Jesenja oktobarsaka jutra

Strana 6 od 41 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 41  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Jesenja oktobarsaka jutra

Počalji od missile taj 5/10/2012, 11:58

Ok, zadržavam limun i po koju kiselu jabuku. Wink Moram nešto Embarassed
missile

Broj poruka : 8013
Godina : 47
Datum upisa : 24.10.2011

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od cicsa80 taj 5/10/2012, 12:32

Dobro vam jutro!
Imam taman toliko vremena da kazem jos koju o origanu lol! To je koncentrovano ulje i ja sam imala osecaj kao da sam pojela lopatu origana, zamislite kad pojedem glavicu luka pa posle toga ulje i luk se ne oseti, a posle i ne smrdim lol! . Prva dva dana sam posle svakog obroka po kap o.ulja u kk maslinovog, sto dublje u usta da odmah sklizne jer je ljuto(bar meni Wink ), treci dan povecala na 3x3kapi, pa cetvrti 3x4kapi i to sve ukupno trajalo 21dan. u wc isla redovno i bez problema lol! sto je meni stvarno dobro doslo. E da, kapi sam kupila u prod.zdrave hrane kostale oko 2000din. Sad cu opet da ih pijem preventivno jer pise da moze i jos cu da ih dadnem muzeku Very Happy sad bas ne sme da bude bolestan.
Miss, pored limuna sam malo jela i grejp i limetu, sad imate mladog luka, zelene salate, brokolija na pijaci i samo udrite. Super mi je bilo i to sto za spremanje rucka ukupno potrosim 20ak min. Sve se skuva ocas posla a ako imate onaj aparatic za kuvanje na pari...iiiiiiiiii..... onda ste na konju.

Ljubim vas zenice i samo napred! Ja sam toliko preplavljena osecanjem srece, radosti, mira..... Sve dolazi na svoje, polako, a najbitnije je da glavu postavis na mesto. Sve o cemu sam mastala, cemu sam se nadala sada stvaramo i materijalizujemo Wink Jedan deo mog uspeha je u "Tajni". yes Very Happy Do sledece nedelj, ostajte mi zdrave i srecne! cveće
cicsa80

Broj poruka : 2714
Godina : 37
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilya taj 5/10/2012, 12:41

Dobar dan divna jutra cveće

Lafe, Bak, Meta, Miss sugarci moji dragi. Evo i ja da se pridruzim vasem malom, ali dragom klubu srcasti poljupci Ja se i dalje cvrsto drzim odluke da ne uzimam antibiotike i tacka. U ponedeljak imam zakazena briseve i ako mi opet ne budu dobri (sto je vrlo verovatno) prelazim na to fu..ing ulje. Nemam pojma kako cu da izvedem da ga pijem na poslu posle jela, ali smislicu ja vec nesto.Ovo sto nam je Cicsa rekla je skroz logicno: luk volim, limun u vodi takodje. Jedino ne znam kako voce da izbacim, to mi zaista nikako nece poci za rukom samo cu da redukujem i cao.
Cicsa, puno ti hvala na ovim savetima i jako mi je drago sto je konacno kod tebe sve doslo na svoje. Bas me je obradovao tvoj post ljubav
Vucice, ti si se odjavila sa ove rang liste i najbolje bi bilo da se na nju ne vracas nego da se upises na onu na TD sa sve datumom porodjaja, a onda i mi za tobom Wink

Ijao Mili, Lenka i tolet papir lol! kako im smo padaju takve ideje na pamet? Sta rece da si sve stigla od 6:00 affraid
Misice, hvala na kafi. Kazu de ce sutra biti lep dan. Cenim da ces nam se javiti kako ste se negde lepo proveli osmeh srce
Mrvice, zeno, spavaj kad mozes. Kad se budes vratila na posao zaboravi na spavanje.
Meticka, si nasla stan? Ili sam ja nesto pobrkala da si trazila veci na Vracaru Rolling Eyes
Mili i Mirka bas zapele da se orode vidim ja Very Happy
Mirka, sreca vam godisnica i sve najbolje vam zelim, a Cvrle sa vama da uziva jos dugo, dugo ljubav

Ja sutra pravim tursiju sa mamom. Nemam pojma sta mi je ove godine. Mene te zimnice i cuda nikada nisu zanimale. Sve se svodilo da pomognem mami koliko treba i cao, ove godine sam ja zapela da pravi. Msm, uz njenu pomoc ja to sama ne bi znala nema sanse.

lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 41
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od missile taj 5/10/2012, 13:06

Cicsa, hvala na savetima, evo nas čitava armija žena ovde počinje sa tom prirodnom terapijom f
Tebi i tm - sve sa srećom i Božjom pomoći svaki korak da pređete, pa da nas obraduješ uskoro Wink

lilya ::
Ja sutra pravim tursiju sa mamom. Nemam pojma sta mi je ove godine. Mene te zimnice i cuda nikada nisu zanimale. Sve se svodilo da pomognem mami koliko treba i cao, ove godine sam ja zapela da pravi. Msm, uz njenu pomoc ja to sama ne bi znala nema sanse.

Izgleda da i tebi dolazi sve na svoje... Wink Videću te za par godina kad treba za dete da spremiš jelo ili zimnicu, ma bićeš ti nama na Kuhinji Bojana br.2 lol!

Žene, uFatiše me u petak, ne postizavam, al gvirim na Kutak pa šta bude. Posao ću završiti kod kuće sutra, ko ga šiša yes Pišem se ja s vama noćas Wink

missile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 5/10/2012, 13:56

Cicsa, bas sam srecna, mnogo sto nam ti tako srecno i ispunjeno zvucis srcasti poljupci Jos samo malo, pa ce se, verujem, bas sve ostvariti yes

Ja mislim da necu stavljati tursiju ove godine, em ne smem sirce zbog ove bestije, em mi se ne jede, tek sam skoro bacila ostatke proslogodisnje Embarassed

Veceras opet kafana, prinudno, sutra pecanje, u nedelju blejka, tako sam isplanirala. Videcemo osmeh srce
bak

Broj poruka : 6802
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milijana taj 5/10/2012, 14:05

Uh bre zene sad i mene baciste u rebus, da l da i ja krenem sa tim uljem... vidim sve ste se navukle, pa reko da ne budem out zbunjen
Mirka, lepo si me nahvalila...hvala, al nisam bas toliko lepa i nije mi bas toliko cisto, nego bila prigusena svetla pa se nije videlo lol!
Bak, ja bi ovaj tvoj plan za vikend... mmmm.... blejka....sta to bese v
Bila sam do grada da kupim fotoaparat, al cvrc, nema u radnji, zvace me sledece nedelje kad stigne...onda odem da Lenki nabacim neki outfit jer sutra ide u BG na rodjendan kod brata od strica...Milence i ja jok, mrzi me, a i jetrva mi nije mila Laughing ...dobila je roze helanke i cvetnu tuniku, ima da dreci za sve pare Wink a i onako bi drecala, ta ne moze da prodje neprimeceno Rolling Eyes Sad sam joj to oprala i odoh da dremnem dok patuljci spavaju Sleep

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od KoMetaK taj 5/10/2012, 14:11

Vidim ovde "ORIGANO RULES" protiv bestija!! lol! lol! Bak, Miss, Laf, Lylia, ja!!!

Cicsa, drago mi je da sve leze polako na svoje mesto, jos samo malkice, da legne i poslednja stvarcica i da castis! Very Happy
Lylia, trazim i dalje stan, nisam nasla nista, nisam stigla da trazim. I danas idem u Sokobanju, opet nista od trazenja. Rolling Eyes
Ali, kako stvari stoje, mozda i ne bude od novembra, nego od decembra, videcu. Svasta mi se nesto komlikuje.
Bak, jel se zalis il' se falis sa tom kafanom? Wink lol!
KoMetaK

Broj poruka : 7137
Godina : 44
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 5/10/2012, 14:16

Meta, da ti pravo kazem ne znam ni ja. Ne ide mi se, a kad odem super se provedem lol! A ceo dan smisljam izgovore da ne odem. Bas sam baksuz ponekad Embarassed

Lepo se provedi u Sokobanji osmeh srce
bak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilya taj 5/10/2012, 14:19

bak ::Meta, da ti pravo kazem ne znam ni ja. Ne ide mi se, a kad odem super se provedem lol! A ceo dan smisljam izgovore da ne odem. Bas sam baksuz ponekad Embarassed

Lepo se provedi u Sokobanji osmeh srce

E ja ovako stalno kada su izlasci u pitanju Rolling Eyes
Zato kada su izleti u pitanju i putovanja, da mogu zivela bi u kamp prikolici i to bi mi kuca bila Laughing

Mili, kad obuces devoju za rodjendan, sliku okaci da i mi vidimo Wink
lilya

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od anak taj 5/10/2012, 14:53

Vidiš Bak, nisam ni pomislila da bi to mogao biti razlog zašto i ja u poslednje vreme jedem slatko zbunjen
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 45
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vuchica taj 5/10/2012, 15:21

lilya ::

Vucice, ti si se odjavila sa ove rang liste i najbolje bi bilo da se na nju ne vracas nego da se upises na onu na TD sa sve datumom porodjaja, a onda i mi za tobom Wink

O, draga iz tvojih usta u bozije usi! Da se sto pre, sve koliko nas ima, zapljunemo za neke datume u sledecoj godini! sreca

Sugarci, navalite na to uljence!
Keve, uzivajte sa svojim smotuljcima-vrtuljcima, malim i malo vecim, a posebno Mirka sto danas proslavlja godisnjicu ff
Vuchica

Broj poruka : 3196
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 5/10/2012, 15:22

A pazi sad.
Meni mesecima koprivnjaca podivlja pred ciklus. Ja sam to povezala sa progestronom. A sad razmisljam, a sta ako je od slatkisa koje tamanim pred ciklus, kao i velika vecina zena? Podivlja kandida, pa i koprivnjaca?!
Na sve to sam u zadnjih par meseci imala bar 5 puta svrab i simptome kandide na vrsnjakinji, ali uvek pred ciklus, pa sa njim prodje i to.

Nista ja to nisam povezivala, nego mi se sad, citajuci, neke stvari odmotavaju . Pa cak i napadi, ne depresije, ali vrlo loseg raspolozenja, tuge, koji mi se pojavljuju s vremena na vreme, sto se opet dovodi u vezu sa prethodnim dogadjajima. A mozda su od kandide. Ko zna od kada ja nju imam. Nego su sva desavanja i tone antibiotika koje sam dobila u zadnjih 6 meseci doveli do toga da se ona raspali.

Prvo sam primala stimulaciju. u martu
pa longacef u aprilu (17 kom, koliko se secam!)
pa palitreh u maju, 10 dana!
Pa u junu opet, ne mogu da se setim sta, bila urinarna infekcija, ali znam da sam popila 2 kutije.
Pa sad sinacilin + neki ne mogu da se setim kako se zove, neka vrsta eritromicina sad u septembru, uporedo 7 dana oba!
pa kome ne bi nabijalo sve sto ne treba Shocked

Smorih ja, odoh kuci, ovako kad procitam, muka mi lol!
bak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tinche taj 5/10/2012, 15:29

Dan jutra!!!

Koliko ispisaste nema sanse da iscitam...samo cu da vam mahnem rukama od fondana i vracam se na posao.

Bak, samo da dodam: nekako mi je logicno da zbog bestije u crevima obavezno pijes probiotik...

Ljubim divne zene sa Kutka!

Lilypie Fourth Birthday tickers

ja '79. neprohodni jajovodi, hipotireoza, ir
mm. '77 sve ok
nov 2009. IVF beta 156
jul 2010. rodio se Aleksandar srce 
sep 2012. prirodna trudnoca
apr 2013. rodjena Teodora srce 
Tinche

Broj poruka : 6395
Godina : 38
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 5/10/2012, 16:23

Bak, posle toliko antibiotika, bilo bi cudno da nemas kandidu !!! Moj recept za resavanje bilo koje vrste bestija, pored th koje propise dr, je izbacivanje mleka i mlecnih proizvoda, ukljucujuci i jogurt, minimum dve nedelje. Koriscenje iskljucivo lactacyd'a za intimnu higijenu i vece kolicine limunade. Slatkisi, misaona imenica i svi suhomesnati proizvodi.

Do sada, imalo je efekta, mada se ja cesto druzim sa vaginozama, ciji se uzrocnici ne pojavljuju u rezultatima brisa, tj, cim malo gricnem nesto sto mi smeta, eto sekreta. Ali, kandida kao kandida i njeno drustvo su mi se mozda dva puta u zivotu javile, od kada se " lecim" na ovaj nacin.

Limun je cudo, jer u organizmu pravi baznu sredinu, koja ne prija raznoraznim bestijama i odlican je za sve, to znate.
Ema78

Broj poruka : 4233
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tinche taj 5/10/2012, 16:34

Ema, aj objasni kako limun pravi baznu sredinu?
Rolling Eyes

mm. '77 sve ok
nov 2009. IVF beta 156
Tinche

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilya taj 5/10/2012, 16:38

Pravi, pravi, zapravo alkalnu i odlican je za raznorazne infekcije, bakterije, gljivice...
O tome sam bas citala dosta, ali kako to radi pojma nemam. Znam samo da je meni mnogo pomogao kod E. Coli yes
lilya

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od red taj 5/10/2012, 16:41

pa kiseo je pa se onda organizam brani tako što hoce da to neutrališe i pravi baznu sredinu... Rolling Eyes
mozda i nije tako:roll:
red

Broj poruka : 255
Datum upisa : 13.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tinche taj 5/10/2012, 16:43

Cool! Wink

mm. '77 sve ok
nov 2009. IVF beta 156
Tinche

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Ema78 taj 5/10/2012, 16:46

Zaista ne znam mehnizam, nit me intersuje, pravo da ti kazem. Ono sto znam je da je bitno da nam ph krvi bude blago bazna, i da postoje namirinice koje daju kiselu ili baznu reakciju u organizmu. Neka gruba podela je da povrce i voce daju baznu reakcju, a zitarice, mleko, , meso i slatkisi kiselu. Trebalo bi izbalansirati izmedju tih grupa namirnica. Valjada postoje i neutrale namirnice, al mene sve to ne zanima previse, nego se trudim da jedem vise povrca od svega ostalog, tj da "kisele" namirnice izbegavam.
Mislila sam ja de zbog vitamina C, ali nisam bas sigurna.
Ema78

Broj poruka : 4233
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od missile taj 5/10/2012, 17:02

Sad dođoh kući iz radnje, kakav pakao- pije mi se koka kola, sok, jede mi se grožđe, jede mi se šunka, kolači, ali odoleh. A limun nemaju! Ma muke. Nego, kako nadoknaditi šećer koji je neophodan organizmu (ili nije?) ako ne jedemo ništa slatko? Ja ujutro po malu kaš meda na prazan stomak, to moram Embarassed
Bak, i ja sad imam isti slučaj sa svrabom a u Grčkoj sam jela slatkiše. Kao na odmoru sam, pa nema veze. 4 dana pred vešticu.
missile

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od bak taj 5/10/2012, 18:46

Jeste, Ema, bas tako, povrce i voce baznu, mada ne sve, a meso i mlecni proizvodi kiselu yes
Ja mlecne proizvode bas nesto ni ne jedem, a mleko ama bas nikako, sem u kolacima Laughing

Za ovaj slucaj je pozeljan jogurt sa probiotikom i probiotik, hvala Tinche usne

Ema i ja tako, relativno cesto imam kojekakav svrab Embarassed a bris mi nikada nije bio pozitivan na nesto, samo sam jednom imala dijagnostifikovanu kandidu. Ostalo ja dijagnostikujem Laughing

Missile, nije neophodan organizmu, pogotovu ne u tom obliku Wink

Ajd da se manemo bestija yes

nece niko hteti sa nama da se druzi lol! lol! lol!

Ofarbah neke stalke za camac i sad sam ukapirala da nemam razredjivac, a idem u kafanu v A ruke......

Idem da trazim farbaru koja radi, ili neku prodavnicu rukavica  b
bak

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od blubej taj 5/10/2012, 19:16

Poslusala Emu78, i evo mene Very Happy drago mi je sto cu sa vama deliti svoja iskustva, mada oktobar ne volim... Rolling Eyes

blubej

Broj poruka : 40
Datum upisa : 26.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od HappyGirl taj 5/10/2012, 19:20

Blubej, ako si je poslušala dobronam došla Very Happy

Što je u ljudi nemoguće u Boga je moguće. Luka 18:27

PitaPata - Personal picturePitaPata Cat tickers
"Kada bi svakoga koga sretnemo tretirali sa toliko ljubavi kao što to činimo sa nama omiljenom mačkom i oni bi verovatno počeli da predu."
HappyGirl

Broj poruka : 13339
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od HappyGirl taj 5/10/2012, 19:29

Sva hrana se deli na hranu koja formira kiselu ili baznu reakciju u našem telu. Limun iako ima kiseo ukus čini sredinu organizma baznim. Hrana koja ima kiseli efekat, donosi i ostavlja vodonikov jon u našem telu, čineči sredinu našeg tela kiselom, hrana koja ima bazni efekat odnosi vodonikov jon, čineći sredinu našeg tela baznom.

Eto tinche ukratko to je to :)

Što je u ljudi nemoguće u Boga je moguće. Luka 18:27

PitaPata - Personal picturePitaPata Cat tickers
"Kada bi svakoga koga sretnemo tretirali sa toliko ljubavi kao što to činimo sa nama omiljenom mačkom i oni bi verovatno počeli da predu."
HappyGirl

Broj poruka : 13339
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Tinche taj 5/10/2012, 20:20

Jasno!!! Hvala mile moje! :)

Bak, probaj sa acetonom...skida garant!

mm. '77 sve ok