KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

+36
ciklama
JAmajka
bibi.libi
nina :)
tisa
flyki
Dacaa
Vuchica
rada78
Ema78
Marija86
smarija
Niny
Bekanicaa
tetreb
laKole
menora72
Struzzo
Tinche
BiKsi :)
korpica
Erata
missile
KoMetaK
jaca*caca
Jelica
Mirjana
MAAKKI
SannI-AlL
dra00
lilya
medolino
HappyGirl
dragana76ns
plavaptica
Ambra
40 posters

Strana 3 od 16 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Sledeći

Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 22/11/2012, 14:49

Sa danasnjeg pregleda:

- folikula ima dovoljno (!??)
- endometrijum odlican

Sledeci pregled sutra.
Ja, depresija totalis.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od SannI-AlL 22/11/2012, 15:21

U prvom delu postupka VTO čitaj : stimulacija je najbitnije da ima folikula i da endometrijum napreduje.Kod tebe su svi uslovi ispunjeni Very Happy .Koliko folik.-dovoljno,veruj,za jendu lepu bekanu beba ,a može i dve beba beba A plus još imaš i ekstra bonus-uslov ,totalis odlepitis queen -tako normalan u postupku VTO,veruj veteranki x .
Pošto je tvoja dr škrta na rečima,ja ću Wink da ti prepišem Th za u buduće:šetaj se,švrćkaj,gledaj izloge,ako može neki šoping da padne-odlično,grickaj vruće kestenje,ako voliš,kokice,jedi žito kuvano,ananas,pij Kvas,ako možeš,hrani se zdravo i lagano i ....princip je jednostavan-radi sve kako ti odgovara .
Mi smo tu da te slušamo,da te 'čujemo' i podignemo kada ti klecne koleno cveće
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Tinche 22/11/2012, 17:13

Krk...to je sve ok...ne razumem razlog za depresiju!

Poznajem mnoge koji to imali nisu...glavu gore molim!!!

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 561840

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 670661

Cekamo sutra i navijamo da folikula bude i dalje dovoljno...a endo da bude jos bolji!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 22/11/2012, 17:56

Ma nije to depresija vec vise nervoza. Nervira me to sto je broj mojih folikula cuvan ko da je drzavna tajna koja ce da ugrozi nacionalnu bezbednost. Sta znaci dovoljan? Ono sto sam ja uspela da ukebam na uz je nekih 2-3 komada na desnom jajniku dok na levom ne vidoh nista ili su premali za moje neiskusno oko. Ako mi sutra ne kazu nista od onoga sto zelim da cujem, ima da odem u prvu ginekolosku ordinaciju da pitam drugog ginekologa koliko folikula vidi, to bi trebao da zna i onaj sto zavrsava drugu godinu medicine. Sve se trudim da budem fina i smirena ali mom strpljenju dolazi kraj. Unose mi bespotrebnu nervozu i osecam se kao idiot.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Struzzo 22/11/2012, 18:43

Krk,
srećno otvaranje VTO dnevnika i bebićetno se završilo.... beba beba beba

Na početku priče reče da si se raspitala, mahom od onih koji su kod Ivanovića radili vantelesnu...zar ti niko od tih nije preneo da se tamo na UZ pregledima malo priča i da se očekuje bezuslovno poverenje u doktora. Ja sam radila 3 VTO kod Ivanovića...šta da ti kažem, Goca očekuje da kad si ušla u njenu ordinaciju i rešila da tamo ostaviš pare, ti joj veruješ, ona zna šta radi i to je to...Za tu Biljanu ne znam ali moguće da je ona Gocin pulen.

Da ti uspe ova vantelesna i da ne upoznaješ neke druge VTO klinike kao ja...

roda roda roda roda roda
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Jelica 22/11/2012, 18:55

Krk, to njihovo ponasanje jeste da odlepis, ali drž se! Ne znam sa kojim pravom nece da ti kazu sta ti se desava u organizmu, ali to svima rade. Moja drugarica je imala dva puta po deset jajnih celija( to je saznala nakon aspiracije tj.nakon et), a debljinu endometrijuma nikad nije saznala, osim da je dobar. Mozda je bolje biti nezainteresovan, pa valjda takvi ljudi lakse podnose neizvesnost...:-)
Jel su pominjali datum aspiracije?
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 22/11/2012, 19:04

Iskreno Struzzo, nisam taj podatak nigde iscitala, mada mozda mi u momentu odabira klinike nije to bilo tako bitno. Fatalna greska. Nisam obracala paznju na detalje.

Ali sam zato tvoj dnevnik usvajanja jutros procitala od A-S i bas uzivala citajuci :))

Jelice, dobro joj rekose posle et koliko ih je bilo, ne bi me zacudilo da su i tu informaciju zadrzali za sebe. Sto se aspiracije tice, pominjala je kao mogucnost nedelju, e sad da li ce biti tada to jos ne znam. Cekam sutra da cujem nesto novo.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od plavaptica 22/11/2012, 19:20

Krk, informacija dana, ma koliko stura bila, je da sve dobro napreduje i folikuli i endometrijum, jeeeee bb x f Ako ti je uz ponovo sutra znaci aspiracija se opasno priblizila, na pravom si putu do svog cilja, a mi smo tu da navijamo bravo bravo navijači2 navijači2
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Mirjana 22/11/2012, 20:34

O da da, navijamo za još dovoljnije folikule i još odličniji endometrijum b b b b b b b b b b b b b b b
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 22/11/2012, 22:49

Hahahahah nasmejaste me :))))

Je l' se rade neke analize pred aspiraciju?
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od plavaptica 22/11/2012, 23:12

Da, da,ako nisi do sad odradila, idu one klasicne kao i za bilo koju intervenciju pod anestezijom. Biohemija kompletna, vreme koagulacije, INR, ekg, internista.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 22/11/2012, 23:24

Sve to imam od operacije i sve su jos vazece. Dobro je da bar sa tim necu morati da se mlatim.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Jelica 23/11/2012, 00:00

Ako je u nedelju, onda ce ti sutra dati instrukciju da daš uvece sebi ovitrel ili pregnil. Iliti stop injekciju.
Ajd držim fige!
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Erata 23/11/2012, 08:52

Krk draga, ja te potpuno razumem i mislim da bih se na tvom mestu osećala isto. I na običnim pregledima i folikulometrijama se dobije informacija o veličini folikula, debljini endometrijuma i svemu ostalom. Meni moj doktor otkuca izveštaj sa logom ordinacije, njegovim potpisom i pečatom. To je za 3000 dinara. Neverovatno je da za 3000 evra ne možeš dobiti isto! Šta to znači da joj se veruje? Pa nijedan par im ne bi došao, da nisu ljudi imali vere i nade u uspeh. Ali odakle im ideja da je poverenje = ćuti i ništa ne pitaj! Poverenje i taj stav koji oni imaju, nikakve veze jedno sa drugim nemaju. To su dve odvojene stvari i takvim stavovima se baš gubi ono početno poverenje sa kojim ljdi dođu kod njih. Uh, baš sam besna sad! Krk, bez obzira na njih, takvi su kakvi su, tebi neka Bog pomogne, da ovo bude prvi i poslednji put! Gledaj da se što više opustiš, da ne upadaš u dublju nervozu, jer to tebi nikako ne ide u prilog, a njih zabole uvo. Ti si to platila i gledaj da iskoristiš ovaj pokušaj do maksimuma! Kada osetiš svoju bebicu, sve ćeš ovo zaboraviti!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 23/11/2012, 15:09

E danas vec mogu da podelim neke lepse vesti sa vama. :)) Svaki jajnik mi ima bar 3 dominantna folikula i ima dosta manjih, dakle puna sam ko bozicna jelka, ima da eksplodiram od folikula. U nedelju (ako sve bude kako treba) je predvidjena stop a aspiracija u utorak. Ujutru radim analize hormona, jos sutra primam menopur i vise mi ga je pun k. jer je osim folikula izazvao i lepe velike hidrosalpingse na oba jajovoda ali oni ne ugrozavaju nista. Sve u svemu na dobrom sam putu. Inace na povuci-potegni sam iscupala ove informacije, jedva mi ih rekla pa nemojte da me pitate koliko su veliki folikuli jer nemam pojma dimenzije.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Tinche 23/11/2012, 15:20

Ma vazi sto nema pojma...al dobro, vazno je da sve ide kako treba!


KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 216281 KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 216281 KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 216281 KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 216281 KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 216281 KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 216281 KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 216281
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 23/11/2012, 15:49

Nisi dobro razumela Tinche, JA nemam pojma kojih su dimenzija folikuli a ona i te kako zna koliki su posto ih je merila, nego meni nije htela da kaze :))) Ja mogu da ti kazem onako laicki da na onom uz meni izgledaju veliki kao 1 dinar, koliko im god to bile dimenzije.

Jedno pitanjce, da li se neoka od vas susretala sa krvarenjem? Danas posle pregleda vidim lagano krvarenje, pa ne znam da li da se zabrinem ili ne? Necu da ih zovem na kliniku da pitam od cega je i onako sutra idem tamo da ne ispadne da panicim bezveze.

Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od plavaptica 23/11/2012, 18:33

Ne, pre aspiracije nisam. Posle aspiracije da, sto je normalno od bockanja, a produzilo se i posle et. Ne znam, moguce zbog hormona, ne verujem da je nesto bitno, al obavezno pitaj.
Odlican broj folikula, bravo x g
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od jaca*caca 23/11/2012, 20:01

Krk ::E danas vec mogu da podelim neke lepse vesti sa vama. :)) Svaki jajnik mi ima bar 3 dominantna folikula i ima dosta manjih, dakle puna sam ko bozicna jelka, ima da eksplodiram od folikula. U nedelju (ako sve bude kako treba) je predvidjena stop a aspiracija u utorak. Ujutru radim analize hormona, jos sutra primam menopur i vise mi ga je pun k. jer je osim folikula izazvao i lepe velike hidrosalpingse na oba jajovoda ali oni ne ugrozavaju nista. Sve u svemu na dobrom sam putu. Inace na povuci-potegni sam iscupala ove informacije, jedva mi ih rekla pa nemojte da me pitate koliko su veliki folikuli jer nemam pojma dimenzije.

Draga,ovdi mi nešto nije jasno,a ti ćeš se obavezno raspituvati kod tvog dr.
Hidrosalpingsi od menopura?
Oni ne ugrožavaju ništa?
Ne znam koliko si upućena ,neka me druge cure isprave,ako grešim ,tečnost koja se nalazi u njima je po nekim istraživanjima toksična i može da spere embrione,ako se naravno izlije u matericu.
Da li ti inače imaš problem sa hidrosalpingsima?
Meni je zbog njih odstranjen desni jajovod,a na levom ako se i pojavi dr ga aspirira kada vrši aspiraciju jajnih ćelija. To je moje iskustvo sa njima,i takva mišljenja sam dobila i od dr Kopitović,a i dr Trninić-Pjević,baš zbog povećanja uspeha VTO.
Tvoj broj folikula je ono što se meni sviđa! yes

P.S Krk sad sam videla početak tvoje priče i da si ih već imala...Onda ti već znaš o čemu se radi...Tebi su podvezani jajovodi?
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 23/11/2012, 21:00

Jesu Jaco podvezani su iliti klipsovani ali ne i odstranjeni, tu su i nemaju nikakvu svrhu. Sve to je uradjeno da ne bi doslo do toga sto si ti navela u svom postu (vanmatericne, unistavanja embriona). Sve sto ti mene pitas ja sam danas pitala ginekologa. Da, znaju da se pojave od stimulacije ali se isto tako povuku ili ih odstrane na aspiraciji. U svakom slucaju meni su se pojavili 6. dan po uzimanju menopura, do tad niceg nije bilo, sve je bilo cisto kao suza, bar sam se sopstvenih jajnika nagledala ovih dana kao nikad u zivotu :)) nisu veliki hidrosalpinzi, tek nesto veci od folikula.

Prestalo je krvarenje, mislim da je posledica uz posto me je poprilicno boleo danasnji pregled a imam osecaj kao da su mi jajnici velicine teniskih loptica. Vec sam pocela da hodam mekano i da sedam lagano. Bole bre :))
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od jaca*caca 23/11/2012, 21:42

Super!
Mislim ,nije super što su ti podvezani,ali tako je kako je,važno je da ne mogu da ti kvare ništa.
Neka nek boli,znači da se nešto dešava,a to je da će biti lepih folikula,dobrih ćelija i još boljih embriona!!!
likeit
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 23/11/2012, 22:58

Moram da ti priznam da jedva cekam da me skinu sa menopura, sve mi se cini da ce jajnici na nos da mi izadju, nadula sam se ko babura jer zadrzavam tecnost, grudi me bole, a muz mi vec ide na zivce koliko je politicki korektan samo da ne udje u konflikt sa mnom zbog teskih promena raspolozenja koje imam (a ne da sam nadrkkkana nego samo cekam da nekog nagazim) :)))

Kako stvari teku sad imam drugo pitanje za sve vas. Posto sam izgleda obdarena folikulima da li vredi zamrzavati (400 eura kosta) embrione i koje su prednosti i mane tog procesa?
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od plavaptica 23/11/2012, 23:36

Krk, ja mislim da vredi zamrzavati ako su embrioni dobri. Prednost je sto ne prolazis ponovo stimulaciju, vec samo priprema endometrijuma za FET, a mana je sto po nekim statistikama je manji % uspesnosti, mada ovde sam procitala primere zena kojima je to uspelo a vto pre toga ne. yes
Inace meni je od Menopura bilo mnooogo dobro, nekako sam bas bila puna energije, pa sam se zekila kako bi bas bilo dobro da nastavim da budem na istom Laughing
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Jelica 24/11/2012, 01:56

Krk, samo napred...ako bude dobrih embriona, normalno da ces da zamrznes, ali to jos uvek ne mozes da znas...za sad imas 6 folikula, sto bi trebalo da je 6 jajnih celija, pa treba da one budu kvalitetne, pa da se od njih dobije 6 savrsenih embriona od kojih ti tri vracaju...a ne dobije se bas od svih jajnih celija savršeni embrioni koji jedini mogu da se zamrzavaju. Ja sam imala oba puta po deset jajnih celija, od toga 8 odličnih a od toga po 3 embriona koja su se razvijala kako treba, dosli su 3 dana do osmocelijskih, tih nekih najboljih, bez fragmentacija itd...Zato oni i pokusavaju da dobiju stimulacijom sto vise jc, jer im treba dosta da bi dobili kvalitetne embrione...naravno, nema pravila nikada, ja ti zelim koliko jajnih celija toliko super embrioncica...nego ti kazem da znas kako to sve ide, samo polako, korak po korak! Normalno da ako ih bude da ces da ih zamrznes, to ti posle dodje kao malte ne sex sa dr. :-) Samo odeš i vrate ti embrione i čekaš da vidis dal ces da dobijes ili ne:-) nema hormona, stimulacija, vadjenja krvi, aspiracije....nema ničega..za tebe potpuno bezbolno!
Držimo fige za dobar estraadiol sutra!
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Ambra 24/11/2012, 12:13

Interesantno da mi uopste nije trazila estradiol nego samo LH i progesteron, a ja sam na svoju ruku dodala i estradiol jer me zanimalo kakav je. Ustvari pocela sam da se gojim 1kg na dan, sto me zabrinulo, pa sam pomislila da nije hiperstimulacija i zato sam sama odlucila da dodam i estradiol da vidim kakav je. Usput sam kontrolisala mokracu od jutros i sreca pa sve sto popijem u istoj kolicini izbacim napolje. A zasto li se gojim onda? Je l' neka oda vas dobijala na tezini tako brzo?
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli - Page 3 Empty Re: KRK - prvi put VTO a samopouzdanje na nuli

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 16 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu