KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PRIMORKA - moj prvi pokušaj

+24
tetreb
KoMetaK
Veca77
Mirjana
missile
HappyGirl
Erata
megica-pegica67
plavaptica
twinsi
SannI-AlL
dra00
BiKsi :)
Tinche
anak
bak
lilya
medolino
korpica
Niny
Ema78
dragana76ns
MAAKKI
primorka
28 posters

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj - Page 3 Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od noja 2/11/2012, 23:42

Primorka jos malo sunny
Simtomi su pravi trudnicki radost radost radost

Kace se mali bebci roda
Ja sam kao i ema "znala" osetila bas u tom periodu kao sad ti !
Sretno
srca igracice srca
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj - Page 3 Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od Ema78 2/11/2012, 23:52

Primorka, ja sam poslednjih godinu dana sigurno 5 puta mislila da sam u drugom stanju. I imala sam sve simptome trudnoce. I nista. Bila sam potpuno razocarana. Ali kada sam stvarno ostala trudna, jednostavno sam znala da je to to. I sve je bilo razlicito, a opet isto kao simptomi menstruacije.
Sa druge strane, moja najbolja drugarica nije znala do 6. nedelje da je trudna. Nikakav simptom, nista, cak je imala i normaln ciklus, a kod ginekologa otisla na redovnu kontrolu...
Nemoj da se opterecujes, mada iz licnog iskustva znam da je to tesko. Ja sam imala tu srecu da sam bebu odmah osetila, i pre nego sto se zakacila, ali to je retko. Kao sto su devojke rekle, uglavnom su simptomi isti. I individualni.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj - Page 3 Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od Erata 5/11/2012, 10:52

Ema, verovatno ćeš se naljutiti, ali moram ti reći. Vidi se da si pametna devojka, informisana itd., ali zaista preteruješ. Ja se dobro sećam kada si čekala betu, stalno si pisala da ne veruješ u uspeh, da si sigurna da nije upalilo itd. Međutim, nakon što se hvala Bogu desila trudnoća, odjednom si ti sve znala i osetila, sve što većina žena zaista ne zna i ne oseti...kao da imaš neki magičan recept za način života, ishrane, ponašanja u toku čekanja bete, kao da znaš nešto što druge žene ne znaju. I nekako mi se čini da mnogo deliš savete na način koji verovatno ne iritira samo mene, već i druge članice. Imaj u vidu da su ovde članice sa velikim problemima, sa mnogo neuspeha iza sebe, sa puno bola i gorčine i zaista je malo bez veze da neko ko je imao blagi problem i kome je uspela IUI iz prve, soli pamet ženama koje su u priči VTO. Reći da si imala sreću da osetiš bebu i pre nego što se zakačila je smešno. Baš me ovo isprovociralo. Mrsko mi je da kopam po starim postovima, da ti iskopiram i da vidiš šta si pisala dok si čekala betu. Stvarno mislim da si ok devojka, samo malo preteruješ...
Shvati ovo kao dobronameran savet, jer sam sigurna da nisam jedina koja ovako misli. Primorka, izvinjavam se što sam se ubacila sa ovom pričom u tvoj dnevnik.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj - Page 3 Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od primorka 5/11/2012, 11:17

Draga nije problem, svi treba da izrazmo svoje misljenje i to svakako ne treba nikom da smeta. Ne daj bože da svi imamo isto mišljenje.
Ja u četvrtak vadim betu pa vam javljam svima rezultate.
osmeh srce
primorka
primorka

Broj poruka : 37
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj - Page 3 Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od lilya 5/11/2012, 11:24

primorka ::Draga nije problem, svi treba da izrazmo svoje misljenje i to svakako ne treba nikom da smeta. Ne daj bože da svi imamo isto mišljenje.
Ja u četvrtak vadim betu pa vam javljam svima rezultate.
osmeh srce
navijači1 navijači1 navijači1 navijači1 navijači1 navijači1 navijači1 navijači1 navijači1
roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj - Page 3 Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od Ema78 5/11/2012, 11:40

Erato, ne ljutim se, a jedini razlog zbog koga nisam verovala i sve ignorisala je sto moj muz ima veoma tesku dijagnozu, i na par mesta nam je receno da mozda nikada necemo imati dece. NJegova dijagnoza je u sustini teska alergijska reakcija, nema samo ASA, vec i stosta drugo, i zaista nisam mogla da pustim ni sebi ni njemu ni malo nade oko IUI. Potogotovu sto sam od maja meseca nekoliko puta cekala tu isti betu, i svagog meseca prolazila te dve nedelje, svaki put. Da sam u bilo kom trenutku napisala ili mu rekla da osecam bilo sta, jer znam da ponekad i on ovo procita, njemu bi bilo mnogo gore. Mi sa njegovim stanjem treba da se borimo ceo zivot, ine radi se samo o mogucnosti imanja ili nemanja dece. Kao sto sada ima ASA, sutra moze da ima At na bilo koji organ... Svako ima neki svoj odbrambeni mehanizam, moj je da negiram do krajnjih granica.Pogotovu sto je IUI odradjena sa mnogo loijim uzorkom sperme, nego sto bi trebalo.

Da se ne pravdam, bebu jesam osetila, tacnije osetila sam da se nesto desava, i koliko god to nekom bilo cudno i smesno,zar mislis da bih radila betu posle samo 9 dana iz radoznalosti. Imala sam jake bolove u ledjima, kasljala sam kao magare, i da sam poslusala lekare i uzela lekove, bez slusanja svoje intuicije, pitanje da li bih ogla da zadrzim trudnocu.

Ni ja se ne slazem sa mnogim misljenjima koja ovde procitam, nekad me komentari iznerviraju,ali boze moj, nismo svi isti. Meni su neki komentari, koji su mi bili suludi, mnogo pomogli da dodjem do zeljenog cilja, jer su bili drugaciji, prosto naterali su me razmislim da li je ono sto radim dobro za mene. Svoje iskustvo nesebicno delim, jer smatram da ako sam ja uvidela greske, mozda ce jos neko... dovoljan je samo jedan...

I jos jednom, ne ljutim se, puno te pozdravljam, i izvinjavam se sto sam otisla off topic.

Primorka, drzim palceve...To je samo samo 72h...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj - Page 3 Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od primorka 5/11/2012, 15:03

Uh jeste, i što se više približava taj famozni četvrtak ja sam nervoznija. Nisam izdržala i juče sam uradila test(10 dan od ET) ...negativan tj. samo jedna crta... ali me to nije obeshrabrilo, nekako hrabrim sebe da je to rano za kućni test f
primorka
primorka

Broj poruka : 37
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj - Page 3 Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od Niny 5/11/2012, 15:37

Jao, nisi trebala da radiš test, rano je Mad I zato mu ne veruj, čekamo betu u četvrtak beta
Kakva je temperatura danas?
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj - Page 3 Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od primorka 5/11/2012, 17:28

Nisam mogla da izdržim, pošla do apoteke da kupim utrogestan jer mi je falio, i neki me djavo natjera da kupim test. Uradim ga i druga linija ni u najavi h Ali kažm, i ja se tješim da je prerano...
U iskušenju sam da sjutra odradim betu, jer mi je 12-ti dan od embriotransfera...
Nisam mjerila temp danas. Juce mi je oko 18:30 temp bila 37,2. Izmjericu da vidim da li je ima danas.
primorka
primorka

Broj poruka : 37
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj - Page 3 Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od Niny 5/11/2012, 18:39

Mmislim da za betu nije rano.ti meriš dnevnu temperaturu,ne bazalnu?
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj - Page 3 Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od KoMetaK 5/11/2012, 19:10

Primorka, negativan test ne znaci nista, ima onih kojima je test ujutru bio negativan, a posle par sati beta pozitivna. Navijam da i kod tebe bude tako! igracice igracice igracice igracice igracice
I, da, mislim da nije rano da uradis betu, ako si nestrpljiva. Meni su uvek savetovali da je radim 14. dan od aspiracije, a tebi je 12. dan od ET, pretpostavljam da je aspiracija bila bar 2-3 dana ranije.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj - Page 3 Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od primorka 5/11/2012, 19:45

Kako se mjeri bazalna temp? To nikad nisam radila i sta ona pokazuje?
Znaci mislite da nije rano sjutra za betu? U pon sam imala punkciju u četvrtak ET.
primorka
primorka

Broj poruka : 37
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj - Page 3 Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od Niny 5/11/2012, 19:55

Bazalna je jutarnja temp,meri se odmah po buđenju.srećno sutra ako se odlučiš za betu,držim pesnice da bude veeellliiikkka igracice
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj - Page 3 Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od Ema78 5/11/2012, 20:25

Primorka, kucni test nije bas toliko pouzdan, reaguje tek na 25 jedinica...a zavisi i koliko ti je urin koncentrovan.
Bazalna temperatura je temperatura tela u miru, meri se ujutru, oralno ili rektakno. Svako od nas ima razlicitu bazalnu temperaturu, tako da je potrebno meriti je ujutru, pre bilo kakve akcije. Najcece se pocinje sa prvim danoom ciklusa, obicnim nacinom merenja, pa se meri svaki dan do prvog dana sledeceg ciklusa, minimum tri ciklusa da bi rezultati bili validni.
Mislim da nema smisla sada da je meris, jer ne znam sa cime bi uporedila, posto nisi merila pre. Inace, dnevna tmperatura neznatno skace uvece,za 0,1 -0.3 , tako da i to treba uzeti u obzir...

Srecno draga, da beta bude trocifrena...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj - Page 3 Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od primorka 5/11/2012, 20:35

Pa zasto se ona mjeri? Da bi se znalo kad je ovulacija?
primorka
primorka

Broj poruka : 37
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj - Page 3 Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od Mirjana 5/11/2012, 20:37

Primorka, ja navijam da test nije detektovao betu, jer je bilo rano i prašim za trocifren broj vv vv vv vv vv vv vv
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj - Page 3 Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od MAAKKI 5/11/2012, 20:53

Mirjana ::Primorka, ja navijam da test nije detektovao betu, jer je bilo rano i prašim za trocifren broj vv vv vv vv vv vv vv
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj - Page 3 Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od noja 5/11/2012, 21:02

Da zaprasimooooooooo jakoooooo,
drzimo fige za trocifrenu !
roda roda roda

radost
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj - Page 3 Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od primorka 5/11/2012, 21:16

Hvala drage moje, najvjerovatnije cu sjutra raditi betu. yes
E da vas pitam nešto, da li ste se vi u toku bockanja hormonima prije punkcije i ET ugojili?
primorka
primorka

Broj poruka : 37
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj - Page 3 Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od MAAKKI 5/11/2012, 21:46

Primorka test ne znaci nista, samo ti lepo sacekaj betu i ja navijam da bude debela beta beta beta beta beta

Sto se tice tog gojenja u postupku ja nisam, cak sam i jako smrsala, ali javice ti se vec neka koja je imala slicno iskustvo. Very Happy
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj - Page 3 Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od plavaptica 5/11/2012, 22:49

Primorka, sacekaj ipak rezultat bete. Ponekad i beta bude 14 dan od et jedva 100 ili dvocifrena, a trudnoca ok, a verovatno takvu betu urin test ne detektuje. Navijam za beta
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj - Page 3 Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od Erata 6/11/2012, 08:36

Primorka, meni je kućni test pokazao jedva, jedva malu tanku drugu crtu i to se pojavila nakon 10 min. Tog istog dana je beta bila 97.3. Test je bio grammem plus. Uradim u inat baby rapidu (jer je toliko puta djavo bio beo) test na dan kada je beta bila preko 1700...a ono jedva druga crta! Nažalost, sve se na kraju tužno završilo.
Testovi i nisu baš tako osetljivi kako proizvođači tvrde.
Navijamo za betu! radost
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj - Page 3 Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od Niny 6/11/2012, 09:57

Ema ti je objasnila za bazalnu temperaturu Very Happy Tako može jednostavno da se vidi da li je bilo ovulacije, a i ako dođe do trudnoće temp. ostaje povišena.
Jesi li radila betu?
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj - Page 3 Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od primorka 6/11/2012, 10:39

Ma nije bilo ni potrebe da radim bazalnu temp jer smo mi radili IVF tj ICSI metod tako da sam se ja bockala hormonila i imala sam dosta folikula i jajnih celija. Inace prije nego sto je ustanovljen problem kod mog supruga (koji je bjezao od istine) ja sam pratila kod svog ginekologa ovulaciju i dva mjeseca uzastopno sam imala oko 5 prelijepih folikula "kao bombone" što bi moj ginekolog rekao. Very Happy
Upravo sam sad iz laboratorije, dala sam krv, nalazi će biti oko 3 pa šta Bog da molitva
primorka
primorka

Broj poruka : 37
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj - Page 3 Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od Mirjana 6/11/2012, 10:41

Ajde, da Bog da trocifrenu betu molitva molitva molitva
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj - Page 3 Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu