VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od LaFolie taj 28/9/2012, 10:55

anak ::Bak, radila u maju, poslali me od Ivanovića. Moram proveriti pa ću ti tačno napisati. Ja sam heterozigot, ali dr.Bilja mi je rekla da je to OK, da je većina stanovništva to, da je bitno da nemam neke mutacije i za to mi dala samo injekciju b-12 i 3xdnevno beviplex.

to je i meni Miljic rekao

LaFolie

Broj poruka : 3417
Datum upisa : 20.10.2010

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 28/9/2012, 12:44

anak ::Bak, radila u maju, poslali me od Ivanovića. Moram proveriti pa ću ti tačno napisati. Ja sam heterozigot, ali dr.Bilja mi je rekla da je to OK, da je većina stanovništva to, da je bitno da nemam neke mutacije i za to mi dala samo injekciju b-12 i 3xdnevno beviplex. Hormoni štitne su mi dobri, ali neka antitela blago povišena i rekla je da za to ne treba ništa. Toga se sećam, ostalo moram proveriti. Jesi li ti radila onaj test opterećenja glukozom sa insuli......?

Ana, to jeste mutacija, ali heterozigotna (preneo ti je jedan roditelj a ne oba). Ne znam, ja bih insistirala na nekom heparinu. A da to tebi pogleda hematolog, ta Biljana je ginokolog, koliko se ja secam zbunjen I ta ppovisena antitela, ako nisu antitela stitne, mogu da ukazuju na trombofiliju. Ipak je toliko izgubljenih trudnoca mnogo da bi to dr tako olako shvatali No To moze samo hematolog da ti rastumaci.

I ja sam heterozigot, pa su mi u Frontu, a oni su ljiti protivnici heparina, ukljucili, rezultati su mi bili katastrofa, posle bete, trombociti poskakali, d dimer katastrofa. I niko mi nije rekao da to sto sam samo heterozigot nije za terapiju, osim, naravno ginekologa koji se igraju hematologa Mad Oni sve najbolje zbnaju i o endokrinologiji, i imunologiji, i hematologiji i..... Mad

Ja bih na tvom mestu, kad vec dolazis ovamo, pravac ili kod Elezovica ili kod Miljica, sa svim nalazima. Procunjaj po onij temi Imunoloske pretrage.... i po onoj MTHFR... videces da vecina zena dobija terapiju sa takvim mutacijama.

A jesi radila onaj PAI ili samo MTHFR, Faktor V Laiden i oanj treci, bem ga kako se zove lol!

Jesam radila sam ogtt sa insulinom, i granicno mi je los, pa mi je dr Sumarac dala Glukofaz 2x1000

nemoj da me pogresno razumes, ali mislim da osim beskonacnog pokusavanja dok jednom ne upali, mozes jos stvari da proveris, nikad se ne zna st se iskopa na kraju. Ja to krajnje dobronamerno i drugarski osmeh srce

bak

Broj poruka : 6807
Godina : 40
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od LaFolie taj 28/9/2012, 12:50

sad sam se ja istripovala, meni su svi svi rezultati super i pise da imam MTHFR heterozigot mutaciju: dr Kovac (hematolog) i dr Miljic su rekli da samo nosim gen ali da apsolutno nisam za terapiju i da pijem B vitamin.

LaFolie

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 28/9/2012, 16:39

Me znam sta bih ti rekla, ja bih verovala hematologu, ali posle nekoliko pobacaja bih pocela da sumnjam.

Ja sam heterozigot na Faktor V Laidenu, kazu a je ona malo "teza"

I nije mi namera da nekoga tripujem, samo na glas razmisljam

bak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od LaFolie taj 28/9/2012, 16:41

bak ::
I nije mi namera da nekoga tripujem, samo na glas razmisljam

zagrljaj

LaFolie

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilya taj 28/9/2012, 17:43

Ijaoj Malina, citam sta pises i sve mi savrseno jasno, ali kad nece nece. Mozes ti i sa kokoskama u postupak, ali to ti je uzalud bacen novac i potroseni zivci. Ja ti savetujem da se prvo lepo obracunas sa kokoskama, a dobar ciklis ce svakako doci. Ja dok to nisam shvatila, tacno sam izludela. Sad radim sve sto je u mojom moci i cekam da mi se sklope kockice, a pre toga za NG na duzi put yes
Nasa ideja je bila da u junu odradimo FET + jc iz prirodnog ciklusa pa ako ne uspe da u oktobru ponovo idemo na stimulisani, ali jednostavno ne ide. Ja sam ubedjena da kada budes zadala kokoskama finalni udarac da ce doci savrsen ciklus i da ce to biti to.

lilya

Broj poruka : 4760
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od anak taj 28/9/2012, 19:33

Bak, evo piše ovako - U genima za koagulacioni faktor Leiden V i koagulacioni faktor II (protrombin II, G20210A) mutacije nisu nađene. as
Štitna i hormoni štitne su dobri, sa tim stvarno, hvala Bogu, do sada nisam imala nikakvih problema, ali to što valjda ima veze sa štitnom AMC-at (TPO) šta god da je to, oni su rekli-blago povišena antitela za štitnu, ne treba terapija.
Isto tako i Bilja i njihov internista, dr.Jelena su mi odredili siofor, to ćeš videti tačno koje su vrednosti na onom topicu, postirala sam. Problem je što ga ja naravno nisam pila tad u maju ni nikada, jer kad sam se vratila moja gin.u DZ i naša internistica su na osnovu istih nalaza rekli da ne treba. Onda sam otišla kod privatnog interniste i isto je rekao da ne treba. E to je već bilo 2:1 i ja sam se pokolebala. Ali planiram kod dr.Šumarac sad kad dodjem na naš sastanak koji jedva čekam, by the way, i stvarno ću piti ako ona kaže da trebam, kao što će verovatno reći.
U Pasteru sam radila i protrombinsko vreme i neku plazmu, to je u redu. Protein S u redu, ANA u redu, antikardiolipinska antitela u redu, i igm i igg, lupus u redu, glikoprotein beta 2 i igm i igg u redu. ukupni proteini u redu, albumini i globulini u redu.
Eto draga, umori se samo dok napisa ponovo Wink
Ako imaš još neku ideju šta da napravim pre nego dođem u BG, samo pucaj.

Liliya, meni se sviđa tvoja ideja da pingvini idu kući u sezoni novogodišnji 2

anak

Broj poruka : 3408
Godina : 44
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Malina taj 28/9/2012, 20:03

U pravu si, lilya, ja sam sad prakticno bacila 100e, sto na analize, sto na uz (bar su tu bili fer, pa mi nisu sve naplacivali). Samo sto sam nekako verovala da ce te silne terapije delovati.
Sada cu ipak prvo briseve da odradim, crno na belo, pa onda da zakazujem uz. Mislim, da cu ovog puta sve to uspeti da uklopim pre ciklusa.
Znas i sama kako je kad vecito lovis neki trenutak. Prosli put sam sa terapijom krenula kasnije, pa sam taman dobila, to racunala kao tu pauzu od 7 dana pred nove briseve i onda dok sam odradila briseve, vec je trebalo pratiti uz.
Ispalo je malo konfuzno, ali nisam verovala da je posle toliko lekova, moguce da nisu unistene. Sada cu malo pametnije u postupak.

Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 28/9/2012, 20:23

Ana, a MTHFR? Verovatno ti je on heterozigot? Nisi radila PAI?
Taj nisam ni ja, ali je heparinska terapija u svakom slucaju, pa mi ona ne gine.

Ovo sto si radila u Pasteru je super sto je dobro. Ume bas da pravi problema, ta antitela.

Ona za stitnu imaja mnogo zena povisena, mislim da je jedina terapija selen.

Ajd ako smislim jos nesto javljam, smisljam i sebi i tebi lol!

Joj Malina, ne znam sta da ti kazem, nije ti se dalo ovaj put, ko zna zasto je to dobro. osmeh srce

bak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od darling_buds taj 28/9/2012, 21:55

anak ::
Isto tako i Bilja i njihov internista, dr.Jelena su mi odredili siofor, to ćeš videti tačno koje su vrednosti na onom topicu, postirala sam. Problem je što ga ja naravno nisam pila tad u maju ni nikada, jer kad sam se vratila moja gin.u DZ i naša internistica su na osnovu istih nalaza rekli da ne treba. Onda sam otišla kod privatnog interniste i isto je rekao da ne treba. E to je već bilo 2:1 i ja sam se pokolebala. Ali planiram kod dr.Šumarac sad kad dodjem na naš sastanak koji jedva čekam, by the way, i stvarno ću piti ako ona kaže da trebam, kao što će verovatno reći.

Anak, za taj siofor/glukofaz teba da uradis OGTT sa insulinemijama na posla sata (popijes 75g secera i onda ti mere secer i insulin na pola sata naredna dva sata), da bi se videlo da li imas problem sa insulinskom rezistencijom. Taj lek sluzi tome, i ne mogu da shvatim da su ti ga preporucivali, a onda i "nepreporucivali" bez toga. Moj ti je iskreni savet da to uradis pre odlaska kod dr Sumarac (mozes u svakoj laboratoriji, dosta kosta zbog vadjenja insulina na pola sata, ali je najbolji pokazatelj).

darling_buds

Broj poruka : 181
Datum upisa : 24.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Jelica taj 28/9/2012, 23:40

Malina ::Hvala devojke, na zeljama i savetima!
Jelice, bas si mi lepo objasnila za rezultat hormona! queen

Pokusacu da nadjem taj Normogin, ali eto Lilya kaze da ga nema vec dugo.
I ja bih najradije probala nesto prirodno, ali mi je bas frka da se sad sve ovo ne razvuce u nedogled. Ja sam jos pre 2 meseca planirala prirodnjak, lepo racunam, posle mora, osvezena, kad ono, ove silne napasti.
Niny, ni ja do pre 2 meseca nisam ni cula za tu klebsiellu, a kamoli imala.
I meni je malo bezveze sto primam tolike antibiotike, opet zelela bih da se to sredi, do sledeceg ciklusa, pa se ne usudjujem da ne uzimam, na svoju ruku.
Taj multigyn, koji uzimam izmedju canestena, je koliko vidim nesto prirodno, mozda je to fazon normogina...
Ma, sve to na stranu, da stvarno ne zatrpavam ovde sa ovim bakterijama, moracu nekako uporedo i da ojacam imunitet po hitnom postupku, sad mi je najzalije sto je sa folikulom sve to izgleda lepo teklo, ko zna kako ce biti u sledecem ciklusu. Crying or Very sad
Držim fige za brz sterilan bris!:-)
radost

Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 42
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od anak taj 29/9/2012, 00:02

Da, Bak, koliko sam ja skužila on je heterozigot, ali ujutro proverim, sad mi se glava raspada nešto. Mislim da je taj PAI u redu, ako sam ga uopšte uradila zbunjen .
Darling, ja jesam uradila taj OGTT sa insulinemijama, i mislim da sam postirala odmah na topicu rezultate, i te rezultate svi tumače različito. Videću šta će Šumarac reći i to će prevagnuti. Pogotovo što sam letos uradila onaj prosek šećera u poslednja 3 meseca i bio mi je granični. Ali internisti sam ovde išla sa tim nalazima i rekli da ne treba siofor. Moja gin. iz DZ rekla da ga u principu ne preporučuje ženama osim u slučaju policističnih jajnika ili poremećenih ovulacija, što ja nemam. Hvala Bogu.
Sad stvarno odoh spavat, glava mi se raspada.
Malina, bitno je da se rešiš tih stvari, veruj. Znam da nam je strpljenje svima slaba tačka, ali - znaš onu - ko zna zašto je to dobro v

anak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ananana taj 29/9/2012, 07:29

Anak, a taj tes sto si radila za prosek secera na 3meseca? Sta je to, kako se to radi i sta pokazuje? Koliki je tebi bio secer?

ananana

Broj poruka : 1041
Godina : 35
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od JecaPereca taj 29/9/2012, 13:02

Da li bi neko Ko ima vise iskustva mogao da mi pomogne oko rezultata suprugovog kariotipa? Dobili smo rezultat Na kome pise samo NORMALAN MUSKI KARIOTIP . Hvala bogu , to je ok, Ali meni je neobicno da samo to pise, bojim se da nisu se do kraja uradili, jer Kada gledam rezultate druguh cini mi se da tu ima jos toga sto treba ispitati. Mislila Sam da je to sveobuhvatnija analiza ne samo brojanje hromozoma. Frka mi je jer u njegovoj porodici postoji dete sa daunom, a bilo je I smrtnosti novorodjencadi.

Da li se neko ovde malo vise razume kako rezultat kariotipa treba da izgleda?

JecaPereca

Broj poruka : 93
Datum upisa : 26.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od LaFolie taj 29/9/2012, 13:03

i meni i muzu i drugarici je isti takav rezultat stigao....

LaFolie

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od JecaPereca taj 29/9/2012, 16:04

Hvala LaFolle!

JecaPereca

Broj poruka : 93
Datum upisa : 26.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od anak taj 29/9/2012, 18:17

Bak, tek videh ovo za tripovanje. Ne brini, ja zaista verujem da mi ti želiš ono što i sebi. Makar to bili dodatni nalazi Wink . Moja gin. iz DZ kaže što se tiče dodatnih analiza i nalaza, pokrivenosti raznim terapijama i sl. da je to kao pucanje iz topa na miša. Pa logično je da može da ga pogodi, ali je logičnije da može da nanese i dosta štete okolnom zemljištu doktor a da se mišić ipak izvuče affraid .
Dakle heterozigotna za MTHFR, C6771). A taj PAI ne mogu da nađem a ne mogu da verujem da ga nisam radila. I šta je to uopšte?!

Anana, to se radi u običnom labu, mislim da možeš i u svom DZ. Test se zove hemoglobin A1cC i pokazuje pravu sliku šećera jer krv pamti, to je kao prosek šećera u poslednja 3 meseca. Moj je bio 6,2. A ref.vrednosti su 4-6,2. E sad ja sama sebe tešim da mi je to od meda koji stvarno jedem jer starci od mm drže pčele i med im je zaista vrhunski, jer slatkiše kao slatkiše zaista u zadnjih 5 godina izbegavam u širokom luku, kupovne nikad ne jedem, kolače u min. količini samo za neka velika slavlja. E sad skriveni šećeri iz hleba i testa, ne znam, ni njih baš ne konzumiran enormno. Videću da ponovim OGTT pre sastanka sa Šumarac.

anak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od saška taj 29/9/2012, 20:33

Jeca pereca i nama je isto takav nalaz stigao valjda je to to ,niko nam nije tražio ništa opširnije

saška

Broj poruka : 313
Datum upisa : 06.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KoMetaK taj 29/9/2012, 21:29

Jecopereco, to je dobar nalaz, i samo to se i radi. I nama je takav i od mm-a i moj. Radila ija, u pokusaju da nadjem nesto sto nam fali. Opusti se, normalno je musko Wink Mozda si mislila na deleciju y hromozoma, koja se radi kod muskog steriliteta, kao tu neku drugu analizu?

KoMetaK

Broj poruka : 7149
Godina : 43
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ananana taj 29/9/2012, 22:20

Anak hvala cvet uradicu i ja tu analizu.
A koliki ti bude secer kada vadis redovnu krvnu sliku?

ananana

Broj poruka : 1041
Godina : 35
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od anak taj 30/9/2012, 14:32

Cele prošle god. do maja ove, i naravno sve pre toga mi je bio oko 4,5. Od maja ove 5; 5,2 i više. U toku dana sam ga merila kod sveki na one jednokratne zezancije, posle ručka mi bude i 5,8. Ma....imam osećaj da će me ova sekiracija stajati šećera. A i baba i tata su mi u ratu dobili šećer taj od stresa. Tata ga je doduše sredio sa disciplinovanom prehranom....
Dokle si ti došla, jesi li se odlučila za prirodne?

anak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 30/9/2012, 15:34

Anak, taj glikozilirani hgb od 6.2 je graničan. A imaš i genetsko opterećenje. Ne sećam se rezultata tvog OGTT, ali mislim da bi ti prof Šumarac uvela th. I meni je uključila zbog anamneze (deda, mama) a i kao ona tvrdi da je dokazano da poboljšava implantaciju i kad nema PCOS. E sad, ja ostala trudna u tom postupku pod terapijom, pa da li je i on pomogao ili dexason, ili prosto došlo vreme, ne znam.

Orline

Broj poruka : 11961
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od menora72 taj 1/10/2012, 07:33

Dobar Jutar sunny

sam' da kazem da se ne savijam u kucu , i na posa imam bas bas guzvu pa ni nemam vremena da pisem ...

i dalje sam opustencija i ovom Bucu nish ne verujem ,grudi ne mogu da pipnem od bolova i kida me stomak i krsta povremeno ,

i naravno spava mi se a sve to je od utorgestana c , nego dobik ja i nesanicu blagu b ,ustajem u devet zora ....

skontala sam da ipak moram da radim betu jer ocem da sledeci mesec ponovo radim ... radicu je ili u subotu (11 dan od ET -mada je jako rano)

ili u ponedeljak (13 dan ) , svakako bi trebala da dobijem oko nedelje pa bum vidli ...

sve vas d

PS nego dZe je ba ona "astroloska " tema -priche sa meseca ??? Rolling Eyes

menora72

Broj poruka : 857
Godina : 43
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 1/10/2012, 09:29

Ti ovde, a ja poslah rode u klubu Very Happy
Nema veze, naći će te lol!

I mi smo se skoro pitale gde su nestale obe teme Rolling Eyes
Trebalo bi videti sa happy, nije ništa rekla zašto su sklonjene

Orline

Broj poruka : 11961
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilya taj 1/10/2012, 11:50

orline ::Ti ovde, a ja poslah rode u klubu Very Happy
Nema veze, naći će te lol!

I mi smo se skoro pitale gde su nestale obe teme Rolling Eyes
Trebalo bi videti sa happy, nije ništa rekla zašto su sklonjene

Hehehehe, a i postavila si dorucak u septembarskim jutrima Very Happy Nista zato, ko je gladan skoknuce tamo yes
A sto se roda tice, od viska ne boli glava, ima i ovde ko da ih doceka pa cu i ja da posaljem koju i Menori i ostalim curama roda roda roda roda roda roda roda

lilya

Broj poruka : 4760
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content Danas u 11:27

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 40 Prethodni  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh