KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

+25
Ema78
teodorikas
LaFolie
heart84
lilly13
penelope
shenon
dacans
Orline
Sami
mijaki
BiKsi :)
Tanja83
dr mali pariz
plavaptica
Masha UK
Marija86
agata
buby
MARA
Milijana
djole42
Mirjana
nesalela
Tinche
29 posters

Strana 3 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 3 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Orline 2/4/2013, 10:40

mijaki ::...nego jos se ne okrece...onako se nakrivi na bok ali nr preteze... Kada su se vase bebice okrenule i jel prvo sa ledja na stomak ili obratno

Mirjana ::Mijaki, prvo s leđa na stomak. Ne sećam se kad beše, ali mislim da ste tu negde, tj. da će u narednim danima to uraditi, ako joj bude do okretanja Wink
Ovaj moj se i sada slabo okreće, iako zna to da radi. Jednostavno neće.

Ja sam u njegovom dnevniku pisala kako se M. okrenuo sa tri i po meseca sa ledja na stomak, pa mi svi sretni bili, kao oprugom se odbacio desnom rukom. I to ponovio još jednom dvaput i prestao. Posle sam shvatila da je to bilo slučajno, mislim da je to ipak rano.
Druga je stvar što se on još ne okreće, sad bi mu uveliko bilo vreme. Na ledjima podiže nogice, drži ih rukama, prebaci se na bok tako savijen i vrati. Kada ga ja dovedem do boka i stavim igračku u vidokrug on se okrene i sam izvuče ruku. Ali sam da se okreće, ne pada mu na pamet. Laughing
Inače obučen tek ne mrda, kad ga stavim na pod on leži i pevaaaa. Čim skinem pelenu, hopa, stopala u šakice hvata. Skida čarapu, trpa u usta, itd.
Na ledjima se lepo podiže, dugo tako ostane, hvata igračku, čak je prebaci u drugu ruku. Kad postavim drugu, prvu spusti i poseže odmah za drugom. Izdiže guzu i pomalo se oslanja na kolena. Sad i šakice ispravlja, ne oslanja se više na pesnicu nego na otvorenu šaku. I to je to. Od okretanja ništa. Mili mi reče da ni njena L. nije se okretala nešto pa posle postala pravi vrtiguz.
Baš ću da vidim uskoro u savetovalištu šta će mi pedijatar reći, jer oni vole to sve po p.s. da bude.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 3 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od dacans 2/4/2013, 11:03

Mijaki ne brigaj, okrenuce se i princeza bas kao i sve bebe..skolski oni to treba da urade oko 4,5 meseca...prvo sa ledja na stomak, a oko 6 m i u obrnutom smeru..ali to je skolski..+- na to ide i do 3 meseca..svako je dete prica za sebe..ti možeš da je stimulišeš ali ne i da je nateraš da touradi lol! ljubi malu medenicu
orli draga..super za sakice otvorene, super za igracke i kad god digne guzu dok je na stomaku ti mu spusti svojim dlanom na pod..ok?(jednostavno pritisni i drži ga tako priljubljenim za pod dokle god mali guzonja to dozvoljava..ljubimo vas sve od reda ovde usne love
dacans
dacans

Broj poruka : 926
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 3 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od mijaki 2/4/2013, 12:12

Sada mi je lakse...hvala... doktorka danas rece ds jd stavim na pod i da sto duze bude na cvrstom....probacemo, do sada smo se ihrale na krevetu a sada cu staviti one puzzlepa cemo da ih isprobamo...
Juhuuuuu, konacni siroki povoj samo nocom, mada sam ga ja sama skinula u toku dana....

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 3 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od mijaki 2/4/2013, 12:14

Orliska, cmokni pevaca malog:-)

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 3 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Orline 2/4/2013, 12:17

Fala daco Very Happy
Sve slušam i vidi se.

To za guzu nisam znala, ali sam slučajno to i radila, pa juče i danas ponovo diže torzo bez guze. Super što je tako u stvari bolje.
Baš sam duduk za te stvari. Meni zanimljivo šta god uradi. Razz
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 3 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od dacans 2/4/2013, 12:50

Orli blesoooo jedna lol! Ljubi guzu medenu premedenu smajli angel
Mijaki draga 'pod je zakon' za bebe..spusti je dole, okreni na stomak , drži dokle god ona hoće i može, čak i malo preko toga i da vidis za nedelju dana sta ce da radi Very Happy yes osmeh srce
dacans
dacans

Broj poruka : 926
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 3 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od mijaki 2/4/2013, 13:03

Receno-ucinjeno! Pod je spreman! Puzzle oribane asepsolom ogradjeno jastucima da ne duva slucajno i sada samo da isprobamo, hihiiiiiik

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 3 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od shenon 7/4/2013, 22:36

Drage moje,
dugo vas nisam citala, evo moja Nelica napunila 4 meseca i 3 dana i vec mesec dana vezba sa terapeutom...
Na izlazu iz porodilista na otpustu, desni tortikolis, krivi glavu na desno jer je tako bila u stomaku
na prvoj kontroli dr nista ne spominje ja pomislih nestalo je
ali na drugoj kontroli dade mi uput za Sokobanjsku, i tamo nadjose svasta nesto, bas sam bila depresivna ali sam se brzo dovela u red...
U isto vreme preko veze nam dodje dr fizijatar iz Instituta za majku i dete i rece isto ali se ne slaze sa vezbama iz Sokobanjske jer su lagane vec preporuci terapeuta koji nam dolazi svaki dan...
E prve dane sam preplakala, dusa mi ispala, moj mali cvrcak, nije ni grceve imala niti place cesto a sad se dere ko magare kad vezba, prvo sat vremenma sa terapeutom pa onda ja jos moram 2x po pola sata sa njom...
I umesto da mi je svaki dan lakse, meni sve teze i teze, danas sam se jedva suzdrzala da je ne otmem terapeutu iz ruku.
Ta dr smatra da lagane vezbice u nasem slucaju ne pomazu vec da posteno moramo da je maltretiramo...A i brate puno kosta!
Al najvazniji je napredak, sad se ne buni kad je na stomaku, drzi glavicu lepo ali da se okrene nikako...
Stisnucu pesnice i za njeno dobro izdrzati do kraja...
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 3 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od mijaki 7/4/2013, 22:43

Shenon, js sam pitala moju terapeutkinju za okretanje i ona kaze sa 4,5 meseca sa ledja na stomak, tek kasnije sa stomaka na ledja...ja licno smatram da su ovi iz sokobanjske malko grubi i da dete ne mora tako da se maltretira...vezbice mogu da se rade i manje invazivno, uz igru...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 3 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od mijaki 7/4/2013, 22:46

Zena koja dolazi kod mene se bavi psihomotornim razvojem dece a ne samo motorikom sto smatram jako bitnim...nabavila sam igracke koje mi he ona rekla i ana i ja se sada igramo i vezbamo...nema plakanja, kad terapeut dodje ana se dere samo zato sto je ne poznaje:-))))

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 3 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od shenon 7/4/2013, 22:49

Sad sam uspela i da iscitam celu temu od pocetka,
vidim da vam doktori kazu da beba ne vezba kad place, ajoj ljudi pa ova moja vristi dok ne ostane bez vazduha, bukvalno joj trbusnjake radi, vezbe su uzasno teske, a ja nisam navikla da je vidim takvu jer je mali smejuljko...
sirok povoj jos uvek nosimo, na kontroli na Banjici rekli sve super, moj pedijatar kaze da mu se cine klimavi No , odmah pozovem Institut oni mi rekose da ne dolazim jer je uz uradjen kod dobrog doktora. Bila sam mirna par dana ali sad mi djavo ne da mira i sutra zakazujem na 3. mestu.
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 3 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od shenon 7/4/2013, 22:52

Mijaki,
Ovi iz Sokobanjske su divni i nezni i tamo smo svakog ponedeljka,
ovaj terapeut mi je preko veze (svekrva mi je fizijatar i umesala je svoje prste) i radi na Institutu za majku i dete.
Ja kao i ti vezbam, uz igru, da me neko vidi rekao bi luda zena sta sve ne radim po sobi Very Happy
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 3 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od mijaki 7/4/2013, 22:56

Shenon sa sirokim povojem se ni ja ne bih mogla okrenuti:-) meni je dr rekla da su kukovi ok ali da ostavim siroki povoj nocu, ja ga ipak svaku drugu noc skinem...taksv povoj smeta podizanju nogica u raznim pokretima koje beba vezba u nasem uzrastu od 4 meseca...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 3 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od mijaki 7/4/2013, 22:56

Shenon sa sirokim povojem se ni ja ne bih mogla okrenuti:-) meni je dr rekla da su kukovi ok ali da ostavim siroki povoj nocu, ja ga ipak svaku drugu noc skinem...taksv povoj smeta podizanju nogica u raznim pokretima koje beba vezba u nasem uzrastu od 4 meseca...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 3 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od mijaki 7/4/2013, 23:00

Svako od nas radi kako misli da je najbolje za svoje dete, ja licno ne mogu da podnesem da mi dete vristi tako da sam trazila drugog terapeuta...sveki neks radi trbusnjske:-))))

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 3 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Mirjana 7/4/2013, 23:05

Orle, i ovaj moj pokazao da zna da se okrene i to je bilo to. Odlepila sam od muke što se ne okreće, aznam da zna. Onda pokazao da zna da puzi i kraj. A onda je danas uz pravilnu stimulaciju puzao čitav dan. Jurio je tatinu nogu, satima bez prestanka. I okretao se, sedao, ležao, dizao se..ma sve kao i mi. A još juče sam se pitala šta će biti s njim
Shenon zagrljaj Nadam se da se nećeš ljutiti što ću reći šta bih ja uradila na tvom mestu. Pošto već plaćaš, našla bih nekog ko mi neće rasplakati dete. Ne radi se o osetljivosti majke, već o tome da se vežbama uče opuštanju, a da ne pominjem povrede i kako stres super utiče na napredak...
To ti kažem jer ja Cvrleta vodim u bolnicu na vežbice (dakle za dž) i nikada ga nisu rasplakale, a ako je nervozan i krene da pravi grimase, one stanu, maze se sa njim, ljube ga, masiraju, sve dok se ne smiri. Mislim da tako treba Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 3 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od shenon 8/4/2013, 10:36

Miro, slazem se sa tobom, i mi isto tako vezbamo u bolnici.
Pristala sam na ove teze vezbe kod kuce jer postujem doticnu dr i ona radi sa decom pa valjda zna sta radi. Jednostavno uplasila sam se da Nela nece dovoljno napredovati ako je ne poslusam...
Mislim da cu izdrzati jos ovu nedelju pa cemo videti...
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 3 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Mirjana 8/4/2013, 11:20

Avatar ti je love osmeh srce srca srca srca srca srca
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 3 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od dr mali pariz 8/4/2013, 21:53

Mi imamo sa Iv kontrolu krajem meseca kod fizijatra.I pazi sad -dr koja nas vodila-otišlu penziju Very Happy
milina....
No,nikad nam ništa za to okretanje nisurekli-više obraćali pažnju na tortikolis.-koji sad sređen,ali...
ja nisam zadovoljna tromošću moje Ivone.
Ona se slabo okreće-puzi po vojnički-na patos je nisam puštala sem da vežba hod jer se ,sad,već dugo izdiže na noge-u krevecu sa dušekom sa žičanim jezgrom skače neumorno kao gazelica-dakle-ne smiruje se.Ali ...kad se na krevetu u igri izvrne na leđa-ko buba-kuka...
Pokušaću a je spustim na puzle na pod da vidim hoće li tako ići lakše.
A Dušan...miljama ispred nje.On ko u bazen bez bojazni uskače u krevetac-sa bračnog-i obrnuto. Loptu kad mu daš-iz ruku je ispušta odmah među noge-da je šutne-prevrće...ma ko matori je...
Videćemo kako ćemo sa Bombonom.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 3 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od shenon 9/4/2013, 18:38

Hvala Miro srce

Mi poceli da vezbamo na podu (puzle jos nismo nabavili pa na cebetu) i juce gle cuda, ova moja se iz cistog mira prevrne sa stomaka na ledja, mozda slucajnost...

Sad vidim da mnogo vise efekta ima kad se vezba na podu, tj. kad je stavim na stomak na trosedu nesto se i ne trudi da podigne glavu a kad je na podu onda ne moze da me vidi pa je stalno uzdignuta...
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 3 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Mirjana 9/4/2013, 20:07

Pa da! Bravo za Nelicu radost A i treba da bude tvrđa podloga ispod nje, tj. tvrđa od te na trosedu yes
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 3 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od dr mali pariz 9/4/2013, 20:58

eto postavila sam je-i sa leđa ide u sed:D
ma šta i da se opterećujem-eno Dušan šta sve radi-pa mi je i danas u svom srljanju pao s kreveta...za nju nar znam-gde je ostavim-tu ću je naći . Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 3 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od mijaki 9/4/2013, 21:10

Okreni obrni sa dve godinice sva deca trce i prevrcu se...:-))) ova moja posle 10 dana opet nakrivila glavu tako da ocekujem ili da vise guce ili da se uskoro okrene...naime glava se krivi kada nesto vazno postize u svom razvoju...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 3 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Mirjana 9/4/2013, 21:48

Mijaki, ne sećam se da li sam to napisala ovde. Meni su rekli da će kriviti glavicu kad je umoran, napet ili sanjiv, dok ne prohoda.
Evo ga danas, sitan vez, noga pred nogu Very Happy gura svoju hodalicu. Za par dana je savladao sve!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 3 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od dr mali pariz 9/4/2013, 21:54

Mijaki,baš tako. Biću off-ali sećam se njihove prve kašičice-Dušan odmah prihvatio,Ivona-jok. ne zna šta će ni sa kašičicom ni sa sadržajem iz iste...moja mama u panici,ja joj odgovaram da ne brine,jer još nisam videla nijedno dete u školi da jede na flašicu....ugrubo rečeno. Wink
Ako se obrati pažnja na bilo koga u komunikaciji-na tv-u ili uživo-primetićete to blago naginjanje glave na jednu str.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 3 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu