EMA78-trudnicki dnevnik

Strana 3 od 25 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 taj 26/10/2012, 12:09

Mijaki, on nema rodbinu u BGD'u, njegovi su u inostranstvu,a i da su ovde ne bih iz zvala, mnogo bi me kostalo. Majka mu je mnogo cudna zena. Ja ovde imam sestru, ali ona em radi kod privatnika, em ima malo dete,tako da mi je ona krajnja solucija.

OKaice, nisam imala pojma da progesteron moze tako da deluje, evo pijem ga vec mesec dana i sem onog mrljanja kada je trebalo da dobijem, nisam imala vise nista. Ne verujem da je ovo bilo sta ozbiljno,pogotovu sto je u pitanju braonkasto i veoma malo, kao trag, ali ta spoznaja da sem mm( koji je nom stop na sluzbenom putu) meni ovde nema ko da utrci je strasna.
Vise me je uplasilo to sto sam sama nego bilo sta drugo. Videcu kada mi se mm vrati da nadjemo nekog, ko bi mogao da uskace po potrebi, pa da mu platimo.

Bas bezveze...
Ema78

Broj poruka : 4233
Datum upisa : 23.04.2012

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od OKacica taj 26/10/2012, 12:15

Ema, taj iscedak moze biti od utrogestana, malo braonkasto, imala sam i ja (doduse u prvom stanju cvet , a ne u drugom lol! ), ali mi je dr rekla da se ne iznenadim, desava se...

Citam sta pises i sama mislim da ce tako ce slicno i meni biti...

ljubav
OKacica

Broj poruka : 1332
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 26/10/2012, 23:15

MM se vratio, a meni kao da je neko skinuo dzak cementa sa ledja. I dobra stvar je sto do utorka ne moram nos iz kuce da pomolim, a mmm ce neko vreme biti tu, taman da se ja saberem sama sa sobom...izgleda da sam se bas preforsirala ovih dana...

A nikad mi na pamet nije padalo da bih mogla toliko da ceznem za krevetom kao sada !! Pa u to ime, odoh da se zavucem i da me nema do sutra u podne.

Ljubim vas sve !!!
Ema78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od HappyGirl taj 27/10/2012, 15:44

Srećna ti i blagoslovena bila trudnoća Ema. Lepo lalaj Very Happy

Što je u ljudi nemoguće u Boga je moguće. Luka 18:27

PitaPata - Personal picturePitaPata Cat tickers
"Kada bi svakoga koga sretnemo tretirali sa toliko ljubavi kao što to činimo sa nama omiljenom mačkom i oni bi verovatno počeli da predu."
HappyGirl

Broj poruka : 13266
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 27/10/2012, 23:34

Happy, hvala...

Danas jesam spavala, al ne do podne, nego ceo dan... budenje

Sa jedne strane je to super, a sa druge, bas me boli glava, jer mnogo spavam, pa kad se probudim, budem kao sogirana...Dr rekao da nastavim sa progesteronom do kontrole, pa cemo videti, a ja ne mogu da je docekam... opet se vrtim oko famozne dve nedelje...tj sledeca kontrola je oko 7.novembra...
Ema78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milijana taj 28/10/2012, 08:36

Ema, spavalice, angazujte nekog obavezno, trebace ti i kasnije kad se budes porodila. A sada odmaraj, znam da je tesko, ja sam tako lezala samo dok me nesto boli i cim prodje, ja opet kao furija Rolling Eyes

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medolino taj 28/10/2012, 08:44

Ema,spavalice nasa,samo ti odmaraj i leskari i mazi stomacic trudnica
Hvata neizdrz za kontrolu,tako je svima nama u pocetku a posle ces videti kako ti vreme bas brzo prolazi Very Happy
Sada si ti i bebica najbitnije,mani se poslova po kuci uvek ce ih biti.
Ljubim te mnogo ljubav ljubav ljubav
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 29
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 28/10/2012, 10:49

Nekom dobro jutro, nekom dobar dan... Very Happy

Samo da vas sve poljubac sto mislite na mene...
Ema78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 28/10/2012, 10:53

Brzi prsti od pameti...

hej devojke, pitanje... pocela sam da osecam donji deo stomaka, kao neko zatezanje, boluckanje, oticanje...osecam ga samo kada se primirim i kada se ispiskim, ali nisam sigurna da li je materica ili besika, preklapa mi se. i to je tako vec par dana.Evo sada sedim,a osecam nesto tamo dole.

Ja to shvatila kao prilagodjavanje tela na rast materice, sve se nesto zateze i rasteze, ali opet, ne mogu da se ne zapitam da li je to normalno?
Ema78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medolino taj 28/10/2012, 12:02

Ema,pisala sam na desavanju ali evo i ovde da jos dodam..ja sam imala ziganje jajnika do 12 nedelje i zatezanje stomaka i materica mi je bila malo spustena,koristila sam samo utrogestan 3x200 i mirovala sam,znaci nisam nista radila,niti se savijala... Dr je rekla da je sve to od naglog rasta materice i istezanja...
Ako tebe bas jako boli i ako ces biti mirna mozes otici do dr pa da je pitas za misljenje i naravno miruj i leskari.
Ljubim te usne
medolino

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mijaki taj 28/10/2012, 12:19

....i mene je stalno nesto zigalo i probadalo...tako da sam uglavnom lezala...vise preventivno, niko mi nije rekao da lezim.... Wink

mijaki

Broj poruka : 2537
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 28/10/2012, 12:52

Ma ja sve nesto mislim da su u pitanju normalna desavanja, tipa, zadebljava materica,normalno je da osecam pritisak, ipak sam 7. nedelja, nije bas zanemarljiva velicina endometrijuma. Ako mi se vec non stop piski, nemoguce je da ne odreaguju npr jajnici ili ligamenti.

A sa druge strane,nemam pojma sta je normalno a sta ne, ipak je ovo prva trudnoca, pa se sve nesto plasim da li je sve u redu.
Ema78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 29/10/2012, 14:20

Stomak mi se malo smirio...sto je vljda dobro...

Inace, i dalje spavam i samo spavam, nemam snage ni za sta i sve me mrzi. Ponekad se jave blage mucnine, koje prodju cim stavim nesto u usta, keks, jabuku, bilo sta...apetit blago povecan u smislu malo kaloricnijih stvari, ali nista bitno. Sto se tice tezine mislim da sam dobila oko pola kg, od pocetka trudnoce...Vtim se oko 64 kg...

Vidim da mi je stomak malo natecen, pa kada sedim moram da otkopcam dugme na farmericama. Ali, to nema veze sa trudnocom, vec sa mojim izezavanjem i neradom.

I primetno brze rastu sve vrste dlaka na telu, sto bas i nije za pohvalu. Very Happy

Takodje, sanjam lude snove, i cini mi se da imam promene raspolozenja, ali nisam bas sigurna.
Ema78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tinche taj 29/10/2012, 15:59

Ema...imas sve simptome praaaaveeee trudnice!!! Uzivaj draga!!!

Lilypie Fourth Birthday tickers

ja '79. neprohodni jajovodi, hipotireoza, ir
mm. '77 sve ok
nov 2009. IVF beta 156
jul 2010. rodio se Aleksandar srce 
sep 2012. prirodna trudnoca
apr 2013. rodjena Teodora srce 
Tinche

Broj poruka : 6395
Godina : 38
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 29/10/2012, 17:36

Uzivam , uzivam, kada sam u svesnom stanju !!!! Very Happy
Mada moram da priznam da jedva cekam sledecu kontrolu, da konacno cujemo to srce, jer mi sada sve deluje nekako apstraktno...
Ema78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od sanjicica taj 29/10/2012, 20:00

ljubav Ema moja ,ja sam u pocetku imala lude promene raspolozenja u vecini slucajeva ludacka plakanja i najcrnje misli .Ni ovde na forumu me nije bilo sigurno dva meseca jer sam mislila da ludim i da je suludo da pisem i pricam o tome.Sve je to normalno sad to vidim,snovi o njima da ti nepricam.U telu zene se u prvih tri pa i cetiri meseca desavaju neverovatne promene.Bila sam stalno slomljena i umorna i sve mi je bilo tesko.kad sam dosla do pola cetvrtog meseca kao da sam izasla iz nekog tunela u prelep dan.I tako sam u tom danu do danas.
Nadam se da ce ti ovo iskustvo znaciti.Ljubim te ljubav
sanjicica

Broj poruka : 507
Datum upisa : 27.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nensy85 taj 29/10/2012, 20:48

Ema, ja sam do 13-14 nedelje povracala na sve, nisam ni vodu mogla da pijem a o spavanju da i ne govorim! budenje Svaki dan sam se osecala umorno i bezvoljno. Noc sam vise provodila na wc solji nego u krevetu v
Jos sam u drugom mesecu dobila kontrakcije pa nisam smela ni da se krecem, strogo mirovanje.....
Sad je sve to proslo i uzivam u svojoj trudnoci sreca
Tako ces i ti uskoro, odmaraj se i ugadjaj sebi ljubav
Nensy85

Broj poruka : 58
Godina : 32
Datum upisa : 22.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 29/10/2012, 21:43

Samo da prijavim da sam upravo smazala pola kila mandarina...al, valjda mi se racuna sto je voce a ne 300g milke...

Devojke, svega sam ja svesa, da ovo niam ja, nego da hormoni prave zurku...pa sam smesna sama sebi, a i mm, koliko vidim...al moram da ga hvalim doneo mi je 10 kg voca...posto me uhvatila manija za vockama...hvala bogu da nije za slatkisima!!!Sto ne znaci da nece! Very Happy

Sad bi bilo dvno kada bih mogla da odem na neka juzna mora, da se brckam u plicaku i uzivam u sveze cedjenim sokovima! E pusti snovi...
Ema78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nensy85 taj 29/10/2012, 22:01

Koliko se sve promeni u trudnoci!
Ja sam pre trudnoce zivela na slatkisima a sad jedva i da ih probam, samo bih jela nesto slano Very Happy
Nensy85

Broj poruka : 58
Godina : 32
Datum upisa : 22.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Veca77 taj 30/10/2012, 10:03

Ema78 ::

Sad bi bilo dvno kada bih mogla da odem na neka juzna mora, da se brckam u plicaku i uzivam u sveze cedjenim sokovima! E pusti snovi...
Pazi, nije nemoguće!
Ako lekar kaže da dobro podnosiš trudnoću, već od 14-te nedelje možeš da putuješ. Taman će tada Egipat biti jevtin i topao Laughing
Moja drugarica je u šestoj nedelji letela za Njujork, bila tamo 5 dana, i vratila se! Lekar joj je prethodno rekao da je OK da putuje, da je sve ok... I evo je sad, u 32. nedelji trudnoće! Uživa žena!
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 40
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ninko :-) taj 31/10/2012, 23:26

Ema ne brigaj draga uzivaj, odmaraj, leskari, mazi svoj stomacic i kazi svojoj bebi da je ja i moja beba puno poljubac
ninko :-)

Broj poruka : 83
Godina : 36
Datum upisa : 30.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 1/11/2012, 08:53

Hvala Ninko !!!!

Inace, ada sam shvatila da sutra ulazim u osmu nedelju... Very Happy Iako sad vec imam vecinu trudnickih simptoma,jos uvej mi sve deluje nestvarno, verovatno sto jos uvek nemam fizicke promene na telu. Cak i kada me uhvati spvanjac i pad energije, meni sve to deluje potpuno normalno, kao da se nista bitno ne dogalja. A znam da nije tako.

Jedva cekam uz krajem sledece nedelje, da vidim da ne sanjam, vec da je sve stvarnost... Kod dr'a koji je radio IUI cu najveovatnije u sledeci petak, a u dz, kos stare doktorke u sredu.

Jedino sto me plasi je sto sam ujutru uglavnom sva nikakva, a treba da idem da vadim krv... U dz standardno kasapnica,vec sam pisala o tome, tako da razmisljam da ipak nazovem patronazu Konzilijuma, samo moram da saberem koliko bi iznela kompletna analiza. Videcu...

Veco, iz tvojih usta u bozije usi. Vec sam se dogovarala nesto sa muzem da odemo negde za Novu godinu...tada cu biti 15'16 nedelja, i ako bude sve u redu, zasto da ne... Sa jedne strane, meni se ostaje kuci, odavno nismo bili, htela bih jelku i sve sto ide uz to...a sa druge, ne znam... skita mi se...videcemo...
Ema78

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medolino taj 1/11/2012, 11:23

Ema,uzivaj u trudnoci osmeh srce Tek kada cujes otkucaje shvatices da zaista ima nekog u tvom stomaku,one male i brze otkucaje sto lupkaju 160 puta u minutu ima da se raspilavis sva srca srca srca A kad pocnes da osecas bebicu to je onda milina,videces i onda ces uzivati maksimalno srca srca

Ljubim tebe i tvoju bebicu ljubav ljubav
medolino

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bekanicaa taj 1/11/2012, 14:38

Uzivaj u trudnoci draga radost radost
Bekanicaa

Broj poruka : 352