KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PRIMORKA - moj prvi pokušaj

+24
tetreb
KoMetaK
Veca77
Mirjana
missile
HappyGirl
Erata
megica-pegica67
plavaptica
twinsi
SannI-AlL
dra00
BiKsi :)
Tinche
anak
bak
lilya
medolino
korpica
Niny
Ema78
dragana76ns
MAAKKI
primorka
28 posters

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj Empty PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od primorka 28/10/2012, 21:11

Drage moje, evo da i ja napišem par riječi o mom iskustvu i da otvorim svoj dnevnik. Nekako sam kao dijete voljela da pišem dnevnike i zahvaljujući ovom sajtu radim to i ovdje. sreca
Za nemogućnost da imamo djecu saznala sam u maju ove god i evo danas mi je vec četvrti dan od embriotransfera. Problem je loš spermogram mog supruga-teška oligospermija. Mnogo toga je iza mene i sada su ostali poslednji dani odbrojavanja do beta
Posle zavrsene papirologije za dobijanje odobrenja da VTO ide preko fonda usli smo u postupak. Počela sam najprije sa Jasmin tabletama od prvog dana ciklusa i tako 21 dan a onda sam nastavila sa diferelinom pa gonalom pa stop injekcijom. Ni punkciju ni embriotransfer nisam osjetila i srecna sam zbog toga jer su mi i sve ove gore navedene injekcije koje sam primala u stomak u poslednjim danima bile bolne jer sam poprilično pomodrela. Inače imala sam oko 15-tak folikula, izvadili su 8 jajnih celija od toga 5 oplodjenih. Vraceno mi je tri i to dvije šestoćelijske i jedna četvoroćelijska.
Prvih tri dana nakon embriotransfera sam bukvalno preležala, samo do wc sam išla, danas sam već počela da ustajem jer sam počela da imam nenormalne bolove u leđima a toliko ležanje nije dobro ni za cirkulaciju. Imam povremene grčeve i grudi su mi poprilično nabrekle i to je to, osjecam se dobro jedino sto sam jako nestrpljiva da uradim betu.
primorka
primorka

Broj poruka : 37
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od MAAKKI 28/10/2012, 23:00

Primorka neka je srecno otvaranje dnevnika i da se zatvori sa jednom velikom betom beta beta beta

Gde ste radili postupak?
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od dragana76ns 28/10/2012, 23:01

Primorka, zelim ti dobrodoslicu na nasem Kutku.....a jos vise pozitivnu betu PRIMORKA - moj prvi pokušaj 512172
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od Ema78 29/10/2012, 09:13

Primorka, dobrodosla !!!

Zelim ti sve najbolje, da beta bude trocifrena !!! Ne znam da li ima nesto gore od te dve nedelje cekanja,tako da te potpuno razumem !!!

Aj, pa da se ovaj dnevnik sto pre pretvori u trudnicki !!!

c
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od primorka 29/10/2012, 09:35

Hvala vam drage moje, vidjela sam da je mnogim djevojkama pomoglo da ovdje prebrode i pozitivnu i negativnu betu tako da se nadam da cu i ja biti jedna od njih.
Postupak sam radila u klinici "LIFE" u Podgorici. Ja dvije nocu uzastopno prelijepo spavam i onda se probudim ljuta na sebe što nisam imala nesanicu jer je to prvi znak trudnoće - tako kažu ;-) Danas mi je 5 dan od embriotransfera i ne osjecam nikakve simptome...i to me malo plaši :-(
Kkakvih vi imate iskustava sa ovim simptomima?
Hvala Vam još jednom na dobrodošlici ;-)
primorka
primorka

Broj poruka : 37
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od Niny 29/10/2012, 09:41

Primorka, neka ti je sa srećom otvaranje dnevnika i da ga uskoro zatvoriš velikom betom igracice igracice igracice roda roda igracice igracice
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od primorka 29/10/2012, 09:47

Hvala Niny ljubav
primorka
primorka

Broj poruka : 37
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od korpica 29/10/2012, 09:53

Primorka,dobrodosla!
Srecno otvaranje dnevnika i sto pre nam se preselila na trudnicke strane srca srca srca srca srca srca srca
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od primorka 29/10/2012, 09:54

Divne ste. Imam jedno pitanje? Da li nakon stavljanja utrogestana (vaginalno) moram da ležim?
primorka
primorka

Broj poruka : 37
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od Niny 29/10/2012, 10:15

primorka ::Divne ste. Imam jedno pitanje? Da li nakon stavljanja utrogestana (vaginalno) moram da ležim?

Da, 1-2h
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od medolino 29/10/2012, 10:16

Primorka dobrodosla na forum cveće
Zelim ti srecno otvaranje dnevnika i da ga zavrsis jednom lepom velikom betom beta beta

Sto se tice simptoma,to je drugacije od zene do zene,tako da nemoj previse da se opterecujes s tim..neke zene nisu imale nikakav simptome pa su bile trudne Wink
Za utrogestan ti savetujem kada ga stavis da odlezis makar pola sata do sat vremena,cisto da ne iscuri odmah sve...
Jos jednom neka je sa srecom i da te preselimo na trudnicke strane osmeh srce
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od lilya 29/10/2012, 10:27

Primorka, dobro dosla na nas predivni Kutak i srecno otvaranje dnevnika osmeh srce
Navijamo da se i uspesno zatvori i da se selis i na one jos srecnije i lepse strane yes

Sto se simptoma tice, nemoj da se nerviras, sve moze da bude i ne mora da znaci. Ima zena nista nisu osetile, a beta im bila lepa i velika. Meni su prvi put rekli da se sto manje krecem, a drugi put da se ponasam normalno i mnogo mi je bilo bolje drugi put. Ja sam dan nakon ET (tacnije ni 24 sata nakon ET) krenula iz Praga za Beograd i nista mi nije falilo. Sta vise brze mi je prolazilo vreme drugi put.
Sto se utrogestana tice, kad ga stavis odlezi malko sat - dva da ti ne iscuri sve.

Odavno nije bilo dnevnika, mogao bi ovaj da otvori sezonu dnevnika sa happy end-om yes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od primorka 29/10/2012, 10:45

I ja sam primijetila da nema novih dnevnika pa sam odlucila da se aktiviram i otvorim dnevnik a ne samo da citam iskustva drugih djevojaka. Ja sam uzela bolovanje jer mi je dosta stresan posao a stres mi sada ne trebe uopšte h ali imam drugi posao koji radim od kuce tako da mi to skrece misli i brže mi vrijeme prođe. Laughing
Ma pokušavam da ne razmišljam o simptomima ali to je jače od mene, svako malo analiziram svoje tijelo da li ima nekih promjena b
Samo brojim dane i u iskušenju sam da dva dana prije bete odradim kućni test. Vidjela sam da se mnoge cure ne slazu sa tim ali nestrpljenje me ubija b



primorka
primorka

Broj poruka : 37
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od Ema78 29/10/2012, 10:59

Draga Primorka, ocigledno je da sve prolazimo kroz isto. Ja sam svoju betu radila 9 dana po IUI, imas u mom potpisu, i ne vidim razlog zasto bas mora tih famoznih 14 dana.. ili je pozitivna ili je negativna, nema izmedju.Od same vrednosti bete bitnije je kako se ona duplira, tj raste.

A posle oplodjenja treba daprodje oko sedam dana da bi hormoni poceli da se luce i da bi mogli da budu dijagnostikovani testovima. Ipak mislim da je 5 dana od ET prerano, sacekaj jos malo. Srecno !!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od Ema78 29/10/2012, 11:00

Draga Primorka, ocigledno je da sve prolazimo kroz isto. Ja sam svoju betu radila 9 dana po IUI, imas u mom potpisu, i ne vidim razlog zasto bas mora tih famoznih 14 dana.. ili je pozitivna ili je negativna, nema izmedju.Od same vrednosti bete bitnije je kako se ona duplira, tj raste.

A posle oplodjenja treba daprodje oko sedam dana da bi hormoni poceli da se luce i da bi mogli da budu dijagnostikovani testovima. Ipak mislim da je 5 dana od ET prerano, sacekaj jos malo. Srecno !!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od primorka 29/10/2012, 11:39

Ema78, Nisam ni ja mislila da uradim sad već tamo recimo 11 dan od embriotransfera, a znajući sebe to ću i uraditi. sreca Vidim da si i ti relativno skoro otkrila da si trudna i od srca ti čestitam čestitamo
mozeš li mi reci da li si imala neke simptome?
primorka
primorka

Broj poruka : 37
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od bak 29/10/2012, 11:41

Draga primorka, dobro nam dosla i da nas sve obradujes za desetak dana sa beta

bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od anak 29/10/2012, 13:51

Primorka, dobro nam došla i da ti dnevnik bude srećan i bebićetan yes roda roda roda
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 51
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od primorka 29/10/2012, 14:14

Hvala drage moje d
primorka
primorka

Broj poruka : 37
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od Ema78 29/10/2012, 14:33

Ma ja sam posle par dana znala... e sada ne znam da li postoji razlika izmedju iui i vto, ali prvo su pocele da me bole grudi , drugacije nego u pms'u, pa sam dobila mlecno beli sekret drugacije sam sebi izgledala. To je bilo 4 dama od iui. Sedam dana od iui sam prometila rozikast trag na vesu, i tada sam bila 70% sigurna, a osmi dan sam osetila miris fete na kilometar... U ponedeljak sam uradila kucni test na trudnocu bio je sumljiv, u utorak iz krvi i beta je bila dovoljna da znamo da smo nesto uradili ! Inace, svo vreme mi je bila blago povisena temperatura...Imas sve detaljno opisano na IUI dnevnicima, ako ovo nije dovoljno.

Sada samo spavam, malo sam vise gladna, bole me grudi i malo sam mrzovoljna i to je sve...

Zelim ti isto sto sam zelela i sebi !!!! sunny
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od Tinche 29/10/2012, 16:07

Primorka dobrodosla i srecno otvaranje dnevnika!!!
Da ga zatvoris uz vatromet - jednom veeeelikom betom!

Ne mozgaj previse o simptomima...kad svake trudnice je individualno!
Evo...ja nemam nijedan. I u prvoj trudnoci je bilo tako, jedino stomak i mrduckavi Batica su bili tu da me podsete. A sada, veruj mi da prodje pola dana da ne pomislim na trudnocu.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od primorka 29/10/2012, 16:08

Ja osluskujem te simptome ali od toga ništa h znam da to ne mora ništa da znači, ništa vidjecemo kako ce biti u narednim danima. Ja sam radila ICSI metodu.
Ja sam baš rapoložena, ništa od umora i nervoze...kontra svim simptomima bravo
ako želi još neko da priča o simptomima javite se poljubci
primorka
primorka

Broj poruka : 37
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od primorka 29/10/2012, 16:09

Hvala Tinche na ohrabrenju likeit
primorka
primorka

Broj poruka : 37
Datum upisa : 28.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od BiKsi :) 29/10/2012, 20:32

Primorka, dobrodošla i nek ovaj prvi put bude uspešan i da te fino ispratimo na trudničke strane!

Za simptome je rano, moje skromno mišljenje! A sigurno uzimaš i utrogestan, pa hoće i od njega povišena temperatura, učestalije spavanje, naprekle grudi, i tako to! Izdrži do bete, nemoj da se stresiraš piš piš trakom! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od dra00 29/10/2012, 21:06

Primorka evo i mene da ti pozelim dobrodoslicu i srecan postupak cvet
Slazem se sa Biksi, pusti kucne testove i sacekaj pravo vreme za betu. Moji simptomi su bili identicni PMS simptomima.
Za utrogestan je dovoljno 40 min do 1h.
dra00
dra00

Broj poruka : 1309
Godina : 46
Datum upisa : 01.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

PRIMORKA - moj prvi pokušaj Empty Re: PRIMORKA - moj prvi pokušaj

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu