Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki taj 5/11/2012, 21:11

...vecerala, pa kada mm pomenu narucivanje rostilja ja odlucih ponovo da veceram krilca na zaru (to je kao uzina) Embarassed
ajd' cure lepo pajkite....

mijaki

Broj poruka : 2538
Datum upisa : 25.04.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 5/11/2012, 21:19

MIjaki, sto se tice pecenih jabuka... ja izdubim sredinu,tu lepo sipam orahe, bademe,suvo grozdje i malo ruma...kao tufahije...milina...trudim se da izbegnem slatkise maksimalno, nekad uspem, nekad ne... al pecene jabuke su zakon...

krol, care...

Ema78

Broj poruka : 4258
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gramatika taj 5/11/2012, 22:41

Metaurina ::
krol ::
maki79 ::Krol ovde kod nas ocevi mogu da prisustvuju samo prirodnom porodjaju i to kosta u frontu cini mi se oko 150 eura, i mora otac da ima uredne nalaze briseva nosa i grla, a carski nije dozvoljen.
Mijaki stvarno si sou sa tim slatkisima.

sta sam nalaza uradio vala uradicu i te briseve.....vidis da se ovde ide i u skolu mjesec dana....bar tako rece lili13.....bas cu se raspitati zasto.....dobijes sertifikat da si obuceni posmatrac porodjaja....jos cu postati babica
Krol, ti si shou! Da te nema, trebalo bi te napraviti!!! lol! lol! Pozuri samo da zavrsis skolu na vreme i vodi racuna o ocenama, da ne padens na ispitu/porodjaju! lol! lol!
Trudnicie, vidim da se nekima od vas primice opasno, pa ako me ne bude, neka vam je sa srecom!

king

Gramatika

Broj poruka : 4316
Godina : 43
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dra00 taj 5/11/2012, 23:27

Bojana, Maki hvala na odgovoru. Cini mi se da se vec privikavam polako.
Veselo postalo na ovim stranama, Krol razbija monotoniju.
Pozdrav svima od nas ljubav

dra00

Broj poruka : 1310
Godina : 38
Datum upisa : 01.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od plavaptica taj 5/11/2012, 23:30

sta sam nalaza uradio vala uradicu i te briseve.....vidis da se ovde ide i u skolu mjesec dana....bar tako rece lili13.....bas cu se raspitati zasto.....dobijes sertifikat da si obuceni posmatrac porodjaja....jos cu postati babica
[/quote]
 b lol!
Pozdrav svim trudnicama, nisam do sada pisala na ovim stranama, ali nisam mogla odoleti ovom komentaru.
Inace ja sam u salu za cr usla u papucama u kojima sam i dosla do bolnice i koje sam nosila i po gradu(jedine koje sam tih dana i mogla da obujem) i u spavacici u kojoj sam pre toga sedela sa mm na hodniku, fino sela na oper.sto i tu se svukla. Toliko o sterilnim uslovima, a toga sam postala svesna tek sutradan kada sam sabirala utiske Shocked

plavaptica

Broj poruka : 1467
Godina : 42
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 6/11/2012, 09:13

Joj drzavne zdravstvene ustanove... danas sam isla da izvadim krv, kod mene u dz, i cika koji mi je vadio krv sa jednim rukavicama radi sve. I meni vadi krv, i onom pre mene i onom posle mene...Al, lepe su ljubicaste, ne vide se mnogo fleke od krvi. Rutinski mi izmere pritisak, 130/80, ja kazem da sam uvek imala nizi, oni me posalju da se omah javim dr-u. OK, idemo... popnem se gore, kazem na novom lepom salteru, sta me muci, sestra mi kaze udjite odmah. Avaj, nece pacijentkinje da me puste, nemam zakazano, ko me sisa sto sam trudnica i hitan slucaj. Vratim se na saltr, pitam je l mogu da zakazem kod dr, kaze ona meni ne zakazujemo ovde, idite tamo negde. Odem do drugog saltera, tamo me vrate, kazu hitan ste slucaj, kakvo vase zakazivanje...Izlaktam se sa jednom finom gospodjom,udjem kod dr, kazem sta imam, dr samo slegne ramenima i pita ko vas je posalo, pa to je normalan pritisak za trudnocu...dobro...
Elem, kopka mene salter, piatm ja kada su promenili sistem zakazivanja, a fino namrgodjena sestra mi odbrusi da ona od kada radi u dz nikad nije zakazivala I vec u sledecem trenutku se javi na telefon da zakaze pacijenta...
Cim mi prodje ova mucnina videcu da li ima neki ubrzani kurs ginekologije i akuserstva, kako je pocelo, mislim da ce mi trebati. Posle cu verovatno pedijatriju...
Ali, moram da priznam da sve zavrsila za sat vremena.

Ema78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 6/11/2012, 09:19

I da, svojeveremeno sam bila na predavanju koje se zvalo Put medicinskog otpada, a odnosilo se na sepsu i antisepsu u med. ustanovama, i na pravilno rukovanje medicinskim otpadom. I bila je neka nadobuda iz ministarstva zdravlja, pocela da nam drzi slovo... bas bih volela sada da je vidim, da je priupitam malo oko onih rukavica( nema veze sto su ljubicaste) i oko puta iznosenja otpada npr u NF... privatnicima traze i odgovarajucu boju kesa, al zato po drzavnim ustanovama, otpad iz operacionih sala se izbacuje u providnim kesama, kroz cekaonice...pri cemu se kesa vuce po podu.
Mada nisam razmatrala mogucnost " celicenja"... mozda nas namerno izlazu infektivnom materijalu, da budemo zdravije... nikad se ne zna...

Ema78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mijaki taj 6/11/2012, 10:00

jutro trudnjacice....
lep dan svanuo, ja da doruckujem nesto pa odoh u komsiluk kod drugarice na kafu....u povratku mi je kafana iz koje cu pokupiti rucak i milina....opet nista necu raditi ceo dan....
ionako me je juce opet ceo dan stezao stomak, ali ja to sada stoicki ignorisem, lezim odmaram i to je to...Nisam sigurna da su kontrakcije, pre mislim da se Ana nabudzi pa sve zategne....
ljub, ljub

mijaki

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 6/11/2012, 10:58

Plavaptico i Ema, sve smo doživele isto yes lol!

Mirjana

Broj poruka : 10499
Godina : 40
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 6/11/2012, 11:01

Ma ja sam oguglala, sada mi je sve smesno...a posto sam i sama na neki nacin u belom mantilu,onda me ponekad boli kada vidim kako se ponasaju pojedini, a znam da ne mora tako i da je potrebno samo malo truda... E sta bih ja dala za posao u dz...

Ema78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od heart84 taj 6/11/2012, 12:02

Jutro cure,
ja ustala malo pre Embarassed ustvari bila sam rano jutros da dam krv, pa se vratila nazad u krevet. Vec mi stigli rezultati i sad me nervira sto mi su mi leukociti malo povecani 10.6 a granica je 10 i naravno sedimentacija je povecena 26 i moj holesterol affraid necu vise ni da radim to samo se bez veze nerviram. Sutra kod Ljubica na pregled, pa da vidim sta ima da kaze, verovatno ce me opet slati kod svih mogucih doktora.
Idem da popijem kaficu da se rasanim Very Happy

heart84

Broj poruka : 3092
Godina : 32
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 6/11/2012, 12:34

Heart 84, koliko znam u trudnoci je sasvim normalno da leukociti i sedimentacija budu povecani, kao i holesterol. Za koliko ne znam,ali tebi nije tako puno povecano. Znam i za glikemiju da se tolerisu neka odstupanja...
nerviranjem mozes samo da pogorsas sebi ...
Meni sutra stizu rezultati, pa cemo videti sta ja imam da prijavim od viska prtljaga..

Ema78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 6/11/2012, 12:41

Upravo htedoh da napišem što i Ema. Srce, ne sekiraj se osmeh srce

Mirjana

Broj poruka : 10499
Godina : 40
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od heart84 taj 6/11/2012, 12:54

Ma sve ja to znam, nego dr. Ljubic kad vidi da je malo poviseno odmah me salje kod svih mogucih doktora, prosli mesec su bila jos manja odstupanja, pa me je poslao na sve moguce briseve, kod zubara, kod orl.. A da i gvozdje mi palo na 9 Crying or Very sad
Nego jedno pitanjce jeste da ne pripada ovoj teme, ali da li se menjala pocetna strana Kutka, kad udjem na pocetnu stranu ne izlazi mi vise sa strane koje su poslednje teme aktivne zbunjen

heart84

Broj poruka : 3092
Godina : 32
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 6/11/2012, 13:59

Slatko me nasmeja za zubara... Povisenu sedimentaciju zaista moze da izazove neki proces na korenu zuba, zaostalo koren, izuzetno jaka upala desni, nicanje umnjaka sa upalom... Najcesce su u pitanju hronisni procesi koji dugo traju, i koji retko prave smetnje. To su takozvana fokalna zarista( osim upale desni). Da bi se otkrili, najcesce je potrebno snimiti vilice, a i vrapci na grani znaju da je to kontraindikovano u trunoci. Zubar moze da konstantuje da li ima ili nema upale desni, da li ima sumljivih zuba, i sa tim zubima ne moze nista, sem da ih izvadi. Ako krene da leci zub, moze da napravi samo jos gore, tj da sam izazove fokalozu, jer ne zna kako izgleda korenski sistem.
Naravno, ako dodje do problema sa zubima, postoje nacini da se to resava, ali se to uglavnom radiu strogo kontrolisanim uslovima, na Stomatoloskom fakultetu.

Upala desni moze da bude gadna,i jedini nacin je kiretaza desni,ali opet moze da dodje do prodiranja bakterija u krv, pa treba biti jako obazriv.
Bas bih volela da znam zasto te je slao kod zubara. MOzda ima nesto sto ja ne znam.

Anestezija nije kontraindikovana,ali, sve vece intervencije, sve krvave intervencije treba ostaviti za kasnije.Ili sanirati zube pre trudnoce.

Ema78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noja taj 6/11/2012, 15:11

Ema kod privatnika je najopustenije, izmeriti pritisak tezinu lepo objasni ti sve pitas nema saltera bakraca itd
Srce tvoji rezultati su ok, nesekiraj se videce on da ti je tako i prosli put bilo,
vidis da nijedna trudnica nije radila sedimentaciju ni holesyerol
Ja sam radila pcr svakog meseca
Ljubim trudnice debelice osmeh srce

noja

Broj poruka : 6178
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 6/11/2012, 15:19

Ma Nojo, ja sam do sada uglavnom sve radila kod privatnika, ali zbog administracije moram da imam karton u dz.Pa makar da ove prve kontrole prodju kako treba,posle cu valjada lako. A i resila sam da sebi priustim apartman u NF, da bih se zastitila od ljubaznog medicinskog osoblja, tako da vala malo pristedeti.

Ema78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mijaki taj 6/11/2012, 15:19

Srculence samo bez sekiracije...Ljubic ce se to ispratiti kako treba....i bolje da sve proverava, on je covek po mojoj meri, vidim ja da cu sledecu trudnocu kod njega da vodim Wink
a ne kao ovi moji lekari, kod njih sve opusteno, ja sve sama proveravam a oni nista...kao opusti se, sve je ok Rolling Eyes

mijaki

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noja taj 6/11/2012, 15:29

Mijaki pa nista ti nefali Very Happy opusti se lol!
Ema znam prosla sam i ja dz al ih nista nisam pitala samo cuti predaj to sto imas Very Happy

noja

Broj poruka : 6178
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od stefi :* taj 6/11/2012, 15:42

Ema sad si me podsetila na nas slucaj. Otisli mi sa bebom od 15 dana na deciju kliniku,dr odavde nam dala uput da zakazemo eho abdomena i da pogledaju pupak koji je otpao i non stop ima neka sukrvica. Tamo smo otisli guzva,hladno,ne znamo gde niko nam nece reci salteri puni kao da sno pali s marsa sa sve bebom. Neka sestra je uzela uput pa to nije to pa ko vas je poslao i zasto,i to sve samo da bi primio vitamin k..onda je mm kulturno to bilo ili ne krenuo da psuje i da im vice svasta a njima kao nije jasno zasto,a jednog doktora koji nije hteo da zastane kad smo ga pitali gde da idemo,nazvao jarcem..e tako smo krenuli privatno s tim sto vakcine i po nesto ipak mora u dz.sutra idemo tamo,plasim se nove svadje Laughing

stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od shenon taj 6/11/2012, 16:06

Srce, na te povecane leukocite moja dr vise i ne reaguje, mislim, prvo me poslala da radim urinokulturu pa kad je sve bilo ok nije me vise slala. Kod stomatologa sam bila sama i covek odusevljen sto nemam pokvarenih ni plombi a za krvarenje mi rekao da se naviknem i da je normalno Shocked
A sto se tice Ljubica, pa to je odlicno sto je tako oprezan, da je barem svaki dr takav...
Uf Stefi, samo si mislim kako cu ja da izvedem sve te preglede sa bebcom u rukama a mm radi 16 sati dnevno a kasnjenje u njegovoj firmi je ravno nemogucoj misiji, moracu da razmisljam o privatnicima...

shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 6/11/2012, 17:14

Ma meni je krivo sto toliko med. sestara, lekara, stomatologa cuci na birou za zaposljavanje, a radili bi svoj posao kako treba, a neradnici i mufljuzi imaju dobre pozicije. Ja stvarno nisam imala problema u dz, iz prostog razloga sto i nisam cest posetilac, a i prihvatila sam bahatost. A ne bi trebalo, ipak placam te doprinose za zdravstveno, i duznost lekara je da pomogne.Ako nece, nek oslobodi radno mesto.

Ja cu sad otici do dz da vidim da li su mi rezultati gotovi, cula sam neke ruzne vesti pa sam se bas potresla.Bolje mi je da malo prosetam, nego da sedim kuci i razmisljam o ruznim stvarima.

Ema78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jagodica taj 6/11/2012, 22:03

Pozdrav, cure!
Ne znam Krol šta da ti kažem -mm je hteo da prisustvuje porođaju, ali ja nisam bila za to. Ni sad ne bih želela, doduše, sad nije ni zainteresovan... Sekli su me -tzv.epiziotomija odrađena, beba izvađena sva plava, plus sa belim prekrivena, nagutana plodove vode.. Kasnije sam uspavana da mi izvade posteljicu - ni ja ne bih to gledala, iskreno.
Meni je apetit na nuli - ništa mi se ne jede, ali opet brinem da li dovoljno unosim zbog bebe. Vadiću nalaze u subotu, pa ću videti. Mijaki, pravi si gurman - ja niti volim preterano da spreman, niti imam neko posebno jelo koje volim...
Naša administracija je čudo, državne bolnice katastrofa -Dečija bolnica mi se smučila, ne daj bože da tamo treba nešto da čekaš...A, morali smo zbog operacije, na koju mi je sinčić išao sa godinu dana.
Inače, moj dečkonja je već počeo da ispoljava ljubomoru prema bebi -htela sam da joj kupim ćebence, ali je počeo da plače i prisvojio ga. Biće čupavo. Ne šaljem ga u vrtić, a kad stigne beba, ne znam kako ću to izvesti da se posvetim i jednom i drugom. Razmišljam o tome i ne mogu da zaspim do kasno. Muž će koristiti godišnji, inače nemamo apsolutno nikoga na koga bi još mogli da se oslonimo. Tako je bilo i prvi put, ali sad je tu i jedan ljubomorni momčić. Počela sam da perem bebeće stvari i da pravim mesta u ormarima -primaklo se. Danas su me kontaktirali i za matične ćelije, odlučili smo da ih sačuvamo. I tu treba odraditi neku gomilu analiza. Nemam vremena često da vam se javljam, pa sam se sad baš raspisala. Čuvajte se!
Pusa za sve!

jagodica

Broj poruka : 247
Datum upisa : 04.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jelica taj 6/11/2012, 22:30

Devojke, ja bila na pregledu...moj mališa Sava je super, mada je za 10 dana napredniji...ima 1597 gr, kaze dr da je dugonog...nemiran, ali fin momak...:-)
Inace, opet imam smaracicu od bakterije streptokok beta hemoliticki...opet Panklav. Bas smara, al sta da radim...

Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 42
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MIRKA85 taj 6/11/2012, 23:05

cao trudnice drage,nisam vas zaboravila,samo sam malo lenja sa kuckanjem.
Mi otvorili bolovanje od juce i vec se smaramo,na selu smo pa nemam neku opciju setnje bez veze,jer bi svi rekli da sam pukla, a kad padne mrak ima puno kerova a nekad ne mogu naci drustvo za setnju i volela bih da setam sama!
Sobica okrecena,tj. Sobetina 5x5m i vec me hvata panika kako cu je ugrejati kad se decak rodi u sred zime.
Sutra cu na depilaciju i malo u skitnju do grada da mi prodje dan.
UZ tek u sledecu sredu,tada ulazimo u 8. Mesec i nadam se da cu polako krenuti u nabavku za bebu.Jos nista nisam ni birala,ni smisljala a sve hocu da sredim dok ne udjem u 9.mesec.
E da vec slabo spavam,negde u sred noci pocnu bolovi - ili kukovi ili kolena imam osecaj da se raspadam.
Decak aktivan stalno,uvek je na desnoj strani stomaka i gura u rebra.Smisljamo i ime,al bas nam ne ide!!!
Poljubac za sve :***

MIRKA85

Broj poruka : 365
Godina : 31
Datum upisa : 18.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 17:05

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći