KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ZOXA- trudnicki dnevnik 2

+68
LaFolie
ariadne69
hany
Crvic
Pakki
Ninche
Niny
Klarica
dacans
bulevarka
key
bubi80
agata
lenabeograd
missile
Simona
ciklama
nena beba
Marija86
maki79
Bekanicaa
Nensy85
dragana76ns
Nefertari
cicsa80
Sneza
nesalela
noja
saska1
Gramatika
Mirjana
MARA
bebko
Anuska
Orline
Clara17
Shizika
mijaki
ninko :-)
Milijana
SannI-AlL
Ema78
KoMetaK
BiKsi :)
jagodica
veki1
megica-pegica67
cici
MAAKKI
sanjicica
HappyGirl
caci
tuli
Tinche
dr mali pariz
lilya
ninica2
lolipop
Vuchica
Smoki
maus
bak
bobica83
Mali Princ
nina :)
medolino
Struzzo
zoxa
72 posters

Strana 10 od 19 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 19  Sledeći

Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od missile 27/2/2013, 12:07

zoxa ::Bili smo danas na kontroli, sa bebom své ok, glic 43mm, srculence fino kucka, posteljica se podigla, ne skroz ali za porod nece biti problema.
Dr mi je pokusao napraviti 3d slicicu ali beba nije dozvolila, sklonila glavicu u posteljicu i nije htjela da se pokaze.
Sledeci pregled za tri nedelje i poslednji veliki UZ.
Kasnije sam isla na EKG i tu su mi otkrili neku srcanu manu, poslali me na dalje ispitivanje.... Pojma nemam sta je niti sta to znaci.
Poslednji put sam bila na EKG sa Ninom u trudnoci i bilo je své ok.
Toliko od nas, pozdrav!!!!

Zoxa, drago mi je da je bebica u redu i da nema ni najmanjih problema! radost Tako si lepo ovo opisala, skroz si me raznežila! cvet
Pazi se, nemoj po ledu sama, moraš sa tm da šetaš. A taj EKG, možda je bio loš trenutak, možda ti se trenutno podigao pritisak... zbunjen Možda stvarno nije ništa zabrinjavajuće, videćeš uskoro na sledećem merenju.
Jel se raduje Nina sestrici? igra bebe
Neka ovakvi divni izveštaji ostanu do kraja. ljubav
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od nena beba 6/3/2013, 12:22

E bre kakva sad stvar sa srcem!? Zovem čim zaspu
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od Tinche 6/3/2013, 14:31

Super za dobar uz!!!

A sta sa srcem? Sta ti je tacno rekao dr?

Nadam se da nije nista strasno mila...ti se dobro osecas...
Ljubimo vas!

P.S. zar Ninocka nije vec ime smislila???
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od zoxa 6/3/2013, 18:19

Nego ja bila na redovnom EKG-u u trudnoci i tamo nesto nije ok, dr me poslala dalje na sono+ EKG, kaze srcana mana, a ja nikad nisam nista slicno imala, ovo mi nije prvi EKG , cudno je.
Píse na izvjestaju "povecano opterecenje lijeve komore" ako sam dobro prevela.
Eto Tincice to je to,28.idem kod specijaliste.
Ime hihi jos nemamo Very Happy
Ja sam super i dobro se osjecam i ne smirujem se zadnjih dana...stalno nesto...
osmeh srce
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od BiKsi :) 8/3/2013, 16:21

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 275568Cmokić!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od missile 11/3/2013, 13:26

zoxa ::Nego ja bila na redovnom EKG-u u trudnoci i tamo nesto nije ok, dr me poslala dalje na sono+ EKG, kaze srcana mana, a ja nikad nisam nista slicno imala, ovo mi nije prvi EKG , cudno je.
Píse na izvjestaju "povecano opterecenje lijeve komore" ako sam dobro prevela.
Eto Tincice to je to,28.idem kod specijaliste.
Ime hihi jos nemamo Very Happy
Ja sam super i dobro se osjecam i ne smirujem se zadnjih dana...stalno nesto...
osmeh srce
Shocked
Videćeš 28 šta se tačno dešava, nadam se da je nešto trenutno ili da se dr prevarila.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od zoxa 19/3/2013, 10:21

Mi idemo popodne na virkanje, jedva cekam radost pokupimo stariju seku iz vrtica i odosmo porodicno na uz.
Posle kod zubara, redovna kontrola u trudnoci, ne radujem se uopste jer moram priznati nisam uopste bila disciplinovana po pitanju zuba....
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od lenabeograd 19/3/2013, 12:00

Zoxa i ja mrzim zubare. . .ja sam bila per trudnoce ve je bilo OK kako je to sa zubarom i popravljanjem zuba u ranoj trudnoci?

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od zoxa 19/3/2013, 22:33

Leno neznam nista o tome, mislim da je bolje popravljati sto prije ...

Mi smo danas bili kod dr, beba raste srazmjerno, teska je 1779 g, plodove vode dovoljno, placenta se podigla, grlic 41 mm, sve ok.
Stigli su mi nalazi, sve u granicama normale, u odnosu na prosle nalaze sve vrijednosti su nesto nize osim leukocita koji su sada blago poviseni.
Sledeca kontrola za tri nedelje.
Opet je glavicom dole, sto je super, opet nismo uspjeli da je slikamo 3D ali vidjela sam malo, meni je dosta slicna Nini.
83 kg, pupa 108cm trudnica
Kasnije smo isli zubaru, dva karijesa, jedan sam odmah rijesila a drugi sledece nedelje, sve u svému ok. Nisam bila cijelu trudnocu kod zubara a ne sjecam se ni kad sam prije toga....
Ja se jos dobro osjecam, cesto zaboravim da sam trudnica koliko jurim i ne smirujem se po cijeli dan.
Sutiranje iz stomaka sad osjetim i kad stojim ili hodam, tako da me podsjeti da je tu.
Ja sam pomalo pocela da pripremam stvarcice za porodiliste.... Za par dana krecem sa pranjem i peglanjem djecijih stvarcica.
usne
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od lenabeograd 20/3/2013, 09:48

Hvala bogu da je sve OK . . . Ja sam tek bila u februaru tako da cu u 13 nedelji ici Jel ja nikad ne idem svakih 6 meseci vec uvek cesce Jel zubi moji da ne jedem nista kvarili bi se

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od zoxa 28/3/2013, 17:40

Bila danas na EKG-u i na UZ srca i sve u redu. Dr nista lose nije vidjela.
Srcanu manu definitivno nemam, imam vise krvi nego obicno, zbog trudnoce a samim tim i srce je opterecenije.
Bebuljak se pomijera, redovno izbacuje guzu bas meni pod rebro... Onda me i kiselina muci.
Ostalo sve ok, jos nisam krenula sa pranjem i peglanjem stvarcica ali ovih dana sigurno. Jos kozmetiku da kupim i neki kompletic za izlazak iz porodilista.... Samo ne znam za koje godisnje doba da kupujem jer kod nas jos prava zima.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od noja 28/3/2013, 18:20

Zoksa super za srce lavlje,
mala mrdalica zvrkica osmeh srce
ljubim vas sunny
Jos 55 days to go
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od zoxa 2/4/2013, 08:49

Ja preko noci postadoh pravaaaa trudnica, vikend me je satrao.
Noge mi pocele oticati, kiselina ubija, sinoc mi se povravalo, jedva sam zaspala. Idem 3-4 puta na wc u toku noci. Jedva se vucem a kako sjednem tako mi se spava.
Pojma nemam sta mi bi odjednom, tako sam se fino osjecala, osim kiseline.
Stomak me vrlo cesto presijece, kao kratke ali bas jake kontrakcije i onda se smiri. Beba koja jos nema ime se pomijera jako energicno pa i to zna da zaboli.

Pojavilo se novo ime u kombinaciji Izabela osmeh srce mada su i ostala u opticaju, mm bi i dalje Stefani a ja ne. Blanka je morala odpasti, mada se meni najvise dopadala, jer u Pragu je u izgradnji tunel sa istim imenom a i u slengu ceskog nema fino znacenje . Jos se nista nismo dogovorili ali ovih dana moramo.
Danas pocinjem sa peglanjem malih stvarcica Very Happy
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od nena beba 2/4/2013, 08:58

Šteta za blanku. Izabela je takodje divno!
Ah ta kiselina, znam kako je... Do poslednjeg dana me mučila...
Kontrakcije nisam imala, il se ne sećam Shocked
Ljub za pravu trudnicu
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od nena beba 2/4/2013, 09:01

Jeste dobili/ nabavili bebi alarm?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od zoxa 2/4/2013, 09:13

Nenuska i meni je zao.
Bebi alarm jos nemamo ali pitanje je sat vremena istrazivanja po netu i naruciti... Razmisljam da odem na proljecni bazar, mozda tamo nesto nadjem.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od Tinche 2/4/2013, 15:50

Tacno znam kako se osecas...ista prica i kod nas!

Izabela...bas bas lepo!!!

Ljubim te i vise odmaraj sad...mani se tortica...ja sam odavno!


dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 275568 dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 275568 dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 275568 dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 275568 dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 275568 dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 275568
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od zoxa 7/4/2013, 11:21

Stvarcice za bebu oprane, ispeglane, stvari za porodiliste isto tako. Ovih dana moram jos skoknuti do drogerije i kupiti kozmetiku za bebu i za mene neka manja pakovanja da ne vucem sve u porodiliste. U glavi imam sta jos fali ali nije frka to bi mogao i mm ako bi nas bekana iznenadila.
Mm ima za obavezu rasklopiti kolica i as i sve ocistiti i podmazati, cekamo ljepse vrijeme da moze u basti...
Krevetac je sklopljen i ubacili smo ga za sad u Nininu sobu. Posteljina spremna.
Sto se tice kozmetike za bebu jos se lomim izmedju SebaMed i Hipp. Za Ninu sam koristila SM i bilo je sve ok, kasnije i Hipp.Ali cijenom su bas pojaki a pakovanja mala, dok mi je Hipp pristupacniji. Na pocetku samo kupku i mlijeko planiram kupiti i koristiti bas umjereno.
Kremica za guzu Pavloviceva i Pavloderm, to ce baka da nam donese.
Pelene Pampers i vl.maramice senzitiv od Pampers. Apoteku za bebu cemo dopuniti tek posle porodjaja, mozda kupim neke kapi protiv grcica i malo pakovanaje adaptiranog mlijeka za bebu, za svaki slucaj.
Baka dolazi posle 8.05.
Ostaje mi jos krecenje, tj sredjivanje kuce ali ja ne planiram bas puno ucestvovati, vise kao moralna podrska mm-u i moleru... Teta za sredjivanje posle nam je previse u ovom momentu, mm obecao da ce on oprati prozore, dobro me je nasmijao. Sledece sedmice startaju, vec se radujem.
I naravno sredjivanje frizure, to ostavljam za pocetak sledeceg mjeseca.
To bi bilo to, 45 dana do bebe a ja skoro spremna, osjecam se bolje a i u glavi sam zadovoljna jer puno toga smo pripremili i pripremamo...
Sto se tice imena definitvno pao najuzi izbor na Izabela ili Bjanka ( kad vec nemoze Blanka)
Mm ce da presudi jer meni su lijepa oba a i predlozi su moji, njegov smo eliminisali jer Stefani se meni bas ne dopada.

usne

zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od lenabeograd 7/4/2013, 11:28

Ja sam za Izabelu lol!

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od Struzzo 7/4/2013, 11:33

Super za pripreme i pripremice...Kad si spreman, onda si i siguran.
Za kozmetiku, ne znam kakav je Hipp, mi koristimo Sebamed zbog njegove osetljive kože, ali nije osetljiva svakoj bebi i detetu.
Bravo za krečenje...gledaj i uživaj...
Što se imena tiče, ja se nisam uključivala ranije u glasanje i baš sam htela da ti predložim varijantu Bjanka (kad već Blanka ne može) ...i iskreno, Bjanka mi lepše zvuči, toplije i prijemčivije je našem jeziku. Lepo je i Izabela.
Ljubimo vas lepojke!
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od dragana76ns 7/4/2013, 13:03

Kako je to divno, pripreme u punom jeku....beba samo sto nije sunny Nemam iskustvo sa bebi kozmetikom, ali znam da moja seka koristi bubchenov sapun i da je zadovoljna. Sto se imana tice, glasam isto kao Struzo...Bjanka mi je preslatko, a i lepse mi ide uz sekino ime.Izabela me asocira na vic...
Srecan rad Zoxa....ljubi Ninu
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od zoxa 7/4/2013, 16:56

Hvala tete!
Kozmetika SebaMed, kupka, sampon, sapun, mlijeko i ulje, nasla na netu super povoljno i za mene sitnice i jos po nesto sto nisam planirala... Narucila upravo!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od zoxa 9/4/2013, 20:50

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Jv0kdv
Prvo stomacic Very Happy
Bila danas kod dr, beba 2405 gr, sve ok trudnoca po uz 34+3.
Obradova me danas dr.kaze da mogu do porodjaja biti kod njih, tj za dvije nedelje krecem sa ctg-om i svake sedmice kontrole. U porodiliste nazvati ili navratiti i dogovoriti u vezi porodjaja i odnijeti papire u maticni ured, koji je u sklopu porodilista. Uplatiti za tatu u porodu i to je to. Nevjerovatno mi je drago sto ostajem kod mog dr do kraja. Bris mi uzimaju za dvije nedelje.
Beba opet nije dala da je dr slika, vidjela sam malo uho u 3d i to je sve.
Jos malo, jos malo!
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od nina :) 9/4/2013, 21:45

ti se opste nisi ugojila po slici se vidi da samo na stomak idu kg blago tebi.trebala si i tvoje lice slikati da te vidimo kakao zracis lepotom.
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od noja 9/4/2013, 23:38

Zoxi prelepa si trudnica, jos malo mamita dve princezice osmeh srce
Mi smo u pocetku samo sapun koristili mustelin, od praska ariel i chicco omeksivac
, sve na 60 c sad polako moje i mm neke majce perem sa njenim stvarima i na 40 c
Isabella mi je prelepo za vase krajeve sunny kao Bella
Mi jos ne znamo Anastazia mi je u opticaju i Elena
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

dnevnik - ZOXA- trudnicki dnevnik 2 - Page 10 Empty Re: ZOXA- trudnicki dnevnik 2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 19 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 14 ... 19  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu