KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koje makazice kupiti?

+6
dr mali pariz
lilly13
penelope
Mirjana
Mali Princ
Akijeva
10 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Koje makazice kupiti? Empty Koje makazice kupiti?

Počalji od Akijeva 7/9/2012, 22:25

Drage moje drugarice trudnice, pošto imam još malo do porođaja i skoro sve sam nabavila, dolazim do svoje najveće dileme. Dakle, koje makazice i grickalicu kupiti za moju bebu. Dosadsu mi hvalili Chicco i DM, a kudili one Nipp i Nub. Volela bih ako iskusnim mamama nije teško da podele sa novim mamama svoja mišljenja, koje makazice, zašto i ako neke treba ne uzeti, zašto... A ako budete voljne možete prokomentarisati i četkice za kosicu i druge slične stvarčice. Unapred vam hvala na svim odgovorima. osmeh srce
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koje makazice kupiti? Empty Re: Koje makazice kupiti?

Počalji od Mali Princ 8/9/2012, 16:18

e, ovako - ja sam kupila Chicco makazice, i prva dva meseca mi je dete bilo svo izgrebano.
Patronazna sestra mi je lepo pokazala - prislinis makazicu na jagodicu i sto je iznad to seces, medjutim, nokti uvek ostanu dugacki, i stalno se grebao. Onda me je fizijatar na pregledu kritikovala zasto su mu toliki nokti, i kad sam joj rekla sta je,, rekla mi je da kupim normalne makaze, kao za nas, ali da budu samo za bebu. Pre seckanja ih ocistim alkoholom, i to je to.
Uzela sam mu kvalitetne za zanoktice. Njihovi noktici su tanki , tanki ali jako ostri i rastu basbrzo - na 3, 4 dana vec budu za seckanje. Posle 2,3 puta, kad se oslobodis nece biti problem da ih seckas. To radis kad spava, najbolje pod dnevnim svetlom i nema bojazni.

Cetku sam uzela Chicco zajedno sa cesljem, gustu od prirodne dlake i extra sam zadovoljna.

Za nos obavezno aspirator, od prvog dana dase ima u kuci, ja imam onaj sto stavis usta i povuces, ok, je, kosta oko 350din, i decko se ne buni kada ga koristim.

Bebisol rastvor koristimo u ogromnim kolicinama:) - ocistimo oci, nos, stavimo na vaticu pa oko usta posle mleka....
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koje makazice kupiti? Empty Re: Koje makazice kupiti?

Počalji od Mirjana 8/9/2012, 16:29

Da ne citiram Malog Princa za makaze, aspirator i bebisol, i kod nas je baš tako. Četku sam bila naručila neku od prirodne dlake, na više mesta, ali su mi od svih njih stigla obaveštenja da nemaju više tu četku. Zato sam u apoteci kupila neku "plavu" Rolling Eyes nisam sigurna koja beše marka, ali ništa joj ne fali.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koje makazice kupiti? Empty Re: Koje makazice kupiti?

Počalji od penelope 8/9/2012, 23:06

Sto se makazica tice-i ja se potpuno slazem sa prethodnim. A i sto se ostalog tice. Very Happy
Mi smo kupili neke Disney makazice (ima i grickalica i turpija u pakovanju Shocked ) i totalno su bezveze-debele i ne mogu se podvuci pod noktic. Patili smo se jedno vreme i grebali, dok ja nisam uzela obicne, tanke, kao za zanoktice i njih stalno koristimo, super su.
Nama je patronazna rekla da uopste ne secemo nokte prvih mesec-dva, nego da stavljamo rukavice. Shocked Kao imala je slucajeve da su majke previse odsekle, pa se to kao upalilo..
Uostalom, to samo zavisi od toga ko je koliko opusten. Very Happy Npr jedna moja poznanica ni sad ne sme detetu posteno odseci nokte, iako devojcica ima 10 meseci, pa to bas ruzno izgleda..
Cetka-od prirodne dlake, isto neka "plava", rozih nisu imali. lol!
Aspirator imamo onaj sto se ustima vuce i zadovoljni smo.
Nego, ja radim u apoteci, pa kad sam tek pocela da radim (a tad jos nisam ni udata bila, niti sam imala bebe u okruzenju), dolaze ljudi i traze onaj aspirator za bebe sto se prikaci na usisivac-ja sam mislila da se ovi zezaju sa mnom ili da je skrivena kamera. lol!
penelope
penelope

Broj poruka : 329
Godina : 42
Location : Bačka
Datum upisa : 07.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koje makazice kupiti? Empty Re: Koje makazice kupiti?

Počalji od lilly13 9/9/2012, 09:17

Da li bi neka od vas bila raspoložena da uslika taj aspirator ''na usta'' i da ga malo opiše što se tiče upotrebe. Ja iskreno prvi put čujem za to a kod nas sam viđala samo onaj što se stišće prstima. Valjda nisam opet nešto lupila lol!
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koje makazice kupiti? Empty Re: Koje makazice kupiti?

Počalji od penelope 9/9/2012, 09:52

Ja imam ovakav

Koje makazice kupiti? 2iu89rn

penelope
penelope

Broj poruka : 329
Godina : 42
Location : Bačka
Datum upisa : 07.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koje makazice kupiti? Empty Re: Koje makazice kupiti?

Počalji od Mali Princ 9/9/2012, 10:06

I ja. nemojte slucajno da ga sterilisete Very Happy, ja htela da ga jos malo ocistim, a on se istopio u sterilizatoru lol!
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koje makazice kupiti? Empty Re: Koje makazice kupiti?

Počalji od Mali Princ 9/9/2012, 13:44

Lilly, koristi se jednostavno - stavis par kapi bebisola u nos - prvo jedna pa druga nozdrva, sacekas koji minut , onda stavis stranu koja je predvidjena u nos, drugu stranu u tvoja usta, lagano povuces i slinci izadju:). Ako nije dovoljno ponovis postupak.
U slucaju zapusenog nosa potrebno je to uraditi pre svakog podoja, da bi mogli da sisaju ili jedu sa flasice.

Uglavnom, ne opterecujte se time, sve se nauci kad se krene sa bebom, jedno po jedno.

E, da, neophodna vam je NOVA, serpica sa poklopcem, mala - za prokuvavanje vode za bebu. Ja imam Metalac emajliranu, i zadovoljna sam.
Koristimo Rosa vodu, po preporuci pedijatra.

E, ovde smo malo skrenuli sa teme, ali nisam znala gde bih vam odgovorila, a da vidite Embarassed
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koje makazice kupiti? Empty Re: Koje makazice kupiti?

Počalji od lilly13 9/9/2012, 16:40

hvala cvet
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koje makazice kupiti? Empty Re: Koje makazice kupiti?

Počalji od Mirjana 10/9/2012, 18:46

Da, imam i ja taj aspirator, a i onaj što se kači na usisivač. Malo preoblikovan, jer nisam na vreme pročitala ovaj savet da ga ne sterilišem  b  b  b
Uslikaću ujutru, pa ću postaviti.
Evo ih
Koje makazice kupiti? Bambijastigao649



Poslednji izmenio Mirjana dana 11/9/2012, 16:10, izmenjeno ukupno 1 puta
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koje makazice kupiti? Empty Re: Koje makazice kupiti?

Počalji od Akijeva 10/9/2012, 19:02

Hvala vam puno na odgovorima, joj, ja ne smem običnim makazicama, ja bih ipak prvo probala bebežim a uzeću obe, pa kad se odvažim. A ja sam nešto protivniktog za slinice sve mi žao, ne bih da me beba mrzi Shocked ali ako mora onda ćemo nekako da što diskretnije to odradimo.
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koje makazice kupiti? Empty Re: Koje makazice kupiti?

Počalji od Akijeva 10/9/2012, 19:04

Nema edit, hvala Princ za šerpu, ne bih se setila nikad!
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koje makazice kupiti? Empty Re: Koje makazice kupiti?

Počalji od Mali Princ 11/9/2012, 10:04

Akijeva ::Hvala vam puno na odgovorima, joj, ja ne smem običnim makazicama, ja bih ipak prvo probala bebežim a uzeću obe, pa kad se odvažim. A ja sam nešto protivniktog za slinice sve mi žao, ne bih da me beba mrzi Shocked ali ako mora onda ćemo nekako da što diskretnije to odradimo.


draga, a kako mislis da cistis nos? Very Happy
drugo, beba ce biti samo zahvalna jer je JEDINI nacin da dise cist nos. ako nesto ima u nosu, kada joj das da jede ne moze da dise, bukvalno. Drgudo,ako ima nesto u nosumoze da ode na usi i izazove upalu, cak se zato bebe i hrane pod kosinom.
I konacno, to je bezbolno skroz i mnogo bolje od stapica, gaza i sl.
Very Happy veruj, i mi volimo nase bebe Koje makazice kupiti? 543728
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koje makazice kupiti? Empty Re: Koje makazice kupiti?

Počalji od Mirjana 11/9/2012, 12:13

Joj Akijeva, k'o da slušam moju drugaricu. Sedi pored kreveta i plače, gledajući kako joj se dete muči, jer ne može da diše na nosić, a usta joj se osuše, pa se zakašlje, pa se probudi...ma to nije spavanje, već trauma! Ja je pitam zašto joj ne stavi kapi, a ona meni:"Ne mogu, žao mi je." affraid
Meni je žalije da mi se dete muči i guši.
Inače, bebac prvih par puta put plače, jer se uplaši. Međutim, čim shvati da mu je posle toga lakše, kreće da se smeje kad te vidi sa aspiratorom yes
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koje makazice kupiti? Empty Re: Koje makazice kupiti?

Počalji od Akijeva 11/9/2012, 20:08

Ma znam da ću joj čistiti nosić, pa šta ću, samo se bojim da ću ja to uraditi loše, jer sam gledala žene koje su baš dušmanski to radile svojim bebama, držanje glavice dok dete jadno zacenjeno plače... Mislim verovatno kapiraju jete da mora biti grozno ali se mora uraditi, a ja kontam, mora da se nađe kompromis ipak i ne mora to biti trauma za dete. Joj devojke, još 42 dana, a ko juče mi je bilo kad sam bila tek neka 12 nedelja i gledala vas kako odlazite jedna po jedna na porođaj. Ne mogu da poverujem posle 6 godina muka da dolazi i moja princeza. A htedoh vas pitati, za izmuzavanje aparat Aventov, da ili ne. Mislim, kažu ako lepo krene mleko i beba počne da klopa lepo, onda ne treba, a opet druge žene kažu treba svakako, a meni je ipak to dosta parica, ne bih dala ako nije u svakom slučaju potrebno.
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Koje makazice kupiti? Empty Re: Koje makazice kupiti?

Počalji od dr mali pariz 11/9/2012, 22:56

Makazice Cikove koristim, i jeste, ostanu uvek duzi nokti,jer secem ravno.Aspirator imam,al jos nisam koristila. Kad se nos zapusi, mi krknemo fizioloskog,pa ga otpusi. Bebisol, je l i to fizioloski, sta je to?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koje makazice kupiti? Empty Re: Koje makazice kupiti?

Počalji od Tanja83 11/9/2012, 23:02

dr mali pariz ::Makazice Cikove koristim, i jeste, ostanu uvek duzi nokti,jer secem ravno.Aspirator imam,al jos nisam koristila. Kad se nos zapusi, mi krknemo fizioloskog,pa ga otpusi. Bebisol, je l i to fizioloski, sta je to?

Isto imam chicove makaze i super su,meni zavrsavaju posao a bebi sol je isto sto i fizioloski rastvor samo ima pojedinacno da se kupi u malim ampulicama od,mislim 3ml i kosta oko 20din(cini mi se da sam ti dala jednu ampulicu,e to je to).Ja sam prvo to kupovala al bacanje para brate jer je isto sto i fizioloski samo je lakse da se sipa bebi u nos pa ja fizioloskog navucem u spric,sipam u te ampulice i da te Bog vidi Very Happy

P.S. Al sam ekonomicna lol!
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koje makazice kupiti? Empty Re: Koje makazice kupiti?

Počalji od Milijana 11/9/2012, 23:10

Ja deci nokte secem grickalicom, do zivaca yes Makazicama, kao da im nisam ni isekla Rolling Eyes
I ja ko Tanja, imam bocu fizioloskog kao u bolnici i izvucem u spric i spricem strcnem u nos Wink
Aspirator imam onaj kao i svi vi i jedan sam sprzila jer sam zaboravila da sam ga stavila da se iskuvava Razz Inace, Milena se kida od smeha kad joj izvlacim slince, a i Lenka je kad je bila tog uzrasta Shocked
Cetku sam imala od neke prirodne dlake, mislim Nukovu, ali sam brzo presla na cesalj, klasican, kao za nas, jer Lenka oko godinu dana vec imala lokne i cetka je bila neupotrebljiva. A da, zbog temenjace koju je imala, vise sam koristila neku od vestacke jer je bila ostrija.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koje makazice kupiti? Empty Re: Koje makazice kupiti?

Počalji od Mali Princ 12/9/2012, 10:24

Akijeva ::. A htedoh vas pitati, za izmuzavanje aparat Aventov, da ili ne. Mislim, kažu ako lepo krene mleko i beba počne da klopa lepo, onda ne treba, a opet druge žene kažu treba svakako, a meni je ipak to dosta parica, ne bih dala ako nije u svakom slučaju potrebno.

meni nista nije pomogla. Imam rucnu. U pocetku je mleko slabo islo, tj. do pre jedno 2 nedelje, verovali ili ne. I pumpica nista nije pomagala, aasad kad je poslo normalnije opet ne treba... Mada, meni je dr u porodilistu odmah rekao da su pumpice marketinski trik i da nista nema dok se rucno ne izmasiras i ne izmuzes.

Inace, nama se, Bogu hvala, do sad ni jednom nije zapusio nosic, a bebi sol i aspirator koristimo posle setnje da ocistimo prasinicu i ambroziju, posto je nas pedijatar i pulmolog - alergolog, tako nam je preporucio. Eto, mozda nekome koristi.
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koje makazice kupiti? Empty Re: Koje makazice kupiti?

Počalji od Mirjana 12/9/2012, 10:29

Ja koristim aventovu ručnu, jer imam puno mleka, pa mi brže ide sa pumpicom nego ručno. Npr. sada, pošto Cvrle prespava jedan noćni obrok, do sledećeg (a to je za 6 sati) grudi mi budu tako pune, da on ne može da uhvati lepo bradavicu, isklizne mu. Zato se ja izmuzem i to mleko sipam u sterilne bočice, nalepim datum i u zamrzivač. Ko zna, možda zatreba!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koje makazice kupiti? Empty Re: Koje makazice kupiti?

Počalji od Mali Princ 12/9/2012, 12:13

Bravo, Miro! Meni je islo malo 2 meseca, bas malo, a sad je krenulo taman:)

E, sterilizator , po mom misljenju, OBAVEZNO treba. Ja sam uzela Reer, kao lonac, u Aksi, da bih moga da ga nosim na put, jer nemaju svi apartmani mikrotalasnu. Ovaj sterilise sa 100ml H2O i to za 5-9 min, staje 8 flasica sa svim dodacima.

akijeva, poslacu ti pp.
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koje makazice kupiti? Empty Re: Koje makazice kupiti?

Počalji od Mali Princ 12/9/2012, 12:19

Akijeva ::Ma znam da ću joj čistiti nosić, pa šta ću, samo se bojim da ću ja to uraditi loše, jer sam gledala žene koje su baš dušmanski to radile svojim bebama, držanje glavice dok dete jadno zacenjeno plače...

mi imamo princip - nista na silu. ako sad krenes pa place,lepo ga zamajavas ga 1,2 minuta, radite nesto drugo-mazite se, setate, pa probas opet, nece stalno da se buni. Very Happy Koje makazice kupiti? 196545
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koje makazice kupiti? Empty Re: Koje makazice kupiti?

Počalji od dr mali pariz 12/9/2012, 12:22

Tanja83 ::
dr mali pariz ::Makazice Cikove koristim, i jeste, ostanu uvek duzi nokti,jer secem ravno.Aspirator imam,al jos nisam koristila. Kad se nos zapusi, mi krknemo fizioloskog,pa ga otpusi. Bebisol, je l i to fizioloski, sta je to?

Isto imam chicove makaze i super su,meni zavrsavaju posao a bebi sol je isto sto i fizioloski rastvor samo ima pojedinacno da se kupi u malim ampulicama od,mislim 3ml i kosta oko 20din(cini mi se da sam ti dala jednu ampulicu,e to je to).Ja sam prvo to kupovala al bacanje para brate jer je isto sto i fizioloski samo je lakse da se sipa bebi u nos pa ja fizioloskog navucem u spric,sipam u te ampulice i da te Bog vidi Very Happy

P.S. Al sam ekonomicna lol!
da, imam nekoliko tih ampula koje punim fizioloskim u kom je spric sa iglom,pa ampule tako punim.
Danas sam 1x ja odradila posao, Ivoni, jer je tata bio na poslu, a dete nije moglo da sisa. Naravno da vristi,al sta cu. Aventovu rucnu pumpicu sam nekoliko puta na pocetku koristila, o.k. mi je,ali nemam potrerbu da se izmuzam, moji jos sisaju vrlo cesto,i posle toga dohranu...no, tema je makaze,hahahaha, gde odoh Koje makazice kupiti? 635297
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Koje makazice kupiti? Empty Re: Koje makazice kupiti?

Počalji od Orline 12/9/2012, 12:25

Menjajmo naslov Very Happy

Ima dosta korisnih saveta ovde.
Akijeva mislim da mešaš dve stvari. To kad ide sa špricem, dušmanski, kako kažeš je kad je dete baš bolesno i zapušeno, pa sa špricem pod pritiskom se ispira sa strane glavica kad je. U jednu nozdravu se ubacuje fiziološki, a kroz drugu izlaze i slinci i rastvor. To je moja kuma morala da radi često jer je mali do druge godine bio stalno bolestan, i veruj mi da ga je spašavalo, jer su ogromne količine zelenkastih slina izlazile.

Ovo svakodnevno ispiranje je toaleta nosnih puteva novorođenčeta, manje "nasilno", vi samo ukapate, jel tako?
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Koje makazice kupiti? Empty Re: Koje makazice kupiti?

Počalji od Mali Princ 12/9/2012, 12:29

orline ::Menjajmo naslov Very Happy

Ovo svakodnevno ispiranje je toaleta nosnih puteva novorođenčeta, manje "nasilno", vi samo ukapate, jel tako?

Da. Po 2-3 kapi:). Znas kako je smesan onda - oseti slano utima, pa pocne da mljacka:)

Treba promeniti naslov, stvarno:)
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Koje makazice kupiti? Empty Re: Koje makazice kupiti?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu