KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

+24
BiKsi :)
ragaco
LaFolie
KoMetaK
SladZana
zvoncica36
Stenli
d77
Tinche
Marie
buby
Ninche
patlidzan
MILENA NS
penelope
nena beba
plavaptica
Tanja83
Ema78
mijaki
lilly13
stefi :*
dr mali pariz
Orline
28 posters

Strana 6 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

bebe - Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 6 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od ragaco 21/3/2015, 09:09

Dragana,ako sam ja jedna od tih što se razumeju u sve-nije mi bila namera nikome da solim pamet,nego sam iznela ono što sam čula,videla,pročitala...
I opet ponavljam,da moje dete ima takav problem,značilo bi mi da čujem šta je drugima pomoglo,pa bih donela odluku kako da postupim...

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 6 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od d77 21/3/2015, 09:31

Sladzo, a moja je prekjuce popodne strasno povracala...juce nije bilo strasno...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 6 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od d77 26/3/2015, 20:32

Zadnja 3 dana povracanje je strasno...pitam se samo, dokle vise? Rolling Eyes

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 6 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od Stenli 27/3/2015, 10:16

D77, kao mama dve bebe koje su do godinu dana bljuckale ako se moze zvati tako, a ja zovem povracanje, samo strpljenje. Crying or Very sad Razumem koliko je to frustrirajuce. Vecina beba preraste izmedju 6 i 9 meseci to bljuckanje. Ja sam koristila pirincanu vodicu u pripremi ad mleka, smanjuje bljuckanje. Nama je inace gastroenterolog iz Tirsove preporucio uvodjenje cvrstih obroka izmedju 5 i 5.5 meseci, bas zbog bljuckanja. Nadam se da cebe ubrzo prevazici sve probleme sa bljuckanjem😘😘
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 6 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od zvoncica36 27/3/2015, 11:34

dragana76ns ::Ja sam rekla kasicica te vode u kojoj je kuvan pirinac,ne svaki dan i ne u ne znam kojim kolicinama koje bi nastetile bebi...ja sam prva mojoj Sofiji dala,jer imam jako poverenja u moju dr i vazi za jednu od postovanijih u Novom Sadu...a vidim da se ovde pojedine zenice razumeju ama bas u sve...izvinjavam se, ali ubuduce svoja iskustva necu ovako iznositi...ocigledno sam sa marsa.
Nadam se da te nisam ja uvredila? Ako jesam nije mi bila namera. To što si ti predložila za pirinčanu vodicu isto sam i ja napisala kao jedno od rešenja, a dugo AD mleko sa posebnom formulom AR.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 6 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od zvoncica36 27/3/2015, 11:35

zvoncica36 ::
SladZana ::Sisamo nadam se sto duze, i ja bih sa 6mj uvodila cvrsto, nesto mi rano prije toga.
Imamo li gdje temu o fizikalnim terapijama za bebe?
Po meni je ok 6m. Ima mogućnost u majčino mleko da se doda pirinčana vodica. To su dali na IMD mojoj komš. kako da pripremi pirinač i da stavi vodicu u svoje mleko. Fizikalna bljuckalicama neprija. Koliko sam videla vole da se što manje ''cimaju''.
Evo samo da vidiš da se slažem sa tobom.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 6 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od zvoncica36 27/3/2015, 11:37

d77 ::Zadnja 3 dana povracanje je strasno...pitam se samo, dokle vise? Rolling Eyes
Moguće zbog promene vremena. Verovatno joj je to višak. Beba bljuckavica moje komšinice rođena kao blizanac ima sa 9.5 meseci 9kg. Na rođenju imala oko 2500kg. Čak joj je dr.rekao da je debeljuca.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 6 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od d77 27/3/2015, 11:52

Zvoncice, ne znam vise sta je u pitanju...taman se na pocetku 4.meseca smanjilo i svodilo na obicno bljuckanje, a sada smo se opet vratili na povracanje. Nosim je uspravno,a ono samo pljusti po podu.
A sto se tice pirincane vode, davala sam joj vise kasicica i pre podoja,i posle, ali nista to nije promenilo...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 6 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od SladZana 27/3/2015, 12:01

Daco draga i nama stalo skoro sa 3.5mj pa sa 4mj opet isto, samo je pljustalo do prije dan dva, sad je bolje, do kad ne znam...nd potresa me vise od kako je poceo problem sa kakom, juce je napokon bilo gusce i bez sukrvice. Kako covjeka g.... oraspolozi. Povezujem sa jajima.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 6 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od zvoncica36 27/3/2015, 12:05

D77 što reče Stenli samo strpljivo. Mala moje komšinice još uvek tu i tamo bljune. Bljune kad sedne ili kad hoće da puzi. Znam o čemu pričaš bljuje nekad vodicu, a nekad i mlekce. Najvažnije je da ona napreduje. Da li i dalje ima grčeve? Mala moje komš. je prdela i plakala do 5 meseci i 25 dana. Baš mnogo. Kad je počela da joj uvodi čvrstu hranu morala je da vodi računa šta joj kad i kako uvodi.Još uvek beba nije jela brokoli,crni luk,bananu(zbog debljanja),..

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 6 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od zvoncica36 27/3/2015, 12:05

Hoće bljuckanje da se intezivira posle vakcine.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 6 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od zvoncica36 27/3/2015, 12:06

Čak i grčevi.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 6 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od d77 27/3/2015, 13:07

Zvoncice, nema grceva i pocela je normalno da kaki skoro svaki dan, bez kamilice...a vakcinu primamo sl.nedelje.
Uh...Sladzo, vi se pa i sa tim napatiste...znaci, jaja u tvojoj ishrani su smetala bebi?

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 6 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od SladZana 28/3/2015, 09:14

Da, za jaja sam sigurna, jer se dodatno i ospe mada mislim da joj smeta jos nesto. Pokusavam da ukapiram mada manje nego jaja definitivno.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 6 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od d77 28/3/2015, 11:06

Uh...ne znam st ada ti kazem, Sladzo...ova moja se ubi od povracanja i sinoc i jutros...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 6 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od zvoncica36 28/3/2015, 14:20

d77 ::Uh...ne znam st ada ti kazem, Sladzo...ova moja se ubi od povracanja i sinoc i jutros...
Velika vlaga možda zato povraća. Zapisuj u neku svesku kad više povraća da li pada kiša,duva vetar,pun mesec,...pa ćeš onda znati šta joj smeta. Moja komšinica ima detaljan dnevnik svoje bebe i na osnovu toga je znala šta joj smeta. Napiše datum koliko beba jede kad bljune šta bljune,kaki,...

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 6 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od SladZana 28/3/2015, 14:26

Dnevnik je aktivan od 1.2.  Very Happy
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 6 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od d77 28/3/2015, 17:45

U pravu ste...ja sve kao pamtim, a u stvari nisam nista zapamtila Rolling Eyes

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 6 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od sareni leptir 1/4/2015, 14:19

Cure, mozda sam na pogresnoj temi.. Izvinjavam se zbog toga, ali videh na pocetku teme da se spominju flasice.
Zanima me dali neka zna gde u Srbiji da kupim silikonsku flasicu marke Nuby?
Kupila ja staklene Nip, i nema sanse da moj mali pije iz njih. Uz kolica je mm dobio tu Nuby flasicu, i on je samo nju prihvatio. Ona je od 150 ml, ali ce mi trebati veca kasnije, i jos neka manja za vodicu, caj. U apoteci gde dmo kupili kolica uz poklon te flasice, rekose da ih ne mogu nigde naci i da je tada bila promocija tih flašica, kao i to da su skupe... Oko 1000din.meni to nije bitno, al ne mogu ih naci.
Dali neka zna gde da pitam za tu marku?
Inace mi imamo oko dva i po meseca, sisamo i dohranjujemo se. Presli skoro na Impamil 1.pre toga bili na preimpamil, zbog male porodjajne tel tezine(2.300).
Muce ga grcevi, ali je skoro poceo bas cesto i u mlazu da bljucne. Pije biogaja kapi od rodjenja, kaki svaki dan 1*dnevno.vodu izbegava. Halapljiv je, ume da popijr i 150 ml sto je mnogo. Place kad nema hrane, pokusavamo na tri sata da se hranimo oyim ako se unervozi onda mu u međuvremenu dam sisu
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 6 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od ragaco 1/4/2015, 14:53

Leptiru,verovatno da mu je velika ta porcija od 150ml,a ti ćeš svakako prijaviti dr šta se dešava.Još ako brzo ručka,verovatno i dosta vazduha proguta,panemoj da čekaš kraj obroka da ga digneš da podrigne,nego već na pola flašice.
Ne znam kako ide sa adaptiranim mlekom,možda da mu smanjiš porcije,a češće daješ,ne znam može li tako.
A za flašice pitaj može li na onu Nuby sport ili sa piskom plastičnu da se stavi cucla Nuby,pa da tako uklopiš.
Ljubac za Gordana i da ga muke sa grčevima i bljucom brzo prođu!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 6 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od BiKsi :) 1/4/2015, 16:56

http://shop.aksa.rs/brands/nuby.html

Pogledaj na ovom sajtu, mozda ima to sto tacno trazis! Da grcevi sto pre prodju! Moguce da mu je mnogo to sto pije, pa zato bljucka.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 6 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od zvoncica36 3/4/2015, 11:43

Leto shop isto prodaje flašice i sve za bebe. Možda oni imaju.Možda je Gordan nekad žedan. Impamil je jako mleko. Nije rađeno kao Aptamil,Novalac,..koja su ''prhkija'' mleka. Impamil je ''lepljivo'' mleko. Ono je po sastavu dobro urađeno mleko, ali nemaju naši tehnologije koje imaju druge razvijenije zemlje. Iz iskustva žena koje imaju isti problem sa bebama koje bljuckaju i imaju grčeve najviše hvale Novalac AC (mleko protiv grčeva).Bebe koje piju ad mleka moraju da piju vodu pogotovo Impamil(koje piju).Voda se daje minimum 30 mil između obroka. Ako beba pije mleko na tri sata voda se daje na 1h posle obroka. Nekada bebe bljuju jer im mleko nije odgovarajuće, a nekada se desi da se beba ''prezasitila'' određenog mleka i da mora da se mena ad mleko. Mada nije dobro ni često menjati mleka, ali ono što sam čula od žena iz mog okruženja koje hrae bebe ad mlekom, a rođene su male pokazalo se da im Novalac najviše prija.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 6 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od zvoncica36 3/4/2015, 11:45

Devojčica moje komšinice već dva dana bljuje. Mada je večeras pun mesec, a i probava joj je lošija.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 6 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od d77 4/4/2015, 18:34

I moja se ubi od bljuckanja...non stop se presvlacimo...juce nam dr kaze da za par dana krenemo sa uvodjenjem cvrste hrane, tj.pahuljica.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 6 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od Stenli 4/4/2015, 19:16

D77, a upravo se spremam da ti pisem da vidim da li ide na bolje😞😞 Bas mi je zao sto se muci dusica.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd.. - Page 6 Empty Re: Problemi kod hranjenja bebe, "bljuckanje", povraćanje, itd..

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu