KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Escherichia coli

+44
sandy23
LEPTIR
VioletaR
KoMetaK
Frida
noja
zvoncica36
bak
beta
BiKsi :)
plavaptica
JocY
tetreb
M.
cici
bebko
laKole
missile
Vuchica
ciklama
anak
Dionisia
Gramatika
sanib
lilya
cicsa80
ana 83
Minkica
LaFolie
d77
Mirjana
Kamilica
ninica2
Mali Princ
fenix
Deni
Jelica
dr mali pariz
vašar
Marija86
brodica23
brinbili
palchica s
HappyGirl
48 posters

Strana 7 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći

Ići dole

ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od LaFolie 12/10/2012, 14:56

ja sam prosli put kupila diflukan, sa namerom da ga popijem pred kraj terapije antibioticima, ali su me gljivice spopale vec 2-3 dan kako sam pocela da pijem antibiotike i morala sam da popijem odmah. Tako da je odradio posao
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od lilya 12/10/2012, 14:58

Zene, molim vas izvinte na svim ovim pitanjima, ali stvarno nisam upucena. Opet cu ja u tu apoteku, bas neka fina zena radi tamo pa cu da popricam sa njom opet, a dr cu da zovem i da davim ko zmija zabu ako treba.
Lafe, a kako si znala da su te spopala kandida? Eto jos jednog glupog pitanja, verujem Embarassed

I jos nesto Lafe, ako na proslavi pomenes k od kokoske... nadrljala si ga lol!
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od dr mali pariz 12/10/2012, 15:00

Laktogyn kao i normogyn samo uspostavlja normofloru..i faunu lol!
obavezno treba koristiti neke vaginalete uz antibiotike.
I ja sam imala prepisan amoksicilin,ali nisam nasla pa mi pentrexil dadose, kao isto je, samo druga firma.Uz to, gisa m dade vaginalete, mislim da ih ima 6 i nisu glatke,kao macmiror,npr.vec kao tablete...odrase me,a da me ubijete, ne mogu se setiti koje sam koristila, i ne nadjoh papir. Pitacu ga bas. A tek posle vaginaleta, koje se koriste naporedo sa antibioticima, a ne posle lecenja, onda i irigator i malo ispiranja.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od dr mali pariz 12/10/2012, 15:02

Kandida svrbucka, pecka, sekret gusci i malo na zuto
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od LaFolie 12/10/2012, 15:05

Kandida pece, svrbi, sta hoces, nema sanse da ne znas da je imas :)
I bele je boje.

Cula sam juce sta doktor savetuje ljudima koji imaju problema sa podstanarima: SPRICER! Tako da, eto ideje za proslavu lol!

Pariz je u pravu, moras uz terapiju da koristis neka cuda protiv kandide. Meni je dr prepisao koktel: nistatin+amoksiklav da mi smuckaju u apoteci, pa sada to koristim.

A kada ovo zavrsim, pocinjem sa probioticima ivancicevim, i vagilact-om. Make up za kraj Wink
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od lilya 12/10/2012, 15:12

Hvala Pari, Lafe, Miss ljubav
Ukapirah konacno Embarassed
I ja sam dobila tu neku kombinaciju vaginaleta Nistatyn plus jos nesto (pojma nemam sta, verovatno opet ampicilin ili zamena). Znaci to je protiv kandide? Kapiram.

Pari, sad si me setila i meni u apoteci rekose da nema Ampicilina, ali da je Pentrexyl isto sto i Ampicilin samo drugi proizvodjac.

Lafe, ja cu za proslavu da skuvam ono vino sa belim lukom i da ponesem. Pa kad zalijemo lol!
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od LaFolie 12/10/2012, 15:14

lilya ::


Lafe, ja cu za proslavu da skuvam ono vino sa belim lukom i da ponesem. Pa kad zalijemo lol!

ne daj boze da me zaustave panduri da dunem Very Happy
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od dr mali pariz 12/10/2012, 15:27

LaFolie ::
lilya ::


Lafe, ja cu za proslavu da skuvam ono vino sa belim lukom i da ponesem. Pa kad zalijemo lol!

ne daj boze da me zaustave panduri da dunem Very Happy
lol! :lol:eee, blesave zene
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od LaFolie 12/10/2012, 17:00

lilya ::
I ja sam dobila tu neku kombinaciju vaginaleta Nistatyn plus jos nesto (pojma nemam sta, verovatno opet ampicilin ili zamena). Znaci to je protiv kandide?

da da, to je protiv gljivica f
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od lilya 12/10/2012, 17:10

LaFolie ::
lilya ::
I ja sam dobila tu neku kombinaciju vaginaleta Nistatyn plus jos nesto (pojma nemam sta, verovatno opet ampicilin ili zamena). Znaci to je protiv kandide?

da da, to je protiv gljivica f

Pa zato sam se ja zbunila kad ste rekla da mora nesto i za gljivice, a znam da moja dr ne bi tek tako prepustila stvar slucaju i onda sam se totalno zbunila. Dobro, u svakom slucaju sam pokrivena pa cemo videti kako ce dalje ici. Hvala draga c
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od Gramatika 12/10/2012, 17:57

Imam i ja iskustva sa ampicilinom, i sa kapsulama i sa vaginaletama. Što se kapsula tiče, nekoliko puta sam ih pila i nikada nisam imala nikakvih smetnji. A kada sam koristila vag. imala sam svrab, peckanje, nelagodnost. Ali se meni u to vreme pojavila neka kožna iritacija od jednog sapuna za intimnu negu, tako da te nelagodnosti možda i nisu bile posledica ampicilina. Stvar sam posle rešavala sa dermatologom, a posle sama pantenolom i kantarionom.
Što se panklava tiče, mene baš sada muči želudac od njega. A imam utisak da mnogo ne haju bakterije.
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od lilya 12/10/2012, 23:08

Grama, hvala draga na info za ampicilin.
E sad Panklav je i mene bas mucio, ali mi je ipak sredio E. Coli. Koliko ga dugo pijes?
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od Gramatika 12/10/2012, 23:22

Već 4 dana. Još 3...
Ali sada navodno u uk nije bila E. coli, nego Stafilokokus aureus. Ne znam šta da mislim, 2 laba, 2 rez.
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od tetreb 13/10/2012, 08:01

Meni je doktor prepisao sefaleksin 1000mg na 12h,temperatura je spala i bolje se osećam a pijem i dosta čajeva i odmenjsku.Kontrola urinokulture za par dana kad ispijem sve kapsulice.pozz
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od missile 15/10/2012, 09:26

Ja sam uz Sinacilin pila Nistatin u tabletama, jer sam imala ciklus, i opet dobila gljivice Rolling Eyes Mislim da su najbolje rešenje vaginalete, samo koje... Paris, javljaj čim saznaš koje si to vag. koristila, samo da ne krvariš tih dana.
Nego, Pentrexyl je slab antibiotik, stvarno ne znam što ti ne prepišu nešto jače, da sigurno pobiješ te ale što te muče c

Evo i moje iskustvo kako prepoznati kandidu - gust beličasti sekret bez mirisa, i NEODOLJIVA potreba da se počešeš na ulici Embarassed Pošto to ne radiš, poludiš 3 x više dok stigneš u toalet No
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od lilya 15/10/2012, 09:41

missile ::
Evo i moje iskustvo kako prepoznati kandidu - gust beličasti sekret bez mirisa, i NEODOLJIVA potreba da se počešeš na ulici Embarassed Pošto to ne radiš, poludiš 3 x više dok stigneš u toalet No
 b  b  b

Za sada nista od toga. Mada sam juce kada sam krenula iz Panceva za Beograd zaboravila vaginalete affraid Dobro nisam sebi nogu odgrizla koliko sam se sinoc nervirala. Razmisljala sam da stavim sinoc Nystatin, ali nisam znala da li to smem da radim.
Valjda necu sve pokarambesati propustanjem te jedne vaginalete Rolling Eyes

U mom slucaju je ta Streptokokoska osetljiva na skoro sve antibiotike pa valjda zena krenula od slabijih jer sam prethodni put mislisla da cu umreti od Panklava.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od Vuchica 15/10/2012, 09:44

missile ::Ja sam uz Sinacilin pila Nistatin u tabletama, jer sam imala ciklus, i opet dobila gljivice Rolling Eyes Mislim da su najbolje rešenje vaginalete, samo koje... Paris, javljaj čim saznaš koje si to vag. koristila, samo da ne krvariš tih dana.
Nego, Pentrexyl je slab antibiotik, stvarno ne znam što ti ne prepišu nešto jače, da sigurno pobiješ te ale što te muče c

Evo i moje iskustvo kako prepoznati kandidu - gust beličasti sekret bez mirisa, i NEODOLJIVA potreba da se počešeš na ulici Embarassed Pošto to ne radiš, poludiš 3 x više dok stigneš u toalet

No

 b  b  b  b  b  b  b

ja sam uz antibiotike koristila MacMiror vag. u ovoj poslednjog 'kuri' lecenja
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od dr mali pariz 15/10/2012, 17:25

missile ::
Nego, Pentrexyl je slab antibiotik, stvarno ne znam što ti ne prepišu nešto jače, da sigurno pobiješ te ale što te muče ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 510326

Pa ja dojim-i zato tako, a drugo, on je prvi na spisku antibiograma, zato i nisam otisla odmah na kontrolu, vec nastavila sa cajem brusnicom, svaki dan i jednom u 4 dana vag.ispiranje.
Javljam posle kontrole koje sam vaginalete dobila...i sta sam uradila
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od lilya 17/10/2012, 16:43

Da vas pitam nesto: a jel ja bas moram da dobijem tu kandidu kad pijem antibiotike? Kad sam pila Panklav nisam je dobila, ali jesam neke druge kokoske Mad
Msm, ja nista od onoga sto ste navele i dalje ne osecam, a pijem Pentrexyl vec 6. dan. Jos sutra i zavrsavam. Mada, imam za osam dana lekova. Ne znam da li da produzim sa jos tim jednim danom na svoju ruku i da li se to sme Rolling Eyes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od JocY 17/10/2012, 16:47

Obicno se sa antibioticima pored losih bakterija ubiju i one dobre koje nas cuvaju od kandide, zato se uz antibiotike uvek daje neki antimikotik, jer se gljivice razviju kad nema dobrih bakterija. Ja sam nekad uzimala uz antibiotik kanesten vaginaletu. U pakovanju je jedna vaginaleta za jednu dozu koja je dovoljna.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od lilya 17/10/2012, 16:51

Jocy ::Obicno se sa antibioticima pored losih bakterija ubiju i one dobre koje nas cuvaju od kandide, zato se uz antibiotike uvek daje neki antimikotik, jer se gljivice razviju kad nema dobrih bakterija. Ja sam nekad uzimala uz antibiotik kanesten vaginaletu. U pakovanju je jedna vaginaleta za jednu dozu koja je dovoljna.

Hvala Jocy, znam, dobila sam neke vaginalete sto su mi napravili u apoteci koje sadrze Nystatin u sebi. Nego sam shvatila iz postova ovde da kako god da obrnes ti kandidu zapatis kad pijes antibiotike pa se pitam da li da ocekujem jos neke podstanare na sledecem uzimanju briseva Rolling Eyes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od LaFolie 17/10/2012, 16:53

ma jok, taj nistatin iz vaginaleta je dovoljan sunny
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od missile 18/10/2012, 09:39

Slažem se sa Jocy i LaFom. yes Ništa ne brini, pošto si dobila vaginalete.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od lilya 24/10/2012, 13:06

Popih Pentrexyl. Umesto 7 vaginaleta stavila sam 5 jer sam dobila na kraju terapije.
U petak brisevi pa cemo da vidimo. Ja nekako imam osecaj da nije sve OK Rolling Eyes
Msm, nekako imam osecaj da jos uvek imam podstanare. Ko ce docekati ponedeljak i rezultate Rolling Eyes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od dr mali pariz 24/10/2012, 13:11

lilya ::
Msm, nekako imam osecaj da jos uvek imam podstanare. Ko ce docekati ponedeljak i rezultate Rolling Eyes
iy istog rayloga i ja odlayem odlayak...a od juce u nekoliko navrata, posle male nuzde, neki sekret,ustvari braon sukrvica...
ne znam ni kako treba ciklus da mi izgleda,sigurno ne bas tako bedno,posle porodjaja, a onda, odakle ta krv...imalo je miris krvi...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

ešerihija coli - Escherichia coli - Page 7 Empty Re: Escherichia coli

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 11 Prethodni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu