjda će biti bolje, ustvari kaže da mu je sad bolje. Spominje hraniteljicu i pustio nam "Zek, zek dadule", neku glupavu pesmu što je slušao kod nje... ali gde to da kažem, nego smo igrali uz nju. Gledali smo jutros i gde ćemo na more. Ako bude sve u redu ići ćemo dva puta nas dvoje, prvi put sa mužem početkom leta a drugi put sa mojom majkom i našom rodjakom krajem leta... Da se Vlajko malo oporavi i fizički a i psihički. Samo moram prethodno da mu izvadim pasoš. Za sada sam uzela da mu pričam o moru, hotelima, pustinji (prvi put bismo verovatno išli ako u Egiptu nije mirno u Tunis) i da mu pokazujem slike kako to izgleda, da ga okrenem malo budućnosti...

Inače vidite da ga zovem Vlajko, danas mi je opet potvrdio da je to ime za mene...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 15 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od lilya 9/2/2013, 15:51

Nemam sada vremena da pisem, ali za jedan ljubav ubek imam vremena Very Happy
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 15 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Simona 9/2/2013, 16:55

ljubav za tebe Lilya takodje.

Zaboravih da odgovorim Snedri za psihološkinju. Tu je moja majka pa malo šetam tamo amo a malo ulazi Vlajko pa nisam skoncentrisana. Hvala :) Za sada smo odustali ali ako promenimo nešto javiću se za telefon.

Inače Vlajko nam pravio lutkarsku predstavu,hvale ga i u vrtiću da je najbolji glumac... jasno je meni Laughing Neću ništa da vam pričam, muž je snimao pa čim stavi link na you tube staviću i ovde :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 15 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od snedra 9/2/2013, 17:45

Simona, sta da ti kazem, silom prilika znam i ja za tu pesmu, to su tamo obojica culi, izgleda da je ta pesma bila popularna u tom mestu. I mi smo na pocetku igrali s njim uz tu pesmu, ali posto program na kome se ona emituje u nasoj kuci nije dobrodosao, ne slusa je vise, malo je zaboravio, pa smo se spasli, haha.

Sto se vencanja tice, redovno gleda nase fotografije i DVD sa vencanja i uvek komentarise: Ja tad nisam bio ovde!
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 15 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od snedra 9/2/2013, 17:49

Sto se mora tice, mi non stop pricamo da cemo ici u Grcku i sladimo mu - kako je mirno more, pa pokazujem slike kad smo mi bili u Grckoj ili moje sestricine, jer on uporno hoce da idemo u ono mesto u CG gde smo letos bili svi zajedno sa hraniteljima.
A mi bas necemo da ponovo idemo tamo jer bi ga onda sve ponovo podsecalo na njih.
I onda kada se igramo auticima, sto najvise voli, ja moj autic uvek vozim u Grcku, kao putujem tamo sa porodicom, pa vadimo suncobrane, kupamo se i sl. On odveze svoj auto do CG, pa posle i on dodje kod mene u Grcku, haha. Napredujemo!
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - Dnevnik Vilenjaka Vlade :) - Page 15 Empty Re: Dnevnik Vilenjaka Vlade :)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 27 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 21 ... 27  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu