KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

+25
Ema78
teodorikas
LaFolie
heart84
lilly13
penelope
shenon
dacans
Orline
Sami
mijaki
BiKsi :)
Tanja83
dr mali pariz
plavaptica
Masha UK
Marija86
agata
buby
MARA
Milijana
djole42
Mirjana
nesalela
Tinche
29 posters

Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 6 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Ema78 8/11/2013, 16:24

Ninche, ne brini, i meni je trebalo par dana da naucim kako da radim vezbe, a sada vec radim po automatizmu.
Inace, ja sam uspela da zakazem Sokobanjsku, kod dr Stevanovica, pa cemo videti sta ce on reci.

Inace,meni je Petar bas bas promenio motoriku od kada radimo vezbe.Za neke stvari mu je treblo par dana a neke jos nije ospravio, ali napredak se vidi, tako da ce i sa tvojom malenom sve biti ok.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 6 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Ninche 9/11/2013, 10:10

Ema, da li ti radis Vojtu ili Bobatha? meni tesko pada sto ona place grozno, iako znam da je ne boli, pa stisnem zube i odradim to 4 puta dnevno, nema mi druge... ali je ona drasticno smanjila klopu otkad radimo vjezbe, a to me brine jer je ionako mrljavila i nije nesto dobijala na tezini ni prije - sad smo na 4560 grama sa 3 i po mjeseca...
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 6 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Ema78 9/11/2013, 11:00

Ninche, pravo da ti kazem , ne znam... otisli smo kod fizijatra, pokazali su nam vezbe za taj uzrast, rekli da ce kako raste morati da se koriguju, i da mu sve to radim kroz igru. Posto se uglavnom rai o prevratnju na razlicite nacine, Petru se to dopada.
I ja sam u pocetku vezbe za stopala radila kroz njegov plac, striktno 4 x po 15 puta svaku vezbu.
Nekako je prestao da place kada sam ja shvatila da to ne mora bas striktno da bude, prilagodila njemu i sada nam je super, samo vodim racuna da sve radim sat i po posle jela.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 6 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Ninche 9/11/2013, 11:49

to kroz igru je Bobath, Vojta je za korekciju posturalnih odstupanja i vise je refleksoterapija.... postavis bebu u odredjeni polozaj i onda je drzis fiksiranu i pritiskas odredjene tacke - to salje signal u mozak i onda nazad u misice pa oni rade... i to je standardni set od 4 vjezbe, rade se na obje strane, dakle 8 x po 45 sekundi...samo tesko ide, bar u pocetku, nadam se da ce se navici...
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 6 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Ema78 9/11/2013, 11:58

Aha...
Ma navici ce se, samo polako...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 6 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od ragaco 8/10/2014, 11:27

Evo i nas na ovim stranama!
Možete li mi preporučiti fizioterapeuta za bebe?
Treba neko da nam dođe i malo vežba sa Jakovom.
Dr nam je pokazala vežbice,ali ima nešto što ja nikako ne mogu da izvedem,a da mu ne iščašim rame ili da ga pridržavam,a onda vežba gubi smisao.
Kod dr na pregledu je to delovalo mnogo jednostavnije.
Inače,u pitanju je hipertonus ekstremiteta,asimetrija tela u desno i stopala na unutra.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 6 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od BiKsi :) 8/10/2014, 23:29

Rale, nisam iz Bgd, pa nemam preporuku. Ako si na fejsu, ima grupa Prevremeno rodjena deca, udruzenje Mali div, verujem da mame imaju preporuka, pa se moze njima postaviti pitanje. Ako nisi na fejsu, mogu ja postaviti umesto tebe, jer sam njihov clan? Jer bas je dosta prevremeno rodjene dece sa hipertonusom, to sam skontala, i dosta njih i bez toga idu na kojekakve vezbice, pa sigurno imaju predloge.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 6 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od LaFolie 9/10/2014, 09:04

Dobar fizijatar je Dr Sekulic,dolazi kod Zutica
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 6 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od ragaco 9/10/2014, 11:22

Lafe,hvala na preporuci,kod nje smo i bili Very Happy
Sada nam treba fizioterapeut,jer reče da će se verovatno uključiti u program vežbica u Sokobanjskoj par puta nedeljno,a mnogo bi nam zgodnije bilo da nam neko dođe par puta dok ja ne uvežbam kako sve da izvedem s njim.

Biksić,ti bi bila duša jedna prava ako bi to učinila za nas!!! osmeh srce

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 6 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od BiKsi :) 9/10/2014, 21:05

Rale, sve za naseg drugara Jakova. Poslala sam poruku, pa ti javim ako mi daju neki broj i dobru preporuku.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 6 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od SladZana 25/2/2015, 19:53

Drugari, evo i nas ovdje. Dobili uput za fizijatra, ispostavilo se da Ksenija jos uvijek ima neke primarne reflekse koje ne bi trebalo pa samim tim i kasni u nekim pokretima, terapeut kaze "nerazvijena" sa dobrom motorikom. Takodje zbog refluksa zabaca glavu unazad i naginje malo na lijevo. Dobili vjezbe 1 nedeljno i kuci sta treba.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 6 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Ema78 26/2/2015, 10:41

I Petar je imao te reflekse...ispravili se vezbanjem... ne brini... iz ovog ugla,posmatrajuci njega, mislim da je u pitanju samo razlika u brzini sazrevanja organizma, koja kod nekih beba ide sporije, ali da to svakako nije patologija...

A i mi juce bili na kontroli... i sve ok... pitah sa stopala, tj zglobove koji idu ka unutra, kaze da ce se ispraviti do trece godine.... a kad se setim kako je imao krive noge.... a sad prave da pravlje ne mogu biti...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 6 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od ragaco 26/2/2015, 12:09

I mi imamo varus oba stopala,radimo vežbice,i nadamo se da ćemo i to popraviti kao što smo i sve ostalo.
Vežbati,vežbati,vežbati,nositi po pravilu,spuštati i dizati po pravilu,presvlačiti po pravilu.... i biti strpljiv...i nikako ne upoređivati svoje dete sa ostalom decom,svako ima svoj tempo!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 6 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od SladZana 26/2/2015, 21:55

Hvala drugari dragi. Krecemo u akciju.
Ema pa i ja se nadam, cak mislim da ima veze i nezrelost poklopca i reflux, pretpostavljam i nadam se da ce zajedno da idu na bolje.
Ragaco tacno si znala sta radim Laughing mislim na ovo sa uporedjivanjem, necu vise casna izvidjacka Very Happy
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 6 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Ema78 27/2/2015, 07:39

Ma sve to dodje na svoje, to sada znam... ali i dalje brinem, zagledam ga, uporedjujem...pogotovu zbog tog njegovog nerazvijenog govora...al, jedno je sigurno... nema sanse da im se sve funkcije i sposobnosti razvijaju istovremeno. Ako se razvija motorika, ne razvija se intelekt, i obruto...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 6 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od mrsbg 27/2/2015, 14:09

Evo da se ovde upisemo.
Moj sin je rođen sa levim tortikolisom i neki već varus oba stopala.
Na poslednjoj kontroli (pre dve nedeje) tortikolis je bbio tek diskretan i fizijatar mi je rekla da mogu da vežbam samo dva puta dnevno.
Ali, juče i danas vidim, da se vratio tortikolis.

Sad ću da pojačam vežbice
mrsbg
mrsbg

Broj poruka : 65
Datum upisa : 18.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 6 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od ragaco 27/2/2015, 14:17

Eh,koliko gimnastičara!!!
Mrsbg,drugarica koja se porodila približno kad i ja,vodila je na vežbice zbog tortikolisa malu i isto tako-popravi se sasvim stanje,pa se onda opet javi...ili kad je beba umorna,opet krivi glavicu.
U svakom slučaju,pojačati intenzitet vežbi.
Mi nismo uspevali 3*30min dnevno,ali smo rasporedili na 5-6 puta po 15-20min i tako nam odgovara.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 6 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od mrsbg 27/2/2015, 14:22

Ma ja sam njemu radila vežbe i sve je lepo bilo, ali sad je krenuo da se prevrce, da hvata nogice, balavi (zubići počinju). A čitala sam da se tortikolis zna vratiti kad su ti krizni momenti - kad beba počinje da sedi, da prohodava i slično.

Ali sam se rastuužila kad sam juče videla koliko krivi glavu. Toliko se dere kad ga rastežem Sad
mrsbg
mrsbg

Broj poruka : 65
Datum upisa : 18.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 6 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od SladZana 27/2/2015, 16:31

Mi danas uopste ne saradjujemo Rolling Eyes valjda ce sutra biti bolje. Kad bi trebalo ocekivati okretanje na bok i stomak?
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 6 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od ragaco 27/2/2015, 18:26

Biće bolje,malo da se navikne,ne vole bebe manipulaciju,a i mi im na najmanji kmek ugađamo Very Happy
A okret smo izveli između 4 i 4.5 meseca na levo,tek kasnije i na desno,a vežbali smo to sigurno mesec dana pre toga.
Ali,opet ti kažem-bez upoređivanja-za sve postoji široki vremenski raspon kad je očekivano da savladaju nešto.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 6 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od BiKsi :) 8/3/2015, 00:26

Moj trut je u svemu tome kasnio. Doduše i prevremeno je rodjen, pa nisam ni očekivala da će biti kao terminske bebe. Kasno se i okretao, i glavu odizao, i kasno poceo da sedi, da se izdize pravilno, da koraca. Sad ima nepunih 15 meseci i sve je to savladao. Nisam se opterecivala. Jos uvek ima i tortikolis, al bas diskretan. Vezbe je sad nemoguce raditi, kad sam mogla pomalo sam radila, al vise kroz zezu i igranje, da ne skonta da ga mucim. Very Happy Znacilo nam je sto su nam pokazali iskorak, i kako se pravilno podize beba. Sad su nam pokazali kako pravilno da se penje i silazi sa kreveta. Pa kad savlada, savladao je.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 6 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu