Nega bebinog nosa

KUTAK :: BEBE :: Razno

Ići dole

Nega bebinog nosa Empty Nega bebinog nosa

Počalji od plavaptica taj 8/11/2012, 23:57

Nadam se da cu uspeti da iskopiram postove sa druge teme ovde da budu pod pravim naslovom, a ako postoji vec mesto na kome se o ovome pise, ja ga nisam pronasla, molim Happy da ih tamo postavi.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 45
Datum upisa : 07.07.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Nega bebinog nosa Empty Re: Nega bebinog nosa

Počalji od plavaptica taj 9/11/2012, 00:26

stefi :* ::Drage mame jel moze neko iskustvo savet,mom bekutanu je stalno pun nos,nema da slinavi ine vidi se sekret ali kao da jedva dise bas se cuje kako krklja pogotovu se pojaca nocu. Bas se plasim,stavljam mu marisol ali mu on ne izbaci taj sekret,pumpica kazu ne valja neprijatno je... ???

mijaki ::Stefi koga god znam kune se u pumpicu, neznam gde si cula da ne valja???
da li to detetu prija, to je zaista nebitno, posle toga ce prodisati...kazu da zapusis jednu nozdrvicu i povuces, zatim drugu...
imas u apoteci pupmpice, mozes da iskombinujes sa baby physiomerom, to kazu da je najbolje...
cmokic

Bojana86 ::
stefi :* ::Drage mame jel moze neko iskustvo savet,mom bekutanu je stalno pun nos,nema da slinavi ine vidi se sekret ali kao da jedva dise bas se cuje kako krklja pogotovu se pojaca nocu. Bas se plasim,stavljam mu marisol ali mu on ne izbaci taj sekret,pumpica kazu ne valja neprijatno je... ???
pre svakog podoja mu uspricaj u jednu i drugu nozdrvu fizioloski (ja imam Bebisol i odlican je, jedna ampulica taman za prospricanje obe nozdrve, a prakticno i pakovanje, samo odlomis vrh i stisnes ampilicu i istrckas u nosic fizioloski....)
pre podoja, ne moras pre svakog, ali gledaj da bar par puta u toku dana, dok cujes da ima nesto u nosicu....pre, jer ce dok sisa i napravi vakum sisajuci, odma i slince ako ih ima sav izvuci....
i jeste, ne savetuje se bas koriscenje pumpice za nos svako malo, zbog vakuuma, bas kad moras, Bebisol je super, redovno prospricavaj nosic, i bice super
pazi i da prostorija u kojoj je , bude malo vlazna, msm, vazduh u njoj , stavi na radijator vodu da isparava, u tu vodu moze ubaciti malo bosiljka....

Ema78 :: Jeste da nisam mama jos, ali sam koristila pumpicu kada sam cuvala sestrica. Pumpica je zakon !!!
A to da li bebama prija ili ne, pa ni nama ne prija kada tresemo nos, sto bi njima prijalo, to je ista stvar. KOd pumpice moze da se podesava jacina pritiska, ako koristis onu koja se stavlja u usta. KOristila sam i onu sa vakumom, gde se pritisnemekani deo pumpice, ali mislim da je ova koja se stavlja u mamina usta bolja. I, tesko da beba moze da se povredi na bilo koji nacin.Jeste da ce posle malo da kenjka, ali cim prodise, smirice se.
I ako kupujues u apoteci , da znas d se zove nazalni aspirator.
[quote]
plavaptica
plavaptica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od plavaptica taj 9/11/2012, 00:32

Bojana86 ::http://www.yumama.com/beba/zdravlje-beba/5607-10-vaznih-stvari-o-zapusenom-nosu.html

stefi :* ::Mijaki ma imam ja tu onako jedan kraj u njegovom nosu drugim ja vucem ustima,ali kao napravi vakum ako se malo dublje gurne i povuce mu sluzokozu i to mu je neprijatno,ako je stavis na ulazu u nos ono nece ni da povuce,ma ja je koristila par puta ali neko mi rece i za sinuse ne valja. Ne znas vise..
ja koristim Boko marisol onaj u spreju fizioloski,a svakako cu kupiti te ampule....
Ema ok pokusacu opet ... hvala vam cure,bas je dosadan sekret mnogo mu smeta hrce kao star covek bas e plasim da ne dodje do uha sto kazu pa se dobije upala..

Ema78 ::Pokusaj da prvo povuces malo slabije, pa onda malo jace, trebalo bi da izadje. Nema tu ne znam sta, bitno je da makr malo izadje. Ja sam pre izvlacenja sipala malo fizioloskog, cekala malo, pa onda ponovo, i opet posle izvlacenja sipala malo fizioloskog. Sve je ok dok je sekret bistar ili blago belicsast, ne valja kada je gust, zut ili zelenkast, onda su bakretije u pitanju, i trebalo bi da ga pogleda lekar. Mada nadams e da ce biti ok, da je samo obicna prehlada

zoxa ::Stefi, kad je moja Nina bila beba koristili smo aspirator za nosic koji ide na usisivac, u kombinaciji sa baby physiomerom, po savjetu nase dr. Znam da zvuci bzv ali zaista ovaj aspirator je fantastican, brz, ucinkovit a uopse nije agresivan, isprobala sam i na sebi. Nikad Ninu nisam povrijedila sa njim, koristila sam ga sam ga samo ako nosic jako curka i zapusen je. Znaci prvo physiomer pa aspirator, posle neke kapi....to moras da vidis sta tako male bebe mogu....

maki79 ::Pozdrav trudnjacice i mamice.
Stefi i mi koristimo bebisol ampule i odlicne su. Takodje koristimo i ovu pumpicu gde je jedan deo u njenom nosicu a drugi meni u ustima i moram priznati da smo bas zadovoljni.

Biksi :) ::Stefi, ako ga sisaš, kapni mu po kap tvog mleka u nosić! Mamino mleko je čudo! Njime možete mazati bebama lice da se iščiste one sitne bele bubuljice koje se javljaju, a možete im kapnuti malo mlekca i u krajičak oka, ako imaju problem sa krmeljanjem!

stefi :* ::Hvala vam cure,nastavicu sa pumpicom,ja je koristim evo treci dan prosto mora ali nikad potpuno ne izvucem i da u kombinac.sa fizioloskim. Juce mi je dr rekla samo marisol i da muje to preneseno.
Maki jel vuces jako ili? I koliko gurnes onaj deo u njenom nosu? Moj miki se bas unervozi i vrti glavu..
Ema ja sam nosila farke dok mi je bilo prijatno i nije zatezalo,posle su naisle vrucine,ne brini za to sto se nisi ugojila i ja sam tek od 4.mes.mozda,samo dosta voca i povrca..
Mijaki ne tupi mozak nema svrhe samo cekaj opusteno svoj trenutak..e jel ces cr?

stefi :* ::Biksi i to cu vala samo nzm kako,bas je zivahan i odma se uplasi kad nesto treba da mu uradim Very Happy

maki79 ::Stefi ne vuces iz jednog cuga neko vise puta po malo na sitno, a onaj deo sto ide njoj u nosic gurnem koliko je to moguce jer joj je mali nosic mozda tri cetiri milimetra. I moja Katarina nije odusevljena kad joj to radimo i pokusava da vrti glavicom i mase rukama ali mm joj drzi rukice ja glavicu i uspevamo da izvucemo slinice i odmah joj bude lakse. Bebisol joj ukapavam vise puta dnevno.

Biksi :) ::Stavi u špric, pa polakice, šta da ti kažem, ja sam samo gledala druge! lol!

stefi :* ::Pa to da isto i moj sincic vrti glavom udara rukama i krene da place. Ok hvala
plavaptica
plavaptica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od plavaptica taj 9/11/2012, 00:41

Ja sam svojoj bebi krenula da cistim nosic cim smo dosle iz porodilista jer je sekret bas bio obilan, nije mogla ni da siki, ni da spava. Patronazna mi je rekla da ne koristim nista osim fizioloskog, po nekoliko kapi pa ce kao beba dok sisa to da proguta i iskaki. Za pumpice, aspiratore je navodno bila mala. Posto taj savet u praksi nije funkcionisao, odnosno slina je bilo u izobilju, kupili smo onaj usni aspirator, sto se jedan kraj stavi bebi u nos a drugi mami u usta i to se pokazalo kao odlicno resenje. Dete je konacno prodisalo i nosic se uskoro potpuno iscistio. I sada to radimo s vremena na vreme, po nekoliko kapi bebisola i odmah zatim izvucemo sekret aspiratorom. Malo se buni, ali posle je odmah bolje raspolozena. yes
plavaptica
plavaptica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 9/11/2012, 11:05

E, srce si plavaptico. Ja sinoć gledah i mislim da nema tema. Very Happy

Mihailu je baš počeo da se čuje nosić kad diše. Par puta dnevno prolazimo sa fiziološkim rastvorom, jednom je kinuo i izbacio neke bele slince, da nisam verovala odkud u onolišnom nosiću Laughing
Još nisam aspiracionu pumpicu koristila, jednom probala, i kao da je onaj deo što ide u nosić veći od nozdrve, pa odustala Razz Ako prigusti, moraćemo
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 47
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od plavaptica taj 9/11/2012, 12:17

Pa da izgleda malo zastrasujuce kod tako malih beba, ni meni nije bas bilo svejedno, ali ne moras da mu stavis taj deo u nos vec samo prisloni na pocetak nozdrve pa lagano povuces, naravno ako prigusti. Very Happy
plavaptica
plavaptica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 9/11/2012, 14:49

Ooooo, evo je jedna što se dobro namučila s tim. Šta nisam radila...ne pitajte. Dakle, kad vučete aspiratorom, (ja poslušala Milijanu) pomerajte taj deo u nosu. Naravno, to je tako mali otvor, pa uhvatiš njihovu sluzokožu i vučeš bezveze. Zato malo pomerajte i osetićete, a i čuti kad povučete slince.
Mnogo je lakše sa aspiratorom koji ide na usisivač.
Postupak:
Uspraviti bebu i ušpricati Marisol ili fiziološki (kako bi bili sigurni da je otišlo u nazalni kanal, a ne u grlo),10/15min sačekati, izvući aspiratorom, opet ušpricati fiziološki.
Kod nas je tek to upalilo, ali je i dalje je teže disao, sve dok nisam razblažila fiziološki po savetu fizijatra. Sipala sam prokuvane vode i u Marisol i u fiziološki i to sam ušpricavala. Hvala Bogu, posle tri meseca, napokon, već više od mesec dana, nemamo problem s disanjem.
Sad mu ušpricam kad dođemo iz šetnje i uveče pred spavanje. Toliko od mene Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 43
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od plavaptica taj 10/11/2012, 18:58

stefi :* ::Bojana kupila sam ampule bebisol,e sad jel cela ampula treba da se sipa odmah,jer kaze mora odmah da se iskoristi dok je sterilna??
[quote]

Ne sipas celu ampulu, mnogo je, nego samo kap-dve u nozdrvu. U ampuli je sterilan rastvor i da ostane sterilan je jako bitno kada isti stavljas u oko, za nos ne toliko. Na primer kapi za nos sa fizioloskim rastvorom ne sadrze sterilan rastvor, sto naravno ne znaci da je bilo cime kontaminiran. U svakom slucaju, tu ampulu bi trebalo da potrosis za nekih 24-36h i zamenis je novom, posto je ipak mala beba u pitanju.
plavaptica
plavaptica

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od stefi :* taj 10/11/2012, 22:19

Aha ok..hvala.. ma za oci je uvek bolje otvoriti novu ampulu.
Sto se tice nosica danju tako tako ali nocu povileni kao da ga skroz upisi,a ne mogu pumpicom uplasicu ga,toliko se mucimo s tim da me bas brine.
A gde se moze naci taj na usisivac?jel isto u apoteci?
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 10/11/2012, 23:21

Isto u apoteci.
Stefi, ako novac nije problem, najbolja stvar je inhalator. U njega isto stavljaš samo fiziološki, a možeš ga koristiti i kad beba spava. Uključiš i samo usmeriš paru između nosića i usta. Beba spava, ni ne oseća šta se dešava. Dakle, bez trauma. Za 5min ima da prodiše, garant.
Mirjana
Mirjana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od stefi :* taj 11/11/2012, 12:23

Ma nije mi problem samo da mu ovo ne slusam.Miro a sta on ucini sa ovim sekretom koji je dublje malo,jel ga koristis po potrebi ili kako? I koliko je odprilike?

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 11/11/2012, 15:03

Košta oko 6hiljada. To što ti čuješ deluje strašno, znam, a ustvari je veoma mala količina. To će se razmekšati i on će progutati. Izbaciće sa stolicom.
Ja sam traume imala od toga. Sve sam mislila da će se jadan ugušiti dok spava, a doktorica iz dz-a nam ništa nije pomagala. Zato vas razumem u potpunosti.
Mirjana
Mirjana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 11/11/2012, 15:03

P.S. Inhalator će vam trebati narednih xy godina, pa je to ipak dobra investicija yes
Mirjana
Mirjana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Botox taj 11/11/2012, 19:45

[quote="plavaptica"]
stefi :* ::Bojana kupila sam ampule bebisol,e sad jel cela ampula treba da se sipa odmah,jer kaze mora odmah da se iskoristi dok je sterilna??

Ne sipas celu ampulu, mnogo je, nego samo kap-dve u nozdrvu. U ampuli je sterilan rastvor i da ostane sterilan je jako bitno kada isti stavljas u oko, za nos ne toliko. Na primer kapi za nos sa fizioloskim rastvorom ne sadrze sterilan rastvor, sto naravno ne znaci da je bilo cime kontaminiran. U svakom slucaju, tu ampulu bi trebalo da potrosis za nekih 24-36h i zamenis je novom, posto je ipak mala beba u pitanju.
ne kap dve, nego lepo stisne i kolko izadje u nozdrvu, kap dve je nista....
komotno moze mililitar da prosprica, nece bebi apsolutno nista biti....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 33
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od stefi :* taj 11/11/2012, 21:39

Da bas imam traume i osecaj da ce se ugusiti a plasim se i onoga da se ne spusti sta vec i dodje ne daj boze do upale srednjeg uha.. hvala miro da znas da cu to uzeti nije ni jeftino ali jije ni preskupo jos ako pomaze...

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 11/11/2012, 21:57

Stefi, u svakoj privatnoj pedijatrijskoj ordinaciji možeš da iznajmiš inhalator na par dana. Možeš prvo to da uradiš i probaš. Oni će ti lepo objasniti kako se koristi. Iznajmljivanje po danu je oko 200din
Mirjana
Mirjana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 11/11/2012, 21:59

Što se bebisol ampula tiče, ja sam isto koristila po kap dve dok mi patronažna nije rekla da mogu i celu da sipam kad je baš pun nosić.
Mirjana
Mirjana

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh