Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 taj 7/11/2012, 08:41

jelice, Mirka... ljubav

A to za setnju potpuno razumem... ja sam pred kraj sredje skole ipocela da trcim ujutru, kasnije nastavila na fakultetu. I kad god sam bila kod kuce, ustanem lepo oko sedam, i odem na obliznje brdo da trcim....komsiluk je pitao moju pok.babu je l bas moramda trcim,je l mi to psihijatar prepisao... Inace, sada na tom mestu postoje trim staze, teretana na otvorenom, i sl sadrzaji.

A ja dve noci lepo spavam, nisam ustajala da obilazim wc...danas idem u dz na uz, da vidimo da li bebani kuca srce i da li je sve u redu.Sledece nedelje idem kod dr'a koji je radio iui... Mozda cu uspeti da se malo opustim ako bude sve ok...
Inace, svi me nesto mrace, nemoj ovo, nemoj ono, nemoj da baksuziras, obuci se, sto ides prevozom...i kada pokusam da objasnim da mi je u kolima muka, gledaju me belo...

Toliko od mene, odoh da zavrsim kafu, a vi uzivajte u lepom danu...

Ema78

Broj poruka : 4258
Datum upisa : 23.04.2012

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jelica taj 7/11/2012, 08:44

Ema, srećno danas ! Sledi ti prelepa muzikica bebici og kuckanja srca...uzivaj! I piši kako je bilo!

Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 42
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilly13 taj 7/11/2012, 09:15

pa nek ste nam se malo i vi javile Jelice, Mirka i Jagodice. Baš vas poodavno nema. Super da je sve u redu.

Ja sam se jutros konačno probudilaa normalna i da vidim svoje zglobove na nogama i rukama. Ova protekla 2 dana je baš bilo kritično naticala sam ko luda, a spavanje isto na rate. Valjda i zbog ovog nenormalnog vremena. Evo u protekla 24h u BL porodilištu rođeno 18 beba Very Happy (ovih dana sve 5-7 beba)
Ja čekam kontrolu sutra, pa se pišemo

pozdrav svima

lilly13

Broj poruka : 1466
Godina : 34
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od heart84 taj 7/11/2012, 11:03

Jutro cure,
ja ustala malopre i sad pijuckam kaficu,sinoc me sve zivo bolelo, mislila sam da cu se raspasti, jedva sam ustajala da odem do wc. Danas u 19h idem na UZ kad krenem da kukam dr. nece mu biti dobro Very Happy a i da ga pitam za poradjaj, da mu kazem da hocu samo on da me poradja i niko drugi.
Bila sam juce i do dr. Sumarac, sto se nje tice nalazi su svi dobri, rekla mi je samo da ponovim hormone tamo izmedju 36-37 nedelje i ako sve bude uredu nemoram ni da dolazim, tek posle porodjaja 6 nedelja.
Jagodice za koju si se firmu opredelila za maticne celije

heart84

Broj poruka : 3092
Godina : 32
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mijaki taj 7/11/2012, 11:10

jutro curice!
sve procitah, klasika malo zapamtih!
spavanje na rate pomenu neko, hmmmmm, tako sam ja nocas spavala, ne znam sta mi je....a nije do namestanja, lepo se ja namestim, valjda sam se navikla, nego nece san na oci, pa nece....
jagodice, nemoj da se brines sto je malisan ljubomoran, sva deca su ljubomorna pa ih to prodje, bice ukljucen u svaku fazu oko bebe, ja sam sigurna da nece biti zapostavljen i sve ce biti ok.... osmeh srce negod a te priupitam, kakve analize za maticne celije??? ja zvala, rekli mi samo da dodjem da uzmem papire (ugovore), potpisem to, dobijem neke priznanice (cca 10ak hiljada) i uzmem kesicu. Kada sve bude gotovo i celije otputuju, i bude sve ok, onda se placa ostatak tj cena cuvanja za 20 godina....sada si me zbunila....
mozda danas skoknem da pokupim te papire, usput mi je....
Jelice, samo neka je Savica napredan, ljubimo ga Ana i ja!!! usne
Mirka, brzo ce da prodje osmi mesec, taman ces da popunis vreme sredjivanjem sobice i nabavkama, svaka ti cast koliko si radila... yes
Ema nemoj da se ljutis ali to sto ti ljudi govore da se pazis nije mracenje nego briga i namera im je sigurno najbolja. Evo i ja bih ti rekla da ne ides prevozom obzirom da su svi zivi bolesni i da vladaju virusi, pa ti reci da mracim Wink ne znaci da sam u pravu, svi imamo razlicite pristupe, ali ne oprez ni cuvanje nisu na odmet u prvom trimestru pogotovu! cvet
lilly, javljaj se posle kontrole, masala bas se priblizilo!!! radost I neka je krenulo sa bebama, to je uvek dobro!

odoh, zvoni mi majka....idem malko kod nje....
cmokic

mijaki

Broj poruka : 2538
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od heart84 taj 7/11/2012, 11:33

Jagodice i mene zanima koje nalaze treba da odradis za maticne celije, sad citam u ovoj brosuri sto su mi dali radi se HIV1&2, Hepatitis B (HBV), Hepatitis B (HCV) ali tek za vreme porodjaja oni uzimaju uzorke krvi ili u okviru 7 dana od dana porodjaja. Mozda svaka firma ima svoj nacin rada

heart84

Broj poruka : 3092
Godina : 32
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 7/11/2012, 12:13

Evo me... bila na uz, sve je ok, i bebana, i moji nalazi, ali srce nisam cula, nemaju u dz tu mogucnost, samo se vidi da kuca...Sledeca kontrola za mesec dana.
Mnogo sam srecna , malo sam se plasila da li je sve ok !!!

Ema78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shenon taj 7/11/2012, 15:54

Mirka,
ponekad je i bolje poceti se pripremati u 8 mesecu, bar u mom slucaju, jer se sad u 9tom jedva krecem. Opeglala sam jedno 30 tetra pelena i osecam se kao da sam ceo dan kopala.
A sto se tice trcanja na selu....e kad se setim dok sam zivela na selu isto sam isla do obliznjeg brda, svi su mojima govorili da bi mi bolje bilo da se uhvatim motike Laughing

Ema, drago mi je da su rezultati super!

Liliy13, cekamo izvestaj!

shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jagodica taj 7/11/2012, 16:04

Pozdrav, devojke!
Ne traže firme te analize, već Betanija. Na njenom su sajtu. Devojka/g-dja koja me je kontaktirala ne zna ni koliko analize mogu biti najviše stare, već da se obratim bolnici (neke imam zbog VTO).
CMV, HBV (hepatitis B), HCV (hepatitis C), HTLV-1 i HTLV-2 (humani limfotrombni virus-tako nešto, nikad nisam radila), HIV i sifilis.
U 36.nedelji potpisan primerak ugovora i analize odneti u porodilište.
Opredelila sam se za Seracell. Primamljiviji su mi Italijani -jeftiniji nešto i pet godina duži period, ali muž bi više voleo Nemce. I Novakovka ih preporučuje. E, sad Betanija ima potpisan ugovor sa nekoliko kuća, sa Italijanima nema, pa ne bih dodatno komplikovala. Iako, verujem da pacijenti mogu birati. Doduše nisam pitala. Nemam neki dodatni razlog jer svi su sa istim standardima. Test za rano otkrivanje genetskih bolesti, koji oni najviše reklamiraju (Seracell) neću uzimati. Jeste samo 200 evra dodatno, ali ako ne daj bože bude nekih problema, može da se uradi do detetove pete godine. Znamo bolesti koje imamo u familiji, nekih specijalnih i nemamo -slabo srce i rak sa obe strane najčešći- puj, pu. Ali od nečeg i moraš da... E, sad kažu da je to dobro znati, pa neke stvari možeš samo ishranom da izregulišeš. Više stvarno nisam pametna. Para baš nemamo, pa me i to blokira. Sve VTO su nas iscrpele, kriza je, nemamo ništa u šteku, pa nemam grižu. Sve što bih mogla, pružila bih detetu, ali živimo od fiksnih plata.
Poljubac i čuvajte mi se!
P.S.Srculence, ti ćeč u Fortuni u Jevremovoj, je l da?

jagodica

Broj poruka : 247
Datum upisa : 04.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noja taj 7/11/2012, 19:37

ttrudnice cmokic
i mi smo uzeli Seracell/ove ...
bas tako je u betaniji kao sto je jagodica opisala, i te rezultate smo povadili,u medlabu 1 nedelja treba za neke...
a posle vas zovu da vam kazu da li je uspelo ili nije, pa se dodatno ugovor neki sklapa sad sam vec zaboravila, inace nama se cuvaju na dva mesta Very Happy

noja

Broj poruka : 6178
Godina : 38
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mijaki taj 7/11/2012, 22:27

....ja planiram da ostavim u Cryosave, pa cu videti sta treba....
samo mi jos fale dodatne analize, po ko zna koji put, smucilo mi se vise...ja ne znam nikoga ko se vise puta testirao na kojekakve hivove i ostalo....
cmoka

mijaki

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nensy85 taj 7/11/2012, 23:17

Pozdrav trudnice ff
Kako ste mi?
Kada se podnosi zahtev za maticne celije?

Ja sam se konacno oslobodila bola u besici pa sad mogu malo i da se opustim f

Ljubac za sve ljubav ljubav

Nensy85

Broj poruka : 60
Godina : 31
Datum upisa : 22.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od malaplava taj 8/11/2012, 06:56

Ema78 ::Evo me... bila na uz, sve je ok, i bebana, i moji nalazi, ali srce nisam cula, nemaju u dz tu mogucnost, samo se vidi da kuca...Sledeca kontrola za mesec dana.
Mnogo sam srecna , malo sam se plasila da li je sve ok !!!

Divno! radost

Nisam bila kuci 5 dana, pa dok sam juce sve iscitala! :O

Poljubac za sve!

malaplava

Broj poruka : 221
Datum upisa : 12.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jelica taj 8/11/2012, 10:32

Evo čitam sve sta pišete devojke,
EMA BRAVO, JUHUUUNZA SRCULENCE!!! vv

Mijaki, Jagodice, i ja bih cu da uzmem matične ćelije. Ja sam isto mislila i Crio save, mada sam čitala i za Serasell i te nemce i one preko jevremove...

Nisam znala da je potrebno odraditi dodatne analize...imam nalaze na hiv, torch, hepatitisa...od prosle godine kad mi je trebalo za drzavni program za vto. Moraću sledeci put da se sa dr moj konsultujem za matične ćelije kod koga da ostavim...mada meni nesto taj Crio save najblizi jer su do skoro samo oni bili, sve koje znam da su uzeli matične ćelije u Crio save-u ih cuvaju , i tako... To su Belgijanci, nekako znam da tamo rade sve te stvari, a vidim da daju i na 12 mesečnih rata...mada sad kad cujem da vi razmatrate i druge opcije....o ja cu jos malo pogledati....

Inace, ja i mm u subotu idemo na vikend u Budimpeštu...to ce mi biti poslednje putovanje pred porodjaj...jos jednom da se svrcnemo nas dvoje. Dr me pustila. Rekla moze, samo za svaki slucaj da ponesem Ginipral sa sobom, ako budem osetila neke nelagodnosti koje do sad nisam. Al necu sigurno...Posle Budimpešte imamo samo slavu nadomak Beograda i mozda odem na jos jednu slavu tu blizu Bgd-a...eto...al to ne računam u putovanje...

Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 42
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od anak taj 8/11/2012, 10:34

Jelice, Jelice, baš si ti aktivna trudničica likeit

anak

Broj poruka : 3408
Godina : 44
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 8/11/2012, 12:10

Devojke, vidim da se prica o maticnim celijama, pa me interesuje koje su tacno indikacije za njihovu upotrebu? Sta su vama rekli? Ne zelim da gledam sajtove, to su obicni hvalospevi, a negde sam cula informaciju da je to sa maticnim celijama glupost, jer im je primena jako uska. Nemam pojma sta da mislim o tome.

Ema78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jagodica taj 8/11/2012, 13:13

Šta znam, Ema -svi molimo boga da nam nikad ne zatrebaju i da smo bacili pare. To je novina, razvijaće se još nauka u tom pravu i zlu ne trebalo...
U mom selu, kad sam bila klinka, moja komšinica i bratov drug iz razreda u razmaku od par godina su umrli od leukemije. Komšinica je tad bila treći srednje, bratov drug je mnogo duže bolovao, ali i on je bio u srednjoj. Moja strina je isto umrla od leukemije. Dok sam čekala kod ginekologa, pre nekih mesec, dva, žena koja je sedela do mene u ćekaonici pričala mi je o unuci koja se bori već duže sa leukemijom -dosad su joj već pet puta opadali i nokti i kosa od zračenja. Ture lečenja su preko 3000 evra ili je toliko dobijala od raznih sponzora od kojih su miolili za pare, tako nešto... Taj razgovor me je još učvrstio u odluci. Žena koja u očaju nepoznatj osobi priča o svojoj muci. Samo da za to pomažu, ostavila bi ih. A spektar je mnogo veći. I boleštine mutiraju, ko zna od čega će se umirati za par godina, a ne za par decenija.
Otkud znam, odluka je na svakom od nas. Pare nisu male, posebno za nas koji smo se već naplaćali za troškove VTO. Verovatno će sve biti drugačije i jeftinije kad se banka otvori kod nas.
Sva sam u iščekivanju kontrole sledeće nedelje i virkanja na bebanu. Ovih dana je baš aktivna, samo vrtirepiše.
Pusa za sve!

jagodica

Broj poruka : 247
Datum upisa : 04.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od M. taj 8/11/2012, 13:30

Meni se tu jedino ne sviđa što kod nas postoji ta manija za matičnim ćelijama iz pupčanika, a svuda u svetu se uspešno koriste i duge vrste, odnosno odrasle matične ćelije kojih ima svuda po telu.

Čitala sam o svemu tome do besvesti i mislim da neću zamrzavati. Najpre zato što kad malo bolje pogledaš, uspešno i dokazano leče samo neke oblike leukemije, čak ne i sve. Kod nas rade transplantaciju koštane srži. A za sve drugo da ih pitaš, dobio bi odgovor "testiramo, radimo, samo što nismo...".

Generalno funkcionišem po principu da je bolje da nešto uradim, makar i uzalud, nego posle da žalim, ali imam utisak da je kod nas to postalo strašno dobro izreklamirano. Meni se čini da matične ćelije treba da zamrzavaju oni koji znaju da imaju neku težu bolest u porodici.

M.

Broj poruka : 321

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 8/11/2012, 14:36

M., upravo o tome pricam... posto se krecem po medicinskim krugovima, znam da je dobar deo stvari glupost, a samo ima dobru reklamu. Ne znam, nisam nacisto.
Ja volim proverene stvari, a sto manje hemije, a po pitanju ovog se bas mislim.

Ema78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od stefi :* taj 8/11/2012, 14:51

Drage mame jel moze neko iskustvo savet,mom bekutanu je stalno pun nos,nema da slinavi ine vidi se sekret ali kao da jedva dise bas se cuje kako krklja pogotovu se pojaca nocu. Bas se plasim,stavljam mu marisol ali mu on ne izbaci taj sekret,pumpica kazu ne valja neprijatno je... ???

stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mijaki taj 8/11/2012, 14:55

Stefi koga god znam kune se u pumpicu, neznam gde si cula da ne valja???
da li to detetu prija, to je zaista nebitno, posle toga ce prodisati...kazu da zapusis jednu nozdrvicu i povuces, zatim drugu...
imas u apoteci pupmpice, mozes da iskombinujes sa baby physiomerom, to kazu da je najbolje...
cmokic

mijaki

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Botox taj 8/11/2012, 15:08

stefi :* ::Drage mame jel moze neko iskustvo savet,mom bekutanu je stalno pun nos,nema da slinavi ine vidi se sekret ali kao da jedva dise bas se cuje kako krklja pogotovu se pojaca nocu. Bas se plasim,stavljam mu marisol ali mu on ne izbaci taj sekret,pumpica kazu ne valja neprijatno je... ???
pre svakog podoja mu uspricaj u jednu i drugu nozdrvu fizioloski (ja imam Bebisol i odlican je, jedna ampulica taman za prospricanje obe nozdrve, a prakticno i pakovanje, samo odlomis vrh i stisnes ampilicu i istrckas u nosic fizioloski....)
pre podoja, ne moras pre svakog, ali gledaj da bar par puta u toku dana, dok cujes da ima nesto u nosicu....pre, jer ce dok sisa i napravi vakum sisajuci, odma i slince ako ih ima sav izvuci....
i jeste, ne savetuje se bas koriscenje pumpice za nos svako malo, zbog vakuuma, bas kad moras, Bebisol je super, redovno prospricavaj nosic, i bice super
pazi i da prostorija u kojoj je , bude malo vlazna, msm, vazduh u njoj , stavi na radijator vodu da isparava, u tu vodu moze ubaciti malo bosiljka....

Botox

Broj poruka : 4343
Godina : 30
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 8/11/2012, 15:15

Jeste da nisam mama jos, ali sam koristila pumpicu kada sam cuvala sestrica. Pumpica je zakon !!!
A to da li bebama prija ili ne, pa ni nama ne prija kada tresemo nos, sto bi njima prijalo, to je ista stvar. KOd pumpice moze da se podesava jacina pritiska, ako koristis onu koja se stavlja u usta. KOristila sam i onu sa vakumom, gde se pritisnemekani deo pumpice, ali mislim da je ova koja se stavlja u mamina usta bolja. I, tesko da beba moze da se povredi na bilo koji nacin.Jeste da ce posle malo da kenjka, ali cim prodise, smirice se.
I ako kupujues u apoteci , da znas d se zove nazalni aspirator.

Ema78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Botox taj 8/11/2012, 15:20

http://www.yumama.com/beba/zdravlje-beba/5607-10-vaznih-stvari-o-zapusenom-nosu.html

Botox

Broj poruka : 4343
Godina : 30
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od stefi :* taj 8/11/2012, 15:25

Mijaki ma imam ja tu onako jedan kraj u njegovom nosu drugim ja vucem ustima,ali kao napravi vakum ako se malo dublje gurne i povuce mu sluzokozu i to mu je neprijatno,ako je stavis na ulazu u nos ono nece ni da povuce,ma ja je koristila par puta ali neko mi rece i za sinuse ne valja. Ne znas vise..
ja koristim Boko marisol onaj u spreju fizioloski,a svakako cu kupiti te ampule....
Ema ok pokusacu opet ... hvala vam cure,bas je dosadan sekret mnogo mu smeta hrce kao star covek bas e plasim da ne dodje do uha sto kazu pa se dobije upala..

stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 05:08

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: